Kvaka
16.09.15,13:35
Ja som si rameno objednala tiež v neštátnej, bolo to za pár dní, skús tam zavolať. Nedoplácala som veľa. http://www.clinicaorthopedica.sk/vysetrenia/magneticka-rezonancia.html
Mária27
16.09.15,14:12
Odchod do dôchodku vo veku 50 rokov s 9000 eur mesačne pre úradníkov EÚ bol schválený!http://slovensko.co.uk/odchod-do-dochodku-vo-veku-50-rokov-s-9000-eur-mesacne-pre-uradnikov-eu-bol-schvaleny/
Tweety
16.09.15,14:14
Nehoráznosť, neviem to inak definovať.
Mária27
16.09.15,14:20
veronikasad
16.09.15,14:30
korela
16.09.15,14:37
Ale to sa dalo čakať. Stačí sa pozrieť na jednotlivcov, ktorí tam zastupujú celý kontinent. Podľa toho sa aj hlasuje. Nad tým sa netreba pozastavovať. Iba sa spolupodieľajú na naplnení idey. Nie ue.
Veď nedávno v rozhovore na živo v rozhlase Sulík priznal, že si nevšimol zvýšenie gáže. O 1200 eur.
Nandrolon
16.09.15,14:50
Ak to nemáš dohodnuté a povolené dopredu tak nič nepreplatia.
Na toto sa nevztahuje ten povolovaci proces, nakolko sa to nenachadza v tych 150-tich ukonoch ktore tomu podliehaju...
A potvrdila mi to dnes osobne aj pracovnicka ZP...
korela
16.09.15,15:58
Týždeň mobility.
http://www.teraz.sk/slovensko/vlada-europsky-tyzden-mobility-doprava/155740-clanok.html
Nedávno z Centrálu na Zochovu autom 45 min, teraz 2 km z mesta bez križovatiek 16 min.
korela
16.09.15,16:14
Ale to sa dalo čakať. Stačí sa pozrieť na jednotlivcov, ktorí tam zastupujú celý kontinent. Podľa toho sa aj hlasuje. Nad tým sa netreba pozastavovať. Iba sa spolupodieľajú na naplnení idey. Nie ue.
Veď nedávno v rozhovore na živo v rozhlase Sulík priznal, že si nevšimol zvýšenie gáže. O 1200 eur.
pi pi pi ty pi

Koktať môžeš začať pri vysvetlení prievanu na hraniciach.
kopretinka
16.09.15,20:37
bettylou
17.09.15,06:09
thc samozrejme nie je žiadny druh konope....ked tu už s tým operuješ, aspon si zisti, čo to je a nezavádzaj tu....

THC chemická látka obsiahnutá v určitých druhoch cannabis teda konope, spôsobujúca zmenu vnímania skutočnosti, (veci sa zdajú veselé). u nás na zozname zakázaných látok - halucinogén, škodlivá pre človeka, z predaja sú slušné zisky. viď ref.
bettylou
17.09.15,06:15
Ale to sa dalo čakať. Stačí sa pozrieť na jednotlivcov, ktorí tam zastupujú celý kontinent. Podľa toho sa aj hlasuje. Nad tým sa netreba pozastavovať. Iba sa spolupodieľajú na naplnení idey. Nie ue.
Veď nedávno v rozhovore na živo v rozhlase Sulík priznal, že si nevšimol zvýšenie gáže. O 1200 eur.
pi pi pi ty pi

Koktať môžeš začať pri vysvetlení prievanu na hraniciach.

:D :D
bettylou
17.09.15,06:23
https://www.youtube.com/watch?v=mQC9EyIP30Q&feature=share&app=desktop

to je zovšeobecňovanie,

a treba ísť behať plávať cvičiť atď aby si nikto nedovoľoval, ani na mužov ani na ženy a už vôbec nie na deti, niekto sa ohradí plotom, niekto priateľmi. sme tu krátko na tej Zemi, tak prečo si máme robiť zle
lujza.j
17.09.15,06:45
Vcera potesilo a zlepsilo naladu v "praci" kde som steš-nesteš bola do 22h.....nie,ze by som makala krompacom ale zla energia je svyna:(+ energo vysavaci....tak konec japonec.....ale..CD " ja som funky" od igora kmeta aj s venovanim ma vratilo v case lebo som bola ako pubina:D:---.... A cestou domov som bola ja funky ....aj ked zbita ako pes ,ale nalada a usmev na perach....ano paci sa mi ako tento cigan spieva....a rano som si dala repete a zase som bola funku:D.....cista kolotocarka v mojom jedovatom aute.....v idiotskej ba premavke....ano aj bol aj fakač....soferovi autobusu,ktory skoro zmordoval auto predomnou...lebo sa radil do pruhu-do neho:eek: aj ked nemohol...kúa...asi maju buse male spetaky....
....a od oktobra zacinam chodit na keramicky kruzok.....tesim sa na tu neskutocnu psychohygienu...a patlanie sa z hlinou.....mydelničky sa šiknu v čuleky:D
Peggynka
17.09.15,07:14
jefff
17.09.15,07:30
to je zovšeobecňovanie,

a treba ísť behať plávať cvičiť atď aby si nikto nedovoľoval, ani na mužov ani na ženy a už vôbec nie na deti, niekto sa ohradí plotom, niekto priateľmi. sme tu krátko na tej Zemi, tak prečo si máme robiť zle
ty si tu čo urobil?
však sa choď spýtať tých, čo zaplavili balkánsku cestu, prečo chcú Európe zle!
korela
17.09.15,15:20
https://www.youtube.com/watch?v=mQC9EyIP30Q&feature=share&app=desktop

to je zovšeobecňovanie,

a treba ísť behať plávať cvičiť atď aby si nikto nedovoľoval, ani na mužov ani na ženy a už vôbec nie na deti, niekto sa ohradí plotom, niekto priateľmi. sme tu krátko na tej Zemi, tak prečo si máme robiť zle
Ty asi nevidíš do diaľky.
Je principiálny rozdiel medzi mužskou a ženskou energiou. Preto sú muži bojovníkmi.
Aj keď sa nájdu svetlé výnimky v armáde. Ale tie sa asi do predných línií nenasadzujú.
Skôr špionáž, výsadkárky, ....
korela
17.09.15,20:07
Čo nie, keď viem, že áno.
bjuty smis
18.09.15,09:40
využite posledné dni na prepoistenie do štátnej zdravotnej poistovne...

tam najlepšie vedie, čo s našími peniazmi....

http://www.sme.sk/c/8006008/sef-vseobecnej-zdravotnej-podpisoval-milionove-zmluvy-s-tetou.html
misoft
18.09.15,13:11
lacotinka
20.09.15,15:06
to je zovšeobecňovanie,
Je principiálny rozdiel medzi mužskou a ženskou energiou. .

mužská bude možno "+"

a ženská asik (ako im to naznačila príroda ) " - "
lacotinka
20.09.15,15:10
Ako za socíka :
môj je panelák IBA po moje vchodové dvere

A málo cez 3 roky im rozprávam :
- vy ste vlastníci
- platíte, tak aj kontrolujte

PS
Ale na sprostosti rozum majú

Skúste hádať, či ma to potešilo :


minule na štátny sviatok / doobeda po 10,00 (po 10,30 nám prišla návšteva s vnukmi) skoro do 11,00 som vysvetľoval :
1,
- je jedno , čo povedali montéri pred 34 mesiacmi
(že jej s tým pri výmene stupačiek pohýbali / a jej tečie z vodobatérie )
(zbytočne ukazujem, že oni iba pripojili od vodomeru flexi hadicu z vodomeru na T kus, ktorý tam má 35 rokov / z neho idú pôvodné medené prípojky na batérie )
- spoločná voda končí vodomerom
2,
kedže tam nebýva, tak ani neupratovala
- problém bol, že po sebe neupratali = nechali jej v šlapacej vani kus polystyrénu !!!!
pred 34 mesiacmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- problém som vyriešil do 2 minút ( PE rozmerov cca 5 x 40 x 60 cm som vyniesol ku kontajneru )
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc (http://www.porada.sk/t271157-ako-spravodlivo-rozpocitat-naklady-na-teplo.html#)
misoft
20.09.15,16:13
Trochu som sa zasmial.... na Pražskom hrade miesto prezidentskej štandardy zaviali červené trenírky.... recesisti... ale ich to draho vyjde...
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/368141-nad-prazskym-hradom-viali-namiesto-prezidentskej-standardy-trenirky/
https://amp.twimg.com/v/c94bde7d-3b85-47c8-94cd-8ff97e4b273d
kopretinka
20.09.15,18:03
kopretinka
20.09.15,18:03
Peggynka
20.09.15,18:34
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc (http://www.porada.sk/t271157-ako-spravodlivo-rozpocitat-naklady-na-teplo.html#)
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)
lacotinka
20.09.15,19:25
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
lacotinka
20.09.15,19:38
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Vieš ako ma svrbelo ??????????????



- tri roky si neuprace

- vtedy keď treba (za nejaké 2 mesiace rekonštrukcie som tam bol asi 50 x) nepovie

- a potom chemička hodnotí prácu potrubárov, že na 4



PS1

Neviem teda z akej stupnice bola tá štvorka, ale kedže poznám jej slabosti so stupnicami, tak som nechal tak

PS2

Vtedy pred cca 3 rokmi tvrdila, že jej teplý vodomer meria zle (ciachovaný / blombovaný)

- lebo že tam mala známeho

- ten mal takú valcovú odmernú trubicu

- nameral s ňou rozdielne množstvo



PS3

A čo by sa ona zaoberala takými sprostosťami :D, že :

- valec (ako bývajú) musel byť ciachovaný na 20 stupňov

- TUV má predpísanú teplotu nad 40 stupňov

- voda má nejakú teplotnú rozťažnosť

a prkotinami :D

- obe majú (asi) rôznu triedu presnosti

- či bola rúrka na batérii pred meraním mokrá



Skrátka : argumenty pre technika Fúúúúúúúúúúúúúúj
Peggynka
20.09.15,20:16
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
Však nebuď vzťahovačný,dám ti dobrý príklad a sme si kvit :D:D:D
http://praha.idnes.cz/podvodnice-vylakala-z-muzu-pres-sest-milionu-korun-fhp-/praha-zpravy.aspx?c=A150918_153928_praha-zpravy_bur
buchač
20.09.15,20:54
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
Však nebuď vzťahovačný,dám ti dobrý príklad a sme si kvit :D:D:D
http://praha.idnes.cz/podvodnice-vylakala-z-muzu-pres-sest-milionu-korun-fhp-/praha-zpravy.aspx?c=A150918_153928_praha-zpravy_bur


... S ním se žena seznámila přes internet. Vydávala se za lékařku-gynekoložku, a aby si získala jeho důvěru, svou odbornost dokazovala „publikovanými“ články v odborných časopisech.
Koho mi to, kua, len pripomína ??? ;) :D :D :D
taiko
21.09.15,04:47
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
Však nebuď vzťahovačný,dám ti dobrý príklad a sme si kvit :D:D:D
http://praha.idnes.cz/podvodnice-vylakala-z-muzu-pres-sest-milionu-korun-fhp-/praha-zpravy.aspx?c=A150918_153928_praha-zpravy_bur


... S ním se žena seznámila přes internet. Vydávala se za lékařku-gynekoložku, a aby si získala jeho důvěru, svou odbornost dokazovala „publikovanými“ články v odborných časopisech.
Koho mi to, kua, len pripomína ??? ;) :D :D :D
preboha , hadam nebodaj nie .... ? :D
buchač
21.09.15,04:51
Zmena rodných čísel vyjde draho

„Bude treba vymeniť takmer všetok softvér v štátnej správe, keďže rodné číslo sa používa ako základný identifikátor osôb,“ hovorí Ondrej Macko z firmy touchIT.

„Inštitúcie zväčša používajú rozličné systémy, a tak ich každý bude vymieňať jednotlivo a v rôznych formách,“ upozornil.

Štát zmenou nedonúti prejsť na nové softvéry len vlastné úrady, ale aj rôzne pološtátne či súkromné spoločnosti – od nemocníc a súkromných ambulancií až po banky, poisťovne či telefónnych operátorov.
http://www.sme.sk/c/8008606/zmena-rodnych-cisel-vyjde-draho.html#ixzz3mLejkMoe

Článok sa nezmieňuje o poplatkoch za výmenu všeliakých dokladov-preukazov. Keby sa aj neplatilo, aj tak sa jeden teda aj nabehá.... a za jeden deň sa nezvládne všetko.
Čo o to, tí, ktorí majú patričné pracoviská pod nosom, tak ešte ako tak to zvládnu. Tí dochádzajúci to budú mať horšie.
Vyjde ich to draho...a vcelku aj dosť draho.


Preukazov a preukazov do aleluja...len OP a VP sa už koľko krát menili ?
Obyvatelia v USA majú v podstate len jeden doklad a to je vodičák....a ešte aj sociálne systémy sú v ňom zahrnuté.
misoft
21.09.15,05:06
...........................................




Preukazov a preukazov do aleluja...len OP a VP sa už koľko krát menili ?
Obyvatelia v USA majú v podstate len jeden doklad a to je vodičák....a ešte aj sociálne systémy sú v ňom zahrnuté.
Majú DVA doklady.... ID card (ako náš OP, identifikačná karta) a DL - Driver Licence. Ale v podstate - oba doklady sú rovnocenné, čo sa týka identifikácie občana, poistenia. Iba IDcard neoprávňuje k vedeniu vozidla (to je jediný rozdiel).


A čo sa týka výhody.. jedno je isté... to tzv. RČ .... bude síce vygenerovaná zmes čísel - takže už nebudeš vedieť dátum narodenia, ale na druhej strane - kua - kto si to zapamätá? 10 znakov (čísel a písmen.....)..... náhodne vygenerovaných.... 12DC584P6R.... napríklad
lacotinka
21.09.15,05:14
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
Však nebuď vzťahovačný,dám ti dobrý príklad a sme si kvit :D:D:D
http://praha.idnes.cz/podvodnice-vylakala-z-muzu-pres-sest-milionu-korun-fhp-/praha-zpravy.aspx?c=A150918_153928_praha-zpravy_bur

A prečo by ma ako chlapa mala zaujímať nejaká česká gynekoloonéééééé
" Nejvíce na svou důvěřivost doplatil pětašedesátiletý muž. S ním se žena seznámila přes internet. Vydávala se za lékařku-gynekoložku"

ani som sa onééééééé na penáze nestažuvav
lacotinka
21.09.15,05:16
)
3,
A najhoršie - - staršia pani, takže som sa k tomuto problému ani NEMOHOL vyjadriť od pľúc
Kvitujem,že aj keď nás (ženy) nemáš rád,zachoval si sa ako gentleman :):):)

Ale Peggy.

Netáraj.
Ja mám ženy rád.
Akurát nemám rád blbcov.
A za to, že medzi ženami z domácnosti je prevaha kvákajúcich nad rozmýšľajúcimi ozaj nemôžem
Však nebuď vzťahovačný,dám ti dobrý príklad a sme si kvit :D:D:D
http://praha.idnes.cz/podvodnice-vylakala-z-muzu-pres-sest-milionu-korun-fhp-/praha-zpravy.aspx?c=ha-zpravy_bur


... S ním se žena seznámila přes internet. Vydávala se za lékařku-gynekoložku, a aby si získala jeho důvěru, svou odbornost dokazovala „publikovanými“ články v odborných časopisech.
Koho mi to, kua, len pripomína ??? ;) :D :D :D
preboha , hadam nebodaj nie .... ? :D

Ajajáj, takých bolo a bude
buchač
21.09.15,05:21
...........................................

Preukazov a preukazov do aleluja...len OP a VP sa už koľko krát menili ?
Obyvatelia v USA majú v podstate len jeden doklad a to je vodičák....a ešte aj sociálne systémy sú v ňom zahrnuté.
Majú DVA doklady.... ID card (ako náš OP, identifikačná karta) a DL - Driver Licence. Ale v podstate - oba doklady sú rovnocenné, čo sa týka identifikácie občana, poistenia. Iba IDcard neoprávňuje k vedeniu vozidla (to je jediný rozdiel).


A čo sa týka výhody.. jedno je isté... to tzv. RČ .... bude síce vygenerovaná zmes čísel - takže už nebudeš vedieť dátum narodenia, ale na druhej strane - kua - kto si to zapamätá? 10 znakov (čísel a písmen.....)..... náhodne vygenerovaných.... 12DC584P6R.... napríklad

Si ma asi nepochopil.
Porovnanie dokladov Slovensko - USA bol len ako príklad.
USA funguje na určitých základoch už roky. Slovensko samotné je síce dojča, ale už od začiatku sa dalo ísť určitou cestou...alebo postupne sa k tomuto priblížiť.

IDcard síce neoprávňuje k vedeniu auta, no DLcard pre zmenu postačí k určeniu danej osoby....skús dať slovenskému polišovi len VP a uvidíš tie fofry.
misoft
21.09.15,05:26
No práve.... V USA je to "spárované" - ID + DL card - takže im stačí fakt len ten vodičák a poliši si zistia všetko potrebné.
U nás niekedy ani nezistia to, že VP je "zadržaný" papierovo - ale nik ho neodovzdal.... skontrolujú "hriešnika" a až potom zistia (keď nakuknú v kancli do monitora) - reku - šak ten onen jazdiť nemal... a pozdě bycha honit...
buchač
21.09.15,05:29
Kuwa....a teraz som sa teda nasral statočne.

Volám na jednu pílu, nakoľko som chcel nejaké predbežné info ohľadom materiálu a jeho dovozu. Na také porovnanie podmienok s inými pílami.

Kuwa....odpoveď "Pána Podnikateľa" ma vrazila hlbšie do kresla...keby som nesedel, tak ma asi aj vystrie.
ON..." nemá čas sa zapodievať takými maličkosťami, nech sa ozvem, keď to bude aktuálne..."...a zrušil hovor.
Odpoveď by som ešte ako tak aj bral (šak pondelok ráno), ALE ten tón a zvyšok mi zdvihol tlak a aj adrenalín...len som sa ovládal, aby nesmeroval niekde do teplého otvoru.
Nandrolon
21.09.15,05:35
.... na tvojom mieste by som ho tu aspoň pre svoj dobrý pocit napráskal komplet na sklo....
buchač
21.09.15,05:43
.... na tvojom mieste by som ho tu aspoň pre svoj dobrý pocit napráskal komplet na sklo....
Nandrík môj...nemá význam.

Ako som spomenul...je pondelok ráno, chcel som len predbežné info, ...možno sa zle vyspal....a možno si nezasexoval.

Ale ja zasa v takýchto prípadoch reagujem inak...možno pre neho pár 100 € nič moc zárobok, ale Pán Podnikateľ prišiel o zákazníka...

Aj na chalupe jeden so mnou chcel vydrbať...málo mu boli moje platby (zvyšok radšej nepomínam)...
Keďže ja sa nezvyknem srať...nuž teraz vysedáva v krčme pri zvetralom pive...;)
Nandrolon
21.09.15,05:48
Ako chceš, ja zase nemám problém hocičo zverejniť, čo sa mi nepozdáva. Však nech si pán podnikateľ zodpovedá za svoje jednanie, napr. stratou potencionálnych zákazníkov...
misoft
21.09.15,06:42
Ako chceš, ja zase nemám problém hocičo zverejniť, čo sa mi nepozdáva. Však nech si pán podnikateľ zodpovedá za svoje jednanie, napr. stratou potencionálnych zákazníkov...
Neboj sa.... buchač - ak sa bude niekto pýtať na takýchto dodávateľov - tohto neodporučí a bude ešte pred ním varovať..... takže tak či tak.... "podnykatel" nestratil len jedného zákazníka, možno v budúcnosti viacerých....
pavol54
21.09.15,07:07
No práve.... V USA je to "spárované" - ID + DL card - takže im stačí fakt len ten vodičák a poliši si zistia všetko potrebné.
U nás niekedy ani nezistia to, že VP je "zadržaný" papierovo - ale nik ho neodovzdal.... skontrolujú "hriešnika" a až potom zistia (keď nakuknú v kancli do monitora) - reku - šak ten onen jazdiť nemal... a pozdě bycha honit...
no bol by si prekvapený minule som mal v aute 4 ľudí dvaja boli bez dokladov kontrola políciou, za desať minút boli všetci preverení, len tí dvaja museli povedať dátumy narodenia, najmä tie doklady so skenovanou fotkou ťa robia nezameniteľným
misoft
21.09.15,07:10
Tak to si natrafil na "modernizovanú" hliadku. A istotne to bolo tam, kde je dosah aspoň na mobilný internet, vo vozidle mali terminál..... ale ak by ťa zastavili klasickí.... nemajú šancu zistiť....
lujza.j
21.09.15,07:28
Duški asi sa evidencia pohla....kolega mi hovori...ze sa stretol s inym v kolegom ten bol v sluzbe a hovori mu,ze vies o tom ze ti konci za mesiac stk,ek....
....ale ludsky faktor zlyhal....ked moje decko jazdilo s vodicakom,ktory bol v evidencii vedeny ako zadrzany.....a to pekne dlho.....lebo paninka na PMJ zabudla po zaplateni BP a vrateni VP urobit vymaz....velice som bola nasrrrrdena.....
misoft
21.09.15,07:41
Prepojenie STK on-line beží už cca rok - preto o tom majú prehľad. Mal som na mysli terminály v hliadkových vozoch - má ich len pár % - inak musia zisťovať cez vysielačky.... ale to sa týka vodičákov... ale zistiť totožnosť... ak nemá doklad.... nonsens... nemá šancu zistiť on-line.....
Toto sa teraz dáva do našich:
http://alibaba.sk/images/stories/mix2/soitron4.bmp
lujza.j
21.09.15,07:45
Ahaá...tak to ano.....ale aj to je pokrok......
misoft
21.09.15,08:10
Ja len poznámočku k tomu.... kým u nás sú tým vybavené pár % vozidiel (tých nových), v USA, Canada, Australia, New Zealand, Japan .... tam je to v 100% vozidiel....
A ešte niečo.... kým u nás sa využívajú mobilní operátori (preto majú až 3 SIMky - T-Com, Orange, O2) - vo vyššie uvedených krajinách používajú šifrovanú dátovú rádiokomunikáciu, prípadne satelitné spojenie.
pavol54
21.09.15,09:55
Tak to si natrafil na "modernizovanú" hliadku. A istotne to bolo tam, kde je dosah aspoň na mobilný internet, vo vozidle mali terminál..... ale ak by ťa zastavili klasickí.... nemajú šancu zistiť....
klasickí pojazdári, na kontrole medzi dvoma dedinami na komunikácii miestneho významu chytali všetko o cyklistov až po autá
jar88
21.09.15,10:44
...........................................




Preukazov a preukazov do aleluja...len OP a VP sa už koľko krát menili ?
Obyvatelia v USA majú v podstate len jeden doklad a to je vodičák....a ešte aj sociálne systémy sú v ňom zahrnuté.
Majú DVA doklady.... ID card (ako náš OP, identifikačná karta) a DL - Driver Licence. Ale v podstate - oba doklady sú rovnocenné, čo sa týka identifikácie občana, poistenia. Iba IDcard neoprávňuje k vedeniu vozidla (to je jediný rozdiel).


A čo sa týka výhody.. jedno je isté... to tzv. RČ .... bude síce vygenerovaná zmes čísel - takže už nebudeš vedieť dátum narodenia, ale na druhej strane - kua - kto si to zapamätá? 10 znakov (čísel a písmen.....)..... náhodne vygenerovaných.... 12DC584P6R.... napríklad

Nuž čo, amíci boli vždy leniví. Im sa nikdy nechcelo robiť jedno a to isté päť krát, ale asi si neuvedomujú o koľko dobrých pracovných miest, sa takto pripravili.:D
Keby to robili, ako u nás, mohli mať plnú zamestnanosť a nemuseli sme mať žiadnu krízu. :)
jar88
21.09.15,10:55
Ja len poznámočku k tomu.... kým u nás sú tým vybavené pár % vozidiel (tých nových), v USA, Canada, Australia, New Zealand, Japan .... tam je to v 100% vozidiel....
A ešte niečo.... kým u nás sa využívajú mobilní operátori (preto majú až 3 SIMky - T-Com, Orange, O2) - vo vyššie uvedených krajinách používajú šifrovanú dátovú rádiokomunikáciu, prípadne satelitné spojenie.

A čo iné im zostáva, keď majú toľko zbytočných operátorov.:o Mohli si uzákoniť jedného národného operátora a mohli používať jednu simku. :D
--------------------------------
Jednoducho amíci.
Keby mali rozum, ako my, mohli si požičať Ficka s čertíkom a Banášom a boli byť za vodou aj bez šifrovanej dátovej rádiokomunikácie.:)
Tweety
21.09.15,11:19
lujza.j
21.09.15,11:47
http://m.topky.sk/cl/10/1498577/Desive-zistenie-psychotronika-v-slovenskom-parlamente--Celu-budovu-ovlada-tajomna-sila
buchač
21.09.15,11:53
http://m.topky.sk/cl/10/1498577/Desive-zistenie-psychotronika-v-slovenskom-parlamente--Celu-budovu-ovlada-tajomna-sila

Ani toho fúzato-bradatého maníka v pyžame nám netreba.
Veď to je známa skutočnosť, že tajomná sila nie je tajomná.
...a má aj také prozaické meno - SMER. ;) :D :D :D
buchač
21.09.15,16:45
...a jeden právnik - sudca sa už realizuje...;)
Predal trestné oznámenie na šéfku.
...ajajáááj, to bude ešte pekná kauzička...a neskôr aj nejaké " menšie " odškodnenie. :rolleyes:
bettylou
21.09.15,17:29
prečo ma nechce pripojiť? vypisuje Connection refused: www.joj.sk:80
misoft
21.09.15,18:18
Archív JOJ? Pozor - idú pod flashom.... Aký máš prehliadač? Chrome? Ten už flash nepodporuje.
Treba aktivovať:
https://support.google.com/chrome/answer/6213033?hl=sk
alebo Nová karta - do adresného riadku napísať: chrome://flags/#enable-npapi - v zozname nájdi Enable NPAPI a klikni na modré Enable

Návod https://www.youtube.com/watch?v=pRnjL08-SpE
misoft
21.09.15,18:23
Vo svete zavládol chaos. SKYPE nefunguje.... nedá sa pripojiť.... len sa točí a točí.... M$ má problémy.
Ale kto by chcel i tak Skypovať - môže cez webové rozhranie (cez prehliadač) - stačí len ísť na web.skype.com a prihlásiť sa.... ide to.
lacotinka
21.09.15,19:28
...a jeden právnik - sudca sa už realizuje...;)
Predal trestné oznámenie na šéfku.
...ajajáááj, to bude ešte pekná kauzička...a neskôr aj nejaké " menšie " odškodnenie. :rolleyes:

predal ??

a kto kúpil :D
taiko
21.09.15,20:10
Vo svete zavládol chaos. SKYPE nefunguje.... nedá sa pripojiť.... len sa točí a točí.... M$ má problémy.
Ale kto by chcel i tak Skypovať - môže cez webové rozhranie (cez prehliadač) - stačí len ísť na web.skype.com a prihlásiť sa.... ide to.
uz je to OK, teraz som doskypoval s carnicou.
misoft
22.09.15,07:31
uz je to OK, teraz som doskypoval s carnicou.
Mne to bolo jedno.... Skype - neSkype - sú aj iné spôsoby... napr. Hangouts cez Google/ Gmail, alebo samotnou aplikáciou Hangouts. A ešte i ďalšie.

Ale odkedy Skype prevzal tí z Mrkvosoft - tak sa to Mrví.......:D
kukučka
22.09.15,11:17
Potešila a veľmi nová "veža." Ušetrená necelá stovka. NAY má zľavy.
Aj krásny čas na prácu v záhrade, už tu nie som. :)
taiko
22.09.15,11:19
Potešila a veľmi nová "veža." Ušetrená necelá stovka. NAY má zľavy.
veze, to sa este predava?
Tweety
22.09.15,11:21
Potešila a veľmi nová "veža." Ušetrená necelá stovka. NAY má zľavy.
Aj krásny čas na prácu v záhrade, už tu nie som. :)
Ozdaj nie Eiffelova? :---
kukučka
22.09.15,11:28
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---
buchač
22.09.15,19:54
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---

Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/legendarne-zlte-listky-koncia-posta-bude-na-listy-upozornovat-esemeskou.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...
Ing. Ľubomír Janoška
23.09.15,06:12
Snáď sa môžem pochváliť, že ma potešilo, že sa podarilo po rokoch oživiť kapelu :)
https://www.facebook.com/Pav%C3%BAci-749853128473734

(link sa nedá spusiť z niektorých šmarfónov, potom treba ísť na priamo na
https://soundcloud.com/user-906147281/pavuci-kostovka-fb01
)
taiko
23.09.15,06:43
Snáď sa môžem pochváliť, že ma potešilo, že sa podarilo po rokoch oživiť kapelu :)
https://www.facebook.com/Pav%C3%BAci-749853128473734

(link sa nedá spusiť z niektorých šmarfónov, potom treba ísť na priamo na
https://soundcloud.com/user-906147281/pavuci-kostovka-fb01
)
to je coool, ze "ozivit " kapelu :D
Stanislav 1975
23.09.15,08:49
Žijete ?:---
Tweety
23.09.15,08:50
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Stanislav 1975
23.09.15,08:53
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Tweety
23.09.15,08:54
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Doma majú z Teba radosť. :( Myslela som si, že lietaš niekde medzi týmito krajinami.
Stanislav 1975
23.09.15,09:01
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Doma majú z Teba radosť. :( Myslela som si, že lietaš niekde medzi týmito krajinami.
heh, jedine do Islamského štátu sa mi nepodarilo sa dostať, všetky moje žiadosti boli zamietnuté a pritom mi to vybavovali dosť veľké zvieratá, ale nedá sa- odpísali mi - IMPOSSIBLE :-),takže to už som vzdal...., ISIL nemá záujem o medializáciu a pritom som chcel urobiť len reportáž z Raqqa a Dier Az Zoar...., ale s kurdmi vedľa sa dobre spolupracuje....
Tweety
23.09.15,09:27
misoft
23.09.15,14:34
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---

Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/legendarne-zlte-listky-koncia-posta-bude-na-listy-upozornovat-esemeskou.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...
Veru... tá diskusia - pekné čítanie a v podstate i pravdivé.
A zaujal ma jedej z tých príspevkov - spomenula sa databáza...
Takže - SP (teoreticky) sa chystá na ďalší "bizňis" - predaj tel.čísel a e-mailových adries iným záujemcom - to potom bude otravných telefonátov a SPAMov v e-mail schránkach...
misoft
23.09.15,14:38
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
buchač
23.09.15,14:40
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---

Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/legendarne-zlte-listky-koncia-posta-bude-na-listy-upozornovat-esemeskou.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...
Veru... tá diskusia - pekné čítanie a v podstate i pravdivé.
A zaujal ma jedej z tých príspevkov - spomenula sa databáza...
Takže - SP (teoreticky) sa chystá na ďalší "bizňis" - predaj tel.čísel a e-mailových adries iným záujemcom - to potom bude otravných telefonátov a SPAMov v e-mail schránkach...

Na to som myslel v prvom rade.
No druhý dôvod je zaujímavejší...nazval by som ho dokonca konšpiračný.
Veď nedávno bol v telke (aj tu na Porade) položený problém. Že školy vyžadujú informácie o rodičoch, ktoré nemajú absolútny vplyv na žiaka...

Osobne nemám problém dať kontakt, nech sa poserondia...ale hento už zaváňa "Veľkým bratom"...
buchač
23.09.15,14:43
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.

...a preto treba pomôcť VW.
...a kto pomôže ?
Predsa domáca krajina - Nemecko.
...a preto chýbajú investície pre migrantov.
...a kto to odserie ?
Predsa celá Európa.

Jednoduché jak facka.
lujza.j
23.09.15,14:47
No naco hlasili aky maju prebytok...
misoft
23.09.15,14:52
Na to som myslel v prvom rade.
No druhý dôvod je zaujímavejší...nazval by som ho dokonca konšpiračný.
Veď nedávno bol v telke (aj tu na Porade) položený problém. Že školy vyžadujú informácie o rodičoch, ktoré nemajú absolútny vplyv na žiaka...

Osobne nemám problém dať kontakt, nech sa poserondia...ale hento už zaváňa "Veľkým bratom"...
I o tom kecali...
"Vraj" aby určili, kto je "zákonný zástupca" a podobné kydy....ale v podstate im ide len o to, aby prachy nahrabali cez rôzne dotácie....
Pretože:
http://www.etrend.sk/ekonomika/rodne-cislo-ma-byt-dobre-chranene.html
"Rodné číslo je akýmsi kľúčom ku všetkým ostatným osobným údajom, preto by sa malo zverejňovať čo najmenej. Na základe rodného čísla možno získať informácie o konkrétnej osobe z každého systému, v ktorom sa osoba vyskytuje. "
Školy a zriaďovatelia škôl by si mali prečítať zákon o rodných číslach a toto:
http://dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/zasady-pri-spracuvani-osobnych-udajov
-Získavať osobné údaje výlučne na vymedzený alebo ustanovený účel; je neprípustné získavať osobné údaje pod zámienkou iného účelu spracúvania alebo inej činnosti.
-Zabezpečiť, aby sa spracúvali len také osobné údaje, ktoré svojím rozsahom a obsahom zodpovedajú účelu ich spracúvania a sú nevyhnutné na jeho dosiahnutie.
misoft
23.09.15,14:54
Človeka, zodpovedného za haváriu JAKu, pri ktorej zahynul i P.Demitra - odsúdili a vzápäti oslobodili. Na základe akejsi starej amnestie......
lujza.j
23.09.15,14:56
Povestna De kvalita je v rici.....nie len pri "das auto":D
misoft
23.09.15,15:01
:D:D:D - terazky - "das kraksňa...."
pavol54
23.09.15,15:13
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
pavol54
23.09.15,15:16
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.

...a preto treba pomôcť VW.
...a kto pomôže ?
Predsa domáca krajina - Nemecko.
...a preto chýbajú investície pre migrantov.
...a kto to odserie ?
Predsa celá Európa.

Jednoduché jak facka.
no čo výroba sa presunie na Ukrajinu a problém straty vyriešený.
misoft
23.09.15,15:21
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
Ale veď ten "program" - je jednoduché naprogramovať tak, aby detekoval prístroj, ktorým robia tie "certifikačné" skúšky - hneď prehodí palubný počítač do módu "certification" a výsledky ako obrázok.
Veď si len zober obyčajný NB - pracuješ na ňom na touchpade a nadávaš, aké je to na ****, ale pripojíš hlodavca a NB hneď dá možnosť ho používať. A keď ho odpojíš (hlodavca) - zase len ten touchpad....
To isté asi urobil i ten VW software....
pavol54
23.09.15,15:27
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
Ale veď ten "program" - je jednoduché naprogramovať tak, aby detekoval prístroj, ktorým robia tie "certifikačné" skúšky - hneď prehodí palubný počítač do módu "certification" a výsledky ako obrázok.
Veď si len zober obyčajný NB - pracuješ na ňom na touchpade a nadávaš, aké je to na ****, ale pripojíš hlodavca a NB hneď dá možnosť ho používať. A keď ho odpojíš (hlodavca) - zase len ten touchpad....
To isté asi urobil i ten VW software....
Neviem, nevenujem sa tejto oblasti, len si myslím že to nebolo až elementárne vyhotovené ale možno máš pravdu ale ani tebe sa do počítača nedostane hocikto, a ak áno je program ktorý to vie poslať tam kam má,
misoft
23.09.15,15:32
Neviem, nevenujem sa tejto oblasti, len si myslím že to nebolo až elementárne vyhotovené ale možno máš pravdu ale ani tebe sa do počítača nedostane hocikto, a ak áno je program ktorý to vie poslať tam kam má,
Tam ide len o to, aby so "správne" rozlíšilo, čo sa práve deje a čo je pripojené... Každá diagnostika vysiela do PC príkazy, takže i diagnostika v tomto prípade vyslala príkaz o tom, že sa pripojila a počítač v aute sa prepol do "pekného" módu.... ale výsledky boli zlé, len posielalo upravené výstupy.
lujza.j
23.09.15,15:38
Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....
buchač
23.09.15,15:50
Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....

Lui...takéto situácie nie sú nikdy cieľom náhody...
pavol54
23.09.15,15:52
Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....
TTIP?
kopretinka
23.09.15,16:09
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---

Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/legendarne-zlte-listky-koncia-posta-bude-na-listy-upozornovat-esemeskou.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...

nemám predplatné,takže som čítala iba kúsok....ale.....to akože kvôli pošte si budú musieť všetci kúpiť mobil prípadne počítač s internetom?
A nehovorte tú otrepanú frázu,že v dnešnej dobe má mobil a pc každý.....no nemá!
misoft
23.09.15,16:19
nemám predplatné,takže som čítala iba kúsok....ale.....to akože kvôli pošte si budú musieť všetci kúpiť mobil prípadne počítač s internetom?
A nehovorte tú otrepanú frázu,že v dnešnej dobe má mobil a pc každý.....no nemá!
Kvietoček milený - my to vieme.... len tí "mudrlanti" tam hore si myslia, že pri priemernom plate cca 830€ to musí mať každý - vrátane dojčiat....
buchač
23.09.15,16:29
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka :---

Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/legendarne-zlte-listky-koncia-posta-bude-na-listy-upozornovat-esemeskou.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...

nemám predplatné,takže som čítala iba kúsok....ale.....to akože kvôli pošte si budú musieť všetci kúpiť mobil prípadne počítač s internetom?
A nehovorte tú otrepanú frázu,že v dnešnej dobe má mobil a pc každý.....no nemá!

Šak jasné...hlavne postaršejší.
Keď majú ten mobil, tak aj SMS-ka robí problém.

Teraz bol šot v správach na túto tému. Ak som dobre rozumel, tak by to mala (a veru aj MALA) byť slobodná voľba. Kto sa zaregistruje, tak bude informovaný cez SMS alebo mail, inak papierik.

Len ma zaujíma, že prečo platíme také vysoké poplatky za poštovné, keď si Pošta uľahčuje robotu za každú cenu.
Veď nech dajú SMS a v tej nech je uvedený čas dodania zásielky...a nie aby sa jedinec trepal na poštu....či ?

...a ako som spomenul onehdá, v Blave bude nejaké distribučné centrum, ktoré bude doručovať zásielky zo zahraničia...a samozrejme za poplatok.
No v tejto súvislosti je zaujímavé, že odosielateľ za zásielku zaplatil...takže Pošta chce zarábať na už zaplatenom ???
buchač
23.09.15,16:37
Povestna De kvalita je v rici.....nie len pri "das auto":D

Všetky "das auta" znova na STK...a podľa nových softov...ak nevyhovujú, vziať techničáky....;) :D :D :D
---------------------------------------------------


ČTK | 10.03.2014 12:58

Členské krajiny Európskej únie v pondelok oficiálne schválili prísnejšie pravidlá pre vypúšťanie automobilových splodín.

Európska komisia pôvodne navrhovala, aby nový limit platil už od roku 2020, takto znela aj pôvodná podoba dohody s členskými štátmi z vlaňajšieho júna. Potom sa však proti postavilo Nemecko, ktoré je popredným výrobcom áut. Výsledkom je kompromis, podľa ktorého musí do roku 2020 spĺňať nový limit iba 95 percent nových automobilov. Pre všetky vozidlá bude limit platiť od roku 2021.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/311061-krajiny-eu-schvalili-prisnejsie-pravidla-pre-emisie-aut/
buchač
23.09.15,16:46
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
pavol54
23.09.15,17:42
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
keby viac sexovala tak sa jej to nestane(vraj sexom sa posilňujú lonové svaly proti inkontinencii)
taiko
23.09.15,18:06
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
neviem, ci postaci SW upravit, lebo bez toho tweaku nebudu splnat emisne normy, ak som to spravne pochopil a napr v NL, ak tu take motory su, si majitelia priplatia na daniach.
kukučka
23.09.15,19:09
tai, ako počúvaš muziku? Vari chodíš s drotami v ušoch? :---
korela
23.09.15,19:46
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
Hyenystické názory.
Uverila by som, ale až po rozbore. Môže byť chorá, nemuselo ísť o nehodu, ani alkohol. Potvrdením nie je ani to, že sa opierala o manžela. Mohlo ísť o kolapsový stav.
buchač
23.09.15,19:51
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
Hyenystické názory.
Uverila by som, ale až po rozbore. Môže byť chorá, nemuselo ísť o nehodu, ani alkohol. Potvrdením nie je ani to, že sa opierala o manžela. Mohlo ísť o kolapsový stav.

Myslíš moje nenapísané ?
Alebo myslíš na TV Markízu, alebo iné médiá ?
Špecifikuj.
korela
23.09.15,20:09
Vytvorenie a uverejnenie samotnej správy. http://www.tvnoviny.sk/soubiz/180577...kom-v-rozkroku
buchač
23.09.15,20:19
Vytvorenie a uverejnenie samotnej správy. http://www.tvnoviny.sk/soubiz/180577...kom-v-rozkroku
Máš nejaký zlý link, nakoľko :

404: Page Not Found
Stránka nebola nájdená, prosím vyberte si z našich aktuálných tém:

Môj ale funguje, takže ?
buchač
23.09.15,20:37
Si vôbec čítala vyššie uvedené ???
Aj link otvorila ?
Veď je to to isté....teda skoro to isté. Lebo TV noviny túto informáciu prebrali zvonka...
taiko
24.09.15,05:36
tai, ako počúvaš muziku? Vari chodíš s drotami v ušoch? :---
no mam AV receiver, na ktory pripajam podla potreby NAS s pesnickami, alebo iTunes.
A veru v robote mam aj droty v usiskach ;)
Asi narazas na tu otazku o vezi. Ja som nevedel, ze sa este predvaju take tie klasicke veze, ze mas komponenty v jednej krabici. Ci nie taku vezu si myslela ?
taiko
24.09.15,05:38
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
Hyenystické názory.
Uverila by som, ale až po rozbore. Môže byť chorá, nemuselo ísť o nehodu, ani alkohol. Potvrdením nie je ani to, že sa opierala o manžela. Mohlo ísť o kolapsový stav.
Nuz a co je na tom, snazit sa zabudnut na vlastne krivdy a zlyhania pranierovanim inych? ;)
buchač
24.09.15,05:41
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku

Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
Hyenystické názory.
Uverila by som, ale až po rozbore. Môže byť chorá, nemuselo ísť o nehodu, ani alkohol. Potvrdením nie je ani to, že sa opierala o manžela. Mohlo ísť o kolapsový stav.
Nuz a co je na tom, snazit sa zabudnut na vlastne krivdy a zlyhania pranierovanim inych? ;)
korela neodpovedala, snáď sa Ty pochlapíš...takže :

Myslíš moje nenapísané ?
Alebo myslíš na TV Markízu, alebo iné médiá ?
Špecifikuj.
lacotinka
24.09.15,06:43
Potešila a veľmi nová "veža." Ušetrená necelá stovka. NAY má zľavy.
veze, to sa este predava?

Kto sa bojí šlohnúť, musí kúpiť :D
lacotinka
24.09.15,06:45
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...

Len sa nehanbi a napíš pravdu = islamský štát
(určite si povečeral s tretím kalifovým zástupcom :D )
Nandrolon
24.09.15,06:45
Ale taiko myslel asi eiffelovu vežu...
:-))
lacotinka
24.09.15,06:49
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.

Ja byť tými Emeričanmi,
sofort by som prelustroval VŠETKY automobilky
(lebo ak na to (fajné šetrenie pri vývoji a výrobe) niekto prišiel v jednej, nie je nemožné, že aj v inej )
taiko
24.09.15,07:32
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku

Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.
Hyenystické názory.
Uverila by som, ale až po rozbore. Môže byť chorá, nemuselo ísť o nehodu, ani alkohol. Potvrdením nie je ani to, že sa opierala o manžela. Mohlo ísť o kolapsový stav.
Nuz a co je na tom, snazit sa zabudnut na vlastne krivdy a zlyhania pranierovanim inych? ;)
korela neodpovedala, snáď sa Ty pochlapíš...takže :

Myslíš moje nenapísané ?
Alebo myslíš na TV Markízu, alebo iné médiá ?
Špecifikuj.
Tvoje nazory ja nepoznam, lebo ich vacsinou na rovinu neprezentujes. Ja som myslel, tie medialne, ktorymi krmia uz aj tak nestastnych ludi.
bjuty smis
24.09.15,08:52
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.


len bola vzrušená...
jar88
24.09.15,08:57
Žijete ?:---
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Dúfam, že sa tu konečne dostaneme k reálnym a neskresleným informáciám priamo zo zdroja. Teraz je Sýria, Kurdistan, Irak a ISIS v kurze.
jar88
24.09.15,09:04
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.


len bola vzrušená...
Mne sa v tom videu nezdala byť vzrušená a podľa chôdze nebola ani opitá. Pravdepodobne sa len veľmi nešťastne poliala, následne si uvedomila, čo to môže pripomínať a logicky sa preto snažila skrývať pred fotografovaním, za manželom.
----------------------------------------------------------------------
Z videa je to absolútne jasné, ale veľa ľudí vidí to, čo si praje vidieť. Čo sa babe prisnilo...
bjuty smis
24.09.15,09:16
Opitá Victoria Beckham s mokrým fľakom v rozkroku
Roky si buduje imidž chladnej ženy, ale aj ona je len človek.
http://www.tvnoviny.sk/soubiz/1805776_opita-victoria-beckham-s-mokrym-flakom-v-rozkroku


Komentár nie je potrebný...ale ak by som dal, bol by určite iný, ako obhajoba Viki v článku.


len bola vzrušená...
Mne sa v tom videu nezdala byť vzrušená a podľa chôdze nebola ani opitá. Pravdepodobne sa len veľmi nešťastne poliala, následne si uvedomila, čo to môže pripomínať a logicky sa preto snažila skrývať pred fotografovaním, za manželom.
----------------------------------------------------------------------
Z videa je to absolútne jasné, ale veľa ľudí vidí to, čo si praje vidieť. Čo sa babe prisnilo...

ja som video nevidel...
a máš pravdu...radšej by som ju videl vzrušenú, ako po...nú....
buchač
24.09.15,10:11
Tvoje nazory ja nepoznam, lebo ich vacsinou na rovinu neprezentujes. Ja som myslel, tie medialne, ktorymi krmia uz aj tak nestastnych ludi.

Na rovinu, Ty môj nešťastný človeče ?
Radšej nechci ten názor ... niekedy nemá význam, niekedy sa nehodí, niekedy je nepochopený....
taiko
24.09.15,10:21
Tvoje nazory ja nepoznam, lebo ich vacsinou na rovinu neprezentujes. Ja som myslel, tie medialne, ktorymi krmia uz aj tak nestastnych ludi.

Na rovinu, Ty môj nešťastný človeče ?
Radšej nechci ten názor ... niekedy nemá význam, niekedy sa nehodí, niekedy je nepochopený....
Ja nestastny clovece? Nie preco. Ja sa mam dobre ;) Zdravy zatial som, penazi mam dost, zenu mam fajnu, byvat mam kde, aj zvieratka mam aby som sa s nimi poetsil, aj zahradku, kde si pestujeme drobne veci. Myslim, ze som vcelku stastny a spokojny momentalne.
Co ma ale predsa len trapi je ludska hlupost, malost, obmadzenost, zavist, jesitnost a zloba vo vseobecnosti. Z toho, popravde trosku nestastny som. Ale nejak sa s tym popasujem ;)
Ale inak, dakujem za opytanie :)
Nuz a co sa Tvojich nazorov tyka, nemam sa coho obavat, takze sem s nimi.
taiko
24.09.15,10:38
bjuty smis
24.09.15,10:39
daj kratšiu verziu...
ktoré nie...
taiko
24.09.15,10:41
daj kratšiu verziu...
ktoré nie...
no neviem, ci by nato verzia nebola prikratka :)
lujza.j
24.09.15,10:41
Tai...a co ti v De co platia dan za auto...cim stasie auto tym..vyssia....lebo stare auto velke emisie pusta....a do centra múnichu iba so zelenou nalepkou....lebo auto ma ok mini emisie a pritom TRT makačikovy:---
taiko
24.09.15,10:44
Tai...a co ti v De co platia dan za auto...cim stasie auto tym..vyssia....lebo stare auto velke emisie pusta....a do centra múnichu iba so zelenou nalepkou....lebo auto ma ok mini emisie a pritom TRT makačikovy:---
to som nevedel. To je potom podobna vec ako v NL. Som zvedavy ako to vyriesia. Mozno da VW kazdemu nove benzinove :), ked budu zasoby rozpredavat pred krachom :)
Žabinka
24.09.15,10:45
lujza.j
24.09.15,10:53
Ako to asi prezivaju ti "VW pozitivni" a ini De auto pozitivni....ze takato zrada sa udiala....lebo ked sa ruti "das auto"...goľf..pasať:D....tak practe sa seci s tyma vrakmi:D
U nas.doma.sme roky pozitivni inak...ale nezabudnem na vetu jedneho chalana mal audi.....na nese auto " to nee to je len japonec":D aj ked uz ziadne auto nie je co bejvávalo...
Žabinka
24.09.15,11:10
kopretinka
24.09.15,13:13
na odľahčenie..;)
https://www.youtube.com/watch?v=nPrL04H7wrs
:eek::D:D:D:D:D:D:D:D
som odpadla :D:D:D
Dáša_
24.09.15,17:57
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....
buchač
24.09.15,19:49
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....

Noooooooo.......;)
lacotinka
25.09.15,08:11
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....


Ty kokso
divná stránka
Konkrétne JA som tam ako
človek :
(s fotkami)
malý
stredný
starý
(bez fotiek )
nečlovek :
firma
spolu asi 15-20
a NIE ja som tam asi cez 30

PS
sofort sa idem pozrieť do zrkalla, či nás je viac, alebo som " štrnásťjediný"
zatiaľ sa v jennej knižke spomínal IBA "trojjediný"
Nandrolon
25.09.15,08:37
... a podľa tej stránky ja ani v skutočnosti neexistujem...
"Počet nájdených výsledkov: 0"
Nandrolon
25.09.15,08:49
ale pre teba tam tie kolónky majú, to sú tí dlžníci na daniach, na poistnom. Ale ešte tam chýba kolónka "porada - u starej blažkovej" :):)
Peggynka
25.09.15,15:26
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:
evuš
25.09.15,15:41
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:

Peggy....:(
kopretinka
25.09.15,16:09
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....
:eek::eek:
uf,som si oddýchla,nie som tam ani za slobodna,ani za vydata:D
pavol54
25.09.15,17:23
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:
veľmi?
misoft
25.09.15,17:32
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....
Nuž - ja som tam 8x, ale tých sedem - to nie som ja. A to jedno - bez hesla ani na krok.
Peggynka
25.09.15,18:29
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:
veľmi?
Netrochárim :):):) vzala som to jedným vrzom ĽP,ĽZ dvere + blatník.Mám nadrobené,naposledy som krstila v 1984r.Vtedy som si doniesla v kufri predný nárazník z Trabanta (A to jazdím denne :) )
misoft
25.09.15,18:33
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:
veľmi?
Netrochárim :):):) vzala som to jedným vrzom ĽP,ĽZ dvere + blatník.Mám nadrobené,naposledy som krstila v 1984r.Vtedy som si doniesla v kufri predný nárazník z Trabanta (A to jazdím denne :) )
A šóóó :---? Nem trafila?
BTW: Trabant, Trabi - i keď sa dolámal - stačil sklolaminát a vsjo bolo OK! :D
Trabiho som mal 8 rokov..... a bol to BMW! I Nemčúri čumeli, čo dokázal... ručnú brzdu som mal bez zaisťovania - v zime sa vždy hodila pri šmykoch.
Peggynka
25.09.15,18:37
Nepotešilo...pokrstila som auto :eek: :mee:
veľmi?
Netrochárim :):):) vzala som to jedným vrzom ĽP,ĽZ dvere + blatník.Mám nadrobené,naposledy som krstila v 1984r.Vtedy som si doniesla v kufri predný nárazník z Trabanta (A to jazdím denne :) )
A šóóó :---? Nem trafila?
BTW: Trabant, Trabi - i keď sa dolámal - stačil sklolaminát a vsjo bolo OK! :D
Trabiho som mal 8 rokov..... a bol to BMW! I Nemčúri čumeli, čo dokázal... ručnú brzdu som mal bez zaisťovania - v zime sa vždy hodila pri šmykoch.
Ja aj bez spojky :):):)
A toto,nóóó...práveže trafila,čo nemala :D Ale vyzerá to,ako keď ťa na parkovisku oškrie cúvajúce tupelo,tak sa nempriznám :):):)
misoft
25.09.15,18:40
Ja aj bez spojky :):):)
My niečo vrav..... prasklo lanko od spojky.... mesiac som bez spojky jazdil. Pokiaľ bolo v pohybe - žiadny problém.... len vystihnúť obrátky motora. Horšie s rozbehom na križovatke - vypnúť, jednotka, zelená, štart a plný plyn - a gumovanie ako u Ferrari :D
Ale Trabi mal jednu výhodu - generálka sa dala i na ulici urobiť.... pár skrutiek na motore a prevodovke, dole silentbloky uvoľniť, strčiť tyč na spoj motor-prevodovka a skočiť - a motor bol vonku....
Peggynka
25.09.15,18:43
Ja aj bez spojky :):):)
My niečo vrav..... prasklo lanko od spojky.... mesiac som bez spojky jazdil. Pokiaľ bolo v pohybe - žiadny problém.... len vystihnúť obrátky motora. Horšie s rozbehom na križovatke - vypnúť, jednotka, zelená, štart a plný plyn - a gumovanie ako u Ferrari :D
Nič pre hlucháňov :) A žiadna muzika v aute,musel si dobre počúvať motor,hehe...
jar88
26.09.15,04:51
Ja aj bez spojky :):):)
My niečo vrav..... prasklo lanko od spojky.... mesiac som bez spojky jazdil. Pokiaľ bolo v pohybe - žiadny problém.... len vystihnúť obrátky motora. Horšie s rozbehom na križovatke - vypnúť, jednotka, zelená, štart a plný plyn - a gumovanie ako u Ferrari :D
Ale Trabi mal jednu výhodu - generálka sa dala i na ulici urobiť.... pár skrutiek na motore a prevodovke, dole silentbloky uvoľniť, strčiť tyč na spoj motor-prevodovka a skočiť - a motor bol vonku....
Mal si sa fakt dobre v tom sociku a vidím, že si sa vedel aj dobre obracať. Mesiac bez lanka a tak podobne, čo ti teraz vadí na zmene režimu? Veď sa máš sto krát lepšie a ani obracať sa nemusíš.
buchač
26.09.15,07:12
Ja aj bez spojky :):):)
My niečo vrav..... prasklo lanko od spojky.... mesiac som bez spojky jazdil. Pokiaľ bolo v pohybe - žiadny problém.... len vystihnúť obrátky motora. Horšie s rozbehom na križovatke - vypnúť, jednotka, zelená, štart a plný plyn - a gumovanie ako u Ferrari :D
Ale Trabi mal jednu výhodu - generálka sa dala i na ulici urobiť.... pár skrutiek na motore a prevodovke, dole silentbloky uvoľniť, strčiť tyč na spoj motor-prevodovka a skočiť - a motor bol vonku....
Mal si sa fakt dobre v tom sociku a vidím, že si sa vedel aj dobre obracať. Mesiac bez lanka a tak podobne, čo ti teraz vadí na zmene režimu? Veď sa máš sto krát lepšie a ani obracať sa nemusíš.

...a je to tu zas.

Ešte aj zmienka o aute a nejakú príhodu-skúsenosť premeníš na ujovinu spojenú s bývalým režimom a zasa spomínaš financie.

Neskutočné...
Peggynka
26.09.15,07:32
Potešilo...v Prahe pred žel. stanicou som obzerala strom,nikdy som také niečo nevidela a dcéra,že nikto nevie,čo to je;tak som to hľadala a našla :)
http://www.garten.cz/ei/cz/00185-F2-katalpa-trubacovita/
kopretinka
26.09.15,07:53
Potešilo...v Prahe pred žel. stanicou som obzerala strom,nikdy som také niečo nevidela a dcéra,že nikto nevie,čo to je;tak som to hľadala a našla :)
http://www.garten.cz/ei/cz/00185-F2-katalpa-trubacovita/
:eek: u nás v meste bežný strom
Peggynka
26.09.15,08:30
Potešilo...v Prahe pred žel. stanicou som obzerala strom,nikdy som také niečo nevidela a dcéra,že nikto nevie,čo to je;tak som to hľadala a našla :)
http://www.garten.cz/ei/cz/00185-F2-katalpa-trubacovita/
:eek: u nás v meste bežný strom
To ma prekvapilo,ale asi je to tým,že žijem v kraji,kde je obmedzená možnosť pestovania týchto cudzokrajných drevín a teplomilných rastlín: http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=759
Btw.,vedia ľudia ako sa volá?
Žabinka
26.09.15,11:00
Potešilo...v Prahe pred žel. stanicou som obzerala strom,nikdy som také niečo nevidela a dcéra,že nikto nevie,čo to je;tak som to hľadala a našla :)
http://www.garten.cz/ei/cz/00185-F2-katalpa-trubacovita/
:eek: u nás v meste bežný strom
To ma prekvapilo,ale asi je to tým,že žijem v kraji,kde je obmedzená možnosť pestovania týchto cudzokrajných drevín a teplomilných rastlín: http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=759
Btw.,vedia ľudia ako sa volá?
aj u nás rastie v parku ľ.štúra.. ja ho volám fazuľový strom.. na jar býva krásne zakvitnutý.. niekoľko rokov dozadu som tu na porade hľadala jeho názov..
korela
26.09.15,14:18
Mať Trabanta, radšej byť bez auta.
Po prvý raz som si do neho musela nastúpiť až po 89, cesta po meste asi 3 km. Bola som rada, keď som vystúpila. Trabanta mohol niekto považovať za auto, iba keď nepoznal skutočné akékoľvek iné auto. I keď viem, že to tak nemuselo vždy byť.
Jedna nebezpečná, neodpérovaná hrkálka. Tvrdá, hlučná. Asi Nemcov inšpiroval Velorex.
buchač
26.09.15,14:41
Mať Trabanta, radšej byť bez auta.
Po prvý raz som si do neho musela nastúpiť až po 89, cesta po meste asi 3 km. Bola som rada, keď som vystúpila. Trabanta mohol niekto považovať za auto, iba keď nepoznal skutočné akékoľvek iné auto. I keď viem, že to tak nemuselo vždy byť.
Jedna nebezpečná, neodpérovaná hrkálka. Tvrdá, hlučná. Asi Nemcov inšpiroval Velorex.

Tiež názor.

Odpovieš na otázku ?
Aké si mala Ty auto/autá ? ...alebo aké mali Tvoji rodičia ?
Nože daj ... posúdime.

Cesty riešiš ?...dokonca po 89 roku ?
Hm...ja som bol na inom fáre v Blave...určite nie hrkálka...ALE tie blavácke cesty boli schopné rozbiť pérovanie ešte aj na tanku. ;) :D
pavol54
26.09.15,16:43
Mať Trabanta, radšej byť bez auta.
Po prvý raz som si do neho musela nastúpiť až po 89, cesta po meste asi 3 km. Bola som rada, keď som vystúpila. Trabanta mohol niekto považovať za auto, iba keď nepoznal skutočné akékoľvek iné auto. I keď viem, že to tak nemuselo vždy byť.
Jedna nebezpečná, neodpérovaná hrkálka. Tvrdá, hlučná. Asi Nemcov inšpiroval Velorex.
"trabant je motorka, ale môžeš jazdiť aj v daždi" povedal jeden môj učiteľ, vraj ak si kúpi náhradný motor tak môže jazdiť do nekonečna (Osobne som trabant nemal ani som v ňom nesedel, len raz sme kúpili jednému spolužiakovi ako darček dáždnik vraj trenažér aby sa učil radiť rýchlosti )
kopretinka
26.09.15,17:13
Potešilo...v Prahe pred žel. stanicou som obzerala strom,nikdy som také niečo nevidela a dcéra,že nikto nevie,čo to je;tak som to hľadala a našla :)
http://www.garten.cz/ei/cz/00185-F2-katalpa-trubacovita/
:eek: u nás v meste bežný strom
To ma prekvapilo,ale asi je to tým,že žijem v kraji,kde je obmedzená možnosť pestovania týchto cudzokrajných drevín a teplomilných rastlín: http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=759
Btw.,vedia ľudia ako sa volá?
aj u nás rastie v parku ľ.štúra.. ja ho volám fazuľový strom.. na jar býva krásne zakvitnutý.. niekoľko rokov dozadu som tu na porade hľadala jeho názov..
hej,fazuľový sa mu asi hovorí aj inde ako u vás :D dokonca v čechách
inak,ja mám záhradnícku školu a tam sme sa to učili už pred ............:confused: .xx rokmi ......
misoft
26.09.15,17:35
Ja aj bez spojky :):):)
My niečo vrav..... prasklo lanko od spojky.... mesiac som bez spojky jazdil. Pokiaľ bolo v pohybe - žiadny problém.... len vystihnúť obrátky motora. Horšie s rozbehom na križovatke - vypnúť, jednotka, zelená, štart a plný plyn - a gumovanie ako u Ferrari :D
Nič pre hlucháňov :) A žiadna muzika v aute,musel si dobre počúvať motor,hehe...
Ja som to už poznal aj podľa vibrácií. A mal som rádiomagič na poličke pripevnený (na 6V) a veselo hralo... ani origoš autorádio som nepotreboval.
kukučka
26.09.15,19:22
Ja sa v autách nevyznám, ale ako stredoškoláčka som šla s bratom v trabante cez Čertovicu v hnusnom počasí - kašovitý sneh a hmla. Brat bol patrične hrdý, iné auta odstavené po kraji cesty, ma sme prešli!
korela
26.09.15,19:32
Misoft často písal o svojom Trabante, nepísala som to kvôli nemu, ale pre mňa to auto nikdy neznamenalo bezpečnosť. Rovnako som nechápala už v detstve ľudí, kde berú odvahu jazdiť na Velorexe.
buchač
26.09.15,20:05
Mať Trabanta, radšej byť bez auta.
Po prvý raz som si do neho musela nastúpiť až po 89, cesta po meste asi 3 km. Bola som rada, keď som vystúpila. Trabanta mohol niekto považovať za auto, iba keď nepoznal skutočné akékoľvek iné auto. I keď viem, že to tak nemuselo vždy byť.
Jedna nebezpečná, neodpérovaná hrkálka. Tvrdá, hlučná. Asi Nemcov inšpiroval Velorex.

Misoft často písal o svojom Trabante, nepísala som to kvôli nemu, ale pre mňa to auto nikdy neznamenalo bezpečnosť. Rovnako som nechápala už v detstve ľudí, kde berú odvahu jazdiť na Velorexe.

Šak jasné, prečo by sa mal jeden voziť v Trabante, ak sa môže voziť (kúpiť si) ABC aute.
Vezmi v úvahu, že v oných časoch toho na výber veľmi nebolo.

Ponuka pre bežného jedinca bol práve spomínaný Trabant, Škodovka alebo Žiguli.
Ceny ???
Trabant 38, Škodovka 50, Žiga 70 tisíc...a to boli solídne sumy.
Tuzex nerátam, tam chodili iní kunčafti...najlepšie zásobený a najväčší výber v Tuzáku v ČSSR bol v KE...
Prečo ? Lebo za 1. republiky bolo najviac vysťahovalcov za robotou do zahraničia práve z východu. Potom samozrejme dostávali dedovia penziu vo valutách-presnejšie v bonoch.


Tá spomínaná odvaha ?
Dovolím si oponovať, že nešlo ani tak o odvahu. Predsa v dnešnej dobe sú síce tie najnovšie autá síce na inej úrovni v oblasti pohodlia, no bezpečnosť samotná je u väčšiny bežných áut na úrovni toho Trabantu.
Trabant mal kovové šasi, tie najväčšie plochy bol tvrdený PVC. Dnešné vozy sú síce z pozinkovaného plechu, no aj ten najmenší kamienok zanechá solídnu preliačeninu.
Nejde ani tak ale o ten materiál....tu predsa ide o to, že v dnešnej dobe je problém zaparkovať auto pred panelákom, kde bolo onehdá plno prázdnych miest.
Tým chcem povedať, že áut je oveľa viac, je oveľa viac nevyzretých vodičov (nie každý mal VP)...premávka hustá, darcov orgánov za volantom plno....atď.

Auto je v určitom slova zmysle aj zbraň. Je potom jedno, či sa jedná o auto alebo o skutočný kvér.
V rukách nezodpovedných potom oboje vedia zabíjať.
alaya1
26.09.15,20:11
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.
buchač
26.09.15,20:25
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.

Poznám jednu psychologičku (všetká česť jej kvalite)...tiež jazdí na japonskom SUV, jej manžel tiež...a ktož vie, čo má ešte k dispozícii.
lacotinka
26.09.15,20:33
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Pokiaľ je nebezpečný šofér, žiadne !!! auto nie je bezpečné
misoft
26.09.15,20:37
Ja sa v autách nevyznám, ale ako stredoškoláčka som šla s bratom v trabante cez Čertovicu v hnusnom počasí - kašovitý sneh a hmla. Brat bol patrične hrdý, iné auta odstavené po kraji cesty, ma sme prešli!
Potvrdzujem! Pokiaľ sa s Trabim vedelo jazdiť - prešiel skoro všade.
buchač
26.09.15,20:39
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Pokiaľ je nebezpečný šofér, žiadne !!! auto nie je bezpečné

Denník blondíny

DENNÍK – 5. január
A je to, mam vodičak! Konečne môžem šoférovať vlastne auto a nemusím počúvať
inštruktora: “Tadiaľto, tam je zákaz vjazdu!”, “Idete do protismeru!”, “Pozor na tu starú dámu! Brzdite! Brzdite!” a podobne.
Nerozumiem, ako som to tie dva roky vydržala!

DENNÍK – 8. január
Autoškola zorganizovala party na oslavu môjho odchodu. Prišli všetci inštruktori. Jeden mi povedal, že sa šiel za mňa pomodliť, druhy mal v očiach slzy a všetci zhodne tvrdili, že sa pri tejto príležitosti opijú.
Bolo to veľmi prijemne, aj keď si myslím, že až taká oslava bola trochu prehnaná.

DENNÍK – 12. január
Kúpila som si auto. Musela som ho však nechať v predajni, aby vymenili zadný nárazník.
Pri odchode som totiž namiesto jednotky
zaradila spiatočku. To bude tým, že som už týždeň nesedela za volantom.

DENNÍK – 14. január
Konečne mam svoje auto. Bola som taká spokojná pri odchode z parkoviska, že som sa rozhodla urobiť si výlet.. Viacerí vodiči mali rovnaký nápad.
Niekoľkí jazdili za mnou a trúbili ako na svadbe.
Nechcela som byť nepríjemná, tak som sa pripojila k ich hre a spomalila som z 10 na 5 km/h.
Všetkým sa to veľmi páčilo a trúbili ešte viac.

DENNÍK – 22. január
Mam úžasných susedov. Vyrobili tabuľku s veľkým nápisom: POZOR PRI PARKOVANI!.
Bielou farbou vyznačili pre mňa veľký box na státie a zakázali deťom hrať sa vonku, keď parkujem.
Všetko preto, aby ma neznervózňovali. Je to naozaj veľmi milé ..

DENNÍK – 31. január
Všetci šoféri na mňa vytrubujú a robia rôzne gesta.
Je to milé, hoci trochu nebezpečné. Raz mi jeden chcel čosi povedať, ale nevedela som nájsť páčku na otvorenie okna.
Kým som ju hľadala, takmer som do niekoho narazila.
Našťastie som šla svojou výletnou rýchlosťou 10 km/h.

DENNÍK – 19. február
Mesto je veľmi zle osvetlene. Dnes som po prvýkrát šla autom v noci a cely čas som musela mať zapnute diaľkové svetla, aby som lepšie videla.
Ostatní vodiči si mysleli to iste. Keď ma zbadali, tiež si zapli diaľkové svetla a trúbili.
Je to trochu nebezpečné. A trúbiť takto neskoro by už nemali, rušia ľudí doma.

DENNÍK – 26. február
Dnes som mala nehodu. Nedarilo sa mi odbočiť z kruhového objazdu.
Bolo na ňom totiž veľa aut (nechcem preháňať, ale boli tam najmenej štyri).Jazdila som stále dookola, držala som sa stredu.
Čakala som na svoju príležitosť, dovtedy, kým ma to neunavila a narazila som do pomníka v strede objazdu. Myslím, že by mali obmedziť dopravu na kruhovom objazde na jedno auto.

DENNÍK – 3. marec
Prenasleduje ma nešťastie. Keď som vychádzala z garáže, pomýlila som si pedál plyn s brzdou. Narazila som do prechádzajúceho auta, rozbila som mu celý pravý bok. Auto náhodou šoféroval inštruktor autoškoly, ktorý mi dal vodičak.
Dobrý človek, o tom netreba pochybovať.
Trvala som na tom, že je to moja chyba, ale on len veľmi slušne
opakoval: “Bože, odpusť mi! Bože, odpusť mi!
misoft
26.09.15,20:48
Mať Trabanta, radšej byť bez auta.
Po prvý raz som si do neho musela nastúpiť až po 89, cesta po meste asi 3 km. Bola som rada, keď som vystúpila. Trabanta mohol niekto považovať za auto, iba keď nepoznal skutočné akékoľvek iné auto. I keď viem, že to tak nemuselo vždy byť.
Jedna nebezpečná, neodpérovaná hrkálka. Tvrdá, hlučná. Asi Nemcov inšpiroval Velorex.
Možno tebe sa tak zdala.... Ovšem, i tá "hrkálka" vedela si to švihať po ceste parádnou rýchlosťou - mne sa podarilo 130 - i poliši toto urobili :eek:. S tým "bakeliťákom" som bežne rozťahoval Moskviča 412, Škodovky.
A prejazdnosť? Poľná cesta do svahu, mokro... keď to nešlo normálne, otočil som to a na spiatočku som vyšiel raz-dva. Vozy s motorom vpredu a pohonom vzadu - nemali žiadnu šancu. Škodovky mali len 50% - boli na takýto terén priťažké.

A perlička - nespomínal som to, ale pod týmto:
http://spplthumb.blob.core.windows.net/248x186c/fe/0d/41/emblemat-napis-trabant-zelazkow-127704482.jpg
som mal ešte toto:
http://sklep.trio.com.pl/galerie/e/emblemat-napis-turbo-emb_15226.jpg
I keď to turbo nebolo - ale pekne to vyzeralo.
:---
Dáša_
27.09.15,03:28
Ke´d spomínate trabant, sledovali ste tú partiu chlapíkov, základ bol z Čiech, čo na trabante prešli snáď celý svet? Južnú ameriku, afriku, tuším aj Austráliu... Na internete je niekoľko filmov z ich ciest. Ťažko povedať, čo by robili s nejakým dnešným autom v takom prostredí, kde aj vymenenie žiarovky je zážitok... Pre laika prakticky nemožné.

http://cestovani.idnes.cz/dan-priban-a-trabant-a-trabantem-na-konec-sveta-fow-/kolem-sveta.aspx?c=A140209_115211_kolem-sveta_tom
buchač
27.09.15,05:19
... čo by robili s nejakým dnešným autom v takom prostredí, kde aj vymenenie žiarovky je zážitok... Pre laika prakticky nemožné.

Zážitok ?
Povedal by som, že skôr problém...a niekedy BIG problém.
To niekedy zvykne byť aj demontáž niečoho iného, aby sa jeden k samotnej žiarovke vôbec aj dostal.

A tak je to aj s inými technickými "maličkosťmi"...Ono technika ide síce míľovými krokmi vpred, ale aby majiteľ tých motoristických noviniek musel vždy do servisu na diagnostiku a až potom sa servisman pustí do práce ?
Alebo počítač auta vyhodnotí nejakú malú chybičku, ktorá nemá absolútne vplyv na technický stav alebo prípadný dojazd, takže vypne motor a fertig...a šofér má BIG problém aj napriek tomu, že o tej chybičke vie a akceptuje ju.

Holt...byzňis je byzňis...
alaya1
27.09.15,06:07
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.

Poznám jednu psychologičku (všetká česť jej kvalite)...tiež jazdí na japonskom SUV, jej manžel tiež...a ktož vie, čo má ešte k dispozícii.


No snad ale tito " uboziaci podplatni " ti dopomohli k tomu, ze si este tu.. Verim, ze ty bez tych uplatkov.
Dáša_
27.09.15,06:49
... čo by robili s nejakým dnešným autom v takom prostredí, kde aj vymenenie žiarovky je zážitok... Pre laika prakticky nemožné.

Zážitok ?
Povedal by som, že skôr problém...a niekedy BIG problém.
To niekedy zvykne byť aj demontáž niečoho iného, aby sa jeden k samotnej žiarovke vôbec aj dostal.

A tak je to aj s inými technickými "maličkosťmi"...Ono technika ide síce míľovými krokmi vpred, ale aby majiteľ tých motoristických noviniek musel vždy do servisu na diagnostiku a až potom sa servisman pustí do práce ?
Alebo počítač auta vyhodnotí nejakú malú chybičku, ktorá nemá absolútne vplyv na technický stav alebo prípadný dojazd, takže vypne motor a fertig...a šofér má BIG problém aj napriek tomu, že o tej chybičke vie a akceptuje ju.

Holt...byzňis je byzňis...

vieš, mne sa javí, že dnešný svet je o tom, ako presunúť peniaze od jednej skupine k druhej. To hmotné vyrába len veľmi málo firiem, tak ostatní sa musia snažiť hlavne v oblasti služieb. A keď to nejde inak, tak si treba tie príležitosti k službám vyrábať. Aj takými fintami ako je výmena žiarovky v aute.... Ono niekedy je to problem aj v takom obyčajnom neznačkovom servise. Treba rôzne "značkove" udelátka...
lujza.j
27.09.15,09:32
Moje decko si vymeni "lampas"na aute aj sama:---:D....ked musis tak musis.....
buchač
27.09.15,09:50
Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.

Poznám jednu psychologičku (všetká česť jej kvalite)...tiež jazdí na japonskom SUV, jej manžel tiež...a ktož vie, čo má ešte k dispozícii.


No snad ale tito " uboziaci podplatni " ti dopomohli k tomu, ze si este tu.. Verim, ze ty bez tych uplatkov.

Možno si vzala osobne, možno nie...no nemala si.
Všade sa našli a aj nájdu výnimky.

Never ...no nenazval by som to úplatok...nad vhodným výrazom teraz nedumem.
Suma nie je podstatná.
alaya1
27.09.15,10:23
[QUOTE="alaya1"]Mna teda rodicia ucili uz od mala, ze auto ma byt hlavne bezpecne, preto odkedy sa pamatam, sme aj take auta mali. Ja kupujem teraz len Japoncov, ale aj moji rodicia kupovali len bezpecne auta. A to sme ani dochodky z Ameriky nemali.

Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.

Poznám jednu psychologičku (všetká česť jej kvalite)...tiež jazdí na japonskom SUV, jej manžel tiež...a ktož vie, čo má ešte k dispozícii.


No snad ale tito " uboziaci podplatni " ti dopomohli k tomu, ze si este tu.. Verim, ze ty bez tych uplatkov.

Možno si vzala osobne, možno nie...no nemala si.
Všade sa našli a aj nájdu výnimky.

Never ...no nenazval by som to úplatok...nad vhodným výrazom teraz nedumem.
Suma nie je podstatná.

Precitala som text s porozumenim a odpisala Globalizoval si, nespecifikoval, preco by som to mala brat osobne.Tak si aj ty prispel na toho "japonca"..
Nandrolon
27.09.15,12:49
Neexistuje nebezpecne auto.
Existuje iba nebezpecny sofer.
korela
27.09.15,14:07
Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.

Poznám jednu psychologičku (všetká česť jej kvalite)...tiež jazdí na japonskom SUV, jej manžel tiež...a ktož vie, čo má ešte k dispozícii.

To je taká pravda, až je to tragikomické. Ale na druhej strane musíš uznať, že keby prišiel lekár do špitálu na Trabante, utrpela by jeho dôstojnosť. Degradoval by sa ako pred kolegami, tak i pred svojimi pacientmi.

Bývali sme na ulici k známemu ústavu, ešte v čase, keď okolo nás prešli tri autá denne. Ako frčali ráno do práce, tak primár za primárom, autíčka. Okrem nich mali ešte drahé zahraničné autá najmä nedostatkoví fuškári. A neskôr zelovocári a ľudia, ktorí pracovali s potravinami. Jedno ako. Druhý plat. Asi takto sa to vyvíjalo v šesťdesiatych rokoch.

Spolužiak zo ZŠ, medik, odišiel z BA hneď po škole na Kysuce, že lepšie rozhodnutie nemohol urobiť v živote urobiť.
alaya1
27.09.15,15:05
hmm.a asi zijem na inej planete, nakolko poznam viacerych lekarov, ktori jazdili na Ziguli, Lada, aj na MBckach :)...a ich dekorum bolo aj tak zachovane.
lacotinka
27.09.15,15:26
Doktora medicíny a podobne som NIKDY nevidel na Trabante jazdiť....títo si vždy kupovali v Tuzexe.
Vždy dostali všimné od tetušiek v kydľoch alebo od ujcov s kalapom.
Toto všetko (tie úplatky) má za následok aj dnešný stav v zdravotníctve...dodnes táto prax platí - viď aj napríklad tie stupídne poplatky za každú cenu.




No snad ale tito " uboziaci podplatni " ti dopomohli k tomu, ze si este tu.. Verim, ze ty bez tych uplatkov.

Buchy tvrdí, že brali všetci

A pritom skutočne sa môže nájsť čudák, čo nebral

Ajajaj tvrdí, že nás všetci, čo brali, vlastne zachraňovali

A ja tvrdím, že u nás môžeš ísť za hociktorým dochtorom / nemusíš mu nič dať / a nie je žiadny problém

PS
Stačí mu povedať :
čo ti je
čo ti má predpísať :D :D
buchač
27.09.15,15:53
Buchy tvrdí, že brali všetci
A pritom skutočne sa môže nájsť čudák, čo nebral

Ajajaj tvrdí, že nás všetci, čo brali, vlastne zachraňovali

A ja tvrdím, že u nás môžeš ísť za hociktorým dochtorom / nemusíš mu nič dať / a nie je žiadny problém


....nebuď labuť.
Viď iný príspevok, kde tvrdím aj ten opak.
Viď ten istý príspevok, kde tvrdím aj niečo iné.




No snad ale tito " uboziaci podplatni " ti dopomohli k tomu, ze si este tu.. Verim, ze ty bez tych uplatkov.

Všade sa našli a aj nájdu výnimky.

Never ...no nenazval by som to úplatok...nad vhodným výrazom teraz nedumem.
Suma nie je podstatná.

Mňa zachránili, to je fakt. Zbytočne o tom polemizovať.
Zopakujem...nenazval by som to úplatok. Nazvem vďakou?
Pointa je napríklad v príklade aféry dr. Fichera.
Tento si peniaze vypýtal priamo a ešte pred realizáciou operácie.
Ja/manželka sa bola "porozprávať" s operatérom až po ...
V tomto vidím ten veľký rozdiel.


Rozdiel je ale hlavne aj v tom, ak si nejaký obvoďák vezme-vypýta nejaké všimné za vyšetrenie pri banalite...
alaya1
27.09.15,16:23
baksis je furt len baksis, ci pred, ci po. :)
buchač
27.09.15,16:27
baksis je furt len baksis, ci pred, ci po. :)

Hm...ale ja mám aj iný zážitok.
Bakšiš dal lekár mne...a nie raz..;)
Fasa, no nie ...??? :D :D :D

...a fakt si nerobím prdel.
----------------------------------------------------
Ale keď sa tak zamyslím/e...čo je to bakšiš ?
Lebo henten výraz síce islam vykladá aj ako úplatok...ale inak a vo väčšej miere je predsa ponímaný ako sprepitné...

Lebo pre lekára bakšiš a pre pacienta ?
willma
27.09.15,16:31
no už mám školský dotazníček aj ja - ten zber údajov je naozaj fasa a pán minister sa vyjadril v zmysle, že on v tom problém nevidí a vysvetľovať nemieni. Tak ja v tom problém vidím a údaje odovzdať nemienim - zákon nezákon. :mad:
veronikasad
27.09.15,18:34
pavol54
27.09.15,19:04
Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike ...

http://www.cas.sk/clanok/331472/mame-majstra-sveta-peter-sagan-sokoval-svet.html
slovenský takmer ako ruská zlatá medailistka Kuzminová
bettylou
28.09.15,02:14
kukám už hodinu zatmenie mesiaca - u nás viditeľnosť zo začiatku slabá, potom to rozfúkalo. :)
bettylou
28.09.15,02:39
som niekoho hľadala a narazila som na takúto stránku http://www.kdeje.info/ ....

Našlo ma 4x ale nie som to ja :D :D
bettylou
28.09.15,02:44
Zatmenie nedokukané, drzáň zapadol za obzor,,, :D
lujza.j
28.09.15,05:09
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
buchač
28.09.15,05:13
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
lujza.j
28.09.15,05:18
No...ale ked novinari taketo kauzy miluju.....kto ho asi bonzol.....?!
babka - ježibabka
28.09.15,10:53
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
pavol54
28.09.15,13:36
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom
lacotinka
28.09.15,13:42
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom

Konečne 1 rozumný príspevok.
Peggynka
28.09.15,13:46
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom
Hrachor som nikdy nejedla :mee: http://www.farmablatnicka.eu/sk/hrachor-siaty/
http://www.farmablatnicka.eu/sk/cicer-barani/
pavol54
28.09.15,14:12
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom

Konečne 1 rozumný príspevok.
moje príspevky sú všetky rozumné(okrem tých keď niekomu musím niečo vulgárne napísať), len nie určené pre všetky vývinové stupne a kategórie čitateľov a prispievateľov. To máš tak ako keby si deťom vysvetľoval podstatu pôvodu a vzniku ľudstva, nikdy by to nepochopili, tak sa vymyslel Adam a Eva ako prví ľudia a keď dospeli rozumovo zistili že bolo inak.
misoft
28.09.15,14:17
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
Mila123
28.09.15,14:24
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Peggynka
28.09.15,14:30
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Aj učitelia :D
buchač
28.09.15,14:42
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......

Nahrajem niekomu na smeč ? :rolleyes:
Miluš, keby sa podľa toho malo ísť ?
Veď to je stará prax .
ALE skôr by som povedal, že by mali absolvovať psychotesty, že sa vôbec prihlásili do tej štátnej služby. :D :D:D
Ide o to, že v týchto organizáciách je taký bordel, až to hučí...nie jeden je v konečnom dôsledku na prášky.
---------------------------------
Mňa iné občas zarazí a sa zamyslím.
Čo vedie média, že pri takomto čine vždy uvedú zamestnanie dotyčného (vojak,policajt...)...no málokedy sa to objaví v súvislosti s povolaním - právnik, lekár, podnikateľ....
-----------------------------------
Mimochodom, pozdravujem kámošku psychošku...nech sa trochu dovzdelá v mimopracovnej dobe. ;)
Lebo psychotesty sú jedným z povinných bodov:

- výberového konania na prijatie do prípravnej štátnej služby (vykonáva Skupina personálneho doplňovania Územných vojenských správ a Stredisko výberu personálu Personálneho úradu OS SR, v ktorom uchádzač absolvuje:
lekárske vyšetrenie,
psychodiagnostické vyšetrenie,
previerku fyzickej zdatnosti.)
http://www.aos.sk/?page=vysokoskolske_stud
pavol54
28.09.15,14:52
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
aká záťaž, sú to vymeknutí a rozmaznaní mekoni ktorí by sa asi inak neuživili, pred rokom tak 87 by tí dnešní asi spáchali pri vtedajšej záťaži hromadnú samovraždu, a to aj vtedy sa stávalo že im praskli nervy
misoft
28.09.15,14:57
aká záťaž, sú to vymeknutí a rozmaznaní mekoni ktorí by sa asi inak neuživili, pred rokom tak 87 by tí dnešní asi spáchali pri vtedajšej záťaži hromadnú samovraždu, a to aj vtedy sa stávalo že im praskli nervy
Pridaj ešte pár rokov. Kým neodišiel posledný záklaďák....
Mila123
28.09.15,15:13
pavol54
28.09.15,15:14
aká záťaž, sú to vymeknutí a rozmaznaní mekoni ktorí by sa asi inak neuživili, pred rokom tak 87 by tí dnešní asi spáchali pri vtedajšej záťaži hromadnú samovraždu, a to aj vtedy sa stávalo že im praskli nervy
Pridaj ešte pár rokov. Kým neodišiel posledný záklaďák....
po87-mom to už bola idylka, menej cvičení menej príprav na zostrujúcu sa medzinárodne politickú situáciu, a pod, tí základáci to bola len malina tí to mali väčšinou na háku a čo som od nich chcel to spravili horší boli tí druhí tým bolo ťažšie krútiť chvostíkom
misoft
28.09.15,15:25
po87-mom to už bola idylka, menej cvičení menej príprav na zostrujúcu sa medzinárodne politickú situáciu, a pod, tí základáci to bola len malina tí to mali väčšinou na háku a čo som od nich chcel to spravili horší boli tí druhí tým bolo ťažšie krútiť chvostíkom
Nuž idylka ako idylka..... najmä, ak si už nemal plné stavy, ale techniky po milú ******. I keď už tak "necvičili" - predsa lem i čosi robili - najmä bigoši.... tí furt niečo robili v teréne (aby si nemysleli, že sú na dovolenke).
Ja som bol u špeciálneho ... technika sa odovzdávala, presúvala hore-dole a mal som na to len pár vojakov + ja. Takže sme si "oddýchli" - makali sme jak najatí.... i ja! Veliteľ-neveliteľ, montérky na seba a makať.
pavol54
28.09.15,15:48
po87-mom to už bola idylka, menej cvičení menej príprav na zostrujúcu sa medzinárodne politickú situáciu, a pod, tí základáci to bola len malina tí to mali väčšinou na háku a čo som od nich chcel to spravili horší boli tí druhí tým bolo ťažšie krútiť chvostíkom
Nuž idylka ako idylka..... najmä, ak si už nemal plné stavy, ale techniky po milú ******. I keď už tak "necvičili" - predsa lem i čosi robili - najmä bigoši.... tí furt niečo robili v teréne (aby si nemysleli, že sú na dovolenke).
Ja som bol u špeciálneho ... technika sa odovzdávala, presúvala hore-dole a mal som na to len pár vojakov + ja. Takže sme si "oddýchli" - makali sme jak najatí.... i ja! Veliteľ-neveliteľ, montérky na seba a makať.
Najmä ak bolo A,B,C
korela
28.09.15,16:40
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Tých povolaní je viac. Ja pridám ešte psychológov, nakoľko ich motiváciou na štúdium odboru je väčšinou riešenie samého seba. A nech to niekto nevezme osobne, ale záujemcovia o pedagogické štúdium by mali robiť talentové skúšky. Budú pracovať s tým najkrehkejším materiálom.
Osobne som mala šťastie na pedagógov. Myšlienka nevychádza z osobných skúseností.
Ani pri štúdiu medicíny by nebolo od veci zaradiť tieto testy.
Prakticky by malo ísť o každé povolanie, kde sa priamo pracuje s ľuďmi a buď sa podieľajú na formovaní človeka alebo ho liečia. Taktiež pri miestach, kde sa nachádza riziková, ohrozujúca prevádzka (AE), tam sa robia testy priebežne, ale je množstvo iných.
korela
28.09.15,16:43
Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike ...

http://www.cas.sk/clanok/331472/mame-majstra-sveta-peter-sagan-sokoval-svet.html
slovenský takmer ako ruská zlatá medailistka Kuzminová
Pre istotu som si ho preštudovala, ako si to myslel?
korela
28.09.15,16:44
Aj učitelia :D
Až teraz som si všimla, no vidíš, je nás viac rovnako zmýšľajúcich.
buchač
28.09.15,16:52
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Tých povolaní je viac. Ja pridám ešte psychológov, nakoľko ich motiváciou na štúdium odboru je väčšinou riešenie samého seba. A nech to niekto nevezme osobne, ale záujemcovia o pedagogické štúdium by mali robiť talentové skúšky. Budú pracovať s tým najkrehkejším materiálom.
Osobne som mala šťastie na pedagógov. Myšlienka nevychádza z osobných skúseností.
Ani pri štúdiu medicíny by nebolo od veci zaradiť tieto testy.
Prakticky by malo ísť o každé povolanie, kde sa priamo pracuje s ľuďmi a buď sa podieľajú na formovaní človeka alebo ho liečia. Taktiež pri miestach, kde sa nachádza riziková, ohrozujúca prevádzka (AE), tam sa robia testy priebežne, ale je množstvo iných.
Dúfam, že toto si neprečíta niekto iniciatívny z ministerstva školstva.

Ak by toto bolo aplikované do praxe, tak zbohom rodina...;)
Fakulty psychológie by zo dňa na deň nestíhali nápor žiadateľov a pravdepodobne by vznikli nové a "samozrejme kvalitnejšie."
Keď môže byť právnická fakulta v nejakom malom meste, tak psychológia by sa prednášala v dedine, ako v bývalých nedeľných školách...:rolleyes:
Pre info a aj zdôvodnenie môjho oponovania je potrebné nájsť si nejaké cenníky za vydanie posudku.
Povedané po slovensky - zrozumiteľnejšie ?
Bizňys jak svyna je to už teraz...čo by bolo potom ???
korela
28.09.15,16:54
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom
http://www.porada.sk/t199648-stare-odrody-zeleniny.html


Keď Židek varil v Čachticiach, tak pani pripravovala cícerovú kašu miešanú so zemiakmi.
Cícer mal zvláštny tvar, bol celý veľmi hrboľatý. Pani sa pochválila, že všetci Čachtičania si ho sadia stále iba zo svojich pôvodných semien.
Ak chceš cícer slovenský a ešte aj bez GMO, tak do Čachtíc.
cícer či hrachor rád sa to zamieňa
korela
28.09.15,17:05
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Tých povolaní je viac. Ja pridám ešte psychológov, nakoľko ich motiváciou na štúdium odboru je väčšinou riešenie samého seba. A nech to niekto nevezme osobne, ale záujemcovia o pedagogické štúdium by mali robiť talentové skúšky. Budú pracovať s tým najkrehkejším materiálom.
Osobne som mala šťastie na pedagógov. Myšlienka nevychádza z osobných skúseností.
Ani pri štúdiu medicíny by nebolo od veci zaradiť tieto testy.
Prakticky by malo ísť o každé povolanie, kde sa priamo pracuje s ľuďmi a buď sa podieľajú na formovaní človeka alebo ho liečia. Taktiež pri miestach, kde sa nachádza riziková, ohrozujúca prevádzka (AE), tam sa robia testy priebežne, ale je množstvo iných.
Dúfam, že toto si neprečíta niekto iniciatívny z ministerstva školstva.

Ak by toto bolo aplikované do praxe, tak zbohom rodina...;)
Fakulty psychológie by zo dňa na deň nestíhali nápor žiadateľov a pravdepodobne by vznikli nové a "samozrejme kvalitnejšie."
Keď môže byť právnická fakulta v nejakom malom meste, tak psychológia by sa prednášala v dedine, ako v bývalých nedeľných školách...:rolleyes:
Pre info a aj zdôvodnenie môjho oponovania je potrebné nájsť si nejaké cenníky za vydanie posudku.
Povedané po slovensky - zrozumiteľnejšie ?
Bizňys jak svyna je to už teraz...čo by bolo potom ???
Nepochopil si. Koľko pedagógov už v škôlke zablokovalo deti. Na ZŠ stará učiteľka buchnátovala deti do chrbta, iba tak zadunelo. Neišlo o moje, tých nemala, ale dôverne som ju poznala. Inak milá žena, empatická, bola psychicky osudom zranená, zrejme preto také správanie, ibaže to žiaci nemohli vedieť.
Niektoré veci sú návratnejšie v systéme oveľa viac, ako by si si myslel. Inak ja si veľké ilúzie o psychológoch nerobím. Na SK je málo osobností z tohto odboru. Skončia školu a žijú z toho celý život. Prípadne i po doktoráte. A stopka v rozvíjaní ďalších vedomostí až do smrti.
P.S. Nech je právnikov čo najviac, možno by aj ceny za ich služby klesli. :-)
lacotinka
28.09.15,17:10
Potešila ma kamarátka s nošou cícera. Aspoň sa vnútri nenudím, mám čo lúskať. A bude poctivá cícerová kaša so pšenom. Už sa teším.
že by hrachor? cícer má inakšie pošvy(teda lúsky) a je guľatý ako hrach s takým zobáčikom

Konečne 1 rozumný príspevok.
moje príspevky sú všetky rozumné(okrem tých keď niekomu musím niečo vulgárne napísať), len nie určené pre všetky vývinové stupne a kategórie čitateľov a prispievateľov. To máš tak ako keby si deťom vysvetľoval podstatu pôvodu a vzniku ľudstva, nikdy by to nepochopili, tak sa vymyslel Adam a Eva ako prví ľudia a keď dospeli rozumovo zistili že bolo inak.

Tiež som párkrát provokoval bigotných
- ako sa z Adama a Evy mohol na začiatku rozmnožiť základ ľudstva
- zásadne MUSELA mať aspoň 1/viac dcéru
- a tá/tie (minimálne keď Eva zostarla) si to museli rozdávať buď s otcom, alebo bratom / bratmi
- fúúúúúúúúúúúúj
- Sodoma a Komora
lujza.j
28.09.15,17:11
potešilo ale a nie...
decku pred pár mesiacmi zastali hodziny....že zdochla baterka sme si mysleli....tak išla vymeniť...hodinár...že je strojček pokazený...nový 60e...
dnes išiel chlap k inému hodinárovi...kde chodí ak treba meniť baterku...že nech dá alebo objedná nový strojček...premeral baterku....dal novú za 4,50e...a čau opravene...
aj takto sa robí bizňis u mňa v meste....
lacotinka
28.09.15,17:12
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......

zabulla si na colníkov :D
Žabinka
28.09.15,17:13
nech sa neurazia tu prítomní pedagógovia, nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, ale s tým testovaním u nich súhlasím aj ja.. tiež som zažila veľa "pedagógov", ktorí v tomto povolaní absolútne nemali pracovať.. ale keď to funguje tak, nemám kam ísť, idem na pedagogickú, ani sa tomu veľmi nečudujem.. bohužiaľ, je to realita..
lacotinka
28.09.15,17:13
http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovena-ulici--ze-je-avatar- (http://m.topky.sk/cl/10/1500605/Slovenskeho-vojaka-prichytili-pocas-dovolenky--Nahy-a-sfetovany-krical-na-ulici--ze-je-avatar-)

:D
Avatar bude rád, keď bude odídený do civilu bez flajstra ...
Bude odídený - bez pocty, bez dôchodku.... a z armádnej stránky - i bez flajstra (v čase dovolenky). Ale flajster i tak vyfasuje - civilný....
mňa to pobavilo a keď som sa zamyslela, tak som si povedala, že čo to máme za Avatarov? títo nám majú pomáhať a chrániť?????
moja kamarátka, klinická psychologička stále tvrdí, že či už vojaci, policajti ale i duchovní by mali ísť do škôl (VŠ) až po psychologických testoch.......
Aj učitelia :D

Tí na záťažové testy !
Aby vydržali
lujza.j
28.09.15,17:14
...si tu človek nemože ani zabééékať,že je avatar.....:D...holý
lacotinka
28.09.15,17:19
Mňa iné občas zarazí a sa zamyslím.


Čo vedie média, že pri takomto čine vždy uvedú zamestnanie dotyčného (vojak,policajt...)...no málokedy sa to objaví v súvislosti s povolaním - právnik, lekár, podnikateľ....


neblázni, bude ťa bolieť hlava

Nepochopil si ten rozdiel ??????????????????????

(títo sa predsa sami hlásili do verejnej "služby" ľuďom, takže by mali mať nastavenú latku vyššie ,



včetne politikov, colníkov, učiteľov,kňazov )
Žabinka
28.09.15,17:20
potešilo ale a nie...
decku pred pár mesiacmi zastali hodziny....že zdochla baterka sme si mysleli....tak išla vymeniť...hodinár...že je strojček pokazený...nový 60e...
dnes išiel chlap k inému hodinárovi...kde chodí ak treba meniť baterku...že nech dá alebo objedná nový strojček...premeral baterku....dal novú za 4,50e...a čau opravene...
aj takto sa robí bizňis u mňa v meste....
my sme takto opravili pílu stihlku.. muž ju zobral do husqvarny, ktorú máme pri firme, a vraj že oprava drahá, 100€, ponúkli mu novú v akcii za cca 170€.. poslala som ho pre istotu aj do stihl predajne v meste, oprava 36€, s radosťou im nechal 40€..:D a ešte som si skoro kúpila novú kosu na chalupu.. ale to ma už ťahal preč z obchodu..:D
lacotinka
28.09.15,17:22
aká záťaž, sú to vymeknutí a rozmaznaní mekoni ktorí by sa asi inak neuživili, pred rokom tak 87 by tí dnešní asi spáchali pri vtedajšej záťaži hromadnú samovraždu





Iba mulovia to prežili v pohode :D
lacotinka
28.09.15,17:25
rodinná tragédia, ak je to pravda, že ho otec odpojil.......

http://wwwstaral-o-postihnuteho-Dominika--teraz-ho-zatkli (http://www.topky.sk/cl/10/1500703/Zahadna-rodinna-tragedia-v-Poprade--Otec-sa-24-rokov-staral-o-postihnuteho-Dominika--teraz-ho-zatkli)



NESÚĎ

netušíš, čo prežíval za 24 rokov

- mladý, ak mu rozum fungoval

- starý, čo sa oňho staral
korela
28.09.15,17:26
Preto v živote mng nepustil do bytu remeselníka, a opravy iba sám. Čohokoľvek.
buchač
28.09.15,17:29
Preto v živote mng nepustil do bytu remeselníka, a opravy iba sám. Čohokoľvek.
Neverím.

Čo je to oprava ?
lacotinka
28.09.15,17:30
Keď môže byť právnická fakulta v nejakom malom meste, tak psychológia by sa prednášala v dedine, ako v bývalých nedeľných školách...:rolleyes:





Tiež som skoro padol pred pár rokmi na riť, keď u nás bola pobočka tej divnej plzenskej súkromnej aj vraj právnickej školy
Žabinka
28.09.15,17:39
išla som pozrieť k oknu, či už nejde skoronevesta domov z práce, oprela som sa o radiátor, a on hreje..:D:D
buchač
28.09.15,17:41
išla som pozrieť k oknu, či už nejde skoronevesta domov z práce, oprela som sa o radiátor, a on hreje..:D:D
...a určite to je/bol radiátor ??? ;)
lujza.j
28.09.15,17:42
išla som pozrieť k oknu, či už nejde skoronevesta domov z práce, oprela som sa o radiátor, a on hreje..:D:D
ja som gaťku vymenila za pýžo gaťe....:D...si ešte počkam na stav ktorý je u teba...
Tweety
28.09.15,17:43
Pýžo gate a hore bez?
Žabinka
28.09.15,17:45
išla som pozrieť k oknu, či už nejde skoronevesta domov z práce, oprela som sa o radiátor, a on hreje..:D:D
...a určite to je/bol radiátor ??? ;)
jurko, určite.. nikoho iného na hriatie nemám momentálne k dispozícii..;):---:cool:
lujza.j
28.09.15,17:45
už nie je sezóna na hore bez:---:D
Žabinka
28.09.15,17:47
Pýžo gate a hore bez?
majka, to by bolo asi odvážne, vzhľadom k tomu, že kúri asi pol hodinku.. :rolleyes:
Žabinka
28.09.15,17:48
Pýžo gate a hore bez?
majka, to by bolo asi odvážne, vzhľadom k tomu, že kúri asi pol hodinku.. :rolleyes:
jaj, to bolo od majky lujze..:D
korela
28.09.15,17:57
Neverím.
Čo je to oprava ?
Nemusíš. Spýtaj sa konkrétnejšie. Má doma asi všetko okrem zváračky.
Ja som nikdy nespomínala, že ma humanitné vzdelanie. To si si iba ty raz v jednom príspevku vymyslel. Tak som ťa v tom nechala. Ale ani to nevylučuje zručného človeka.
buchač
28.09.15,18:10
Neverím.
Čo je to oprava ?
Nemusíš. Spýtaj sa konkrétnejšie. Má doma asi všetko okrem zváračky.
Ja som nikdy nespomínala, že ma humanitné vzdelanie. To si si iba ty raz v jednom príspevku vymyslel. Tak som ťa v tom nechala. Ale ani to nevylučuje zručného človeka.
Ja mám (okrem iného vercajgu) aj zváračku...ale to neznamená, že aj zváram. Niekedy dávno som vedel, ale teraz už by to nebolo ono.
Nič som si nevymýšľal...nespomínal som ani humanitu, skôr niečo iné.

Vravím snáď niečo iné, že by humanitný jedinec nebol schopný nejakej zručnosti technickejšieho typu ?
Ono toto platí ale predsa a j opačne.
pavol54
28.09.15,18:37
Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike ...

http://www.cas.sk/clanok/331472/mame-majstra-sveta-peter-sagan-sokoval-svet.html
slovenský takmer ako ruská zlatá medailistka Kuzminová
Pre istotu som si ho preštudovala, ako si to myslel?
Taký prvý moment, že sa o neho ako štát nevieme postarať keď rastie a potom keď je hotový tak už je "náš zlatý slovenský" pritom ho sponzoruje ruská firma a býva v Monaku. Presne ako Kuzminová v Rusku odpísaná ako neperspektívna ale ako získala zlato na OH tak sa niektorí Rusi nechali počuť "aj ta je to naša Nasťa"
buchač
28.09.15,18:48
Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike ...

http://www.cas.sk/clanok/331472/mame-majstra-sveta-peter-sagan-sokoval-svet.html
slovenský takmer ako ruská zlatá medailistka Kuzminová
Pre istotu som si ho preštudovala, ako si to myslel?
Taký prvý moment, že sa o neho ako štát nevieme postarať keď rastie a potom keď je hotový tak už je "náš zlatý slovenský" pritom ho sponzoruje ruská firma a býva v Monaku. Presne ako Kuzminová v Rusku odpísaná ako neperspektívna ale ako získala zlato na OH tak sa niektorí Rusi nechali počuť "aj ta je to naša Nasťa"
Ma neondi....


Profesionálna kariéra Saganová prvá profesionálna kariéra začala, keď sa stal členom tímu Dukla Trenčín Mérida, slovenského tímu, ktorý bol súčasťou kontinentálnej Pro (druhej) divízie.
http://www.osobnosti.sk/osobnost/peter-sagan-2210
pavol54
28.09.15,18:52
nech sa neurazia tu prítomní pedagógovia, nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, ale s tým testovaním u nich súhlasím aj ja.. tiež som zažila veľa "pedagógov", ktorí v tomto povolaní absolútne nemali pracovať.. ale keď to funguje tak, nemám kam ísť, idem na pedagogickú, ani sa tomu veľmi nečudujem.. bohužiaľ, je to realita..
so slovami "Keď ništ inšího nebolo" (DNES pre každého blbca sa vysoká škola nájde)
Inak na dve učiteľky si budem pamätať vždy
Na základnej 1- 5 keď bola hrubka v diktáte za každú pravítkom po dlani so slovami "Paľo toto si budeš pamätať do dôchodku" jasnozrivá to osoba,
druhá v 8 -mej v matike "Paľo len ty tento príklad určite vyriešiš" a z priemerného trojkára spravila najlepšieho matikára na škole
pavol54
28.09.15,18:57
aká záťaž, sú to vymeknutí a rozmaznaní mekoni ktorí by sa asi inak neuživili, pred rokom tak 87 by tí dnešní asi spáchali pri vtedajšej záťaži hromadnú samovraždu





Iba mulovia to prežili v pohode :D
No veď boli imúnni, polovička by z nich nedostala maturitu keby nešli do Vyškova naplniť smerné čísla strednej školy
pavol54
28.09.15,19:06
Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike ...

http://www.cas.sk/clanok/331472/mame-majstra-sveta-peter-sagan-sokoval-svet.html
slovenský takmer ako ruská zlatá medailistka Kuzminová
Pre istotu som si ho preštudovala, ako si to myslel?
Taký prvý moment, že sa o neho ako štát nevieme postarať keď rastie a potom keď je hotový tak už je "náš zlatý slovenský" pritom ho sponzoruje ruská firma a býva v Monaku. Presne ako Kuzminová v Rusku odpísaná ako neperspektívna ale ako získala zlato na OH tak sa niektorí Rusi nechali počuť "aj ta je to naša Nasťa"
Ma neondi....


Profesionálna kariéra Saganová prvá profesionálna kariéra začala, keď sa stal členom tímu Dukla Trenčín Mérida, slovenského tímu, ktorý bol súčasťou kontinentálnej Pro (druhej) divízie.
http://www.osobnosti.sk/osobnost/peter-sagan-2210
Vyhral preteky na bicykli zo supermerketu - však to pasuje čo som napísal. až potom bola dukla atď "Buď najlepší len nech nás to nič nestojí, potom už budeme hovoriť aký si náš"
buchač
28.09.15,19:16
Profesionálna kariéra Saganová prvá profesionálna kariéra začala, keď sa stal členom tímu Dukla Trenčín Mérida, slovenského tímu, ktorý bol súčasťou kontinentálnej Pro (druhej) divízie.
http://www.osobnosti.sk/osobnost/peter-sagan-2210
Vyhral preteky na bicykli zo supermerketu - však to pasuje čo som napísal. až potom bola dukla atď "Buď najlepší len nech nás to nič nestojí, potom už budeme hovoriť aký si náš"

No nepovedz...ergo neblázni...

Pasuje to jak riť na šerbeľ...to je fakt.

To akože snáď chceš povedať, že každý športovec v zasranom veku by mal dostať okamžite špičkové náradie....a na športe momentálne nejak nezáleží?
Predsa niečo dokáž a potom sa uvidí...a nech mi nik nevraví niečo o financiách.

Osobne ale aj tak tento šport nejak nemusím...
Pche....vraj majstrovstvá jednotlivcov a na tých lídrov makajú celé družstvá.
pavol54
28.09.15,19:35
Profesionálna kariéra Saganová prvá profesionálna kariéra začala, keď sa stal členom tímu Dukla Trenčín Mérida, slovenského tímu, ktorý bol súčasťou kontinentálnej Pro (druhej) divízie.
http://www.osobnosti.sk/osobnost/peter-sagan-2210
Vyhral preteky na bicykli zo supermerketu - však to pasuje čo som napísal. až potom bola dukla atď "Buď najlepší len nech nás to nič nestojí, potom už budeme hovoriť aký si náš"

No nepovedz...ergo neblázni...

Pasuje to jak riť na šerbeľ...to je fakt.

To akože snáď chceš povedať, že každý športovec v zasranom veku by mal dostať okamžite špičkové náradie....a na športe momentálne nejak nezáleží?
Predsa niečo dokáž a potom sa uvidí...a nech mi nik nevraví niečo o financiách.

Osobne ale aj tak tento šport nejak nemusím...
Pche....vraj majstrovstvá jednotlivcov a na tých lídrov makajú celé družstvá.





Profesionálna kariéra Saganová prvá profesionálna kariéra začala, keď sa stal členom tímu Dukla Trenčín Mérida, slovenského tímu, ktorý bol súčasťou kontinentálnej Pro (druhej) divízie.
http://www.osobnosti.sk/osobnost/peter-sagan-2210
Vyhral preteky na bicykli zo supermerketu - však to pasuje čo som napísal. až potom bola dukla atď "Buď najlepší len nech nás to nič nestojí, potom už budeme hovoriť aký si náš"

No nepovedz...ergo neblázni...

Pasuje to jak riť na šerbeľ...to je fakt.

To akože snáď chceš povedať, že každý športovec v zasranom veku by mal dostať okamžite špičkové náradie....a na športe momentálne nejak nezáleží?
Predsa niečo dokáž a potom sa uvidí...a nech mi nik nevraví niečo o financiách.

Osobne ale aj tak tento šport nejak nemusím...
Pche....vraj majstrovstvá jednotlivcov a na tých lídrov makajú celé družstvá.
"mal by dostať "primerané náradie a nie si ho kupovať ako bývalý rozhodca v športovej streľbe viem o čom hovorím
voľakedy každý "zasran" ktorý sa prihlásil do streleckého krúžku tak dostal možnosť si zastrieľať ale akonáhle sa zistilo že v ňom niečo je a mal záujem dostal svoju vzduchovku a potom vo sväzarme aj svoju malorážku alebo ako bol zameraný( kde by si mohli dovoliť kúpiť pušku) a vedeli sme že z každého nebude Gonczi .
korela
28.09.15,20:15
nech sa neurazia tu prítomní pedagógovia, nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, ale s tým testovaním u nich súhlasím aj ja.. tiež som zažila veľa "pedagógov", ktorí v tomto povolaní absolútne nemali pracovať.. ale keď to funguje tak, nemám kam ísť, idem na pedagogickú, ani sa tomu veľmi nečudujem.. bohužiaľ, je to realita..
so slovami "Keď ništ inšího nebolo" (DNES pre každého blbca sa vysoká škola nájde)
Inak na dve učiteľky si budem pamätať vždy
Na základnej 1- 5 keď bola hrubka v diktáte za každú pravítkom po dlani so slovami "Paľo toto si budeš pamätať do dôchodku" jasnozrivá to osoba,
druhá v 8 -mej v matike "Paľo len ty tento príklad určite vyriešiš" a z priemerného trojkára spravila najlepšieho matikára na škole
Presne toto by mal ovládať každý dobrý pedagóg. Dokázať motivovať a nie potláčať osobnosť. Zažila som detto, nikdy na neho nezabudnem, na strednej. Nebol ani pedagóg, šesťdesiatnik, zlikvidovaný po 68 direktor veľkého podniku.
Stačilo, aby mi vedome nadhodnotil známku (čo som mu pri prvej príležitosti vysvetlila, že si ju nezaslúžim), a to ma naštartovalo k vyššiemu výkonu a láske k jeho predmetu. Neišlo o matematiku, ani iné základné predmety, v tom som mala dobrý základ od, dovolím si povedať, fenomenálnych učiteľov. To boli mágovia, išli mimo osnov. Motivátori ako lusk.
buchač
28.09.15,20:46
Stačilo, aby mi vedome nadhodnotil známku (čo som mu pri prvej príležitosti vysvetlila, že si ju nezaslúžim), a to ma naštartovalo k vyššiemu výkonu a láske k jeho predmetu. Neišlo o matematiku, ani iné základné predmety, v tom som mala dobrý základ od, dovolím si povedať, fenomenálnych učiteľov. To boli mágovia, išli mimo osnov. Motivátori ako lusk.

Neverím !
---------------
Telesná výchova je svyna...
kukučka
28.09.15,21:10
A ty buchy čo? Zas je z teba neveriaci Tomáš? :) Nie každý je zručný, ale sú aj takí "urobí, čo chytí do ruky". Naša generácia to ešte ovláda, mala sa od koho učiť, horšie to bude s tými "bytovkovými" a nezamestnanými, česť výnimkám.
korela
29.09.15,00:07
Keď tak nad tým premýšľam, tak v podstate to mal asi v krvi, mestský chlapec z centra, aj keď mali záhradu ..., ale jeho to bytostne bavilo. Tatko ho nemal ako veľmi zasvätiť ani do domácich opráv, možno okolo auta. Syn mi nedávno vravel, že mu tatko tiež mohol z tohto viac odovzdať. Ale niečo pochytil, a obaja majú štvorku v dátume, či sa to tu bude niekomu páčiť alebo nie, ale títo ľudia sú prirodzene nadaní na manuálne práce, proste šikovné ruky. Posudzujem aj podľa rodiny.
A čo kukučka napísala, je tiež pravda. Nemajú vzory. A koľko detí, hlavne chlapcov, je už v skorých rokoch bez otcov, to sa tiež podpisuje pod technickú negramotnosť.
Dúfam, že lui nebude oponovať. Ona je jednou z výnimiek.
korela
29.09.15,00:37
Neverím !
---------------
Telesná výchova je svyna...

Veď práve! Posiluješ, posiluješ? Beháš? Máš šancu sa pridať k seniorskej olympiáde.
Táto Nemka má 90 rokov. Tá kondícia, nohy pevné, žiadna atrofia svalov, v zdravom tele, zdravý duch. Skvelá. Ľahká chôdza...
https://www.youtube.com/watch?v=RUTjZAPxLz4 r. 2015
https://www.youtube.com/watch?v=cBha1kWp4Zc z r. 2014
https://www.youtube.com/watch?v=CTWo9EfQ4Hc 2012
https://www.youtube.com/watch?v=qgAdBr-3opU 2102
https://www.youtube.com/watch?v=Cj10QZFNMzM 2012
buchač
29.09.15,04:58
Neverím !
---------------
Telesná výchova je svyna...

Veď práve! Posiluješ, posiluješ? Beháš? Máš šancu sa pridať k seniorskej olympiáde.
Táto Nemka má 90 rokov. Tá kondícia, nohy pevné, žiadna atrofia svalov, v zdravom tele, zdravý duch. Skvelá. Ľahká chôdza...

Behať ?...a čo som sa s koňom zrazil ?
Posilovať nemusím...skaly, štrk a či metrovica mi plne nahrádzajú finess centrum.
--------------------------
Tú Nemku ale nejak nemyslíš vážne ...či ?
Podľa Wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Johanna_Quaas táto žena NIKDY v živote nič nerobila, len sa v tej telocvični zdržovala.
Všetko so všetkým súvisí.
Ďalej nemá nejak veľmi význam pitvať.
jar88
29.09.15,08:06
Neverím !
---------------
Telesná výchova je svyna...

Veď práve! Posiluješ, posiluješ? Beháš? Máš šancu sa pridať k seniorskej olympiáde.
Táto Nemka má 90 rokov. Tá kondícia, nohy pevné, žiadna atrofia svalov, v zdravom tele, zdravý duch. Skvelá. Ľahká chôdza...

Behať ?...a čo som sa s koňom zrazil ?
Posilovať nemusím...skaly, štrk a či metrovica mi plne nahrádzajú finess centrum.
--------------------------
Tú Nemku ale nejak nemyslíš vážne ...či ?
Podľa Wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Johanna_Quaas táto žena NIKDY v živote nič nerobila, len sa v tej telocvični zdržovala.
Všetko so všetkým súvisí.
Ďalej nemá nejak veľmi význam pitvať.
Výnimočne máš pravdu. Ty behať nemusíš, ale mal by si vedieť, že od roboty aj kone kapú. Na ťahanie treba vola, nie koňa.
No a ak ti plne nahradí fitko pár metrov dreva a nejaká tá fúra kameňa, tak by si naozaj už mal začať uvažovať aj nad nejakým tým behaním.
-----------------------------------------
A to čo spomínala korela ti zrejme nehrozí.:)
Zdravého ducha tu prezentuješ denno denne, a čo chôdza? :---
jar88
29.09.15,08:11
V sobotu mám 60 rokov. Stále ešte nechodím výťahom, ale len po schodoch. Najradšej po dvoch, lebo tak sa mi to samo žiada a dole schodmi? :)
---------------------------
Minule ma sused upozornil, že sa správam ako malý jarda. Vraj schodište nieje ihrisko.:D
Nandrolon
29.09.15,08:18
Tak všetko najlepšie k 60-tke, ale aby šesťdesiatnik chodil po schodoch :-))))))))))))))))))))))))) to je ako keby som písal že dýcham vzduch.
Čudné by to bolo až opačne, teda aby 60-tnik už nemohol chodiť po schodoch.
Ja som minule s otcom nakladal na vlečku asi 1,5-2m smrekovú guľatinu, ktorú sme dvíhali ručne dvaja do 1,5-1,6 metra výšky na korbu. váha toho guľáča bola okolo 100 kg. A otec má viac ako 60 r...
Takže 35 x na korbu a 35 x z korby dole.....
lujza.j
29.09.15,08:35
Korela...su veci..na ktore som mala motivatora....rucne prace....ale technicke....hmm....to asi tak od prirodzenia:D....ci som ja pre moje decko....?!...netusim....:)
Musim vymenit vypinac v chodbe.....:D....som dosla nato,ze to nie je kablami....takze nemusim volat elektrikara....
Peggynka
29.09.15,09:00
Korela...su veci..na ktore som mala motivatora....rucne prace....ale technicke....hmm....to asi tak od prirodzenia:D....ci som ja pre moje decko....?!...netusim....:)
Musim vymenit vypinac v chodbe.....:D....som dosla nato,ze to nie je kablami....takze nemusim volat elektrikara....
Najlepším motivátorom je núdza :)...ako v Jiráskových povestiach českých: nouze naučila Dalibora housti :D:D:D
pavol54
29.09.15,10:12
Korela...su veci..na ktore som mala motivatora....rucne prace....ale technicke....hmm....to asi tak od prirodzenia:D....ci som ja pre moje decko....?!...netusim....:)
Musim vymenit vypinac v chodbe.....:D....som dosla nato,ze to nie je kablami....takze nemusim volat elektrikara....
Najlepším motivátorom je núdza :)...ako v Jiráskových povestiach českých: nouze naučila Dalibora housti :D:D:D
len daj pozor na vety aby ti takýto štvavý výrok nebol vymazaný
pavol54
29.09.15,10:13
V sobotu mám 60 rokov. Stále ešte nechodím výťahom, ale len po schodoch. Najradšej po dvoch, lebo tak sa mi to samo žiada a dole schodmi? :)
---------------------------
Minule ma sused upozornil, že sa správam ako malý jarda. Vraj schodište nieje ihrisko.:D
trochu sebareflexie A DÚFAM ŽE TO BUDE VYMAZANÉ však štvavý výrok v rozpore as etikou
jefff
29.09.15,10:15
V sobotu mám 60 rokov. Stále ešte nechodím výťahom, ale len po schodoch. Najradšej po dvoch, lebo tak sa mi to samo žiada a dole schodmi? :)
---------------------------
Minule ma sused upozornil, že sa správam ako malý jarda. Vraj schodište nieje ihrisko.:D
Bol som presvedčený, že bývaš prinajmenšom v paláci. Ale zmienka o susedovi ma vyviedla z omylu. Nie je všetko také, ako sa zdá podľa toho, čo všetko si púšťal do éteru. Sused má pravdu a nie je to len o schodišti.