jankali
13.08.15,13:35
Dobrý deň,
rada by som vás popýtala o radu, keď už realizujete nejaký predaj služieb do ČR a rozhodli ste sa pre
prijímanie mobilných platieb.. je to trochu komplikované.

1. Podnikateľ - Slovák bude poskytovať službu v ČR, teda českým zákazníkom. Zaregistruje sa na D. úrade pred poskytnutím služby.

2. Budem mať faktúru od sprostredkovateľa sms-platieb: na jeho + operátorov províziu. Peniaze mi bude posielať na účet, zmenšené o tú províziu.

Otázka: ak by sme našli sprostredkovateľa zo SR, tak by za toto sprostredkovanie nebola transakcia medzištátna. Ale ak by sme našli len českú sms firmu, tak sa pred objednaním ich služby registrujeme na D. úrade. Platíme/ neplatíme českú DPH podľa výšky "tržby" - správne?


Hlavné otázky:
Keď budeme mať zákazníkov z ČR (prijímajú našu službu cez internet resp. softvér) - musia sa tiež niekam registrovať, že prijímajú "cezhranične"? Iba ak sú to firmy, alebo aj obyč. človiečik? Je toto prekážka v podnikaní?

Rada by som vedela, či sa tu nájde niekto, kto takto poskytuje služby, a nerozhodol sa hneď radšej pre nejakú pobočku v ČR.. zatiaľ toľko, a ďakujem:)