babka - ježibabka
16.11.15,14:42
Nasrdená som ako čert. Išla som platiť na poštu faktúry a vraj občiansky. Odkedy majú takéto móresy? Chodím tam každý mesiac a doteraz nikto odo mňa OP pri platení nepýtal. Keď si idem vyzdvihnúť peniaze, tak to je samozrejmé, že by ich nemali dať hocikomu a občiansky si vždy donesiem. Pozajtra tam musím naklusať nanovo. To je nový druh kontroly?
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/370916-platenie-novymi-sekmi-pripomina-previerky/
Týka sa to len ePoukaz-ov (biele).Nemyslím,že je to s kostolným poriadkom (komplet opíšu OP vrátane rodného čísla).Už to riešim tak,že platím aj mame cez IB a žiadne evidencie nebudem podporovať.:eek:
...vyžaduje zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti ...:D:D:D,tak sa mi podarí legalizovať príjem z trestnej činnosti 10€ za telefón :):):)
Na to sú šikovní. Ale že nám od nich od apríla po smrti manžela zmluvu na moje meno a aj po telefonátoch faktúrujú na neho to je OK. Asi sa dohodnem so synmi a zruším telefón.
Peggynka
16.11.15,14:27
Nasrdená som ako čert. Išla som platiť na poštu faktúry a vraj občiansky. Odkedy majú takéto móresy? Chodím tam každý mesiac a doteraz nikto odo mňa OP pri platení nepýtal. Keď si idem vyzdvihnúť peniaze, tak to je samozrejmé, že by ich nemali dať hocikomu a občiansky si vždy donesiem. Pozajtra tam musím naklusať nanovo. To je nový druh kontroly?
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/370916-platenie-novymi-sekmi-pripomina-previerky/
Týka sa to len ePoukaz-ov (biele).Nemyslím,že je to s kostolným poriadkom (komplet opíšu OP vrátane rodného čísla).Už to riešim tak,že platím aj mame cez IB a žiadne evidencie nebudem podporovať.:eek:
...vyžaduje zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti ...:D:D:D,tak sa mi podarí legalizovať príjem z trestnej činnosti 10€ za telefón :):):)
Na to sú šikovní. Ale že nám od nich od apríla po smrti manžela zmluvu na moje meno a aj po telefonátoch faktúrujú na neho to je OK. Asi sa dohodnem so synmi a zruším telefón.
Ja som zrušila všetko,čo bolo na jeho meno...poistky,tlf.,spp,kablovku (s úmrtným listom v ruke),aj keď ma presviedčali,že stačí prepísať meno,vybrala som si sama dodávateľov služieb.
pavol54
16.11.15,14:58
Pobavilo video so spoločensky unaveným Junckerom :-)
To bola viróza, lekárka a nepoznáš?
kukučka
16.11.15,15:01
Nedalo mi to a zavolala som do telekomu, je to rozhodnutie NBS
Peggynka
16.11.15,15:23
Nedalo mi to a zavolala som do telekomu, je to rozhodnutie NBS
...Vďaka tomu, že ePoukaz je poskytovaný na základe licencie na poskytovanie platobných služieb, ide o bankový produkt. Preukazovanie totožnosti je teda rovnaké ako napríklad v prípade vkladania na bankový účet...
:eek: Otázkou je,či Slov. pošta je banka :D a má právo na tieto osobné údaje.
misoft
16.11.15,15:32
Veď to! To by chcelo dať podnet na Úrad pre ochranu osobných údajov.
I napriek tomu, že ePoukazy deklarujú ako bankovú službu - pošta nie je banka, ona len prijíma peniaze a pripisuje na zadaný účet. A to dokonca robí i s obyčajnými poukazmi - tiež pripisuje peniaze na zadaný účet....
Peggynka
16.11.15,15:50
Veď to! To by chcelo dať podnet na Úrad pre ochranu osobných údajov.
I napriek tomu, že ePoukazy deklarujú ako bankovú službu - pošta nie je banka, ona len prijíma peniaze a pripisuje na zadaný účet. A to dokonca robí i s obyčajnými poukazmi - tiež pripisuje peniaze na zadaný účet....
Už to preverujú,dali podnet viacerí...
kukučka
16.11.15,16:24
Tých protestov muselo byť dosť aj v prípade nedávneho zbierania osobných údajov v školách, ináč by to neboli zrušili.
Nandrolon
16.11.15,18:18
Pozeram, ze americky Traxxas sa toho prvenstva v trial a monster rc autach nechce vzdat. Pekna hracka pre technicky zdatnejsich dospelych.
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/traxxas/traxxas-x-maxx-1-8-4wd-tqi-brushless-tsm-rtr-p41914.html
misoft
16.11.15,19:40
Pre tých, čo sa radi bavia!
Hologram z mobilu/smartfónu/tabletu.....
Postup, ako si pripraviť "pomôcku" - holoprojektor....
https://www.youtube.com/watch?v=9t0cOYvOy4M - tie rozmery by som odporúčal dodržať, prípadne (väčšia obrazovka) pomerne zväčšiť.
Keď to budete mať - spustite si toto https://www.youtube.com/watch?v=Y60mfBvXCj8 a sledujte na úrovni vodorovne položeného prístroja s holoprípravkom - to budete čumieť!

P.S. mnou vyskúšané - je to pekné..... a v tme paráda.
jar88
17.11.15,06:45
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
https://www.youtube.com/watch?v=wuz2ILq4UeA
https://www.youtube.com/watch?v=T-boTd04tgQ
Ako to vidíte vy?
Peggynka
17.11.15,08:03
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
Ako to vidíte vy?

Podľa toho,čo ti ten dátum dal alebo vzal...
lujza.j
17.11.15,10:32
Pre decko na male presso....este davno vykruteny na hrnciarskom kruhu,teraz na glazovany-nafarbeny a druhy vypal....
Dáša_
17.11.15,12:11
Peggynka
17.11.15,12:50
taiko
17.11.15,12:52
Vyzerá to tak,že na budúci rok nebude kde ísť k moru :mee:
http://www.cas.sk/clanok/336488/tunisko-zmarilo-velky-teroristicky-utok-namiereny-bol-voci-hotelom-a-bezpecnostnym-silam.html
juhovychodna azia je stale OK, ;)
Peggynka
17.11.15,12:57
Vyzerá to tak,že na budúci rok nebude kde ísť k moru :mee:
http://www.cas.sk/clanok/336488/tunisko-zmarilo-velky-teroristicky-utok-namiereny-bol-voci-hotelom-a-bezpecnostnym-silam.html
juhovychodna azia je stale OK, ;)
Ďaleko lietadlom,nechcem riskovať,predsa len mi už trčí parte z vrecka :D:D:D
misoft
17.11.15,13:46
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
Ako to vidíte vy?

Podľa toho,čo ti ten dátum dal alebo vzal...
Rozmýšľam čo tak mohol zobrať.
U jednej osoby to vieme s istotou, čo mu vzal......preto sa pýtal na ten 17. november....
Peggynka
17.11.15,14:14
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
Ako to vidíte vy?

Podľa toho,čo ti ten dátum dal alebo vzal...
Rozmýšľam čo tak mohol zobrať.
Niektorí sa mali lepšie pred týmto dátumom...mohli cestovať,mali postavenie,moc,dobre zarábali,nakupovali v Tuzexe :) a nepotrebovali k tomu žiadne schopnosti (stačilo im na to členstvo v jednej strane);pripomína ti to niečo? Rozdiel je len v tom,že sa tu vytvára dojem,že dnes už to je inak:D
misoft
17.11.15,14:17
....a pritom je to skoro tak, ako predtým.... s tou "jednou" stranou... stačí sa len otočiť správnym SMERom....
Peggynka
17.11.15,14:24
....a pritom je to skoro tak, ako predtým.... s tou "jednou" stranou... stačí sa len otočiť správnym SMERom....
Ale môžeš cestovať (keď máš na to :D),môžeš si u zamestnávateľa otvoriť ústa (keď ti nevadí,že skončíš na dlažbe),môžeš podnikať (nepustia ťa ku korytu :D)máš slobodu (doma) môžeš sa ožrať a niekoho zabiť (bol si nepríčetný - poľahčujúca okolnosť).....:D:D:D dopíš si zo života.
jar88
17.11.15,15:08
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
Ako to vidíte vy?

Podľa toho,čo ti ten dátum dal alebo vzal...
Bol tu príspevok od "katka1kratka", ale už nieje.
Aj ja sa pýtam, čo vám ten dátum mohol vziať?
-------------------------------------------------------------
Ja som len získal.
Nandrolon
17.11.15,15:23
To musel byt nas hermafrodit a tvoj priatel lacotinka. On si rad dava zenske prezyvky.
jar88
17.11.15,15:23
A zas tu máme 17. november,
je to sviatok, alebo voľný deň?
Ako to vidíte vy?

Podľa toho,čo ti ten dátum dal alebo vzal...
Rozmýšľam čo tak mohol zobrať.
U jednej osoby to vieme s istotou, čo mu vzal......preto sa pýtal na ten 17. november....
A čo také s istotou viete?
Že mnoho ľudí pracovalo poctivo? Že tým vytvárali hodnoty na ktorých stojí aj dnešné Slovensko? Že už nemáme Tuzex, lebo ho už nepotrebujeme?
------------------------------------
Že tu máme "občanov", ktorým môže preceda vykladať ústavu po svojom?

Fico počas príhovoru upriamil pozornosť na definíciu z Ústavy SR. Tá podľa jeho slov hovorí, že "naša spoločnosť je založená na trhovom hospodárstve, ale musí to byť sociálne a ekonomicky orientované, čo sú rovnocenné prívlastky".
http://www.cas.sk/clanok/336508/fico-hovoril-o-novembri-1989-mnoho-ludi-pracovalo-poctivo.html
buchač
17.11.15,15:26
Niektorí sa mali lepšie pred týmto dátumom...mohli cestovať,mali postavenie,moc,dobre zarábali,nakupovali v Tuzexe :) a nepotrebovali k tomu žiadne schopnosti (stačilo im na to členstvo v jednej strane);pripomína ti to niečo? Rozdiel je len v tom,že sa tu vytvára dojem,že dnes už to je inak:D

Ja vylúčim ešte aj to členstvo v strane...
Automechanikovi, murárovi, kamenárovi, ...proste poniektorým povolaniam nebolo potrebné ani to a mali sa jak prasatá v žite.
Domy-vily, autá, Tuzex, dovolenky...

Čo sa zmenilo oproti terajšku ?
jar88
17.11.15,15:34
....a pritom je to skoro tak, ako predtým.... s tou "jednou" stranou... stačí sa len otočiť správnym SMERom....
Ale môžeš cestovať (keď máš na to :D),môžeš si u zamestnávateľa otvoriť ústa (keď ti nevadí,že skončíš na dlažbe),môžeš podnikať (nepustia ťa ku korytu :D)máš slobodu (doma) môžeš sa ožrať a niekoho zabiť (bol si nepríčetný - poľahčujúca okolnosť).....:D:D:D dopíš si zo života.
Nuž, nikdy nehovor nikdy, alebo to "inak" predsa len v roku 1989 prišlo. A aj keď si dnes- a právom- sťažujeme, že v spoločnosti sa toho zmenilo tragicky málo, tak nemôžeme povedať, že sa nezmenilo nič. Minimálne generácia, ktorá rok 1989 zažila, už vie a pamätá si, že "nikdy inak" je termín, ktorý tu na Zemi nikto nemôže a nevie zaručiť. Obete i protagonisti toho tyranského režimu sa mohli, respektíve museli vyrovnať s tým "prekvapením", že nič nie je večné a že ľudia po 17. novembri 1989 vyšli na námestia, chceli zmenu a boli ochotní za ňu riskovať možno aj svoje životy.

Oligarchovia a pár finančných skupín -lebo oni a nie ľud sú dnes vládnucou triedou- namiesto vedúcej úlohy strany veria pritom vo všemocnosť peňazí. Získali ich vďaka komunistom, ktorí im zo strachu pred zaslúženým trestom odovzdali moc a svoje lupičské know-how. Využili slušnosť ľudí, ktorí nechceli byť ako komunisti a nežne privreli oči nad zločinmi starých vládcov a nenažranosťou tých nových.

Počas toho krátkeho nežného spánku po novembri nám zopár eštébákov a ich príbuzní či známi zobrali našu krajinu, sprivatizovali si to, čo komunisti za 40 rokov nakradli a stali sa podnikateľmi, finančníkmi, či priamo politikmi. Našu slušnosť a neochotu súdiť považovali za slabosť, vysmiali sa nám do očí, oni neváhali nikdy, oni konali.

Teraz "svoje" peniaze už len zveľaďujú a kupujú si za pár šišiek alebo kolu celé politické strany, poslancov, gorily či noviny. Chcú dosiahnuť, aby ich spôsob získania majetku bol raz a navždy nedsúditeľný, aby sa o nich hovorilo a písalo iba ako o počestných politikoch či podnikateľoch. Ich moc vypadá byť nedotknuteľná, ten režim vyzerá byť totálne pevný, zdá sa, že nemôže padnúť. Veď oni majú peniaze, a tie podľa ich poučiek o voľnej ruke trhu vládnu večne - a nikdy inak.
http://www.aktuality.sk/clanok/265503/komentar-nedokoncena-revolucia/
-------------------------------------------------------------------------------
Tak sa vás pýtam.
Ak peniaze predstavujú "moc", vašu a ich moc, prečo im ich tak ľahkovážne odovzdávate?
jar88
17.11.15,15:41
To musel byt nas hermafrodit a tvoj priatel lacotinka. On si rad dava zenske prezyvky.
Ja si priateľov vždy vyberám sám a tu som si zatiaľ žiadneho nevybral.
PS- dosť si sa ma tým dotkol, ale z určitých dôvodov to máš vždy prepáčené.:---
A to platí navždy. Aspoň u mňa. A bezpodmienečne.;)
buchač
17.11.15,15:42
Tak sa vás pýtam.
Ak peniaze predstavujú "moc", vašu a ich moc, prečo im ich tak ľahkovážne odovzdávate?
Sorry, ale ten článok je .... ???

Zolo Mikeš rýchlejšie píše ako myslí. Aj preto čitateľ, ktorý rýchlejšie myslí ako Mikeš píše, musel povytiahnuť obočie nad pračudesnými vetami.
jar88
17.11.15,15:43
Niektorí sa mali lepšie pred týmto dátumom...mohli cestovať,mali postavenie,moc,dobre zarábali,nakupovali v Tuzexe :) a nepotrebovali k tomu žiadne schopnosti (stačilo im na to členstvo v jednej strane);pripomína ti to niečo? Rozdiel je len v tom,že sa tu vytvára dojem,že dnes už to je inak:D

Ja vylúčim ešte aj to členstvo v strane...
Automechanikovi, murárovi, kamenárovi, ...proste poniektorým povolaniam nebolo potrebné ani to a mali sa jak prasatá v žite.
Domy-vily, autá, Tuzex, dovolenky...

Čo sa zmenilo oproti terajšku ?

Máš predsa slobodu a tá je iste viac hodná, ako pár grajciarov.
taiko
17.11.15,15:45
Vyzerá to tak,že na budúci rok nebude kde ísť k moru :mee:
http://www.cas.sk/clanok/336488/tunisko-zmarilo-velky-teroristicky-utok-namiereny-bol-voci-hotelom-a-bezpecnostnym-silam.html
juhovychodna azia je stale OK, ;)
Ďaleko lietadlom,nechcem riskovať,predsa len mi už trčí parte z vrecka :D:D:D
maj rozum, ake parte. Parte trci z vrecka mojmu 95 rocnemu dedkovi a ani ten si to nechce priznat :)
Napr vo Vietname je krasne, lacno, mili ludia, uplne iny svet
jar88
17.11.15,15:46
Tak sa vás pýtam.
Ak peniaze predstavujú "moc", vašu a ich moc, prečo im ich tak ľahkovážne odovzdávate?
Sorry, ale ten článok je .... ???

Zolo Mikeš rýchlejšie píše ako myslí. Aj preto čitateľ, ktorý rýchlejšie myslí ako Mikeš píše, musel povytiahnuť obočie nad pračudesnými vetami.

Ale veď on píše presne to čo aj ty.
On len myslí inak ako ty.;)
buchač
17.11.15,15:53
Máš predsa slobodu a tá je iste viac hodná, ako pár grajciarov.

Čo je to sloboda ?

Pre basmana sú to otvorené dvere na väznici, aby mohol pokračovať vo svojej činnosti...
Pre študenta možnosť študovať v zahraničí...
Pre pacienta si vybrať lekára...
Pre cestovateľov krajiny všetkých kontinentov...
Pre obyvateľov sloboda slova.
...atď
Pre všetkých sú ale tieto vymoženosti ?

Nuž v určitom ponímaní je to len slovo, ktoré stráca svoj zmysel.
jar88
17.11.15,16:01
Máš predsa slobodu a tá je iste viac hodná, ako pár grajciarov.

Čo je to sloboda ?

Pre basmana sú to otvorené dvere na väznici, aby mohol pokračovať vo svojej činnosti...
Pre študenta možnosť študovať v zahraničí...
Pre pacienta si vybrať lekára...
Pre cestovateľov krajiny všetkých kontinentov...
Pre obyvateľov sloboda slova.
...atď
Pre všetkých sú ale tieto vymoženosti ?

Nuž v určitom ponímaní je to len slovo, ktoré stráca svoj zmysel.

A vieš kedy a pre koho stráca zmysel?
Keď nemáš svoju vôľu a ciel.
Jednoducho, keď si už "inštitucionalizovaný". No a to platí o našich inštitucionalizovaných občanoch a väčšinou aj o nimi vychovaných deťoch a samozrejme aj vnukoch.
------------------------------------------
Výraz "inštitucionalizovaný" je z filmu, nie z mojej hlavy.
pavol54
17.11.15,16:24
Máš predsa slobodu a tá je iste viac hodná, ako pár grajciarov.

Čo je to sloboda ?

Pre basmana sú to otvorené dvere na väznici, aby mohol pokračovať vo svojej činnosti...
Pre študenta možnosť študovať v zahraničí...
Pre pacienta si vybrať lekára...
Pre cestovateľov krajiny všetkých kontinentov...
Pre obyvateľov sloboda slova.
...atď
Pre všetkých sú ale tieto vymoženosti ?

Nuž v určitom ponímaní je to len slovo, ktoré stráca svoj zmysel.
Marx :"Sloboda je poznaná nutnosť"
pavol54
17.11.15,16:27
Vyzerá to tak,že na budúci rok nebude kde ísť k moru :mee:
http://www.cas.sk/clanok/336488/tunisko-zmarilo-velky-teroristicky-utok-namiereny-bol-voci-hotelom-a-bezpecnostnym-silam.html
že by k slovenskému moru? (AK bude voda a málo plastových fliaš)
misoft
17.11.15,16:29
Vyzerá to tak,že na budúci rok nebude kde ísť k moru :mee:
http://www.cas.sk/clanok/336488/tunisko-zmarilo-velky-teroristicky-utok-namiereny-bol-voci-hotelom-a-bezpecnostnym-silam.html
že by k slovenskému moru? (AK bude voda a málo plastových fliaš)
Ak naprší, tak možno bude i to slovenské more. Teraz je to skôr mláka..... A plastic bottle? Tie boli, sú a budú.....:D
buchač
17.11.15,16:32
A vieš kedy a pre koho stráca zmysel?
Keď nemáš svoju vôľu a ciel.
Jednoducho, keď si už "inštitucionalizovaný". No a to platí o našich inštitucionalizovaných občanoch a väčšinou aj o nimi vychovaných deťoch a samozrejme aj vnukoch.
------------------------------------------
Výraz "inštitucionalizovaný" je z filmu, nie z mojej hlavy.

Každý jedinec, každá spoločnosť,každé zriadenie je inštitucionalizované...bez rozdielu-už (nadnesene) od čias doby kamennej.
misoft
17.11.15,16:44
No to ma podrž.
Airport Košice - lietadlá neodleteli. Dôvod: nemali ako doplniť palivo - letisku sa všetko minulo :eek::cool::---
Nandrolon
17.11.15,17:17
Mali sa nechat vytiahnut a letiet ako vetrone :-)))))
jar88
17.11.15,17:53
A vieš kedy a pre koho stráca zmysel?
Keď nemáš svoju vôľu a ciel.
Jednoducho, keď si už "inštitucionalizovaný". No a to platí o našich inštitucionalizovaných občanoch a väčšinou aj o nimi vychovaných deťoch a samozrejme aj vnukoch.
------------------------------------------
Výraz "inštitucionalizovaný" je z filmu, nie z mojej hlavy.

Každý jedinec, každá spoločnosť,každé zriadenie je inštitucionalizované...bez rozdielu-už (nadnesene) od čias doby kamennej.
Ja som mal na mysli tento význam.
"Víš, co Mexičani říkají o Pacifiku, říkají, že nemá paměť. Tam bych ch těl žít po celý zbytek mého života, teplé místo bez žádné paměti, otevřel bych si malý hotel, hned na pláži, koupil bych nějakou starou bezcennou loďku a opravil bych ji, aby byla jako nová. Vzal bych své hosty ven, pronajímal bych jim ji na rybaření. Na takovým místě bych potřeboval člověka, který ví, jak sehnat věci."
"Nemyslím, že bych to zvládnul tam venku, strávil jsem tady většinu svého života, jsem teď institucionalizovaný člověk."
"Podceňuješ se."
"Nemyslím."
"Tady jsem určitě člověk, který ví, jak sehnat věci, ale venku Ti stačí Zlaté stránky. Do čerta, ani bych nevěděl, kde začít. Tichý oceán? Hovno. K smrti mě děsí něco tak velikýho."
"Mě ne, nezastřelil jsem svou ženu a nezastřelil jsem jejího milence, ať už jsem udělal jakýkoli chyby, už jsem za ně zaplatil, ten hotel a loďka...nemyslím, že bych chtěl mnoho."
"Neměl by sis to takhle malovat, to jsou jen zasraný růžový sny, Mexiko je pěkně daleko a ty jsi tady..a tak to prostě je."
"Jo, speávně, tak to prostě je, je pěkně daleko a já jsem tady, myslím, že mi to nechává jednoduchou volbu...pracovat na svým životě, nebo pracovat na své smrti."

--------------------------------------------
My sme vyrástli v našom "Shawshanku" a ľudia dodnes nevedia, či majú myslieť na svoj život.
misoft
17.11.15,18:11
Mali sa nechat vytiahnut a letiet ako vetrone :-)))))
No hej - tiež riešenie.... Ale kto by ich vytiahol, keď nemali palivo ani pre nich?
Nandrolon
17.11.15,18:13
buchač
17.11.15,18:15
A vieš kedy a pre koho stráca zmysel?
Keď nemáš svoju vôľu a ciel.
Jednoducho, keď si už "inštitucionalizovaný". No a to platí o našich inštitucionalizovaných občanoch a väčšinou aj o nimi vychovaných deťoch a samozrejme aj vnukoch.
------------------------------------------
Výraz "inštitucionalizovaný" je z filmu, nie z mojej hlavy.

Každý jedinec, každá spoločnosť,každé zriadenie je inštitucionalizované...bez rozdielu-už (nadnesene) od čias doby kamennej.
Ja som mal na mysli tento význam.
"Víš, co Mexičani říkají o Pacifiku, říkají, že nemá paměť. Tam bych ch těl žít po celý zbytek mého života, teplé místo bez žádné paměti, otevřel bych si malý hotel, hned na pláži, koupil bych nějakou starou bezcennou loďku a opravil bych ji, aby byla jako nová. Vzal bych své hosty ven, pronajímal bych jim ji na rybaření. Na takovým místě bych potřeboval člověka, který ví, jak sehnat věci."
"Nemyslím, že bych to zvládnul tam venku, strávil jsem tady většinu svého života, jsem teď institucionalizovaný člověk."
"Podceňuješ se."
"Nemyslím."
"Tady jsem určitě člověk, který ví, jak sehnat věci, ale venku Ti stačí Zlaté stránky. Do čerta, ani bych nevěděl, kde začít. Tichý oceán? Hovno. K smrti mě děsí něco tak velikýho."
"Mě ne, nezastřelil jsem svou ženu a nezastřelil jsem jejího milence, ať už jsem udělal jakýkoli chyby, už jsem za ně zaplatil, ten hotel a loďka...nemyslím, že bych chtěl mnoho."
"Neměl by sis to takhle malovat, to jsou jen zasraný růžový sny, Mexiko je pěkně daleko a ty jsi tady..a tak to prostě je."
"Jo, speávně, tak to prostě je, je pěkně daleko a já jsem tady, myslím, že mi to nechává jednoduchou volbu...pracovat na svým životě, nebo pracovat na své smrti."

--------------------------------------------
My sme vyrástli v našom "Shawshanku" a ľudia dodnes nevedia, či majú myslieť na svoj život.

Andy povedal Redovi v danom filme tiež (pretlmočené vlastnými slovami) :

Slobodu mám vo svojej hlave. Môžu mi vziať všetko, ale toto nie.
Nandrolon
17.11.15,18:15
Mali sa nechat vytiahnut a letiet ako vetrone :-)))))
No hej - tiež riešenie.... Ale kto by ich vytiahol, keď nemali palivo ani pre nich?
Navijak http://www.tomasrc.cz/2009/04/navijak-na-vetrone.html
misoft
17.11.15,18:20
Navijak http://www.tomasrc.cz/2009/04/navijak-na-vetrone.html
Hmmmm.... ale to by musel byť na steroidoch .... ten naviják....:D
Nandrolon
17.11.15,18:22
:-))))))) volil by som lacny polsky omnadren, pripadne pakistansky sustanon. :-))) a k tomu motor z novsieho tanku ako henten. Ale zvuk pekny :-))
buchač
17.11.15,18:23
Potesil ma tento velmi pravdivy komentar http://www.glob.sk/sloboda-je-v-prvom-rade-prilezitost/#comment-2364543727
Martin Chren
O mne
Som ekonóm a liberál. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (SKOK!) a od roku 2014 aj mestský poslanec v Bratislave.

...mám doplniť ???
Je to proste oný (doplniť podľa vulgárneho slovníka)...chlapec mal kuwa príležitosti...asi už do vienka mu víly dali.
Čítať celé s upriamením na určité informácie.
http://www.politikaopen.sk/frontend/users/740
lujza.j
17.11.15,18:25
ale bóžinku...zlatóó:D...je to Martinko:---
buchač
17.11.15,18:27
ale bóžinku...zlatóó:D...je to Martinko:---
Pekná tvárička...sťa buzerant...úsmev na ksichte a čúro v ruke...;)
misoft
17.11.15,18:32
:-))))))) volil by som lacny polsky omnadren, pripadne pakistansky sustanon. :-))) a k tomu motor z novsieho tanku ako henten. Ale zvuk pekny :-))
Ak by použili túto alternatívu - dávno by už boli v cieli:
Nandrolon
17.11.15,18:35
Buchac, ale ja toho kindermanagera nekomentujem, ale ten prispevok z diskusie, na ktory som dal link. Musis pockat a ono ti ho za chvilu nacita...
Chren je mi nesympaticky, bol zapleteny do velkej afery... Skludnil sa az s onko-nalezom. Ak sa nemylim...
misoft
17.11.15,18:37
Buchac, ale ja toho kindermanagera nekomentujem, ale ten prispevok z diskusie, na ktory som dal link. Musis pockat a ono ti ho za chvilu nacita...
Chren je mi nesympaticky, bol zapleteny do velkej afery... Skludnil sa az s onko-nalezom. Ak sa nemylim...
http://ipravda.sk/res/2012/08/15/thumbs/chren_01-clanok.jpg - dobrý!
http://ipravda.sk/res/2010/09/21/thumbs/74647-martin-chren-clanok.jpg - nem dobrý (nestráviteľný).
lujza.j
17.11.15,19:20
Nandrolon
18.11.15,04:31
lujza.j
tu len dodám Kto chce kam, pomôžme mu tam.
To HIV sa nedá chytiť "iba tak" pri používaní zdravého rozumu.
Ak špičkový horolezec spadne a zabije sa, tiež sa nikto tomu extra nečuduje.
lujza.j
18.11.15,06:46
Hiv je jedna vec....kto ako zije musi ratat.....ale co to vydieranie....?!...."mile" však....zo vsetkeho treba vytrieskat lóve....
korela
18.11.15,06:48
Kto by mal záujem, na idnes. cz beží priamy prenos
buchač
18.11.15,06:52
Kto by mal záujem, na idnes. cz beží priamy prenos
Priamy prenos čoho ? :rolleyes:
Ale aj tak jedno...nezaujíma..;)
Nandrolon
18.11.15,07:10
lujza.j
K*rvy, čo chcú vytrieskať peniaze sa vždy nájdu, skôr je zaujímavé že im za to platil....
Asi mu záležalo na tom držať to v utajení, aby s ním tie dotyčné eskortky išli do postele, čo je mimochodom trestné. Neverím že žena bez HIV by "išla" s mužom s HIV ak by o tom vedela...
korela
18.11.15,07:12
Stál zato ten blbý časák? Okrem iných vecí.
Za kráľa som dostala mínusky, iba som chcela pripomenúť, že kvôli peniazom sa spájali už dávno s týmto svetom, alebo aj novým svetom. Kedy si ľudstvo uvedomí, že aj duchovné hodnoty majú svoje opodstatnenie v našich životoch, netreba sa uchyľovať ku krajnostiam a mamonu.
Nandrolon
18.11.15,07:12
Buchač, niektorí radi používajú skratky, neúplné vety, náznaky informácií.... Už ale takýto balast ignorujem...
korela
18.11.15,07:14
Linky v tomto čase naozaj nebudem pripájať, veď všetko je predsa na googli, tvoje obľúbené.
To bol iba tip. Koho zaujme, zaujme, koho nie, tak nie.
Nandrolon
18.11.15,07:21
Na koho reaguješ, lebo frázu "všetko je na googli" určite nepoužívam...
BXLmiami
18.11.15,07:28
Naozaj som skoro uplne prestala čítať naše noviny,idnes a iné české médiá tiež ČT24 informuju podstatne obšírnejšie,k veci a nezaujatejšie,informácie podstatne skôr ako na našich,nedá sa to porovnať.Sú lepší.
lujza.j
18.11.15,08:18
Preco platil on vie..mozno, aby si neposramonil image....uz by mal nalepku nakazeny....
...preco sa gayovia hraju na hetero....platia si zeny...na oko....niektori su zenati maju aj deti.....myslim tu na sk a nemam na mysli len soubiznis ....mne je jedno ci je na tom alebo ja na onom "brehu"....lebo inak su pre mna na smiech....koho chcu oklamat....?!
lujza.j
18.11.15,08:32
Potesilo....a hlavne moje decko.....pan milan....totok moj klampiar:D.....ze auto mojeho decka sa uz skladá....jupí.....este "jupí" bude ked nahlasi aku kešku dám:D....sa mu nepodarilo vyklepkat kapotu.....zase bude moj chlap na koni....ja som tvrdila,ze vyklepka:D.....
evuš
18.11.15,08:56
Potesilo....a hlavne moje decko.....pan milan....totok moj klampiar:D.....ze auto mojeho decka sa uz skladá....jupí.....este "jupí" bude ked nahlasi aku kešku dám:D....sa mu nepodarilo vyklepkat kapotu.....zase bude moj chlap na koni....ja som tvrdila,ze vyklepka:D.....

..no, Luji....z tohto mi vychádza, že ťuk bol viac než ťuk :(:(
kopretinka
18.11.15,08:56
pred chvíľou mi volal muž,zomrel jeho kamarát z mladosti na rakovinu mozgu.....nikdy nepil,bol športovec,stravoval sa zdravo...skúšal aj hladovku a kopu peňazí dali do injekcií C vit......deti už má veľké,tak aspoň že to......:(
evuš
18.11.15,09:05
pred chvíľou mi volal muž,zomrel jeho kamarát z mladosti na rakovinu mozgu.....nikdy nepil,bol športovec,stravoval sa zdravo...skúšal aj hladovku a kopu peňazí dali do injekcií C vit......deti už má veľké,tak aspoň že to......:(

...kopretinka, nie je to o zdravom životnom štýle....myslím, že len to, čo kto má súdené....Môj dedko prišiel v 7 rokoch o matku, v 13 o otca...prežil 2 svetové vojny, nežil ale živoril a bol rád, že prežil.....zdravotnú kartu mal tenšiu než moje čerstvo narodené deti...do 80tky fajčil... v 95 dostal raka....2 roky fungoval ešte ako mladík...posledné dva však už nevedel o svete ani o sebe.....bez mesiaca sa dožil 99...... otec mi umrel cestou z práce...mal 39.....toto sa nedá zmeniť ani ovplyvniť.....
lujza.j
18.11.15,09:28
Evka...nova kapota,naraznik,blatnik,svetlo...+striekanie,jedno svetlo pozvarali,nieco sa porarilo vyklepat....+robota....paráda....potom sa mozem natahovat s poistovnou....esteze nerachli erbegy...
pavol54
18.11.15,13:48
Buchac, ale ja toho kindermanagera nekomentujem, ale ten prispevok z diskusie, na ktory som dal link. Musis pockat a ono ti ho za chvilu nacita...
Chren je mi nesympaticky, bol zapleteny do velkej afery... Skludnil sa az s onko-nalezom. Ak sa nemylim...
http://ipravda.sk/res/2012/08/15/thumbs/chren_01-clanok.jpg - dobrý!
http://ipravda.sk/res/2010/09/21/thumbs/74647-martin-chren-clanok.jpg - nem dobrý (nestráviteľný).
a tento: Dvojica si objednáva občerstvenie, dáma hovorí párok s horčicou si prosím. Čašník sa pýta : Aj chren? Dáma odpovedá :aj chren si dá to isté
pavol54
18.11.15,13:52
Bude sranda Pakistan je ďalším štátom ktorý neprijme Pakistancov vyhostených z Európy.
Čo s nimi, že by sa aktivovali prevýchovné tábory, kde by sa cez prácu dopracovali k slobode?
Peggynka
18.11.15,16:27
Bude sranda Pakistan je ďalším štátom ktorý neprijme Pakistancov vyhostených z Európy.
Čo s nimi, že by sa aktivovali prevýchovné tábory, kde by sa cez prácu dopracovali k slobode?
Nehovorí,že Pakistancov,hovorí migrantov,lebo im tam nalifrovali aj cudzincov.
vulxy
18.11.15,18:38
pavol54
18.11.15,20:23
hmmm...
http://aktualne.atlas.sk/charlie-sheen-vysiel-s-pravdou-von-je-hiv-pozitivny/showbizz/svetove/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
čarly je velky clovek,chybicka sa vloudila...
radšej si ho mal zavrieť do zveráku, menej sexu dlhší život
Peggynka
18.11.15,20:45
hmmm...
http://aktualne.atlas.sk/charlie-sheen-vysiel-s-pravdou-von-je-hiv-pozitivny/showbizz/svetove/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
čarly je velky clovek,chybicka sa vloudila...
radšej si ho mal zavrieť do zveráku, menej sexu dlhší život
Tak neviem,lebo u nás sa hovorí,že ten váš orgán je ako autobatéria...keď sa nepoužíva,tak sa vybije :D:D:D A s vybitou batériou dlhší život :eek: ???
evuš
19.11.15,06:12
Veru tak Peggy.... čo sa nepoužíva-zakrpatie :D:D
vulxy
19.11.15,07:10
hmmm...
http://aktualne.atlas.sk/charlie-sheen-vysiel-s-pravdou-von-je-hiv-pozitivny/showbizz/svetove/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
čarly je velky clovek,chybicka sa vloudila...
radšej si ho mal zavrieť do zveráku, menej sexu dlhší život
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)
lujza.j
19.11.15,07:15
No co uz..bol "trochu" roztopašný....
Peggynka
19.11.15,07:15
hmmm...
http://aktualne.atlas.sk/charlie-sheen-vysiel-s-pravdou-von-je-hiv-pozitivny/showbizz/svetove/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
čarly je velky clovek,chybicka sa vloudila...
radšej si ho mal zavrieť do zveráku, menej sexu dlhší život
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)
Neboj,keď sa nasťahuješ do DSS budú sa babičky o teba biť - nezahadzuj svoje šťastie :D
lujza.j
19.11.15,07:50
Vulxy...preco sa tak opustas...há:)... Ja som krasna,svieza,mlada,odporna ženká:D...
misoft
19.11.15,07:57
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
vulxy
19.11.15,09:21
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
ano zakopne a este ma obieha v 90.ke.... :)
vulxy
19.11.15,09:25
Vulxy...preco sa tak opustas...há:)... Ja som krasna,svieza,mlada,odporna ženká:D...
ja sa neopustam ale kde je tu spravodlivost...cely zivot makam ,nadcasujem,snazim sa bit dobrou oveckou a taky carly si vegeti udajne mal 5000 kontaktov...plne bankove konto a este mu to nestaci aj ten HIV este musi mat ....:D
misoft
19.11.15,09:28
Vulxy...preco sa tak opustas...há:)... Ja som krasna,svieza,mlada,odporna ženká:D...
ja sa neopustam ale kde je tu spravodlivost...cely zivot makam ,nadcasujem,snazim sa bit dobrou oveckou a taky carly si vegeti udajne mal 5000 kontaktov...plne bankove konto a este mu to nestaci aj ten HIV este musi mat ....:D
He! Lebo si nie herec. :D A on to trojpísmenkové má ako "bonus"....
taiko
19.11.15,09:28
Vulxy...preco sa tak opustas...há:)... Ja som krasna,svieza,mlada,odporna ženká:D...
ja sa neopustam ale kde je tu spravodlivost...cely zivot makam ,nadcasujem,snazim sa bit dobrou oveckou a taky carly si vegeti udajne mal 5000 kontaktov...plne bankove konto a este mu to nestaci aj ten HIV este musi mat ....:D
tam je mzno pes zakopany, ze sa snazis byt oveckou dobrou ;) Aha Carli aky neposedny nicomnik a ako sa fajne ma
buchač
19.11.15,09:29
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
ano zakopne a este ma obieha v 90.ke.... :)
Buď rád, že Ťa pri tom obiehaní aj nenakopne do oných...;)
Tweety
19.11.15,10:06
korela
19.11.15,10:41
Ja sa vyhýbam čínskym výrobkom ako len môžem, ale kto tu ako aké potraviny od nich balí, to sa nedozvie človek bežne.
Tento článok ma dnes dostal. Bude takmer všetko od nich GMO.
http://www.novinky.cz/koktejl/265870-cinane-zkrizili-ovci-se-skrkavkou.html
Číňané zkřížili ovci se škrkavkou
misoft
19.11.15,11:21
http://www.topky.sk/cl/100370/1511003/MIMORIADNA-SPRAVA-Na-Slovensku-zatkli-troch-teroristov-
Je síce pravda, že boli zadržané isté osoby, ale ako vždy Topky to nafúkli ako teplovzdušný balón..... šak bulvár.....
Oliwa
19.11.15,11:24
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
Tá nezakopne, tá ho sviežo obieha... :D:D:D
misoft
19.11.15,11:28
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
Tá nezakopne, tá ho sviežo obieha... :D:D:D
Ajajaj...... vulxy, vulxy..... veď urob nejaké svoje upgrade ...... Hádam sa nenecháš zahanbiť čipernou starenkou.....
buchač
19.11.15,12:26
Dnes som sa zapojila do novej zdieľacej súťaže o 50 eur .V poslednej súťaži na ich stránke som vyhrala aj ja :)
http://img.fotoalba.centrum.cz/img1/6965/20846965_4_z0ywoqk1n.jpg
jar88
19.11.15,12:37
Ja sa vyhýbam čínskym výrobkom ako len môžem, ale kto tu ako aké potraviny od nich balí, to sa nedozvie človek bežne.
Tento článok ma dnes dostal. Bude takmer všetko od nich GMO.
http://www.novinky.cz/koktejl/265870-cinane-zkrizili-ovci-se-skrkavkou.html
Číňané zkřížili ovci se škrkavkou
Čo ti na tom vadí? Veď to je pokrok.
Prebieha to po celom vyspelom svete.
https://www.youtube.com/watch?v=56Nghv9vu3E
Keď ľudí nasýtiš, môžu pracovať na svojich snoch.
jar88
19.11.15,13:49
Potesil ma tento velmi pravdivy komentar http://www.glob.sk/sloboda-je-v-prvom-rade-prilezitost/#comment-2364543727
Martin Chren
O mne
Som ekonóm a liberál. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (SKOK!) a od roku 2014 aj mestský poslanec v Bratislave.

...mám doplniť ???
Je to proste oný (doplniť podľa vulgárneho slovníka)...chlapec mal kuwa príležitosti...asi už do vienka mu víly dali.
Čítať celé s upriamením na určité informácie.
http://www.politikaopen.sk/frontend/users/740
Pokrok jak sviňa.:)
Slovák 26 rokov rieši politikov, zlú demokraciu a nepotrebnú slobodu.:cool:
Kórejci už 27 rokov tú istú demokraciu a slobodu využívajú a neriešia sympatické tváre politikov. Oni už neriešia "megastavbu" zvanú diaľnica, obchvat BA, či nejaký tunel. :---
https://www.youtube.com/watch?v=szktRPHI1U8
Čím to je, že oni za 27 rokov dosiahli viac, ako my za 26 rokov demokracie a kapitalizmu?
jar88
19.11.15,13:56
Ako dlho funguje Čína s kapitalizmom?
A ako dlho ju ešte budeme považovať za výrobcov šmejdu?
https://www.youtube.com/watch?v=_11qCRNgTtM
Vraj nekupujme nekvalitné - Čínske.
https://www.youtube.com/watch?v=HTrg9fTJvmA
misoft
19.11.15,14:21
buchač
19.11.15,14:30
Režisér Tomáš Vorel dáva všetky svoje filmy na YT! Zadarmo!
http://www.dsl.sk/article.php?article=17715
A tu máte jeden z nich:

Hotová charita ... ;)



Vorel tak spravil a aj u ďalších filmov spraví kvôli výskytu ich ilegálnych kópií. Z nich mu samozrejme neplynú žiadne príjmy, kým na YouTube mu plynú príjmy z reklamy.
Kópie majú podľa režiséra nízku kvalitu, na YouTube ich sprístupňuje ale v plnej HD 1080p kvalite.
Filmy Vorel zatiaľ samozrejme zverejňuje zdarma až v čase, keď z ostatných predajných kanálov zrejme už negenerujú výrazné výnosy.
jar88
19.11.15,14:56
pavol54
19.11.15,15:30
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
ano zakopne a este ma obieha v 90.ke.... :)
Všetky baby sa o ku..revníkov, takých čo pretiahnu aj dámsky bicykel, bijú to nevieš? Ak si slušák tak už od 16 nad tebou pohrdlivo kývajú rukou. No sú to nevyspytateľné tvory.
jar88
19.11.15,15:53
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
ano zakopne a este ma obieha v 90.ke.... :)
Všetky baby sa o ku..revníkov, takých čo pretiahnu aj dámsky bicykel, bijú to nevieš? Ak si slušák tak už od 16 nad tebou pohrdlivo kývajú rukou. No sú to nevyspytateľné tvory.
To akože pomilovať, je ku..vníctvo a nepomilovať slušnosť?
Pali, pali, nie si ty náhodou puritán z neúspešnosti, alebo z nutnosti?
-------------------------
PS - ku..revník určite nebude odkázaný na dámsky bicykel.
misoft
19.11.15,15:57
Režisér Tomáš Vorel dáva všetky svoje filmy na YT! Zadarmo!
http://www.dsl.sk/article.php?article=17715
A tu máte jeden z nich:

Hotová charita ... ;)



Vorel tak spravil a aj u ďalších filmov spraví kvôli výskytu ich ilegálnych kópií. Z nich mu samozrejme neplynú žiadne príjmy, kým na YouTube mu plynú príjmy z reklamy.
Kópie majú podľa režiséra nízku kvalitu, na YouTube ich sprístupňuje ale v plnej HD 1080p kvalite.
Filmy Vorel zatiaľ samozrejme zverejňuje zdarma až v čase, keď z ostatných predajných kanálov zrejme už negenerujú výrazné výnosy.
Nááá...šak bizňis...... za filmy dostal prd, lebo A) nikto nepozeral; B) a aj tí čo pozerali, to sosli....
A takto aspoň z tej reklamy na Trúbke dačo mu kvapne.
pavol54
19.11.15,17:28
to ale vobec nemusi bit pravda,polla mna v pohode a v stasti dozije vysokeho veku....ved prezil aj vietnam ,skoro aj Elias-a zachranil....penazi ma tiez dost ,zarabal miliony ked pracoval na Wall Street-e....jasne ze zeny nanho letia,som trosku frustrovany,sme v priblizne rovnakom veku a o mna uz nezakopne ziadna,jedine 90rocna suseda ked ma obiha na schodoch:)

Vraj "nezakopne".... šak tá suseda....... :D:D:D
ano zakopne a este ma obieha v 90.ke.... :)
Všetky baby sa o ku..revníkov, takých čo pretiahnu aj dámsky bicykel, bijú to nevieš? Ak si slušák tak už od 16 nad tebou pohrdlivo kývajú rukou. No sú to nevyspytateľné tvory.
To akože pomilovať, je ku..vníctvo a nepomilovať slušnosť?
Pali, pali, nie si ty náhodou puritán z neúspešnosti, alebo z nutnosti?
-------------------------
PS - ku..revník určite nebude odkázaný na dámsky bicykel.
čo sa vyjadruješ k tomu čo si nepochopil? tvoja učiteľka chodila často darovať krv však?
misoft
19.11.15,18:29
čo sa vyjadruješ k tomu čo si nepochopil? tvoja učiteľka chodila často darovať krv však?
Ani nemusela. Lebo buď on bol duchom neprítomný (myslel na tie svoje chobotiny), alebo neprítomný (fyzicky) - preto to takto u neho i vyzerá.....
babka - ježibabka
19.11.15,19:07
Dnes som tu nebola tak neviem, či to tu ešte nie je. Čítam maily a toto mi prišlo. Juchú hneď zajtra si otvorím účet, aby som nezabudla
http://www.webnoviny.sk/spolocensky-komix/clanok/1011937-presadenie-bankoveho-uctu-zdarma-priamo-od-genia/
http://www.aktuality.sk/clanok/308013/bankovy-ucet-zadarmo-fico-slubil-ludom-s-prijmom-do-400-eur/
pavol54
19.11.15,20:38
Dnes som tu nebola tak neviem, či to tu ešte nie je. Čítam maily a toto mi prišlo. Juchú hneď zajtra si otvorím účet, aby som nezabudla
http://www.webnoviny.sk/spolocensky-komix/clanok/1011937-presadenie-bankoveho-uctu-zdarma-priamo-od-genia/
http://www.aktuality.sk/clanok/308013/bankovy-ucet-zadarmo-fico-slubil-ludom-s-prijmom-do-400-eur/
bolo a už som vysvetlil že reagovať musel debil lebo pri minimálnej hrubej mzde 405 je čistý príjem 355,01.
buchač
19.11.15,20:47
Dnes som tu nebola tak neviem, či to tu ešte nie je. Čítam maily a toto mi prišlo. Juchú hneď zajtra si otvorím účet, aby som nezabudla
http://www.webnoviny.sk/spolocensky-komix/clanok/1011937-presadenie-bankoveho-uctu-zdarma-priamo-od-genia/
http://www.aktuality.sk/clanok/308013/bankovy-ucet-zadarmo-fico-slubil-ludom-s-prijmom-do-400-eur/
bolo a už som vysvetlil že reagovať musel debil lebo pri minimálnej hrubej mzde 405 je čistý príjem 355,01.

Z diskusie :

"...ak niekoho zvýhodňujete, tak iného diskriminujete...."

Čiže je to tak vo všetkom, čo náš najpán preceda odfajkol.
...ááá sorry, správne je "odfajčil."
Xanti
20.11.15,09:45
No mňa dnes potešil tento link zaslaný kamarátom http://viralita.sk/zo-zivota-s-dcerenkou-na-panskych-toaletach/ ako skoro som sa dočúrala od smiechu, ešte že nie dokakala :)
kopretinka
20.11.15,09:58
jar88
20.11.15,10:00
Vulxy...preco sa tak opustas...há:)... Ja som krasna,svieza,mlada,odporna ženká:D...
ja sa neopustam ale kde je tu spravodlivost...cely zivot makam ,nadcasujem,snazim sa bit dobrou oveckou a taky carly si vegeti udajne mal 5000 kontaktov...plne bankove konto a este mu to nestaci aj ten HIV este musi mat ....:D
He! Lebo si nie herec. :D A on to trojpísmenkové má ako "bonus"....
https://www.youtube.com/watch?v=0deTRBb9uRo
babka - ježibabka
20.11.15,10:03
Dnes som tu nebola tak neviem, či to tu ešte nie je. Čítam maily a toto mi prišlo. Juchú hneď zajtra si otvorím účet, aby som nezabudla
http://www.webnoviny.sk/spolocensky-komix/clanok/1011937-presadenie-bankoveho-uctu-zdarma-priamo-od-genia/
http://www.aktuality.sk/clanok/308013/bankovy-ucet-zadarmo-fico-slubil-ludom-s-prijmom-do-400-eur/
bolo a už som vysvetlil že reagovať musel debil lebo pri minimálnej hrubej mzde 405 je čistý príjem 355,01.

Z diskusie :

"...ak niekoho zvýhodňujete, tak iného diskriminujete...."

Čiže je to tak vo všetkom, čo náš najpán preceda odfajkol.
...ááá sorry, správne je "odfajčil."
Dala som to preto, lebo kto má malý príjem nepotrebuje účet zadarmo, keď bankomat nie je v každej obci a kvôli výberu prevezie viac na autobus, alebo si zaplatí niekoho na odvoz aby si mohol ísť vybrať, kedy potrebuje a on počíta každý cent.
babka - ježibabka
20.11.15,10:08
Scenár aj réžiu na nečakané stretnutia si robí život sám. Po vyše 70 rokoch mám novú rodinu. Zhodou okolností aj menovkyňu za slobodna.:---:)
Oliwa
20.11.15,10:13
Scenár aj réžiu na nečakané stretnutia si robí život sám. Po vyše 70 rokoch mám novú rodinu. Zhodou okolností aj menovkyňu za slobodna.:---:)
Babík, nebodaj Ťa navštívila Brychtová... ;):)
kukučka
20.11.15,10:19
pavol54
20.11.15,10:51
No mňa dnes potešil tento link zaslaný kamarátom http://viralita.sk/zo-zivota-s-dcerenkou-na-panskych-toaletach/ ako skoro som sa dočúrala od smiechu, ešte že nie dokakala :)
monitor mám mokrý zvolám upratovačku alebo učiteľku?
babka - ježibabka
20.11.15,11:39
Scenár aj réžiu na nečakané stretnutia si robí život sám. Po vyše 70 rokoch mám novú rodinu. Zhodou okolností aj menovkyňu za slobodna.:---:)
Babík, nebodaj Ťa navštívila Brychtová... ;):)
Nie. Včera cestou z pošty na cintorín som si u nej v stánku nechala balík, aby som ho neprenášala. Z videnia sa poznáme dávno. Býva v susednej - mojej rodnej dedine. Jej otec mi bol bratranec (sme o generáciu posunutí) a keď som bola dieťa, robil v Čechách tak sa naňho nepamätám. Pritom s jeho sestrou, ktorá zostala doma sme sa ako sesternice rodinovali. Tam sa ona narodila. K jej babke (mojej strynej) som chodievala a ona keď prišla na prázdniny, tak vedela, kde bývajú jej otcovi strýkovia. Keď pôjdem do ringu a bude mať službu porozoberáme detské spomienky a pospájame z toho nejakú mozaiku. :)
Petra Nová
20.11.15,16:39
Tuho uvažujem, kto je informovaný o tom, kde je náš "výnimočný". Na prvý pohľad sa zdá, že zaliezol do nory aj so svojou depkou. No budem si ho musieť vysledovať, lebo čosi pre neho mám. Alebo inak, "ak si tu duchu, daj vedieť, ako je to s tebou!"...:)
Oliwa
20.11.15,16:41
Chceš vytiahnuť džina z fľaše? :rolleyes::D
Petra Nová
20.11.15,17:11
No, povedala by som to tak, že ak džin bude chcieť z fľaše, žiadny štopeľ mu v tom nezabráni. Len by ma mrzelo, keby bol nedajbože chorkavý.:)
Dnes je 20.11. a mala by som napísať blog, už som si to dávno sľubovala. A či sa mi chce? Nie, nechce! Česká reuma je potvora.
Večer, známy dátum, zázvorový čaj, Vangelis a sentimentálny saxík k tomu. to je akurátne pre túto chvíľu.


https://www.youtube.com/watch?v=oD1dWW4_O0w
Petra Nová
20.11.15,17:41
Duchu, duchu, to si mi dal znamenie? Potom je všetko v porádku, počkám ale, kým to bude celkom jasné!:---
Xanti
21.11.15,10:22
No mňa dnes potešil tento link zaslaný kamarátom http://viralita.sk/zo-zivota-s-dcerenkou-na-panskych-toaletach/ ako skoro som sa dočúrala od smiechu, ešte že nie dokakala :)
monitor mám mokrý zvolám upratovačku alebo učiteľku?
To cvrklo na monitor .. či si len prskal od smiechu :)
pavol54
21.11.15,11:09
No mňa dnes potešil tento link zaslaný kamarátom http://viralita.sk/zo-zivota-s-dcerenkou-na-panskych-toaletach/ ako skoro som sa dočúrala od smiechu, ešte že nie dokakala :)
monitor mám mokrý zvolám upratovačku alebo učiteľku?
To cvrklo na monitor .. či si len prskal od smiechu :)
od smiechu môže aj chlapovi povoliť držiak či? Ale vyber si, na vecko si monitor nenosím ale jeden nikdy nevie
Peggynka
21.11.15,16:31
bettylou
21.11.15,17:18
obývačka jasnáá, som umývala okná a bola tam hrúza lienok. Môžu v noci vyliezť z vysávača alebo ho mám dať radšej na noc von?
Tweety
21.11.15,17:25
Isto vyletia von, tak ho daj von.
korela
21.11.15,17:25
Pobavilo: https://www.youtube.com/watch?v=fYOkvCtCVrs
hlavne že to podáva ďalej na noviny :), to je ešte vtipnejšie
pavol54
22.11.15,05:07
obývačka jasnáá, som umývala okná a bola tam hrúza lienok. Môžu v noci vyliezť z vysávača alebo ho mám dať radšej na noc von?
ak sú pestrofarebné na stopro tie dravé korejské čo žerú aj tie naše
Dáša_
22.11.15,12:16
Včera som pri šoférovaní v kuse počúvala nejaké komerčné rádio (mala som v aute 4 puberťáov, tak preto :D) . Dosť ma šokovalo, že to rádio bolo plne reklamy na fondy európskej únie, dozvedala som sa, ako nám EU pomohla vyriešiť povodne, životné prostredie. Tá reklama sa tuším opakovala každých 20 minút. Tuším je tým zamorená aj telka, aj časopisy. A to teda fakt netuším, na čo treba na fondy reklamu. Bežný človek sa k tomu nedostane, organizácie, ak si nezaplatia správnych sprostredkovatelov, tak tiež nie.

hápem, že idú voľby a niekto musí zaplatiť tú predvolebnú reklamu. Ale to fakt nikomu nevadí, keď sa fondy premárnia na toto miesto toho, aby sa niečo konkrétne budovalo?

Keď teda už sa tie fondy fakt chcú používať.... Lebo o korupcii, ktorá pri tom vládne si nerobím ilúzie.
misoft
22.11.15,15:06
@Dáša_ - nuž to máš tak.... nemáš/te počúvať tie reklamy prerušované hudbou.... :D... to už je lepšie (ak to rádio dovoľuje) šupnúť tam USB s vlastnou muzičkou.
Veď to isté je i v telke.... krásne reklamy a furt ich tými reláciami a filmami prerušujú.... ako si to môžu dovoliť? ;)
korela
22.11.15,15:43
Čo robí YT, alebo v novinách pred každým videom reklama, a nedá sa skôr vypnúť ako po 10 sek., to ešte pred pár rokmi nebolo, aj tak ich každý preskakuje, ale ten nasilu stratený čas ...
lavanda
22.11.15,18:11
Na dnes som sa rozhodla vyskúšať nový recept - kurča s chrumkavou kožou podľa Pepina, tak som si včera skočila do Lidla a kúpila veľmi lákavo vyzerajúce horné stehienka. A dnes, keď som ich rozbalila, ma toľko samovychvaľovaná jednotka v čerstvosti riadne napálila! Kožu som potrebovala, ale určite nie v takom množstve, v akom bola pod úhľadne a esteticky naukladaným a zvonku pekne vyzerajúcim mäskom poschovávaná. Recept ma uchvátil najmä krátkosťou prípravy, ale aj keď som prevísajúcu kožu s celými brčkami odrezala (naša Agátka bude mať celkom sýty obed), na zvyšku som sa toľko napaprala s pinzetou, že o úspore času nemohlo byť ani reči... Výsledok síce bol veľmi chutný, ale do Lidlu sa po mäso určite viac nevyberiem!
misoft
22.11.15,19:30
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Peggynka
22.11.15,19:46
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)
buchač
22.11.15,19:55
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)
V našom vchode máme niekoľko takýchto vyštudovaných...že "filozopičiek"...
Dokopy 5 kusov.
Kúúúúrňa jedna lepšia ako druhá...ALE ak by som mal hodnotiť, tak bolo by to veru od tej 1 - 5...aj im tak drbe.
Tá najmladšia je veru "iná"...vyrástla tu, poznám pomaly od plienok...ale nepozdraví a ani neodzraví nikoho veru. Zastrúhaný ičný vlas by jej do análu nevošiel....
pavol54
22.11.15,20:15
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nebuď sklamaný, po revolúcii plný autobus s podobne postihnutými(len z prvého a druhého stupňa) a zhodou okolností tiež z východu a ja v ňom, zrazu vidíme parkovisko, vodič zastaví všetky sa vyhrnuli do kukurice a vyhrnuli sukne, okrem jedného pána (teda mňa) čo sa pobral do neobsadených čistých toi toi tak som im to po návrate nahodil prečo ich nevyužili -prvá si myslela že treba vhodiť šilingy a ostatné vykonali stádový efekt "zborem a tou prvou kravou"
pavol54
22.11.15,20:19
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)
V našom vchode máme niekoľko takýchto vyštudovaných...že "filozopičiek"...
Dokopy 5 kusov.
Kúúúúrňa jedna lepšia ako druhá...ALE ak by som mal hodnotiť, tak bolo by to veru od tej 1 - 5...aj im tak drbe.
Tá najmladšia je veru "iná"...vyrástla tu, poznám pomaly od plienok...ale nepozdraví a ani neodzraví nikoho veru. Zastrúhaný ičný vlas by jej do análu nevošiel....
Ono tie mladé zdravia dovtedy, kým nezistia že sa im "vojde malíček do nosovej dierky" potom už sú veľké dámy
babka - ježibabka
22.11.15,20:24
Pavol neboli to staršie paničky? Veď to sa tak chodilo na výlety normálka. Muži vpravo, ženy vľavo a na ďalšej zástavke opačne. :D:D:D
alaya1
22.11.15,20:35
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)

Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
taiko
22.11.15,21:51
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)

Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
korela
22.11.15,21:59
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
tom_i
23.11.15,05:25
Včera som pri šoférovaní v kuse počúvala nejaké komerčné rádio (mala som v aute 4 puberťáov, tak preto :D) . Dosť ma šokovalo, že to rádio bolo plne reklamy na fondy európskej únie, dozvedala som sa, ako nám EU pomohla vyriešiť povodne, životné prostredie. Tá reklama sa tuším opakovala každých 20 minút. Tuším je tým zamorená aj telka, aj časopisy. A to teda fakt netuším, na čo treba na fondy reklamu. Bežný človek sa k tomu nedostane, organizácie, ak si nezaplatia správnych sprostredkovatelov, tak tiež nie.

hápem, že idú voľby a niekto musí zaplatiť tú predvolebnú reklamu. Ale to fakt nikomu nevadí, keď sa fondy premárnia na toto miesto toho, aby sa niečo konkrétne budovalo?

Keď teda už sa tie fondy fakt chcú používať.... Lebo o korupcii, ktorá pri tom vládne si nerobím ilúzie.
to ani nemá súvis s voľbami ako so samoľúbosťou európskych úradníčkov z Bruselu v štýle my sme vám dali tak nech o tom vedia, keď boli u nás v práci na kontrolu ich nezaujímali ako sa čo to využíva ale či je na všetkom nálepka toto je zakúpené na základe ... začalo to veľkou reklamou pred vstupom (na bráne),vstupnými dverami, dverami do kancelárií či iných miestností kde sa osoba pracujúca môže zdržať čo i len 5 minút, označený každý prístroj (podotýkam, že nálepka mala predpísané rozmery a častokrát bola väčšia ako prístroj samotný) takže asi tak, proste grc
Peggynka
23.11.15,05:59
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
misoft
23.11.15,06:01
......................... Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
No videl som už aj rodených Blavákov takto jednať..... Hovorí sa tomu aj "syndróm stáda".
Okrem toho - je to viac-menej pozostatok minulosti. Keď sa otvorili diaľnice, niekde boli odpočívadlá aj so sociálnym zariadením, lenže tieto boli A) zatvorené; B) v dezolátnom stave a špinavé. Preto sa používali "poľné podmienky". A pretrváva to doteraz. A čo možno konštatovať? Že i dnes na našich diaľniciach málokedy nájdeš otvorené a čisté soc. zariadenie - a ak tam nejaké je, tak viď B).
misoft
23.11.15,06:08
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,in bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
To isté konštatuje i moja 3/4 - tiež sa hádajú a vykrikujú si. A čo je horšie (najmä v škôlke) - očakávajú, že upratovačka (ktorá má mimochodom dosť práce s tým, aby udržiavala patričnú čistotu v celom pavilóne) im pomôže pri obliekaní detí, keď idú von, alebo s tým, aby im ich "postrážili", keď si idú dať kafépauzičku (spoločne vo svojej kukani). Pritom upratovačka nemá v pracovnej náplni nejaké stráženie detí a ich výchovu.
Dokonca pred pár rokmi sa stalo, že učka s kolegyňami popíjali kávičku, upratovačka strážila deťúrence, pričom jedno sa poranilo (veď je to plné energie) a zvalili to práve na upratovačku, že pozor nedala. Žiaľ, učky mali väčšie slovo a upratovačka pre porušenie pracovnej disciplíny dostala padáka (akej disciplíny? Nevedeli doložiť!)! A to učky mali cca o 250€ väčší plat + odmeny (upratovačka odmeny nedostávala, lebo neboli na to prostriedky).
alaya1
23.11.15,08:11
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)

Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastnej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.
jar88
23.11.15,08:14
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
Bol by som zvedavý, čo by tie "učiteľky" robili, keby mali čo len jedného žiaka, ktorý by mal rodiča, ako som bol ja.
Mal som vo zvyku, kontrolovať svojim deťom známky v súvislosti s učivom, za ktoré ich dostávali. Neraz sa mi stalo, že priniesli jednotku a učivo nevedeli ani na trojku. Tak som vybehol do školy a opýtal sa "súdružiek" čo to má znamenať a že si to neprajem. Požiadal som ich, že ak má dieťa vedomosti na trojku, nech mu dajú trojku a nie dvojku, či dokonca jedna mínus.
Oni na to, že to im zbytočne zníži "priemernú" známku a či chcem, aby mali na vysvedčení trojky?
pmajap
23.11.15,08:31
Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastznej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.[/QUOTE]



No myslím že to čo stretávam v at a na dovolenkách nemeckých turistov, tak východniari sa ešte musia veľmi snažiť aby sa im vyrovnali. Aj personál hotelov na nemčinu reaguje s vyvrátenými očami.
alaya1
23.11.15,08:33
......................... Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
No videl som už aj rodených Blavákov takto jednať..... Hovorí sa tomu aj "syndróm stáda".
Okrem toho - je to viac-menej pozostatok minulosti. Keď sa otvorili diaľnice, niekde boli odpočívadlá aj so sociálnym zariadením, lenže tieto boli A) zatvorené; B) v dezolátnom stave a špinavé. Preto sa používali "poľné podmienky". A pretrváva to doteraz. A čo možno konštatovať? Že i dnes na našich diaľniciach málokedy nájdeš otvorené a čisté soc. zariadenie - a ak tam nejaké je, tak viď B). Snad na benzinkach je toaliet dost a su aj zadarmo.
alaya1
23.11.15,08:36
Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastznej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.



No myslím že to čo stretávam v at a na dovolenkách nemeckých turistov, tak východniari sa ešte musia veľmi snažiť aby sa im vyrovnali. Aj personál hotelov na nemčinu reaguje s vyvrátenými očami.[/QUOTE]
.................................................. .................................................. ...
Ja rozpravam anglicky :).
alaya1
23.11.15,08:38
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
Bol by som zvedavý, čo by tie "učiteľky" robili, keby mali čo len jedného žiaka, ktorý by mal rodiča, ako som bol ja.
Mal som vo zvyku, kontrolovať svojim deťom známky v súvislosti s učivom, za ktoré ich dostávali. Neraz sa mi stalo, že priniesli jednotku a učivo nevedeli ani na trojku. Tak som vybehol do školy a opýtal sa "súdružiek" čo to má znamenať a že si to neprajem. Požiadal som ich, že ak má dieťa vedomosti na trojku, nech mu dajú trojku a nie dvojku, či dokonca jedna mínus.
Oni na to, že to im zbytočne zníži "priemernú" známku a či chcem, aby mali na vysvedčení trojky?
Podla akeho klasifikacneho poriadku si ty ako rodic hodnotil vedomosti svojich deti?
lujza.j
23.11.15,08:40
Uplne "TOP"...slovak sa v at tvari ako rakusak....ubohe.....alebo...hulakaju..stylom.-pokakajte sa z nas....
alaya1
23.11.15,08:42
Uplne "TOP"...slovak sa v at tvari ako rakusak....ubohe.....alebo...hulakaju..stylom.-pokakajte sa z nas....

Pripadne spievaju v cudzine v bazenoch na kupalisku aj s harmonikou ludove piesne, pritom si aj popijaju a personalu kupaliska odvrknu, ze im nerozumeju, ze sa maju naucit po slovensky. /preferuju to u nas znacky KS,VV, MI, HN./
misoft
23.11.15,09:13
Pripadne spievaju v cudzine v bazenoch na kupalisku aj s harmonikou ludove piesne, pritom si aj popijaju a personalu kupaliska odvrknu, ze im nerozumeju, ze sa maju naucit po slovensky. /preferuju to u nas znacky KS,VV, MI, HN./
Možno.... avšak - pozrieť sa, čo sú to zač a na čom prišli.....
Lebo ak na tomto
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Skoda_105S_-_front.jpg
tak tí na kúpaliská idú zriedkavo.
Ak na tomto:
http://4.bp.blogspot.com/-2uAu0lHMIME/U-qE9U_enpI/AAAAAAAABxk/EF1peDvsybk/s1600/BMW-X6-1.jpg
tak to sú tiežpodnikatelia a ak títo:
http://www.kosicednes.sk/wp-content/uploads/2015/10/romovia1VEJA-e1445569768945.jpg
tak "No comment".
Peggynka
23.11.15,09:20
Bol by som zvedavý, čo by tie "učiteľky" robili, keby mali čo len jedného žiaka, ktorý by mal rodiča, ako som bol ja.
Mal som vo zvyku, kontrolovať svojim deťom známky v súvislosti s učivom, za ktoré ich dostávali. Neraz sa mi stalo, že priniesli jednotku a učivo nevedeli ani na trojku. Tak som vybehol do školy a opýtal sa "súdružiek" čo to má znamenať a že si to neprajem. Požiadal som ich, že ak má dieťa vedomosti na trojku, nech mu dajú trojku a nie dvojku, či dokonca jedna mínus.
Oni na to, že to im zbytočne zníži "priemernú" známku a či chcem, aby mali na vysvedčení trojky?
Toto presne som zažila,keď sme sa presťahovali...syn chodil na klavír a nosil jednotky...môj muž (muzikant a vynikajúci) najprv :eek:,potom zašiel za učiteľom (ten bol z neho pototo),tak preto dával synovi jednotky :mee:.Muž odhlásil syna z klavíra (bol to jediný učiteľ klavíra v tej škole) a chlapec sa začal učiť na gitaru,hrá a dobre (aj bez ZUŠ).Medvedia služba od učiteľa.
lujza.j
23.11.15,09:21
V at je slovač silne citatelna...teda pre mna....ak je v kosíku mlete maso...je to on:D:Da nie jeden balik....
Ja som jazykovo na nule...ale zdravim pekne a na hlas po slovensky....:Dpersonal sk..a kukaju jak vydry....naposledy sa pani pytala predavaca...po sk na cenu.....on jej po nemecky...pritom slovak....hovorim jej...pani on vam neodpovie po sk.....:---
jar88
23.11.15,09:45
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
Bol by som zvedavý, čo by tie "učiteľky" robili, keby mali čo len jedného žiaka, ktorý by mal rodiča, ako som bol ja.
Mal som vo zvyku, kontrolovať svojim deťom známky v súvislosti s učivom, za ktoré ich dostávali. Neraz sa mi stalo, že priniesli jednotku a učivo nevedeli ani na trojku. Tak som vybehol do školy a opýtal sa "súdružiek" čo to má znamenať a že si to neprajem. Požiadal som ich, že ak má dieťa vedomosti na trojku, nech mu dajú trojku a nie dvojku, či dokonca jedna mínus.
Oni na to, že to im zbytočne zníži "priemernú" známku a či chcem, aby mali na vysvedčení trojky?
Podla akeho klasifikacneho poriadku si ty ako rodic hodnotil vedomosti svojich deti?
Dúfam, že tým nechceš naznačiť, že ja, "ako rodič nepedagóg", nedokážem posúdiť, či a ako, piatak vypočítal daný príklad.:) Veď ak prinesie dvojku z matematiky a mne doma nevie príklady správne vypočítať, tak asi nemal dostať dvojku, ale aspoň štvorku, alebo dokonca päťku.
No a ak by mi priniesol tú zlú známku, tak zrejme by to bol dostatočný signál, že niečo nieje v poriadku. Ak by som sa spoliehal na tých "učiteľov", pre ktorých bol dôležitejší "priemer", ako skutočné vedomosti, dnes by som mal priemerne hlúpe deti.:D
--------------------------------------
Preto sa stalo, že moje deti nie sú priemerne hlúpi a v mnohých veciach úplne negramotní Slováci.:)
Peggynka
23.11.15,09:48
No myslím že to čo stretávam v at a na dovolenkách nemeckých turistov, tak východniari sa ešte musia veľmi snažiť aby sa im vyrovnali. Aj personál hotelov na nemčinu reaguje s vyvrátenými očami.
Kvôli nim sme s dcérou prestali chodiť na Slnečné pobrežie...ako utrhnutí z reťaze,hanba.
babka - ježibabka
23.11.15,09:57
Tým spievaním mi alaya pripomenula jeden zážitok z výletu a to plavbu po Dunajci. Zhodou okolností sme sa plavili súčasne Slováci aj Poliaci. A celou trasou sme spievali. Raz poľská pesnička, raz slovenská. Pekný výlet.
Nandrolon
23.11.15,10:02
Prečo by sa mal Jar88 riadiť nejakými nezmyselnými učebnými osnovami? Veď on tie osnovy určí a hotovo !
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
alaya1
23.11.15,10:43
Tým spievaním mi alaya pripomenula jeden zážitok z výletu a to plavbu po Dunajci. Zhodou okolností sme sa plavili súčasne Slováci aj Poliaci. A celou trasou sme spievali. Raz poľská pesnička, raz slovenská. Pekný výlet.
Plavbu na Dunajci, v plti nemozes porovnavat s kupaliskom.Vliest si s harmonikou do bazena a vybliakavat na cele kupalisko, je proste nerespektovanie inych ludi, ktori o ten opilecky "spev" nemaju zaujem.
alaya1
23.11.15,10:46
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?
Bol by som zvedavý, čo by tie "učiteľky" robili, keby mali čo len jedného žiaka, ktorý by mal rodiča, ako som bol ja.
Mal som vo zvyku, kontrolovať svojim deťom známky v súvislosti s učivom, za ktoré ich dostávali. Neraz sa mi stalo, že priniesli jednotku a učivo nevedeli ani na trojku. Tak som vybehol do školy a opýtal sa "súdružiek" čo to má znamenať a že si to neprajem. Požiadal som ich, že ak má dieťa vedomosti na trojku, nech mu dajú trojku a nie dvojku, či dokonca jedna mínus.
Oni na to, že to im zbytočne zníži "priemernú" známku a či chcem, aby mali na vysvedčení trojky?
Podla akeho klasifikacneho poriadku si ty ako rodic hodnotil vedomosti svojich deti?
Dúfam, že tým nechceš naznačiť, že ja, "ako rodič nepedagóg", nedokážem posúdiť, či a ako, piatak vypočítal daný príklad.:) Veď ak prinesie dvojku z matematiky a mne doma nevie príklady správne vypočítať, tak asi nemal dostať dvojku, ale aspoň štvorku, alebo dokonca päťku.
No a ak by mi priniesol tú zlú známku, tak zrejme by to bol dostatočný signál, že niečo nieje v poriadku. Ak by som sa spoliehal na tých "učiteľov", pre ktorých bol dôležitejší "priemer", ako skutočné vedomosti, dnes by som mal priemerne hlúpe deti.:D
--------------------------------------
Preto sa stalo, že moje deti nie sú priemerne hlúpi a v mnohých veciach úplne negramotní Slováci.:)

Presne tak, preto som sa pytala na zaklade akeho klasifikacneho poriadku si to robil. Inak si deti mohol aj zo skoly vybrat a vzdelavat doma sam. Je to mozne.
alaya1
23.11.15,10:49
Pripadne spievaju v cudzine v bazenoch na kupalisku aj s harmonikou ludove piesne, pritom si aj popijaju a personalu kupaliska odvrknu, ze im nerozumeju, ze sa maju naucit po slovensky. /preferuju to u nas znacky KS,VV, MI, HN./
Možno.... avšak - pozrieť sa, čo sú to zač a na čom prišli.....
Lebo ak na tomto
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Skoda_105S_-_front.jpg
tak tí na kúpaliská idú zriedkavo.
Ak na tomto:
http://4.bp.blogspot.com/-2uAu0lHMIME/U-qE9U_enpI/AAAAAAAABxk/EF1peDvsybk/s1600/BMW-X6-1.jpg
tak to sú tiežpodnikatelia a ak títo:
http://www.kosicednes.sk/wp-content/uploads/2015/10/romovia1VEJA-e1445569768945.jpg
tak "No comment".



No, neboli to cigani, prisli na autobusoch. A nie raz. Uz tam koli tomu ani nechodime.
pmajap
23.11.15,10:55
Prečo by sa mal Jar88 riadiť nejakými nezmyselnými učebnými osnovami? Veď on tie osnovy určí a hotovo !
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nandrolon máme v obci 4-triedku, piaty a vyšší stupeň je v mestečku. Naše p. učiteľky dávali cigánskym deťom lepšie známky, aby neprepadli a postúpili do 5 tr., iným na krk a tam trávili čas puberty. Teraz sa to zmenilo, ale asi len na čas, dvanásť roční tyranizujú druhákov. Biele deti boli nadhodnotené a prechodom na inú školu mali obrovské problémy, lenže máloktorý rodič kontroluje či jeho dieťa si tú známku zaslúži, u nás to poriešili tak, že deti dávajú od prvej triedy do mesta. Škoda.
Nandrolon
23.11.15,10:57
... prišli na autobusoch.....

To muselo byť zábavné, ako ten, čo sa minule v nejakom meste tiež vozil na vrchu na autobuse :-))))))))
taiko
23.11.15,11:04
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
Nie oné...ale horšie ako tie deti,ktoré majú v škôlke :D Také nevieš? Kopírujú chovanie detí :D:D:D Profesionálna deformácia :)

Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastnej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.
v globale ? Akoze vychodniari su vsetci gadzovia a gzadzovia aj ostanu? Ja si naopak myslim, ze sa vzdy jedna o jednotlivcov.
Okrem toho, preco by si sa mala hanbit za niekoho ineho, sak ten nech sa hanbi sam ;)
Nandrolon
23.11.15,11:12
Tote regiojety sa už idú rušiť, možno nasadia pre gratyslavčanov nejake iné JETy.
alaya1
23.11.15,11:16
taiko- Tak veru, v globale, ti, o ktorych pisem boli gadzovia a hanbila som sa, ze sa v cudzine takto spravaju, lebo potom v "globale" sme vsetci hovoriaci rovnakou recou pritomnymi hodnoteni rovnako. Tak toto ma nepotesilo, aby som bola v teme.
korela
23.11.15,11:32
V at je slovač silne citatelna...teda pre mna....ak je v kosíku mlete maso...je to on:D:Da nie jeden balik....
Ja som jazykovo na nule...ale zdravim pekne a na hlas po slovensky....:Dpersonal sk..a kukaju jak vydry....naposledy sa pani pytala predavaca...po sk na cenu.....on jej po nemecky...pritom slovak....hovorim jej...pani on vam neodpovie po sk.....:---

Lui, a nekupujú to mleté mäsko pre psov ako ja, keď sú stehná alebo kurčatá v akcii? Nedajbože, žeby pre starých rodičov...že zuby...
bettylou
23.11.15,11:37
@Dáša_ - nuž to máš tak.... nemáš/te počúvať tie reklamy prerušované hudbou.... :D... to už je lepšie (ak to rádio dovoľuje) šupnúť tam USB s vlastnou muzičkou.
Veď to isté je i v telke.... krásne reklamy a furt ich tými reláciami a filmami prerušujú.... ako si to môžu dovoliť? ;)

duški, tak či tak už si ich, ... dobrý pokus
jar88
23.11.15,11:38
Prečo by sa mal Jar88 riadiť nejakými nezmyselnými učebnými osnovami? Veď on tie osnovy určí a hotovo !
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nepísal som o žiadnych nezmyselných osnovách. Písal som o "súdruhoch a súdružkách učiteľkách". O ľuďoch, ktorí si sami zvolili učiteľskú kariéru a sami sa rozhodli učiť naše deti.
Písal som o učiteľoch, ktorí sa dodnes sťažujú na nezáujem detí o učenie. Pritom každé dieťa, úplne prirodzene, vyhľadáva poznanie. Úplne prirodzene uprednostňuje činnosti, ktoré si osvojí a ktoré následne doživotne ovláda.
-------------------------------------------------
Na druhej strane, je úplne prirodzené, že dieťa, ale aj bežný dospelý, veci a činnosti, ktoré z určitých dôvodov nezvláda, ho nebavia a priam odpudzujú.
To znamená, že ak nemá základnú vedomosť na ktorej stojí ďalšia, určite ju dokonale nepochopí a toto sa následne reťazí. Preto je dôležité všetko ovládať dokonale a nepripúšťať žiadny kompromis. Napríklad vedomosť na úrovni trojky, či dva mínus.
--------------------------------------------------
Myslím si, že každé dieťa je schopné zvládnuť akékoľvek učivo, ale nesmie sa to v žiadnom prípade zanedbať. Dokonca aj tie osnovy boli v celku v poriadku a len málokedy sa stalo, že tam niečo v postupnosti chýbalo. Preto si myslím, že jediné čo vo vzdelávaní zlyhalo, bol vždy učiteľ.
bettylou
23.11.15,11:38
obývačka jasnáá, som umývala okná a bola tam hrúza lienok. Môžu v noci vyliezť z vysávača alebo ho mám dať radšej na noc von?
ak sú pestrofarebné na stopro tie dravé korejské čo žerú aj tie naše

ok, voňajú tak isto
jar88
23.11.15,11:48
taiko- Tak veru, v globale, ti, o ktorych pisem boli gadzovia a hanbila som sa, ze sa v cudzine takto spravaju, lebo potom v "globale" sme vsetci hovoriaci rovnakou recou pritomnymi hodnoteni rovnako. Tak toto ma nepotesilo, aby som bola v teme.
Presne tak ako píšeš. Všetci ľudia, všetkých takýmto zovšeobecneným spôsobom hodnotia.
Napríklad aj my hodnotíme trebárs Angličanov podľa pár spitých jedincov z Anglicka.
Alebo povýšeneckých Čechov, či parazitujúcich cigánov, parazitujúcich podnikateľov a podobne.
korela
23.11.15,11:49
[QUOTE="alaya1"]

Pripadne spievaju v cudzine v bazenoch na kupalisku aj s harmonikou ludove piesne, pritom si aj popijaju a personalu kupaliska odvrknu, ze im nerozumeju, ze sa maju naucit po slovensky. /preferuju to u nas znacky KS,VV, MI, HN./
Možno.... avšak - pozrieť sa, čo sú to zač a na čom prišli.....

Veľmi trefné, ale ja by som si ešte dovolila dodať, nie iba na čom prišli, ale kam prišli. To by bolo dosť výpovedné. V hoteli so **** by si asi nezahulákali.

Ja som vonku nezažila ani raz nejaké faux pas s našimi, ani Čechmi, ani Maďarmi. Najrozpínavejší boli Nemci, najviac hulákali, ale to robí bežne takmer väčšina cudzincov, mysliac si, že im nikto po prvé nerozumie a po druhé zažívajú určitý pocit slobody. Ale to ide o vyslovene o mladých v skupinách.
bettylou
23.11.15,11:53
Čo robí YT, alebo v novinách pred každým videom reklama, a nedá sa skôr vypnúť ako po 10 sek., to ešte pred pár rokmi nebolo, aj tak ich každý preskakuje, ale ten nasilu stratený čas ...

nemáš šancu rapídne využiť, si nás odstopovali.. je ať na nich, nech ten satelit spadne, ak sa nevie uživiť
Nandrolon
23.11.15,11:55
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
PS človek má byť a aj je tvor všestranný, ale ak sa niekto /ako ty/ navonok tvári že pojedol všetku múdrosť sveta, zvyčajne to znamená síce obšírne vedomosti, ale priemerné, povrchné a v ničom nie je poriadne do hĺbky zahĺbený, vycibrený...
bettylou
23.11.15,11:56
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....

prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
alaya1
23.11.15,11:57
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.

http://wl.static.fotolia.com/jpg/00/15/37/62/110_F_15376211_IIsKPTm6ZTmMrVg53ss06ifQbTYUr7e0.jp g
korela
23.11.15,12:10
Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastznej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.



No myslím že to čo stretávam v at a na dovolenkách nemeckých turistov, tak východniari sa ešte musia veľmi snažiť aby sa im vyrovnali. Aj personál hotelov na nemčinu reaguje s vyvrátenými očami.
.................................................. .................................................. ...
Ja rozpravam anglicky :).[/QUOTE]

To akože teraz čo? Necháp to ako napadnutie, všetci vieme, že si mala matku hovoriacu po EN, tak si mala značne zľahčenú situáciu oproti ostatným, je to tvoj materinský jazyk. Pripadá mi to, akoby si bola jediná bývajúca na východe so znalosťou EN. Verím, že nie.
Hanbíš sa za svoj pôvod? Takíto ľudia sú pre celú spoločnosť nie práve najvhodnejší. Radšej treba ísť vlastným príkladom pri takýchto ľuďoch. Aby z teba prijali to dobré a vhodné.
Aké malicherné, ak sa všetci zamindrákovaní Slováci hanbia vonku prehovoriť po slovensky ako ty, už sa človek nemusí ani čudovať, za čo nás majú, keď sa vonku prezentuje viac skôr tá negatívna vzorka národa.
jar88
23.11.15,12:10
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
Už mi nepodsúvaj a neprisudzuj čo som nikdy nenapísal. Neprekrúcaj.
Nikde som nepísal nič o drvení. Vždy som odsudzoval memorovanie a bifľovanie. Preferoval som potrebný čas na zvládnutie danej témy a nie termín písomky, či skúšky. Drviť sa len preto, že známka. Celú dobu tu píšem o tom, že vedomosť je podstatná a nie známka a ak niečo raz logicky a v súvislostiach chápeš, nemusíš sa to bifľovať. Jednoducho to vieš a danú poučku dokážeš zosmoliť aj vlastnými slovami.
bettylou
23.11.15,12:17
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu :eek: Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 :) ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil :D Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu :mee: Chlapi boli normálni,čím to je?

to slávne podriadenie ženy xixi
korela
23.11.15,12:23
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.

http://wl.static.fotolia.com/jpg/00/15/37/62/110_F_15376211_IIsKPTm6ZTmMrVg53ss06ifQbTYUr7e0.jp g
Nandrolon, myslím, že si ho nepochopil, ak si reagoval na jar88, pretože z citácie mi to nie je jasné, na koho reaguješ.
Keď človek odvádza štátu dane, tak očakáva, že za ne niečo aj dostane. Aj to učivo v škole riadne podané, a objektívne klasifikované. A nie odfláknuté. Na konci ZŠ by už bolo neskoro sa zobudiť. Čas nevrátiš späť.
Učiteľky začali po dvoch rokoch od 89 hovoriť - za tieto peniaze mám učiť? Ja by som sa prepadla pod zem, keby som mala takto čo i len myslieť, nieto to ešte povedať nahlas.
Vždy som mala prehľad nad svojimi deťmi, ja som sa mohla na ich školy spoľahnúť, ale skúšala som ich, alebo aj s nimi presedela pri učení ak bolo treba, vedela som, či látku ovládajú. Podľa mňa bol pôvodný príspevok asi o tom.
Nandrolon
23.11.15,12:23
Napísal si, že každé dieťa sa je schopné naučiť čokoľvek, čo je kardinálna blbosť.
Ak raz máš takpovediac /napíšem to expresívne/ hlúpe decko, neurochirurg z neho nikdy nebude ani keď od nula rokov bude v tom učive spávať. Budeš rád, ak to bude dobrý automechanik....
PS: pre nechápavých reagujem na JAR88 a to, že tvrdil že dieťa začína každé z rovnakej štartovacej polohy a môže byť z neho "hocičo" netvrdil prvýkrát tu na porade, každý má na niečo nadanie, na niečo viac, na niečo menej a na niečo vôbec...
korela
23.11.15,12:30
Absentujúci tu boli dvaja-traja, a už mám po dlhej dobe mínusku. Vitajte medzi nami!
misoft
23.11.15,12:30
prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
Asi takto..... vianočné trhy - atmosféra je jedno, ale kupovať niečo na tých trhoch - to je druhé.
Neviem, ako iní, ale ja na žiadnom trhu nekupujem to, čo je dostať v riadnom obchode (netýka sa to handmade - to v obchodoch málokedy zoženieš) - je to predražené, je to tovar, ktorý sa riadne predať nedá (teda nepredajný v kamennom obchode), tovar, ktorý má dátum na krajíčku....
Vianočné trhy je pre obchodníkov raj.... predajú skoro všetko to, čo by inak na skladoch ostalo, alebo vyhodiť museli. A ľudia - opití "atmosférou" - kupujú ako sprostí......
pavol54
23.11.15,12:42
Pavol neboli to staršie paničky? Veď to sa tak chodilo na výlety normálka. Muži vpravo, ženy vľavo a na ďalšej zástavke opačne. :D:D:D
30+ nešlo o to ale žeaí sme boli ohúrení že sa nikto nepozeral naľavo napravo, ani to či mi drblo neužitočné sa nedíva len kam mu dovolia tie konské klapky
korela
23.11.15,12:43
Ešte ako príklad zo školstva uvediem taký detail. Dcéra na ZUŠ chodila najprv na zobcovú flautu. Niečo mi doma povedala, na nasledujúcej hodine som si to osobne overila. Problém spočíval v tom, že jej začal učiteľ predhrávať na jej vlastnej flaute. Akoby škola nemala svoju. Od budúcej hodiny chodila na inú ZUŠ, podstatne ďalej, ale problém sa vyriešil. Nakoniec prešla k svojmu pôvodnému učiteľovi, tak to bola v podstate radosť a priepastný rozdiel.
Deti treba počúvať a vnímať stále.
korela
23.11.15,12:59
V tzv. "uvoľnených" rokoch išla mama z pracoviska na týždeň do Grécka. Celý vlak bol ich. Pár ľudí tam samozrejme zostalo. Ale ..., popri prehliadke Atén, si mama musela odskočiť. V skupinke ich bolo päť, keď toalety nenašli, spásny nápad mama dostala pri divadle, práve sa vchádzalo na predstavenie. Chlapík z divadla v livreji pustil dnu iba ju. :) Zbytok dostal stopku.
(Nemohla som si odpustiť to sem vložiť, sorry, keď je ešte stále reč o cikpauze. Bola jar a mala na sebe v podvečer kabát. Šaty robia človeka, darmo. )
babka - ježibabka
23.11.15,13:09
Tým spievaním mi alaya pripomenula jeden zážitok z výletu a to plavbu po Dunajci. Zhodou okolností sme sa plavili súčasne Slováci aj Poliaci. A celou trasou sme spievali. Raz poľská pesnička, raz slovenská. Pekný výlet.
Plavbu na Dunajci, v plti nemozes porovnavat s kupaliskom.Vliest si s harmonikou do bazena a vybliakavat na cele kupalisko, je proste nerespektovanie inych ludi, ktori o ten opilecky "spev" nemaju zaujem.
Neporovnávam to. Veď píšem, že si mi pripomenula pekný zážitok a som celkom rada za pripomenutie. Pekný deň.:)
jar88
23.11.15,13:21
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.

http://wl.static.fotolia.com/jpg/00/15/37/62/110_F_15376211_IIsKPTm6ZTmMrVg53ss06ifQbTYUr7e0.jp g
Nandrolon, myslím, že si ho nepochopil, ak si reagoval na jar88, pretože z citácie mi to nie je jasné, na koho reaguješ.
Keď človek odvádza štátu dane, tak očakáva, že za ne niečo aj dostane. Aj to učivo v škole riadne podané, a objektívne klasifikované. A nie odfláknuté. Na konci ZŠ by už bolo neskoro sa zobudiť. Čas nevrátiš späť.
Učiteľky začali po dvoch rokoch od 89 hovoriť - za tieto peniaze mám učiť? Ja by som sa prepadla pod zem, keby som mala takto čo i len myslieť, nieto to ešte povedať nahlas.
Vždy som mala prehľad nad svojimi deťmi, ja som sa mohla na ich školy spoľahnúť, ale skúšala som ich, alebo aj s nimi presedela pri učení ak bolo treba, vedela som, či látku ovládajú. Podľa mňa bol pôvodný príspevok asi o tom.
Presne tak korela,
dokonale si to vystihla. Ja by som sa na ich mieste tiež hanbil a určite by som si nedokázal, za tak ľahostajne odfláknutú činnosť zapýtať výplatu.
------------------------------------------
Nandrolon sa tak vyjadril len preto, že je z učiteľskej rodiny a v neposlednom rade aj so zámerom ma nejako zhovadiť. (nie zhovädiť - zhovadiť)
jar88
23.11.15,13:37
Napísal si, že každé dieťa sa je schopné naučiť čokoľvek, čo je kardinálna blbosť.
Ak raz máš takpovediac /napíšem to expresívne/ hlúpe decko, neurochirurg z neho nikdy nebude ani keď od nula rokov bude v tom učive spávať. Budeš rád, ak to bude dobrý automechanik....
PS: pre nechápavých reagujem na JAR88 a to, že tvrdil že dieťa začína každé z rovnakej štartovacej polohy a môže byť z neho "hocičo" netvrdil prvýkrát tu na porade, každý má na niečo nadanie, na niečo viac, na niečo menej a na niečo vôbec...
Ano, každé dieťa je schopné sa naučiť čokoľvek.
To znamená (pre teba úplne po lopate) že čokoľvek v súvislosti a s prihliadnutím na jeho vek.
Určite je veľmi scestné, ak si dospelý jedinec, predstavuje počas vzdelávania dieťaťa nejakú konečnú métu. Napríklad titul, či dokonca jeho profesiu.
-------------------------------------------------------------------
Možno ti rodičia vtĺkali do hlavy, že ak zvládaš nejakú školu, je to dané tvojou výnimočnosťou a nadpriemernou inteligenciou, ale nieje to pravda. Zvládnuť akúkoľvek školu je úplne bežná a pre normálne, duševne vyvinutého jedinca samozrejmosťou. Jednoducho nič výnimočné. Ak to zvládne sto detí, zvládne to aj milión detí. Najdôležitejšia je postupnosť (nabaľovanie vedomostí na predošlé, skôr zvládnuté vedomosti) a tým aj vytváranie záujmu.
kopretinka
23.11.15,13:48
a mňa dnes naštvalo,že som sa ZASE už po neviemkoľký krát nedostala k očnej.....neušlo sa mi číslo...je ich k dispozícii iba 17,plus 3 sú vyhradené na úrazy,viac pacientov za deň ošetriť nesmie....dôchodcovia tam chodia už ráno o šiestej a bijú sa o čísla a hnusne si nadávajú....to mi povedala sestra od obvodnej,vidí to každé ráno,keď ide do ambulancie.
Dve očné lekárky na dve mestá ( 25 tis. a 12 tis.okolité obce ani nerátam) to je podľa poisťovní dostatok.
prečo mi ale poisťovňa odpísala,že navýšili očnej kapacity a teda že už nebudem mať problém sa tam dostať,to fakt neviem...
Asi si budem musieť zaplatiť vyšetrenie v nejakom súkromnom centre......a pošlem na preplatenie...?
jar88
23.11.15,14:07
a mňa dnes naštvalo,že som sa ZASE už po neviemkoľký krát nedostala k očnej.....neušlo sa mi číslo...je ich k dispozícii iba 17,plus 3 sú vyhradené na úrazy,viac pacientov za deň ošetriť nesmie....dôchodcovia tam chodia už ráno o šiestej a bijú sa o čísla a hnusne si nadávajú....to mi povedala sestra od obvodnej,vidí to každé ráno,keď ide do ambulancie.
Dve očné lekárky na dve mestá ( 25 tis. a 12 tis.okolité obce ani nerátam) to je podľa poisťovní dostatok.
prečo mi ale poisťovňa odpísala,že navýšili očnej kapacity a teda že už nebudem mať problém sa tam dostať,to fakt neviem...
Asi si budem musieť zaplatiť vyšetrenie v nejakom súkromnom centre......a pošlem na preplatenie...?
Predstav si, že už máme aj v Bratislave ambulancie, kde ťa v žiadnom prípade už nevezmú. Majú totiž plný počet pacientov a žiadnych iných už nevezmú - ani neobjednajú. Sestra ti dá kontakt na inú s tým, že skúste tam, alebo pohľadajte niekde inde.
korela
23.11.15,14:24
a mňa dnes naštvalo,že som sa ZASE už po neviemkoľký krát nedostala k očnej.....neušlo sa mi číslo...je ich k dispozícii iba 17,plus 3 sú vyhradené na úrazy,viac pacientov za deň ošetriť nesmie....dôchodcovia tam chodia už ráno o šiestej a bijú sa o čísla a hnusne si nadávajú....to mi povedala sestra od obvodnej,vidí to každé ráno,keď ide do ambulancie.
Dve očné lekárky na dve mestá ( 25 tis. a 12 tis.okolité obce ani nerátam) to je podľa poisťovní dostatok.
prečo mi ale poisťovňa odpísala,že navýšili očnej kapacity a teda že už nebudem mať problém sa tam dostať,to fakt neviem...
Asi si budem musieť zaplatiť vyšetrenie v nejakom súkromnom centre......a pošlem na preplatenie...?
Som v Dôvere, chcela som sa prepoistiť tento rok, nevyšlo mi to. Som v ich zariadení, preto som k nej prešla. Ale reagujem preto, že zo štyroch praktických lekárov ubrali dvoch.
Čo sa týka prebojovať sa k lekárovi, existuje veľmi jednoduché riešenie. Pre teba ešte nie. Dávam ako príklad.
Máme v stredisku na prízemí recepciu. Všeobecná zdr. poist. si to môže nazvať hoci i kukaňou s jedným PC a jedným pracovníkom. Ak odchádzam od praktického lekára, podľa potreby ak ma pošle k odbornému, zastavím sa pri odchode na recepcii, podám zdravotnú kartičku, podám odporúčania, naťuká ma do PC, pozrie voľné termíny u daného odborného lekára a objedná ma po výbere voľných dátumov aj na ľubovoľnú hodinu, ktorá mi vyhovuje.
Takto sú chodby na stredisku nepreplnené, nikto nenervačí, aj lekári sú pojnejší. Iba k praktickým sa chodí bez objednania.
Koľko by tento špás stál poisťovňu, aby vydelil dva metre štvorcové a pridelil PC s pracovníkom. Kedysi tam bývali i tak informátorky. Takže kukane zostali, informátorky zmizli, čo viem. Možno nie všade.
Čo zažívaš, je pre štát zahanbujúce.
kopretinka
23.11.15,14:38
k očnej sa objednať nedá,teda nejaká recepcia-kukaňa by mi bola na dve veci. Dnes som bola aj u ortopéda,nikto v čakárni,hneď ma vzali,,,možno ráno tam býva pacientov viac.Ani tam sa neobjednáva.Lenže na dverách oznam,že od 1.1. bude iba na objednávku,pacient si sám vyberie termín.
korela
23.11.15,14:49
k očnej sa objednať nedá,teda nejaká recepcia-kukaňa by mi bola na dve veci. Dnes som bola aj u ortopéda, nikto v čakárni,hneď ma vzali,,,možno ráno tam býva pacientov viac.Ani tam sa neobjednáva.Lenže na dverách oznam,že od 1.1. bude iba na objednávku,pacient si sám vyberie termín.
Ale keby bola zriadená, tak by zrejme pomohla. Telefonicky sa dá aj preobjednať termín, keď viem, že v daný termín nemôžem prísť.
Ale ja som napísala, že ide u mňa o stredisko, a je to poliklinika. Takže možno tu bude lekárov viac. Ale aj nemusí. U mamy bolo na stredisku toľko lekárov ako tu na poliklinike. A bola tam aj informátorka, čiže v podstate denná vrátnička.
buchač
23.11.15,14:50
Som v Dôvere, chcela som sa prepoistiť tento rok, nevyšlo mi to. Som v ich zariadení, preto som k nej prešla. Ale reagujem preto, že zo štyroch praktických lekárov ubrali dvoch.
Čo sa týka prebojovať sa k lekárovi, existuje veľmi jednoduché riešenie. Pre teba ešte nie. Dávam ako príklad.
Máme v stredisku na prízemí recepciu. Všeobecná zdr. poist. si to môže nazvať hoci i kukaňou s jedným PC a jedným pracovníkom. Ak odchádzam od praktického lekára, podľa potreby ak ma pošle k odbornému, zastavím sa pri odchode na recepcii, podám zdravotnú kartičku, podám odporúčania, naťuká ma do PC, pozrie voľné termíny u daného odborného lekára a objedná ma po výbere voľných dátumov aj na ľubovoľnú hodinu, ktorá mi vyhovuje.
Takto sú chodby na stredisku nepreplnené, nikto nenervačí, aj lekári sú pojnejší. Iba k praktickým sa chodí bez objednania.
Koľko by tento špás stál poisťovňu, aby vydelil dva metre štvorcové a pridelil PC s pracovníkom. Kedysi tam bývali i tak informátorky. Takže kukane zostali, informátorky zmizli, čo viem. Možno nie všade.
Čo zažívaš, je pre štát zahanbujúce.

k očnej sa objednať nedá,teda nejaká recepcia-kukaňa by mi bola na dve veci. Dnes som bola aj u ortopéda,nikto v čakárni,hneď ma vzali,,,možno ráno tam býva pacientov viac.Ani tam sa neobjednáva.Lenže na dverách oznam,že od 1.1. bude iba na objednávku,pacient si sám vyberie termín.

Kto vie, tak vie...;)
http://www.etrend.sk/firmy/penta-uz-ma-lekarov-i-nemocnice-teraz-kupila-web-na-ich-hodnotenie.html


Kto nepotrebuje pravidelne a často,tak je to na naše pomery solídny luxus.
Kto potrebuje a ešte musí za lieky platiť pravidelne, často a hlavne dosť, tak ho vystrie aj v tej čakárni...
http://www.procare.sk/individualni-klienti/nasa-ponuka/komplexne-preventivne-prehliadky/standardna/
lujza.j
23.11.15,14:58
Moj chlap srandista....minuly tyzden mal dov.naplanoval si aj ocnu:D....len nevedel aku..kde..len..ze stvrtok:eek::D....hovorim haló tuto nie je De....ze zubarovi aj poobede...lebo robi do 18h....nakoniec ide zajtra.... miesto mojej mamy....tak ani nevie ako k tomu dosiel:)
Nandrolon
23.11.15,15:07
Prave som prisiel domov. Konecne na kysuciach ta spravna chumelica s viditelnoatou na par metrov. Trosku neskoro, ale nevadi....
Jar, preco si myslis ze ja sa zaoberam stale nejakymi cudzimi deduskami, ktorych poznam akurat z ich trollovania na porade uz v dvoch temach???
korela
23.11.15,16:23
Raz sa bude dať po tomto meste aj poprechádzať. Roky do mesta zbytočne neleziem, pretože mi to uberie vždy z nálady. Ak, tak do zóny Dunaja.
http://reality.etrend.sk/byvanie/penta-predstavila-detaily-culenovej-od-zahy-hadid.html
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/stanica-nivy-nova-autobusova-stanica-v-bratislave-odhalena.html
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2015/cislo-38/zona-chalupkova-z-buriny-vyrasta-nova-stvrt.html
Na nasledujúci projekt som čakala najviac, ako skončí jeho podoba a funkcia, nebude to predsa hotel, ako sa očakávalo. Bývalá nemocnica na Bezručovej. Totálne centrum, aj keby som mala peniaze, tak by som tam však nechcela bývať - dvakrát pobyt v nej, plno spomienok, a pre ostatných aj plno vpitých bolestí v stenách, aj keď bude budova po rekonštrukcii. Ale ide o miesto jedno z najlepších v BA.
http://reality.etrend.sk/byvanie/bezrucova-residence-spusta-predaj-ceny-az-do-vyse-styritisic-za-stvorec.html
Rušivým elementom môže byť pre obyvateľov z hľadiska feng šuej Modrý kostolík so svojím vyzváňaním. Je príliš blízko bytov.
Pomaly sa veľká plocha novostavieb zlieva do zmysluplného komlexu.
Bratislava má v budúcnosti vyvažovať svojou modernou architektúrou historickú Prahu v strede Európy, mali by fungovať ako dve sestry. Aj čo sa týka spolupráce.
buchač
23.11.15,16:37
Raz sa bude dať po tomto meste aj poprechádzať.....

Sa blaváci ešte načakajú...ešte vééééľa vody v Dunaji pretečie, pokiaľ bude Blava prirovnateľná k Prahe (respektíve NIKDY).

Mimochodom...čítala si aj diskusie k linkom ?
Nie je ich veľa, ale majú čo do seba. :rolleyes:
korela
23.11.15,16:42
Veď nech pretečie, ale prečo nikdy? Tu nejde o súťaž kto z koho, to sú dve rozdielne mestá hlavne historicky. Tu nejde o vyrovnanie, ale práve o odlišnosť.
Nandrolon
23.11.15,16:43
Bratislavu a Prahu nikdy nepojde rovnocenne porovnavat v rovnakom case. Tie 2 mesta nikdy nebudu porovnatelne. BA bude vzdy iba chorlava a polodementna sestra Prahy... Nejaka EUROVEA ju z biedy nevytrhne... Ani 200 metrov upraveneho nabrezia...
buchač
23.11.15,16:48
Veď nech pretečie, ale prečo nikdy? Tu nejde o súťaž kto z koho, to sú dve rozdielne mestá hlavne historicky. Tu nejde o vyrovnanie, ale práve o odlišnosť.
Prečo ?
To je asi také porovnanie, ako Východnú Európu porovnávať so Západnou.
Odlišností do bludu, kultúra tiež a o tej samotnej histórii a ani nevravím.

Diskusiu k článkom si čítala ? Tam je viac rozpísané ohľadom tých Penťáckych "plánov".
korela
23.11.15,17:17
Ďalšiu stavbu stavia Penta v Ružinove pri križovatke Bajkalská - Ružinovská, mediálne centrum plus multifunkčné priestory, neďaleko ružinovskej nemocnice. Majú sa do nej ľudia sťahovať už v 09/16.
Prečo si sa pýtal, či som čítala diskusie? Už nečítavam, podľa toho kde, väčšinou strata času, radšej na Porade, keď už.
Neboli veľmi negatívne, prebehla som ich. Jediné čo z nich uznám, je električkové neprepojene Hlavnej stanice a AS Nivy. Koľajová doprava je v mestách najrýchlejšia, neobmedzujúca sa na cesty.
Čo sa týka názoru na Bezručovu, ak si myslel na feng šuej, to je stará známa vec, že človek má bývať v obytnej zóne, ak ide o mesto, nemá bývať na kraji mesta pri poli (sídliská), kostolné zvony, zvonenie pri vyučovacích hodinách v školách, to všetko ovplyvňuje život človeka. Ruší jeho prirodzený rytmus dňa. Nebývať pri cintorínoch. Nie je jedno, kto sa po kom do bytu nasťahuje, nieto do bývalej nemocnice.
Objekt nemocnice ma zaujíma od začiatku. Sú tam krásne plochy, a objekt sa zachráni.
misoft
23.11.15,17:17
No - železnice dosiahli svoje.....
RegioJet BA-KE končí. Stiahne všetky vlaky. A budú len ZSSK - teda už im nič nebude stáť v ceste, aby nenápadne upravovali cestovné hore - žiadna konkurencia.
http://ekonomika.sme.sk/c/8080633/regiojet-odchadza-z-top-trate-vini-za-to-pociatka.html
misoft
23.11.15,17:19
Na pol ucha správy počúvam. NBS vykonala tzv. mystery shopy v nebankovkách - a zistili, že i napriek dohľadu - nebankovky veselo klamú naďalej, požičajú menej, ako napíšu....a pod.
korela
23.11.15,17:23
Bratislavu a Prahu nikdy nepojde rovnocenne porovnavat v rovnakom case. Tie 2 mesta nikdy nebudu porovnatelne. BA bude vzdy iba chorlava a polodementna sestra Prahy... Nejaka EUROVEA ju z biedy nevytrhne... Ani 200 metrov upraveneho nabrezia...
Práve pre takéto príspevky určité diskusie obchádzam. Nič zatiaľ z myšlienky prepojenia týchto dvoch miest nechápeš. Ty sa možno toho už dožiješ, ja sa pozriem na vás zvrchu, ak to pôjde, ako si tu žijete a hlavne v čom.
buchač
23.11.15,17:33
No - železnice dosiahli svoje.....
RegioJet BA-KE končí. Stiahne všetky vlaky. A budú len ZSSK - teda už im nič nebude stáť v ceste, aby nenápadne upravovali cestovné hore - žiadna konkurencia.
http://ekonomika.sme.sk/c/8080633/regiojet-odchadza-z-top-trate-vini-za-to-pociatka.html

Teraz šlo v správach...a ak som dobre registroval, tak nie až budúci rok, ale už v podstate hneď (ale možno som zle počul).
Ale to je v podstate jedno...vždy a môže práve v časoch najnávalu predsa niečo "pokaziť"...proste sa súpravy nepristavia, alebo sa upravia počty vozňov. Holt a problém...
Nechcel by som veru v tých dobytčákoch cestovať.

Ale populizmus je raz už taký.
korela
23.11.15,17:38
Zahu Hadid som si viac-menej preštudovala zatiaľ letmo už dávnejšie, zaujíma ma u nej jeden fenomén, tomu sa chcem venovať v budúcom polroku.
Teraz sa stavia jej http://www.dubaiopera.com/.
taiko
23.11.15,17:41
Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.

Pisem z vlastnej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.

taiko- Tak veru, v globale, ti, o ktorych pisem boli gadzovia a hanbila som sa, ze sa v cudzine takto spravaju, lebo potom v "globale" sme vsetci hovoriaci rovnakou recou pritomnymi hodnoteni rovnako. Tak toto ma nepotesilo, aby som bola v teme.
to musi byt smutne, hanbit sa rozpravat materinskym jazykom.
Okrem toho, pred ludm ( v tomto pripade cudzincami, ktorych spominas )i, ktori vedia podla par jednotlivcov zglobalizovat a posudzovat podla nich cely narod, sa ja veru ( ani za tych par jednotlivcov ) hanbit nemozem, nech sa hanbia oni.
PS: sa mi mari ze si z Popradu, Poprad je tiez vychod, ci nie? ;)
alaya1
23.11.15,17:55
taiko, taiko, si ty ale mudrlant. . Nechapem, preco by som nemohla hocikedy sa mi zaziada rozpravat recou, aku ovladam.. Hoci aj mojou materinskou.Mal si citat s porozumenim, ze som pisala o konkretnej situacii, to ver mi, by si sa bol hanbil aj ty a to aj sam pred sebou, nielen pred inymi hostami arealu. Ale kludne ti to odporucim, mas do od KE dost blizko, chod a mozes sa pridat k bazenovemu spevokolu.
korela
23.11.15,17:57
V diskusii sa otierali o HB Reavis.
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/hb-reavis-postavi-vo-varsave-310-metrovy-mrakodrap.html
HB Reavis postaví vo Varšave 310-metrový mrakodrap
taiko
23.11.15,19:55
taiko, taiko, si ty ale mudrlant. . Nechapem, preco by som nemohla hocikedy sa mi zaziada rozpravat recou, aku ovladam.. Hoci aj mojou materinskou.Mal si citat s porozumenim, ze som pisala o konkretnej situacii, to ver mi, by si sa bol hanbil aj ty a to aj sam pred sebou, nielen pred inymi hostami arealu. Ale kludne ti to odporucim, mas do od KE dost blizko, chod a mozes sa pridat k bazenovemu spevokolu.
Pravda je, som mudrlant. :) Ved aj ja som o konkretnej situacii pisal.
Aaa veru Ti neverim, Ja ked sa hanbim, tak akurat za seba, nikdy nie pred sebou a uz vobec nie za niekoho ineho pred niekym inym. A pre toho ineho a tych inych mam skor lutost, ako hanbu.
A k spevokolu som sa tiez uz pridal, v Nemecku, v Dusseldorfe aj s Talianmi, Holandanmi a Nemcami, ked majitel trattorie talianske karaoke spustil :) To si mala to medzinarodne " O sole mio " pocut :D.
ked tam budes chod skusit, bola to parada http://www.tripadvisor.ca/Restaurant_Review-g187373-d1340706-Reviews-Locanda_Italiana_Michele_Salamone-Dusseldorf_North_Rhine_Westphalia.html
alaya1
23.11.15,20:05
Kazdy mame ine gusto. Mne to opilecke zavijanie v bazene, s harmonikou a flasou palenky naozaj nechybalo.A tie komentare na to, tiez nie.
taiko
23.11.15,21:45
Kazdy mame ine gusto. Mne to opilecke zavijanie v bazene, s harmonikou a flasou palenky naozaj nechybalo.A tie komentare na to, tiez nie.
ja neviem, kde Ty travis cas, ale v tej trattorii o ktorej som pisal ziadni opilci neboli ;). Zato tam bolo vela odviazanych neupjatych baviacich sa ludi a stastny majitel.
bettylou
24.11.15,00:00
prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
Asi takto..... vianočné trhy - atmosféra je jedno, ale kupovať niečo na tých trhoch - to je druhé.
Neviem, ako iní, ale ja na žiadnom trhu nekupujem to, čo je dostať v riadnom obchode (netýka sa to handmade - to v obchodoch málokedy zoženieš) - je to predražené, je to tovar, ktorý sa riadne predať nedá (teda nepredajný v kamennom obchode), tovar, ktorý má dátum na krajíčku....
Vianočné trhy je pre obchodníkov raj.... predajú skoro všetko to, čo by inak na skladoch ostalo, alebo vyhodiť museli. A ľudia - opití "atmosférou" - kupujú ako sprostí......


my sme tak boli v Egypte v "beduínskej" dedine. Všetci herci vrátane žobravých detí, tkáčov... , ale kúpila som si koberček, hoc som vedela že v meste majú tie isté. cena bola približná, ale tá atmosféra... :D
Nandrolon
24.11.15,04:56
Práve pre takéto príspevky určité diskusie obchádzam. Nič zatiaľ z myšlienky prepojenia týchto dvoch miest nechápeš. Ty sa možno toho už dožiješ, ja sa pozriem na vás zvrchu, ak to pôjde, ako si tu žijete a hlavne v čom.

Na jednej strane napíšeš /použiješ/ slovo "sestry" a na druhej tu vypisuješ že "dve rozdielne mestá" a "odlišnosť".

Čistá hatlanina. Možno si myslela ale sestry, kde každá má iného otca a inú matku, lenže to už zase nie sú sestry, jedine možno nejaké mníšky :D:D

A o tom FENG šuej mi je trochu na zasmiatie, lebo nie každý verí a uplatňuje určité veci.

Tak, ako nie všetci veria v Boha, tak nie všetci sa zaoberajú rôznym rozložením nábytku podľa nejakej náuky a podobne...

Treba uplatniť zdravý rozum a všetko je v poriadku.
jar88
24.11.15,06:02
Práve pre takéto príspevky určité diskusie obchádzam. Nič zatiaľ z myšlienky prepojenia týchto dvoch miest nechápeš. Ty sa možno toho už dožiješ, ja sa pozriem na vás zvrchu, ak to pôjde, ako si tu žijete a hlavne v čom.

Na jednej strane napíšeš /použiješ/ slovo "sestry" a na druhej tu vypisuješ že "dve rozdielne mestá" a "odlišnosť".

Čistá hatlanina. Možno si myslela ale sestry, kde každá má iného otca a inú matku, lenže to už zase nie sú sestry, jedine možno nejaké mníšky :D:D

A o tom FENG šuej mi je trochu na zasmiatie, lebo nie každý verí a uplatňuje určité veci.

Tak, ako nie všetci veria v Boha, tak nie všetci sa zaoberajú rôznym rozložením nábytku podľa nejakej náuky a podobne...

Treba uplatniť zdravý rozum a všetko je v poriadku.
To akože, korela nemá zdravý rozum, lebo si vytvára pohodu tebe nepochopiteľným spôsobom a ty ho máš zdravý, lebo to nechápeš?
To si asi ..........trošku nedomyslel.
Nandrolon
24.11.15,06:05
Nie, tak som to nemyslel. Len si myslím že ak niekto nevie čo je feng šuei a použije pri sťahovaní, orientácii zdravý rozum, určité zásady a dokonca orientáciu domu má aj v projekte, tak by sme došli k záveru že väčšinou by to asi bolo v súlade s rôznymi náukami ako feng šuei alebo ostatné "pravidlá"...
O feng šuei sa nezaujímam ale vedel by som si povedať a dať naprojektovať dom tak, aby som sa v ňom cítil dobre.
Človek, ktorý vníma svoje telo vie čo mu vadí, čo mu vyhovuje a kedy sa dobre cíti...
Ja zase nie som mestský typ človeka, ktorému vyhovuje "ruch mesta", 12 rokov som zažil a stačilo...
Nie je nad svoj kľud, pohoda, čistý vzduch a blízkosť rôznej zveri...
Stačí mi moja kancelária v centre pešej zóny....
jar88
24.11.15,06:10
Mestá majú svoju "úroveň". Vraj jedno nesiaha druhému ani po členky a niektoré tú úroveň nikdy nedosiahne.
---------------------------------------------
Na druhej strane viem a možno to vedia aj iní, že každé mesto je iné. Ja som ešte nikdy nevidel dve rovnaké mestá a dokonca ani podobné.
Nandrolon
24.11.15,06:17
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
To, že podľa môjho názoru najkrajšia časť mesta je časť eurovea je celkom smutné, lebo musím skonštatovať, že ak by v BA nebola penta a J a T, nechcem si predstaviť ako by vyzerala... výraz 100 rokov za opicami by asi bol vhodný.
jar88
24.11.15,06:20
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
Ale zdravý rozum vraví niečo iné.:)
Má to určité dôvody a zdravý rozum ich dokáže identifikovať.
Nandrolon
24.11.15,06:30
Choď sa pozrieť do niektorého kraja v SR a do niektorého kraja v ČR.
Ale nie, že sadnúť na kávu, ale autom prebrázdiť lokálne dediny, cesty miestneho významu, popozerať záhrady, popozerať polia, popozerať lyžiarské strediská, zájsť na horské chaty, na nich si niečo dať, všimnúť obsluhu, všimnúť ceny, všimnúť kvalitu jedla.
Je to tisíc a nula.
Naši sa nevedia postarať o vlastnú záhradu, češi maju záhrady upravené TIP TOP a svojimi súkromnými kosačkami a vlastným benzínom si kosia aj mimo záhrady "cudzí pozemok" až k cestám, i keď im to nepatrí.
Naši majú za plotom už častokrát prales, bordel.
Teraz nemyslím výstavné dediny a satelitné mestečká, ale normálny klasický "zapadákov" ako severná morava, ostravsko.
U nás v okresnom meste teraz začínajú dávať hlúpe blikače do vozovky, čo v "zapadákove" ako Jablunkov, Třinec, majú už dávno.
V čechách je všeobecne vyššia kultúra žitia ale nie všetci to dokážu vidieť...
Tam v zapadákove sa maká denno denne, cesty TIP-TOP, u nás obdobný zapadákov je na úrovni cigánskej osady.
Doporučujem, keď je v zime kalamita najvyššieho stupňa naštartovať auto, štvorkolku, skúter, hocičo na značkách a ísť sa previezť po prejazdoch MAKOV, KLOKOČOV, JABLUNKOV.
U nás katastrofa, akonáhle sa prekročia hranice, je to iný svet, všetko upravené, posypané, posolené /na klokočove v čr sa nesolí ale sype hrubé kamenie/.
A teraz si treba uvedomiť, že taká cadca je okresné mesto a jablunkov, bílá, bečva sú pre čr ULTRA ZAPADÁKOV, ako pre nás niektoré osady pri ukrajine. A aj cez to sú tie cesty lepšie urobené, upravené, vystavané ako v mestách... A to som nespomenul, že tieto cesty sú všetko nové, max do 5 rokov starý asfalt bez jedinej diery.
bjuty smis
24.11.15,06:35
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
To, že podľa môjho názoru

je celkom smutné, lebo musím skonštatovať, že ak by v BA nebola penta a J a T, nechcem si predstaviť ako by vyzerala... výraz 100 rokov za opicami by asi bol vhodný.

smutné je skôr - radšej to zacitujem :

" najkrajšia časť mesta je časť eurovea "


ale čo, niekomu sa možno páči časť mesta soravia......

ale zas veľa to vysvetluje o tvojom besnení pri každej spomienke o našom hlavnom meste....
buchač
24.11.15,06:37
Choď sa pozrieť do niektorého kraja v SR a do niektorého kraja v ČR.
Ale nie, že sadnúť na kávu, ale autom prebrázdiť lokálne dediny, cesty miestneho významu, popozerať záhrady, popozerať polia,....
Je to tisíc a nula.
........

Všade je niečo plus a niečo mínus.
Ako som spomenul pár krát, za oných čias som sa dostal veru aj tu, aj tam. Aj veľké (na naše pomery) mestá, aj ten zapadákov.
ALE kuwa, že kuewsky záleží nad lokalitami v oboch štátoch bývalej spoločnej republiky !!!
Nandrolon
24.11.15,06:46
Buchač, však presne na to som chcel poukázať, ale človek by akosi prirodzene čakal že ten zapadákov, hoci aj český bude na tom oveľa horšie ako okresné a krajské mestá.
Presne ten fakt že čr zapadákov je na tom oveľa lepšie ako SR stredné mestá poukazuje na to, ako sme v porovnaní s nimi pozadu a že ich nikdy nedobehneme. Porovnávať okresné čr mesto o XX.XXX obyvateľov s ekvivalentom v SR :-)))))))))))))))))))))))))) ... to by bolo už na smiech
Buchač, ja som trošku asi mladšia generácia, takže ja práve vidím ten rozdiel ako kto pokročil za posledných 10-15 rokov. Musím skonštatovať, že nožnice sa medzi nami roztvárajú.
buchač
24.11.15,06:55
Porovnávať okresné čr mesto o XX.XXX obyvateľov s ekvivalentom v SR :-)))))))))))))))))))))))))) ... to by bolo už na smiech
Buchač, ja som trošku asi mladšia generácia, takže ja práve vidím ten rozdiel ako kto pokročil za posledných 10-15 rokov. Musím skonštatovať, že nožnice sa medzi nami roztvárajú.
Zopakujem sa, ale pozmením slová :
ALE kuwa, že kuewsky záleží nad lokalitami v republike zvanej Kocúrkovo !!!
--------------------------
Generáciu spomínaš ?
Nuž jedna generácia dedí názory, zvyky, atď po tej predchádzajúcej. Málokedy potrebujem počuť (ako niekto spomínal ;)) ...mne stačí len vidieť správanie, pohybovanie, gestikuláciu a som v obraze. Ten prípadný rečový prejav môj názor následne len potvrdí.
Tým nožniciam veľmi never... ani generáciu a generáciu nemôžeš až tak porovnávať...si mladší, ale do múky Ťa položím (samozrejme v určitých oblastiach) furt...;) :D :D :D
Nandrolon
24.11.15,07:02
Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
buchač
24.11.15,07:16
Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
Ale ako poddžub dobré...no nie ;) :D

------------------
Češi NEJDÚ rýchlejším tempom tých 15 rokov...oni IDÚ týmto tempom už oveľa dlhšie...už za socíku to tak bolo...teraz len pokračujú.
------------------
Takže v konečnom dôsledku sa dá povedať, že Slovensko IDE a pokračuje v tom svojom tempe, zmýšľaní, správaní sa, atď aj naďalej.
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
Nandrolon
24.11.15,07:29
Plný súhlas, konečne sme sa pochopili.
Len ešte raz podotknem, z vlastnej skúsenosti dokážem posúdiť "iba" tých 15-20 r. späť. Viac by bolo iba JPP a to nie je môj štýl...
jar88
24.11.15,10:04
Plný súhlas, konečne sme sa pochopili.
Len ešte raz podotknem, z vlastnej skúsenosti dokážem posúdiť "iba" tých 15-20 r. späť. Viac by bolo iba JPP a to nie je môj štýl...
Pekne ste sa zhodli. Už zostáva len podumať, čo s tým budete robiť, aby ste nimi nezostali.
jar88
24.11.15,10:15
Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
Ale ako poddžub dobré...no nie ;) :D

------------------
Češi NEJDÚ rýchlejším tempom tých 15 rokov...oni IDÚ týmto tempom už oveľa dlhšie...už za socíku to tak bolo...teraz len pokračujú.
------------------
Takže v konečnom dôsledku sa dá povedať, že Slovensko IDE a pokračuje v tom svojom tempe, zmýšľaní, správaní sa, atď aj naďalej.
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
Treba si ale uvedomiť, že nie každý Slovák je sprostý, alebo gadžo.:)
Slovensko nemyslí, ani sa nijako nespráva. Myslia ľudia a ľudia sa aj nejako správajú. Tí rozumní a slušní Slováci, nikdy nepovedia a neuznajú, že sprostý národ, sprostý Slovák. To povie len gadžo, ale určite to neprizná.;)
Nandrolon
24.11.15,10:16
Aby sme nezostali "kým - čím" ?
buchač
24.11.15,10:40
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
Treba si ale uvedomiť, že nie každý Slovák je sprostý, alebo gadžo.:)
Slovensko nemyslí, ani sa nijako nespráva. Myslia ľudia a ľudia sa aj nejako správajú. Tí rozumní a slušní Slováci, nikdy nepovedia a neuznajú, že sprostý národ, sprostý Slovák. To povie len gadžo, ale určite to neprizná.;)

Nepovedal som, že každý Slovák je sprostý.
Aj gádžo môže byť vzdelaný a mať aj ten rozum a nie raz tomu aj tak je.
ALE záleží, ako ten rozum používa, respektíve využíva a či aj zneužíva. Ako príklad by som mohol uviesť kľudne pár jedincov z vrcholovej politiky...Starého uja, Zarasteného právnika, ...a poslancov (bývalých a terajších) do bludu.
Inteligní, no gadžovia jak sviňa.

Vezmem si na pomoc Wiki, kde je charakteristika významu tohoto slova.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gadžo

Lenže do určitých dôb toto slovo (aj iné = šrac, čája, atď) nebolo používané všade, nakoľko migrácia jedincov nebola až v takej miere, ako je teraz. Skôr sa dalo s týmito výrazmi stretnúť v Prahe a či OKD, kde pracovali na tých turnusoch roboši z východu.
Ako som už pár krát spomenul, toto čo zažíva Blava za posledných pár rokov, to majú KE už dávno za sebou...a preto si trúfam jedinca odhadnúť na sto honov.
jar88
24.11.15,11:27
Aby sme nezostali "kým - čím" ?
A o čom si to teda písal?
Ja som od teba čítal, že ste sprostí Slováci a že Česi sú od vás lepší, slušnejší, rýchlejší a čo ja viem ešte.
jar88
24.11.15,11:29
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
Treba si ale uvedomiť, že nie každý Slovák je sprostý, alebo gadžo.:)
Slovensko nemyslí, ani sa nijako nespráva. Myslia ľudia a ľudia sa aj nejako správajú. Tí rozumní a slušní Slováci, nikdy nepovedia a neuznajú, že sprostý národ, sprostý Slovák. To povie len gadžo, ale určite to neprizná.;)

Nepovedal som, že každý Slovák je sprostý.
Aj gádžo môže byť vzdelaný a mať aj ten rozum a nie raz tomu aj tak je.
ALE záleží, ako ten rozum používa, respektíve využíva a či aj zneužíva. Ako príklad by som mohol uviesť kľudne pár jedincov z vrcholovej politiky...Starého uja, Zarasteného právnika, ...a poslancov (bývalých a terajších) do bludu.
Inteligní, no gadžovia jak sviňa.

Vezmem si na pomoc Wiki, kde je charakteristika významu tohoto slova.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gadžo

Lenže do určitých dôb toto slovo (aj iné = šrac, čája, atď) nebolo používané všade, nakoľko migrácia jedincov nebola až v takej miere, ako je teraz. Skôr sa dalo s týmito výrazmi stretnúť v Prahe a či OKD, kde pracovali na tých turnusoch roboši z východu.
Ako som už pár krát spomenul, toto čo zažíva Blava za posledných pár rokov, to majú KE už dávno za sebou...a preto si trúfam jedinca odhadnúť na sto honov.
Bratislava nezažíva ani zďaleka to, čo Košice.
Tu nieje Šuster.
Nandrolon
24.11.15,11:33
Aby sme nezostali "kým - čím" ?
A o čom si to teda písal?
Ja som od teba čítal, že ste sprostí Slováci a že Česi sú od vás lepší, slušnejší, rýchlejší a čo ja viem ešte.
Lenže o tých slovákoch som písal práve o tebe, tak smola, lebo ja nie som ty... :-))))
Ak raz niektorí nenažranci spreneveria peniaze, je pochopiteľné že niekde musia chýbať a tak vznikajú zaostalé diery a celé doliny.
jar88
24.11.15,11:41
Aby sme nezostali "kým - čím" ?
A o čom si to teda písal?
Ja som od teba čítal, že ste sprostí Slováci a že Česi sú od vás lepší, slušnejší, rýchlejší a čo ja viem ešte.
Lenže o tých slovákoch som písal práve o tebe, tak smola, lebo ja nie som ty... :-))))
Ak raz niektorí nenažranci spreneveria peniaze, je pochopiteľné že niekde musia chýbať a tak vznikajú zaostalé diery a celé doliny.
Zas klameš.
Prečítaj si svoje príspevky.
Viac ti poradiť nemôžem.
Nandrolon
24.11.15,11:46
a ja ti radím pozrieť sa do svojho rodného listu ak už nie je zožratý chrobákmi a skontrolovať svoju národnú príslušnosť, či náhodou nie si aj ty ten "sprostý slovák"...
... ale je možné že tam bude "rómska"... vtedy sa ospravedlňujem...
jar88
24.11.15,11:51
a ja ti radím pozrieť sa do svojho rodného listu ak už nie je zožratý chrobákmi a skontrolovať svoju národnú príslušnosť, či náhodou nie si aj ty ten "sprostý slovák"...
Slovák som, ale určite nie "sprostý Slovák".
A samozrejme, že nepatrím do sprostého národa.
--------------------------------------
To len ty a Slota to máte dané genetikou.
jar88
24.11.15,11:53
A stačí Nandrolon.
Nandrolon
24.11.15,11:55
Hoď link na tabuľky kto je a nie je sprostý slovák.
Podľa mňa sme iba Slováci a všetci môžeme za to, že v západnej európe máme povesť ako cigáni na Slovensku, ktorí do blízkych štátov po otvorení hraníc chodili iba páchať trestnú činnosť ako veksláci, ktorí predávali nakradnutý tovar z mexicoplace a podobne u nás na ulici...
Hovoríš o Slotovi? Kedy si bol naposledy v Žiline? Síce ju zadĺžil ale vybudoval toľko čo ostatní spolu od 1989.
PS: rozkazuj si svojej 4-ročnej vnučke, lebo iní ťa aj tak nebudú brať vážne, takže uži lieky a uvar si čaj, papa.
jar88
24.11.15,12:00
Prečítaj si napríklad tieto príspevky.
Všetky v Češtine a teda napísané Čechmi.
https://www.youtube.com/watch?v=ZhnJQY7ejOU
To však neznamená, že všetci Česi píšu sprosto. Sú to určití jedinci, nie národ.
lujza.j
24.11.15,12:01
Chalani....pieskovisko zavrete....:)
Nandrolon
24.11.15,12:03
Jar, ja nič čítať nejdem a keď vidím na obrázku toho správneho "spiaceho žida", ktorý nevie ani česky, tak sa maximálne môžem povracať, radšej to ani otvárať nejdem.
Už som ti raz písal, že tvoje príkazy ani rady nikdy rešpektovať nebudem, takže márna snaha.
PS: Kryl nie je môj šálok kávy a ako ekonóma jedine uznávam z obrázka Klausa, ale pozerať to nebudem.
korela
24.11.15,12:12
Keď si Klausa spomenul. Sme tam kde sme aj vďaka nemu. Ibaže vtedy si sledoval iné dianie okolo seba.
Čo robil a robí u seba, to je ich vec. Iba blbec poškodí sám seba.
Nandrolon
24.11.15,12:14
Ten blbec, ktorý aj nás poškodil sa volal na H.
Doteraz sa niekde škvarí za duše, ktoré zavraždil svojou amnestiou.
jar88
24.11.15,12:16
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
To, že podľa môjho názoru

je celkom smutné, lebo musím skonštatovať, že ak by v BA nebola penta a J a T, nechcem si predstaviť ako by vyzerala... výraz 100 rokov za opicami by asi bol vhodný.

smutné je skôr - radšej to zacitujem :

" najkrajšia časť mesta je časť eurovea "


ale čo, niekomu sa možno páči časť mesta soravia......

ale zas veľa to vysvetluje o tvojom besnení pri každej spomienke o našom hlavnom meste....
To vieš, človek z dediny vstúpi do veľkého sveta, ktorým je kancelária na pešej zóne v Žiline a už si myslí, že je koláčik na polici. Je to deformácia.
korela
24.11.15,12:18
Ten blbec, ktorý aj nás poškodil sa volal na H.
Doteraz sa niekde škvarí za duše, ktoré zavraždil svojou amnestiou.
Myslíš Havla? To je snáď tajné, či čo? Veľký humanista, oni zbrane vyrábali i naďalej. Konverzia? Bez slov.
Si to doplnil o amnestiu, toho bolo viac. Myslela som, že máš na mysli náš priemysel.
Nandrolon
24.11.15,12:22
Korela, áno, myslel som Havla a skratku som použil preto, lebo z tvojich príspevkov vidno že skratky veľmi obľubuješ.
Možno nejaké cvičenie feng šuei na rozvoj mysli, neviem, zatiaľ ho nepotrebujem a niektoré komunistické skratky dokonca musím googliť.
Bohužiaľ som na odchode, tak nemám chuť rozoberať politickú situáciu keď som mal 11 rokov, len som reagoval na 1 príspevok Jara88 že keď vidím toho koktavého baróna, tak mi je na grc , hádam to netreba viac rozvádzať.
Nandrolon
24.11.15,12:26
Jar, máš to popletené, ale nevadí, a ani ma to neprekvapuje. Presne o tom koláčiku a polici a hovienku si to myslím o tebe, bráni mi len úcta k tvojmu veku to napísať na plnú hubu.