Nandrolon
05.11.15,08:47
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Nandrolon
05.11.15,07:49
Taiko, dnes študenta nevyhodia keďže platí aj dnes už školné...
Druhá vec je, že prednášky boli nepovinné a cvičenia povinné, ale možno už nová doba.
Už vidím ako mestský policajt na katolíckej univerzite v ružomberku "cvičí" denne pri fotení áut s kompaktom alebo rozdávaní papúč...
babka - ježibabka
05.11.15,07:50
Ďalšia vec je, zaviesť vôbec možnosť do nejakého priemeru sa na tú VŠ prihlásiť.
Poznám osobu, ktorá bola na SOUs so štvorkami, ale po dorobení maturity skončila VŠ s úsmevom na tvári, a neverím, že by od večera do rána jej narástol mozog.
No vieš, ja takú osobu poznám, stredná s veľkými problémami, ale výška úplne v pohode. V živote som videla len asi dvoch alebo troch podobne inteligentných ľudí. Stredná ho nebavila, nesadli vyučujúci, aj keď to bolo v odbore. Výška sadla na 100%. Takže ten priemer nemusí vždy hovoriť o všetkom. Naviac, v 14 mnoho mladých ani len netuší, čo ich bude v živote baviť, niektorým je to už o 4 roky jasnejšie. Niektorým to nie je jasné elý život :D Takže priemer nemusí fakt znamenať všetko. Každopádne, tým, že školy bojujú o žiakov, uroveň v mnohých oboroh klesá. Ale rozhodne sú aj výnimky.
Tiež takého poznám. Na strednej mu ako poslednému súrodencovi (5) robili úlohy bratia a potom si urobil vysokú a učí. Náhodou som sa stretla v nemocnici s jeho bývalou žiačkou a veľmi ho chválila. Myslela som si, že sa nerozprávame o jednej a tej istej osobe. :):):)
Nandrolon
05.11.15,07:54
Taiko, vidím že podľa tvojho príspevku je tvoj vzor "zámočník" zo smeru pán Richtár. Tiež bol možno iba lenivý, preto si VŠ robil v pokročilejšom veku.
Kľudne by som bol ZA limitovať vekom štúdium na vš, napr. do 35 rokov a finito...
bjuty smis
05.11.15,07:56
Ako sa od januára 2016 zvýšia príjmy sudcom a prokurátorom

platy sa im zdvihnú priemerne o 280 eur, už dnes pritom poberajú okolo 3 400 eur mesačne
okolo 195 sudcov v penzijnom veku dostáva v súčasnosti popri plate aj starobný dôchodok
stúpnu im aj príplatky za riadenie, o 8 až 10 percent za každú vykonávanú funkciu
navyše budú mať o týždeň dlhšie zaplatenú rehabilitáciu, takže budú mať 7 týždňov dovolenky, z toho dva týždne na rehabilitáciu
dostávajú aj 13. a 14. plat
po štyroch rokoch dostanú znovu každý rok odmeny vo výške platu
Nandrolon
05.11.15,07:58
A to sú iba oficiálne príjmy, ktoré netvoria ani tretinu z tých "neoficiálnych"...
:-))
Sudcovia, advokáti, starostovia ak by mali aj 500 eur/mes. aj tak by bol na tieto miesta nátresk ako hrom, nakoľko plat je len symbolická časť príjmu...
jar88
05.11.15,08:01
Ale to sa radšej nakúpia drahé zametacie stroje...

mmch, to je tak aj s lekármi. Naši odchádzajú na lepšie platené miesta do čiech, ku nám prichádzajú ukrajinci. Českí lekári idú do nemecka. nemeckí lekári odchádzajú do Ameriky. Americkí lekári prídu ako Lekári bez hraníc do azie, tí na ukrajinu a koliesko sa uzavrie :)
Tu si opísala situáciu a konštatovala, koliesko sa uzavrie.:)
Stále si myslím, že ten samotný opis problému, je len začiatok. Je naozaj jedno, ako, koľko krát a z akej strany ho opíšeme, nič sa tým nezmení. Treba nájsť dôvod, príčinu, prečo sa to deje a následne to odstrániť.
-----------------------------
Myslím si, že všetci tu len opisujete ten problém, ale nikto ho nechce skutočne identifikovať a reálne pomenovať.:)
Dáša_
05.11.15,08:03
A to sú iba oficiálne príjmy, ktoré netvoria ani tretinu z tých "neoficiálnych"...
:-))
Sudcovia, advokáti, starostovia ak by mali aj 500 eur/mes. aj tak by bol na tieto miesta nátresk ako hrom, nakoľko plat je len symbolická časť príjmu...

prečo si tu započítal aj advokátov? Tí predsa nemajú "štátny" plat.
Nandrolon
05.11.15,08:04
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
bjuty smis
05.11.15,08:05
Priemerný mesačný dôchodok je momentálne okolo 409 eur, sudcovia a prokurátori si ho po 35-ročnej praxi užívajú približne v sume 1 736 eur. Ich dôchodky patria k najvyšším na Slovensku. Príplatky, ktoré im k penziám od januára pribudnú, budú podľa novely odstupňované podľa toho, ako dlho sudca či prokurátor v rezorte pracoval. V najvyššej sume 170 eur ho majú dostať tí, čo odslúžili aspoň 35 rokov.

Podľa sociologičky SAV Moniky Čambálikovej je takýto návrh poburujúci. „Nevolám po žiadnom príjmovom rovnostárstve a vôbec si nemyslím, že páni sudcovia a prokurátori by mali na starobu trieť biedu. Lenže ak im niekto mieni takto výrazne vylepšiť beztak poriadne vysoké penzie, mal by aspoň vysvetliť logiku, z ktorej vychádzal,“ uvažuje Čambáliková.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/372897-skandal-v-penziach-sudcovia-a-prokuratori-mozu-dostat-o-170-eur-viac/
misoft
05.11.15,08:06
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
Potom tlmoč, ja ho nečítam. Možno sa od smiechu i pod stôl zvalím....:D
Nandrolon
05.11.15,08:07
Dáša, to, že nemajú "štátny plat" ale zoberú nejakých 30 000 ečiek do kapsy pre seba "v obálke bez dokladu" a ďalších 30 000 nesú pre sudcu a ešte ich pri tom chytia je v poriadku?
:-))))))))
Veď advokáti /trestné právo/ sú častokrát priamo organizovaný v maf. skupinách a robia pri podplácaní sudcov priamo prostredníkov, nakoľko z titulu svojej práce majú všetky potrebné konexie.
To, ako sú platení to neriešim. Ofiko nech si účtujú aj 500 eur na hodinu, ale ja píšem o tom "čiernom keši" naviac...
BXLmiami
05.11.15,08:12
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.
Nandrolon
05.11.15,08:16
Bjuty, logika je, že týmto sa kupuje "lojálnosť" kľúčových ľudí do konca života...
Nandrolon
05.11.15,08:18
BXLmiami, súhlasím, ale nepíšem o týchto prípadoch...
Sú predmety, ktoré sa nedajú nijako nadrviť, preto je dôležité do toho priemeru napr. započítavať iba niektoré predmety a niektoré by som úplne vynechal. Chcelo by to odborne vypracovať nejaký kľúčový vzorec. Drtiči síce boli častokrát jednotkári, ale ako "ľudia" nevedeli pochopiť bežné veci, ktoré sa na škole neučili...
Dáša_
05.11.15,08:24
Dáša, to, že nemajú "štátny plat" ale zoberú nejakých 30 000 ečiek do kapsy pre seba "v obálke bez dokladu" a ďalších 30 000 nesú pre sudcu a ešte ich pri tom chytia je v poriadku?
:-))))))))
Veď advokáti /trestné právo/ sú častokrát priamo organizovaný v maf. skupinách a robia pri podplácaní sudcov priamo prostredníkov, nakoľko z titulu svojej práce majú všetky potrebné konexie.
To, ako sú platení to neriešim. Ofiko nech si účtujú aj 500 eur na hodinu, ale ja píšem o tom "čiernom keši" naviac...

no vieš, mám jedného advokáta doma, takže sú veci, ktoré mám z prvej ruky. Tých klientov ochotných takto zaplatiť je minimum. Zato som zažila z druhej strany, čo to je, keď ťa doma otravujú kamoši odsúdených mafiánov, ktorých si vyfasoval ako nutnú obhajobu.

A ver, hlavne na malých mestách je advokátov pretlak, tam sú tie ceny úplne niekde inde.

Konexie na sudcov majú niektorí - to je fakt. Lebo žiaľ, tu je to hodne o vzťahoch. Ale ver, to je len minimum.
jar88
05.11.15,08:31
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
Čo ti mám napísať?:)
Debatu si začal s tým, že Nemecký manažér platí lepšie, ako slovenský. Jednoduchý opis a kritika stavu.
Neskôr ste prešli na platenie Rumunov na Slovensku a Slovákov v zahraničí a zas len kritický popis stavu.
Potom, že lepšie je ohodnotená práca vzdelanejších ľudí a následne popis s problémom vzdelania.
-------------------------------------
To čo tu opisujete vie predsa každý. Nič to nerieši. Aj buchač kdesi napísal, že jedným z dôvodov, prečo je za platené VŠ, je vziať diplom a hajde na lepšie platené miesto. Samozrejme že na západ od našich hraníc.
Lebo tam je lepšie zaplatený. Nedržíte sa témy, skáčete z jednej do druhej a výsledok debaty? Nula s nulou a prechod do urážania.
Nandrolon
05.11.15,08:31
Ja netvrdím že každý je taký, ak ale niekto záujem o to má, a je dobrý, tak tí "bezkrkáči si ho nájdu" a častokrát riadne preplatia...
Mafiánske skupiny majú svojich advokátov a biedu určite netrú.
Kysucký prípad spred 4 rokov.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169703-uplatkarska-afera-zasiahla-justiciu/
Nandrolon
05.11.15,08:34
Jar88 - ja som len reagoval na súčasný stav, na ktorom sa zhodli aj pozvaní ekonómovia a analytici v relácii na TA3, že nemecký podnikateľ dáva väčšie % zisku tým, ktorí ho vytvorili oproti slovenskému podnikateľovi.
Zámerne nepíšem sumu, lebo tá je samozrejme iná. Hovorili o percentách čo je lepšie vyjadrenie súčasného stavu.
Škoda že neviem tú reláciu nájsť, bolo to cca pred mesiacom.
lujza.j
05.11.15,08:35
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky:eek:....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....:(
alaya1
05.11.15,08:42
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.

Niekto mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.
jar88
05.11.15,08:56
Jar88 - ja som len reagoval na súčasný stav, na ktorom sa zhodli aj pozvaní ekonómovia a analytici v relácii na TA3, že nemecký podnikateľ dáva väčšie % zisku tým, ktorí ho vytvorili oproti slovenskému podnikateľovi.
Zámerne nepíšem sumu, lebo tá je samozrejme iná. Hovorili o percentách čo je lepšie vyjadrenie súčasného stavu.
Škoda že neviem tú reláciu nájsť, bolo to cca pred mesiacom.
Je úplne zbytočné odvolávať sa na iných, že aj oni vyjadrujú rovnaký názor, ako ty.
(to znamená nenažratosť, prajnosť a podobné)
Stále tu zostáva fakt, že ceny všeobecne a nie len cenu práce, dáva trh. Sám si tu napísal, že platíš za holiča 2,5 až 3,5 € a zrejme je to trhová cena. Ja platím 5,5 € a tiež je to trhová cena. To znamená, že vy máte svoj trh, svoje trhové ceny a my máme tiež svoj trh a svoje trhové ceny. Je to dané lokalitou trhu a konkrétnymi podmienkami na tom trhu. Pritom si treba uvedomiť, že všetky trhy sú na určitej úrovni prepojené a to prepojenie je dané technickými možnosťami v danej spoločnosti.
kopretinka
05.11.15,09:02
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky:eek:....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....:(
možno myslela darčeky pre detské domovy a domovy dôchodcov a útulky pre
psov........:confused:
Dáša_
05.11.15,09:04
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky:eek:....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....:(
možno myslela darčeky pre detské domovy a domovy dôchodcov a útulky pre
psov........:confused:
napríklad plyšákov.... :D
Nandrolon
05.11.15,09:16
Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
jar88
05.11.15,09:31
Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
A čo si tým chcel povedať?
Že mám žiadať od svojho holiča ostrihanie za 2,50 €, ako v KNM ?:)
Alebo mu mám nadať do zlodejov a nenažrancov?
---------------------------------------
Mám ťa nazvať lakomcom, lebo nechceš svojmu holičovi zaplatiť to čo si zaslúži? Jednoducho tak ako v Bratislave 5,50 € (veď na to máš :cool:) ale nedáš čo? :confused: Prečo asi?:)
jar88
05.11.15,09:32
Vecná debata by nezaškodila.
Nandrolon
05.11.15,09:35
Síce som v KNM u holiča nikdy nebol ale nevadí :-))))))))))))))
PS: vecná debata s tebou ma nebaví, lebo nerád vediem monológ a ešte ak druha strana nechápe o čom...
jar88
05.11.15,09:54
Ja zajtra idem prezuť na zimáky. Prehodenie gúm + vyváženie, 30 eur nie je mojich. Cena ale dobrá, lebo sú aj drahší. Podvedome s tým 2 x ročne počítam.
Ale zase pánsky kaderník 2,5 alebo 3,5. viac nie.
Takto si reagoval na cenu strihania.
Predpokladám, že niekde v tvojom okolí. To znamená na vašom "lokálnom trhu" platíš vašu cenu, nie Bratislavskú.
Pritom náš a váš holič si podľa tvojho názoru zaslúži rovnako. Či nie?
jar88
05.11.15,09:57
Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
Inokedy tvrdíš, že masmédiá zavádzajú a klamú.
Teraz sa odvolávaš, že v nich prezentujú názor odborníkov?
Nandrolon
05.11.15,10:01
toto bola živá diskusia, žiadna masáž politickej strany. Takéto názory by podľa mňa inde ako v TA3 ani neodvysielali...
Nandrolon
05.11.15,10:03
To vyznelo ako keby Bratislava bola pupok sveta.
Ja ti zase napíšem, že to ty platíš lokálnu cenu, nie našu.
korela
05.11.15,10:08
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.

Niekto mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.
Pripájam príspevok, aby sa téma zachovala v jednom kuse.
Poznám medika, ktorého matka skúšala z látky pred každou jednou skúškou, pritom nemala s medicínou nič spoločné. Ostatným súrodencom s iným zameraním už z toho mäkkol mozog.
korela
05.11.15,10:16
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
jar88
05.11.15,10:23
To vyznelo ako keby Bratislava bola pupok sveta.
Ja ti zase napíšem, že to ty platíš lokálnu cenu, nie našu.
Aspoň vidíš, akým spôsobom sa ti evokujú myšlienky.
--------------------------------------------------------------------
Písal som o tom, že máme aj lokálne trhy.
V Bratislave je iný trh, iný je aj v okolitých satelitoch (obciach).
U vás je tiež iný trh. Ten váš lokálny.
To neznamená, že náš je pupkom.
------------------------------------------------------------------
No a jasné, že v Nemecku je iný trh, ako na slovensku a to je základný fakt, ktorý musíš rešpektovať. Tie trhy tvoria záujmy miliónov ľudí, nie len tvoj osobný záujem. Aj v Nemecku sú lokálne trhy a samozrejme, že aj veľké rozdiely v cenách.
buchač
05.11.15,10:24
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje ALE AJ skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.

Doplnil som Ti do vety chýbajúce.
Lebo inak je to takto.
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jedného-dvoch (o ničom) príjmov prichádzajúcich do domácností, na kultúru dá trt a nemá čo odložiť.
Ale dúfam, že sa chápeme.
jar88
05.11.15,10:34
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
Otázkou bolo, ako si reálne vynútiť lepšie finančné ohodnotenie.
Búchač napísal, to čo sa mi nežiadalo spomínať, lebo to nikdy nefunguje. Dokonca ani odborové organizácie nefungujú, lebo niečo....
-------------------------------------------------------
Lebo je tu niečo, čo to riadi, reguluje a jednoducho nepustí.
Je to všade prítomný trh. Trh ktorý je prepojený po celom svete a postupne nastoluje rovnováhu. Preto treba počkať a zároveň treba odstrániť všetky prekážky, ktoré sme si tu nechali politikou zaviesť.
korela
05.11.15,10:42
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
Otázkou bolo, ako si reálne vynútiť lepšie finančné ohodnotenie.
Búchač napísal, to čo sa mi nežiadalo spomínať, lebo to nikdy nefunguje. Dokonca ani odborové organizácie nefungujú, lebo niečo....
-------------------------------------------------------
Lebo je tu niečo, čo to riadi, reguluje a jednoducho nepustí.
Je to všade prítomný trh. Trh ktorý je prepojený po celom svete a postupne nastoluje rovnováhu. Preto treba počkať a zároveň treba odstrániť všetky prekážky, ktoré sme si tu nechali politikou zaviesť.
Podľa mňa to určite nie je trhom. Ak vieš, čo je to "niečo", tak konkretizuj.
korela
05.11.15,10:47
Jar88, prišla brigádnička do súkr. firmy na inzerát upratovačky, pri pohovore s jej majiteľom bola zadaná podmienka, ale bude sa v tej sume upratovať aj súkromný byt vzdialený iks km od fy. Z princípu na mieste odmietla.
Dúfam, že tu obstojí prirovnanie na nenažranca. Ale to je iba omrvinka z ostatných vecí, čo prejdú cez náklady fy.
jar88
05.11.15,10:48
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?
pmajap
05.11.15,10:51
Jar88 trh nereguluje, jeme to čo nám ponúknu, zeleninu pestovanú v živných roztokoch, klonované potraviny, reklamou vtlačený spotrebný tovar pochybnej kvality. Všetko je o peniazoch, nie o potrebách, otázka je len dokedy.
jar88
05.11.15,10:52
Jar88, prišla brigádnička do súkr. firmy na inzerát upratovačky, pri pohovore s jej majiteľom bola zadaná podmienka, ale bude sa v tej sume upratovať aj súkromný byt vzdialený iks km od fy. Z princípu na mieste odmietla.
Asi na to mala možnosť a nebola na ten príjem od neho odkázaná. To znamená, že ak je na trhu viac slušných ponúk, nikto nieje odkázaný na neslušnú, či dokonca nezákonnú (čiernu prácu) ponuku.
jar88
05.11.15,10:55
Jar88 trh nereguluje, jeme to čo nám ponúknu, zeleninu pestovanú v živných roztokoch, klonované potraviny, reklamou vtlačený spotrebný tovar pochybnej kvality. Všetko je o peniazoch, nie o potrebách, otázka je len dokedy.
Ale veď zas píšeš "že o peniazoch" a tie sa predsa používajú len na trhu.
Tak že trh a výmena za peniaze.
alaya1
05.11.15,11:01
Rozmyslam, co vas v poslednych vasich prispevkoch potesilo, rozculilo, ci co sa stalo, lebo uz v x tom pokracovani o tom by mala byt tema....
taiko
05.11.15,11:07
Taiko, dnes študenta nevyhodia keďže platí aj dnes už školné...
Druhá vec je, že prednášky boli nepovinné a cvičenia povinné, ale možno už nová doba.
Už vidím ako mestský policajt na katolíckej univerzite v ružomberku "cvičí" denne pri fotení áut s kompaktom alebo rozdávaní papúč...
ajjajajaaaj. Najprv generalizujes a potom si zrazu konkretny. ts ts ts :)
taiko
05.11.15,11:08
Taiko, vidím že podľa tvojho príspevku je tvoj vzor "zámočník" zo smeru pán Richtár. Tiež bol možno iba lenivý, preto si VŠ robil v pokročilejšom veku.
Kľudne by som bol ZA limitovať vekom štúdium na vš, napr. do 35 rokov a finito...
ale ale. Neslobodno mi pripisovat, co som nepovedal. Noze si daj trosku pozor ;)
taiko
05.11.15,11:14
Rozmyslam, co vas v poslednych vasich prispevkoch potesilo, rozculilo, ci co sa stalo, lebo uz v x tom pokracovani o tom by mala byt tema....
Ja nechcem rypat, mas plnu pravdu, ale neda mi sa neopytat.
Teba tu co potesilo, ci zarmnutilo ? ;)

mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.
Nandrolon
05.11.15,11:15
Taiko, treba sa pozrieť kto na "určitých školách", vlastne študuje. Zopár fotiek som už videl s promócií. Pripadalo mi to ako karneval dôchodcov.
taiko
05.11.15,11:17
Taiko, treba sa pozrieť kto na "určitých školách", vlastne študuje. Zopár fotiek som už videl s promócií. Pripadalo mi to ako karneval dôchodcov.
To je reakcia na ktory prispevok? Ci len tak vseobecne? ;)
alaya1
05.11.15,11:18
Rozmyslam, co vas v poslednych vasich prispevkoch potesilo, rozculilo, ci co sa stalo, lebo uz v x tom pokracovani o tom by mala byt tema....
Ja nechcem rypat, mas plnu pravdu, ale neda mi sa neopytat.
Teba tu co potesilo, ci zarmnutilo ? ;)

mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.

To, co som napisala,..nenasiel si prispevok? Potesilo, co co robi generalny biskup a nepotesilo, co napisal Dr.-na to som odpovedala, ak nechces rypat, tak neryp...
taiko
05.11.15,11:18
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
taiko
05.11.15,11:19
Rozmyslam, co vas v poslednych vasich prispevkoch potesilo, rozculilo, ci co sa stalo, lebo uz v x tom pokracovani o tom by mala byt tema....
Ja nechcem rypat, mas plnu pravdu, ale neda mi sa neopytat.
Teba tu co potesilo, ci zarmnutilo ? ;)

mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.

To, co som napisala,..nenasiel si prispevok? Potesilo, co co robi generalny biskup a nepotesilo, co napisal Dr.-na to som odpovedala, ak nechces rypat, tak neryp...
nerypem, len inych hanis, za nieco co robis sama (vid citovany prispevok, v ktorom nevidim ani potesenie, ani zarmutol, ani rozculenie ;) ). Ale este raz opakujem, mas pravdu a mali by sme sa k teme vratit.
bjuty smis
05.11.15,11:42
bjuty smis
05.11.15,11:44
teda, aby som bo presnejší, ten koniec :

Denník N oslovil Vladimíra Čičmanca, ktorý video označil za lož a číry nezmysel, Smer a Úrad vlády, ktoré zatiaľ neodpovedali a zháňa reakciu Vladimíra Jánoša. Pre aktualne.sk Jánoš povedal, že “je najvyšší čas vyšetriť duševný stav mojej exmaželky”. Video už preveruje polícia...


uff, mi odlahlo.....
Nandrolon
05.11.15,11:54
... mňa prekvapila veta, že "na eurá niekoľko miliónov" . To nemá ani hlavu ani patu v kontexte toho textu, niekto je hotentót.... Som presvedčený že tam malo byť "na koruny niekoľko miliónov".
A ďalšia vec s tými balíčkami, tak 100 ks bankoviek alebo 100 balíčkov zviazaných v papieri v tom sáčku... lebo do toho sáčku sa určite 100 balíčkov čo i s 15-timi bankovkami v jednom nevojde....
Ten "stôl" v srandičkách som už videl na živo /akurát tvorený z eurových bankoviek/, a k tomu niekoľko ton mincí, kde sa musel vysúťažiť statik aby posúdil či to udrží budova... Bolo to pri prechode na eurá...
korela
05.11.15,12:05
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Ja som po celý život obhajovala slabších, ukrivdených a pod. Preto ma každý deň zarmucuje, ako žije väčšina Slovákov. A viem, že by nemusela.
Oliwa
05.11.15,12:32
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Môže byť aj zo včera? :rolleyes:
Síce nepotešilo, ale stalo sa:
Na pravé poludnie sa v centre mesta pracovník mestských služieb /s takýmto nápisom na oranžovej reflexnej veste/ opierajúc o odpadkový kôš pokúšal tlačiť ho pred sebou... V podstate mu slúžil ako opierka na kolieskach na udržanie rovnováhy... S balansovaním v štýle výpad meter vpravo - meter vľavo sa mu ako-tak darilo nepozrážať s tou kuka-nádobou ničnetušiacich okoloidúcich...
Cestou späť som ho zazrela opäť: svoju "oporu" aj s metlou mal odparkovanú a pre istotu sa opieral o pultík novinového stánku... V hrsti sa pokúšal narátať drobné a niečo si kúpiť... možno cigaretky...

A večer v správach toto:
http://www.cas.sk/clanok/333343/posta-ma-noveho-pracovnika-pre-jasovskeho-vymysleli-flek-za-slusne-peniaze.html
taiko
05.11.15,12:58
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Ja som po celý život obhajovala slabších, ukrivdených a pod. Preto ma každý deň zarmucuje, ako žije väčšina Slovákov. A viem, že by nemusela.
Presne toto som spominal vcera v rodinnej diskusii. Ide ma rozhodit, ako smutne ludia ziju a hlavne ako si mnohi zato mozu sami. Svojim nezaujmom, svojim slendrianstvom, dobrovolnym vzdanim sa moralky, zasad a principov.
Žabinka
05.11.15,13:03
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Môže byť aj zo včera? :rolleyes:
Síce nepotešilo, ale stalo sa:
Na pravé poludnie sa v centre mesta pracovník mestských služieb /s takýmto nápisom na oranžovej reflexnej veste/ opierajúc o odpadkový kôš pokúšal tlačiť ho pred sebou... V podstate mu slúžil ako opierka na kolieskach na udržanie rovnováhy... S balansovaním v štýle výpad meter vpravo - meter vľavo sa mu ako-tak darilo nepozrážať s tou kuka-nádobou ničnetušiacich okoloidúcich...
Cestou späť som ho zazrela opäť: svoju "oporu" aj s metlou mal odparkovanú a pre istotu sa opieral o pultík novinového stánku... V hrsti sa pokúšal narátať drobné a niečo si kúpiť... možno cigaretky...

A večer v správach toto:
http://www.cas.sk/clanok/333343/posta-ma-noveho-pracovnika-pre-jasovskeho-vymysleli-flek-za-slusne-peniaze.html
a z tohto dôvodu ja nepozerám správy, lebo by ma uchytilo od zlosti.. ak je niečo dôležité, muž mi to hneď hlási..
bettylou
05.11.15,13:04
Potesilo: stihol som na zajtra objednat fajne spaldove skoricovniky a kakaovniky
Nepotesilo: tzv kremese z Aidy v Kosiciach. Mr. Plastic fantastic

tú aidu ti verím, ale ty fakt dokážeš rozoznať špaldový koláč od pšenicového??
taiko
05.11.15,13:05
mna potešilo toto :
https://dennikn.sk/287389/nosil-peniaze-v-sackoch-a-balil-ich-do-alobalu-vravi-exmanzelka-smeraka/?ref=mpm
hmm, skoda ze ten pravny poradca to ponal tak bulvarne...
.. a to zverejnenie spotreby liekov neviem ci aj protizakonne nie je :(
ale mozno ucel v tomto pripade svati prostriedky
taiko
05.11.15,13:07
Potesilo: stihol som na zajtra objednat fajne spaldove skoricovniky a kakaovniky
Nepotesilo: tzv kremese z Aidy v Kosiciach. Mr. Plastic fantastic

tú aidu ti verím, ale ty fakt dokážeš rozoznať špaldový koláč od pšenicového??
Neviem, kam smeruje otazka, ale odpoviem. Uprimne povedane kolac nie kazdy, ale jednoduche pecivo, chlieb ci cestoviny uz aj hadam hej.
Nuz ale ked vravia, ze je spaldovy tak im verim, a pri viacnasobnej konzumacii mi telo povie, co a ako. :)
jar88
05.11.15,13:11
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Ja som po celý život obhajovala slabších, ukrivdených a pod. Preto ma každý deň zarmucuje, ako žije väčšina Slovákov. A viem, že by nemusela.
Presne toto som spominal vcera v rodinnej diskusii. Ide ma rozhodit, ako smutne ludia ziju a hlavne ako si mnohi zato mozu sami. Svojim nezaujmom, svojim slendrianstvom, dobrovolnym vzdanim sa moralky, zasad a principov.
Presne tak, ako si to napísal.
Väčšina tak žije a ako píše korela, že viem, že by nemuseli, ale chýba mi tam pokračovanie, napríklad keby......:)
bettylou
05.11.15,13:40
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
Potom tlmoč, ja ho nečítam. Možno sa od smiechu i pod stôl zvalím....:D

ty si nikdy nepočul o syndróme nadradenosti? vy to, vy to.. ja za to nemôžem, že vy.. xixi

podstatu problému by som napísala aj ja, ale riki by ma asi vyje..l
bettylou
05.11.15,13:48
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky:eek:....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....:(

Lui a ten vieš? pýta sa chlapík kočky: Slečna vyspali by ste a so mnou, keby že vám dám 100 000 eur?
-Áno
- A keby som vám dal 20 eur , vyspali by ste sa so mnou?
- No dovoľte! Čo si myslíte, kto ja som?
- Kto ste už viem, Už sa jednám len o cene.. :D
bjuty smis
05.11.15,13:52
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Ja som po celý život obhajovala slabších, ukrivdených a pod. Preto ma každý deň zarmucuje, ako žije väčšina Slovákov. A viem, že by nemusela.
Presne toto som spominal vcera v rodinnej diskusii. Ide ma rozhodit, ako smutne ludia ziju a hlavne ako si mnohi zato mozu sami. Svojim nezaujmom, svojim slendrianstvom, dobrovolnym vzdanim sa moralky, zasad a principov.

práveže tí si nežijú zle.......
taiko
05.11.15,13:53
Taiko, o akych miestach za 800 eur za prdenie do stolicky pises? Inac Zilina je asi 15 km od KNM, tyzdenne tam chodim.
Ja som nepisal o Ziline.
taiko
05.11.15,13:54
No ale vazne, alaya ma pravdu. Co vas dnes potesilo, ci zarmutilo?
Ja som po celý život obhajovala slabších, ukrivdených a pod. Preto ma každý deň zarmucuje, ako žije väčšina Slovákov. A viem, že by nemusela.
Presne toto som spominal vcera v rodinnej diskusii. Ide ma rozhodit, ako smutne ludia ziju a hlavne ako si mnohi zato mozu sami. Svojim nezaujmom, svojim slendrianstvom, dobrovolnym vzdanim sa moralky, zasad a principov.

práveže tí si nežijú zle.......
ale to uz zase o inych pises :) o hornych 10000. Ja som o dolnych 1000000 pisal
misoft
05.11.15,13:58
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?

také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník :D
A na čo by poznal.... veď on asi je
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fd/Bristol.zoo.western.lowland.gorilla.arp.jpg/258px-Bristol.zoo.western.lowland.gorilla.arp.jpg
bjuty smis
05.11.15,14:19
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?

také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník :D

zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......
bettylou
05.11.15,14:27
Potesilo: stihol som na zajtra objednat fajne spaldove skoricovniky a kakaovniky
Nepotesilo: tzv kremese z Aidy v Kosiciach. Mr. Plastic fantastic

tú aidu ti verím, ale ty fakt dokážeš rozoznať špaldový koláč od pšenicového??
Neviem, kam smeruje otazka, ale odpoviem. Uprimne povedane kolac nie kazdy, ale jednoduche pecivo, chlieb ci cestoviny uz aj hadam hej.
Nuz ale ked vravia, ze je spaldovy tak im verim, a pri viacnasobnej konzumacii mi telo povie, co a ako. :)

oki
jar88
05.11.15,15:35
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?

také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník :D

zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......

Nechápem tvoj príspevok a tak sa radšej uistím.:)
To sa akože stotožňuješ s prirovnaním TRHU k džungle?
Alebo si chcel naznačiť, že to dobré a zaujímavé na trhu prežije bez ohľadu na plačkov a regulácie?
-------------------------------------
Lebo, ak regulácie presiahnu určitú hranicu, legálny trh zaniká.
Následne nastupuje ten druhý slobodný trh - ilegálna šmelina. No a tam už nastupujú iné zisky, ale nie zákon džungle. Samozrejme že na čiernom trhu sa o cene nejedná, tam sa cena len oznámi (tak povediac nadiktuje), ale to aj tak, stále nemôžeš nazvať džungľou.:) Stále je to len obchod. ;) Pre zákazníka dosť nevýhodný, ale aj tak je to obchod.;)
Nandrolon
05.11.15,16:19
Taiko, o akych miestach za 800 eur za prdenie do stolicky pises? Inac Zilina je asi 15 km od KNM, tyzdenne tam chodim.
Ja som nepisal o Ziline.
Zaklad je, ze si neprezradil o com vlastne pises, taka trosku chora komunikacia, ale uz sme zvyknuti ze urciti ludia tu komunikuju v inotajoch... urcite to ma svoj dovod...
Edit: tak diky za tvoj duchaplny prispevok, v ktorom si na jasnu otazku neodpovedal, ale odpovedal si na to, co sa ta nikto nepytal, ale vsak normalka, vsak Taiko. :-)))
kopretinka
05.11.15,17:57
vyvrtla som si nohu,no fasa.......začína to bolieť....málo mám problémov s nohami ......:confused::(
lujza.j
05.11.15,18:02
daj si vínový obklad
lujza.j
05.11.15,18:09
nepotešilo...decku nedali prednosť.....potešilo je ok aj jej kamoška......keby nebrzdila asi by....
......nepotešilo.....ožratí roboši....nemáme ako dokázať.....škoda.....ale majú to vymakané....zobral to na seba triezvy...
misoft
05.11.15,18:09
vyvrtla som si nohu,no fasa.......začína to bolieť....málo mám problémov s nohami ......:confused::(
Tak sa staň hadicou..... ľahneš si, stočia ťa a odnesú ťa.....:D:D:D
Nandrolon
05.11.15,18:10
Lad, aby sa stiahli cievy a minimalizoval vypotok. Po 15 min. ladu stiahnut bandazou. Na noc sa bandazovat nesmie, ale aj tak do polnoci by som to striedavo bandazoval a ladoval.
Vytvorena zrazenina sa ti nemusi vstrebat, a moze ti vybrusit chrupavku ako smirgel...
kopretinka
05.11.15,20:04
Lad, aby sa stiahli cievy a minimalizoval vypotok. Po 15 min. ladu stiahnut bandazou. Na noc sa bandazovat nesmie, ale aj tak do polnoci by som to striedavo bandazoval a ladoval.
Vytvorena zrazenina sa ti nemusi vstrebat, a moze ti vybrusit chrupavku ako smirgel...
mala som ľad,idem teda dať znova.....už sa mi tá bolesť rozťahuje do celého chodidla aj lýtka....ešte k tomu je to tá noha,kde mám výrastky na päte :mee:
buchač
05.11.15,20:15
Lad, aby sa stiahli cievy a minimalizoval vypotok. Po 15 min. ladu stiahnut bandazou. Na noc sa bandazovat nesmie, ale aj tak do polnoci by som to striedavo bandazoval a ladoval.
Vytvorena zrazenina sa ti nemusi vstrebat, a moze ti vybrusit chrupavku ako smirgel...
mala som ľad,idem teda dať znova.....už sa mi tá bolesť rozťahuje do celého chodidla aj lýtka....ešte k tomu je to tá noha,kde mám výrastky na päte :mee:

Ak máš doma octan hlinitý, tak si urob obklad.
Ak nie, podobné účinky má ocot zriedený s vodou...cca 1 diel octu na 2 diely vody...dosť rýchlo dôjde k úľave. Namoč vreckovku, prilož na kotník...zabal do uteráka...opakuj v 1/2 - 1 hodinových intervaloch. Noha pekne hore.
Ver mi, že to pomôže...moje kotníky dostávali svojho času fest zabrať...holt vrcholová hádzaná.
kopretinka
05.11.15,20:59
robila som macerát z kostihoja,tak som si spravila mastičku,už sa chladí,natriem na noc....
bjuty smis
06.11.15,06:16
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?

také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník :D

zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......

Nechápem tvoj príspevok a tak sa radšej uistím.:)
To sa akože stotožňuješ s prirovnaním TRHU k džungle?
Alebo si chcel naznačiť, že to dobré a zaujímavé na trhu prežije bez ohľadu na plačkov a regulácie?
-------------------------------------
Lebo, ak regulácie presiahnu určitú hranicu, legálny trh zaniká.
Následne nastupuje ten druhý slobodný trh - ilegálna šmelina. No a tam už nastupujú iné zisky, ale nie zákon džungle. Samozrejme že na čiernom trhu sa o cene nejedná, tam sa cena len oznámi (tak povediac nadiktuje), ale to aj tak, stále nemôžeš nazvať džungľou.:) Stále je to len obchod. ;) Pre zákazníka dosť nevýhodný, ale aj tak je to obchod.;)

asi chýba definícia džungle, ked sa čuduješ....:)
áno,prežije bez ohladu na plačkov ( nechcel som dať komančov a socanov, kedže tu má politika STOP )
čo je to dobré ? zaujímavé?
kto to určí ? ty ? nandrolon ? alebo pavol ?

prežije silné a zdravé...bez ohladu na naše názory, záujmy, morálne hodnoty...

tie boli úplne iné pred 100 r., úplne iné pred 1000 r. .....
Nandrolon
06.11.15,07:35
nepotešilo...decku nedali prednosť.....potešilo je ok aj jej kamoška......keby nebrzdila asi by....
......nepotešilo.....ožratí roboši....nemáme ako dokázať.....škoda.....ale majú to vymakané....zobral to na seba triezvy...

Vysvetli decko(vi), že :
múdrejší ustúpi

Lacotinka zase tu?
A zase zensky nick??
kopretinka
06.11.15,08:24
robila som macerát z kostihoja,tak som si spravila mastičku,už sa chladí,natriem na noc....
potešilo.....mastička funguje,nemám to opuchnuté,nebolí to,(kým nezačnem chodidlo vykrúcať,je to ešte čerstvé....)dokonca som ráno po niekoľkých mesiacoch po vstatí z postele nechodila ako Joffrey de Peyrac,kvôli tej päte,ale celkom normálne :rolleyes:
lujza.j
06.11.15,08:26
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
kopretinka
06.11.15,08:32
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
:eek: no poniektorí tiežvodiči sú riadne údy....
BXLmiami
06.11.15,10:10
Konečne som sa dostala k Sulíkovi v nemeckej diskusii a fakt som sa pobavila.Ani nie na nom ale na jeho spolubesedníkov a na tom ako reagovali :-)).
Nandrolon
06.11.15,10:19
Potesilo - nahral som si najnovsi firmware do svojho satelitu + rekonfiguracia transponderov a systemu. Zabavka tak na 2 hodinky, uz hotovo.
lubko6394
06.11.15,10:35
Potesilo - nahral som si najnovsi firmware do svojho satelitu + rekonfiguracia transponderov a systemu. Zabavka tak na 2 hodinky, uz hotovo.
Toto keď robím tak mi to trvá 2 týždne, zabrať mi dá nastavenie satelitov, ich preskenovanie a výmaz neaktívnych TP. Takže maximálne raz za 3 roky - zmeny TP na A23 a T0,8 samozrejme nepočítam.
Nandrolon
06.11.15,11:04
Asi rok dozadu som to robil pri kazdom novom FW, ktory bol vydavany skoro kazdy mesiac a niekedy aj po tyzdni.
S parabolou ani LNB nehybem, jedna sa cisto o nahratie noveho FW, komplet kazdu polozku nakonfigurovat, pred nahratim sa doporucuje spustit obnovenie tov. nastaveni. Po nahrati robim takisto reset do tov. nastaveni, takze softverovo vsetko nastavujem od nuly, aj stanice. Ja som este taky puntickar, ze nastavujem fyzicke poradie stanic, teda nevyuzivam "oblubene" a tie co nechcem alebo nejdu tak natvrdo mazem. 2 hodiny makacky a finito. Poradie zachovavam stale rovnake, predtym si cvaknem tabletom poradie stanic....
lubko6394
06.11.15,11:20
Asi rok dozadu som to robil pri kazdom novom FW, ktory bol vydavany skoro kazdy mesiac a niekedy aj po tyzdni.
S parabolou ani LNB nehybem, jedna sa cisto o nahratie noveho FW, komplet kazdu polozku nakonfigurovat, pred nahratim sa doporucuje spustit obnovenie tov. nastaveni. Po nahrati robim takisto reset do tov. nastaveni, takze softverovo vsetko nastavujem od nuly, aj stanice. Ja som este taky puntickar, ze nastavujem fyzicke poradie stanic, teda nevyuzivam "oblubene" a tie co nechcem alebo nejdu tak natvrdo mazem. 2 hodiny makacky a finito. Poradie zachovavam stale rovnake, predtym si cvaknem tabletom poradie stanic....
S jedným satelitom je to brnkačka, dá sa aj napr. uložiť pôvodnhý seting, potom nahrať FW a z PC mu späť hodiť stanice. Ja som však menil USALS za tiahlový motor, takže som si musel nastaviť najprv jednotlivé družice, tie potom zoskenovať a upraviť. A23 a T0,8 mám na pevno cez diseqc. Zmeny FW sa ani nesnažím robiť, lebo vždy je riziko, že čosi ešte nebude odladené a teda ak mi jestvujúci FW vyhovuje a prijímač funguje tak do neho nezasahujem. Ten čo mám teraz má už 2 roky a kým bude fungovať tak ho nezmením. Ak by sa aj čosi udialo, tak mám zálohu na USB a seting v PC.
Nandrolon
06.11.15,12:05
Viem, ze si musel nastavovat nieco aj HW, lebo na tom, co robim ja tak sa to sice da trochu natiahnut, ale mozno o hodinu, viac nie.
Tie settingy som prv robil, ale nechcelo sa mi tahat ten editor suborov, tak som to nahadzal rucne. Ja som inac nikdy nedaval settingy zo starej verzie na novu, lebo to nedoporucuje vyrobca. Ale nahral som kompletny setting z novej verzie, extrahoval som z neho samotne stanice, upravil som poradie, zbytok odmazal a dal komplet importovat. Bolo to pohodlnejsie a o trochu rychlejsie. Dnes som to ale nabuchal vsetko cez dialkove...
Ja som zase trochu maniak, takze po SW a FW stranke musim mat notebook, tablety, satelit, navigaciu, vsetko aktualne. Mobil a tablet aktualizujem denne /androidacke programy/. Notebook vzdy ked ho zapnem, vsetok legalny soft...
lubko6394
06.11.15,12:15
Však ak by sa jednalo o jednu-dve družice s počtom cca 400 staníc, tak by som si z toho hlavu nerobil, lenže po vyčistení mi tých staníc ostalo okolo 3400...
Nandrolon
06.11.15,13:34
A pozeras z toho tak 2-3, ci??
To mas riadnu elektraren. Kolega ma na kolajnici 4xLNB a kazde so 4 vyvodmi, takze mu z toho ide zvazok 16 koax. kablov :-))
misoft
06.11.15,14:27
mimotemy
Kedysi bol len jeden program,. potom dva, neskôr 5-6. A stačilo to. Teraz máš 3400 a ideš sa z toho zcvokatieť.
BTW: a väčšinou dávajú jedno a to isté dokola, len niekedy odzadu, alebo na preskačku....
Nandrolon
06.11.15,14:40
Ja si na satelite nechavam okolo 30 a zbytok delete. Realne za 12 mesiacov prepnem asi na 7-8. Ostatne nula bodov.
Par krat som mal na mesiac predplateny horror film. Oni vysielaju 5 hodin denne, tak kazdy den som cez satelit na HDD nahral jeden 5 hodinovy subor. Prvy mesiac OK, akurat tie ceske blbosti som pretacal, lebo cesi ani 1 horor dobry nemaju /podla mna/. Tych nahratych 500 GB som priebezne pozeral mozno 10 mesiacov /pri mojej frekvencii/.
Za rok zasa som si dal mesiac. To uz bolo asi 60 % repriz. Minule som chcel dat zase, a tak som pozrel tyzdenny program. Odhadom 90% repriz, tak som to nechal tak. Zajtra to mozno pozriem, ci tam nie je nieco nove...
Mila123
06.11.15,15:19
Anika61
06.11.15,17:50
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....
Nandrolon
06.11.15,17:58
Prejavuje sa ti to aj inac? Napr. zavodnovanie a tak??
evuš
06.11.15,18:23
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....

Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....
buchač
06.11.15,18:31
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....

Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....

Hm...ALE nenaštvi sa ...;)

Výskyt vody v srdci nejak neexistuje...ak by ju mama mala, tak si už v čiernom.
Anika61
06.11.15,18:32
Prejavuje sa ti to aj inac? Napr. zavodnovanie a tak??
Myslíš opuchnuté nohy? Ak to tak nie,len cca mesiac som bola dosť vystresovaná,potom veľmi zle som spala zo týždeň v noci,potom ma otrasne bolela hlava kdesi za očami a strašne sa mi chcelo vracať ráno....tak som si povedala,že ''nervy''v r...-no a potom sa objavila tá arytmia,ktorá sa prejavuje keď som v kľude,keď si sadnem k TV,ale hlavne večer a keď si ľahnem-nenormálne-to sa mi zdá akoby niekto so mnou hýbal''
evuš
06.11.15,18:34
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....

Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....

Hm...ALE nenaštvi sa ...;)

Výskyt vody v srdci nejak neexistuje...ak by ju mama mala, tak si už v čiernom.

Je to moja svokra...tak jej to lekárka napisala v nemocnici do spravy ;) ja neviem...
buchač
06.11.15,18:38
Je to moja svokra...tak jej to lekárka napisala v nemocnici do spravy ;) asi okolo srdca, nerozumiem sa tomu...

Ale ja hej...;)
Arytmyiu mám už pekných pár rokov. Pred dvoma rokmi moja mama po operácii srdca (5 bajpasov) odišla...

Nechajme radšej tak...
Anika61
06.11.15,18:45
Buchi a aspoň povedz,keď vieš čo robiť ?...mám sa báť...či si to nevšímať/no to sa celkom nedá keď mi na moment zastane a potom buchne ako by dva krát.../ješ lieky na to?
evuš
06.11.15,18:47
Je to moja svokra...tak jej to lekárka napisala v nemocnici do spravy ;) asi okolo srdca, nerozumiem sa tomu...

Ale ja hej...;)
Arytmyiu mám už pekných pár rokov. Pred dvoma rokmi moja mama po operácii srdca (5 bajpasov) odišla...

Nechajme radšej tak...

Juraj ja sa nehádam, arytmiu mâ svokra už snáď i 15 rokov...brali jej odbery, robili RTG, ECHO....lenže má svoj vek, tak ju moc neriešia
buchač
06.11.15,18:53
Buchi a aspoň povedz,keď vieš čo robiť ?...mám sa báť...či si to nevšímať/no to sa celkom nedá keď mi na moment zastane a potom buchne ako by dva krát.../ješ lieky na to?
To sa nedá nevšímať.
Ak to príde, je to kuevsky nepríjemné. Pár krát som mal...posledný krát to už bolo o majákoch a následnej hospitalizácii na JISke.
Pulz ???...vyše 250 / minútu...srdce išlo vyskočiť. Po pár dňoch sa ma chystali pod narkózou s tým defibrilátorom nahodiť na normálku. No čuduj sa svete, cez daný víkend slúžil jeden lekár (čo mal pilotov na starosti), zmenil lieky a dávky...do 24 hodín to bolo zlepšenie jak oči.
Následne už len nastavenie na lentilky, pravidelné kontroly...
Anika61
06.11.15,19:03
Googlila som aj témy čo boli som prečítala...no nie som múdrejšia veľmi...tep mám okolo 100 dlhodobejšie,keď som sa pýtala tak mi lekár povedal,že je to normálne,lebo mám vraj malé srdce.....a môže byť arytmia z dlhšie trvajúceho stresu?....jáaaj ešte mám že tuky v krvi a cholesterol nad 6...to asi tiež s tým súvisí-či?
Peggynka
06.11.15,19:04
Buchi a aspoň povedz,keď vieš čo robiť ?...mám sa báť...či si to nevšímať/no to sa celkom nedá keď mi na moment zastane a potom buchne ako by dva krát.../ješ lieky na to?
Anička,zmeň kardiológa...to je neuveriteľné.Alebo aspoň choď k inému na konzultáciu,aj keby si to mala zaplatiť.
buchač
06.11.15,19:09
Googlila som aj témy čo boli som prečítala...no nie som múdrejšia veľmi...tep mám okolo 100 dlhodobejšie,keď som sa pýtala tak mi lekár povedal,že je to normálne,lebo mám vraj malé srdce.....a môže byť arytmia z dlhšie trvajúceho stresu?....jáaaj ešte mám že tuky v krvi a cholesterol nad 6...to asi tiež s tým súvisí-či?
Všetko so všetkým súvisí...stres, obezita, nervy,......a odnesie si to (AJ) srdce.
Ten vyšší tep akože nie je nejak nebezpečný...horšie je to jeho vynechávanie.
Anika61
06.11.15,19:11
Buchi a aspoň povedz,keď vieš čo robiť ?...mám sa báť...či si to nevšímať/no to sa celkom nedá keď mi na moment zastane a potom buchne ako by dva krát.../ješ lieky na to?
Anička,zmeň kardiológa...to je neuveriteľné.Alebo aspoň choď k inému na konzultáciu,aj keby si to mala zaplatiť.
Peggynka-dnes konečne bol hotový výsledok z holtera,krv mi tiež brali aj na minerály atď.a na echo ma objednali 1.12...no a v pondelok sa dozviem,že čo vlastne ....
Anika61
06.11.15,19:16
Googlila som aj témy čo boli som prečítala...no nie som múdrejšia veľmi...tep mám okolo 100 dlhodobejšie,keď som sa pýtala tak mi lekár povedal,že je to normálne,lebo mám vraj malé srdce.....a môže byť arytmia z dlhšie trvajúceho stresu?....jáaaj ešte mám že tuky v krvi a cholesterol nad 6...to asi tiež s tým súvisí-či?
Všetko so všetkým súvisí...stres, obezita, nervy,......a odnesie si to (AJ) srdce.
Ten vyšší tep akože nie je nejak nebezpečný...horšie je to jeho vynechávanie.
Buchi-haha obezita mi pri mojich 47 kg nehrozí:-) :-) tlak mám zvačša nízky 90/60......u lekára 140/80:-) :-) veď to sa bojím,že keď prestane a už nenaskočí.....
pmajap
06.11.15,19:19
Zase ordinujete a dochtor ani biely plášť nemá, v pižamke recepty vypisuje:D
alaya1
06.11.15,20:03
Googlila som aj témy čo boli som prečítala...no nie som múdrejšia veľmi...tep mám okolo 100 dlhodobejšie,keď som sa pýtala tak mi lekár povedal,že je to normálne,lebo mám vraj malé srdce.....a môže byť arytmia z dlhšie trvajúceho stresu?....jáaaj ešte mám že tuky v krvi a cholesterol nad 6...to asi tiež s tým súvisí-či?
Všetko so všetkým súvisí...stres, obezita, nervy,......a odnesie si to (AJ) srdce.
Ten vyšší tep akože nie je nejak nebezpečný...horšie je to jeho vynechávanie.
Buchi-haha obezita mi pri mojich 47 kg nehrozí:-) :-) tlak mám zvačša nízky 90/60......u lekára 140/80:-) :-) veď to sa bojím,že keď prestane a už nenaskočí.....

Anka, mozes to mat aj genetickeho charakteru, kardiovaskularne problemy sa takto casto prenasaju. Ja som mala zrychleny tep, v urcitom obdobi zivota, mala som indikovanu konzervativnu liecbu.
korela
06.11.15,20:19
Anika, predpísal ti niekto niečo na upokojenie pri tom strese? Stres vie potrápiť, snaž sa oddeliť podstatné od nepodstatného, aj tak nejako veci dopadnú, hlavne ak ich nemôžeš ovplyvniť. Nie je to jednoduché, ale zdravie máš iba jedno.
Ak by ti bolo zle, a mala by si bolesti hlavy, ako si vyššie popisovala, alebo sa ti zhoršil stav akokoľvek, zavolaj si pohotovosť domov, alebo vezmi všetky výsledky vyšetrení, ktoré máš a choď večer na pohotovosť.
Do prvého je ešte dosť ďaleko.
alaya1
06.11.15,20:59
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....

Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....

Hm...ALE nenaštvi sa ...;)

Výskyt vody v srdci nejak neexistuje...ak by ju mama mala, tak si už v čiernom.

Je to moja svokra...tak jej to lekárka napisala v nemocnici do spravy ;) ja neviem...
Perikardialny vypotok – je nahromadenie tekutiny pod osrdcovnikom ako nasledok akutnej perikarditidy. Zial, v rodine.
Anika61
06.11.15,21:01
Ďakujem všetkým za podporu i rady....ano moze to byt aj geneticke starka aj mamka mali ischemicku chorobu srdca-mamka ma teraz kardiostimulator...
Lieky mi dali na internom ze ak stres-Lexaurin
No a je pravda som veeeelmi sezitivna-vsetko si beriem k srdcu''-ako by som ja mohla vyriesit vsetky problemy sveta....fuuu len ci mi to stoji zato...
Korela:):-výsledky už sú ale v nemocnici na internom v pondelok mam ist tam/v pripade ze mi bude zle skor/...uvidim co povedia
sito
06.11.15,21:23
Googlila som aj témy čo boli som prečítala...no nie som múdrejšia veľmi...tep mám okolo 100 dlhodobejšie,keď som sa pýtala tak mi lekár povedal,že je to normálne,lebo mám vraj malé srdce.....a môže byť arytmia z dlhšie trvajúceho stresu?....jáaaj ešte mám že tuky v krvi a cholesterol nad 6...to asi tiež s tým súvisí-či?
Všetko so všetkým súvisí...stres, obezita, nervy,......a odnesie si to (AJ) srdce.
Ten vyšší tep akože nie je nejak nebezpečný...horšie je to jeho vynechávanie.
Buchi-haha obezita mi pri mojich 47 kg nehrozí:-) :-) tlak mám zvačša nízky 90/60......u lekára 140/80:-) :-) veď to sa bojím,že keď prestane a už nenaskočí.....

Anika, kašli na problémy, na svoje, nie! Na iných, áno. Ty potrebuješ prežiť, ak nie, ostatní bez Teba budú ...
Nandrolon
07.11.15,05:47
Anika, mas pritomny aj taky drazdivy kasel, nezvycajny? Lebo pri problemoch so srdcom sa niekedy dost kasle...
Anika61
07.11.15,08:07
Anika, mas pritomny aj taky drazdivy kasel, nezvycajny? Lebo pri problemoch so srdcom sa niekedy dost kasle...
Kašel nemám,len akoby som niekedy mala nedostatok ''vzduchu''-taký pocit tlaku na hrudi
kopretinka
07.11.15,10:49
misoft
07.11.15,11:05
Rieši sa to - radí sa tam....
bettylou
07.11.15,14:21
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?

také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník :D

zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......

Nechápem tvoj príspevok a tak sa radšej uistím.:)
To sa akože stotožňuješ s prirovnaním TRHU k džungle?
Alebo si chcel naznačiť, že to dobré a zaujímavé na trhu prežije bez ohľadu na plačkov a regulácie?
-------------------------------------
Lebo, ak regulácie presiahnu určitú hranicu, legálny trh zaniká.
Následne nastupuje ten druhý slobodný trh - ilegálna šmelina. No a tam už nastupujú iné zisky, ale nie zákon džungle. Samozrejme že na čiernom trhu sa o cene nejedná, tam sa cena len oznámi (tak povediac nadiktuje), ale to aj tak, stále nemôžeš nazvať džungľou.:) Stále je to len obchod. ;) Pre zákazníka dosť nevýhodný, ale aj tak je to obchod.;)

asi chýba definícia džungle, ked sa čuduješ....:)
áno,prežije bez ohladu na plačkov ( nechcel som dať komančov a socanov, kedže tu má politika STOP )
čo je to dobré ? zaujímavé?
kto to určí ? ty ? nandrolon ? alebo pavol ?

prežije silné a zdravé...bez ohladu na naše názory, záujmy, morálne hodnoty...

tie boli úplne iné pred 100 r., úplne iné pred 1000 r. .....


Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky :D :D
bettylou
07.11.15,14:23
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
misoft
07.11.15,16:05
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
No hej..... ty ideš tak rýchlo, aby si zastaviť vedel. Ale čo ten druhý? Ten ide tak rýchlo, že okolo nevidí, značky nepozerá..... Či?
korela
07.11.15,16:56
Už som to tu raz spomínala. Mng išiel z mesta von po Prievozskej, a na križovatke do neho na hlavnej vletela konškoláčka zo strednej z Bajkalskej ulice. Obe cesty štvorprúdové, 2+2. Pracovala v Termostave, musela tadiaľ chodiť denne z práce a policajtom povedala, že svietila na semafore zelená. Semafory tam síce boli už nainštalované, ale svetlá ešte nikdy nesvietili, bola to spustená nová cesta. Čiže aj tak sa dá jazdiť.
Peggynka
08.11.15,11:28
Prekvapilo...celý trávnik dnes rozkvitol :eek: :
http://www.extra.cz/tema/chudobky
Nandrolon
08.11.15,14:25
Potesilo ma, ze som dnes dokoncil nejake upravy na samokridle maxiswift. Este ho naprogramovat do radia, zapojit vyskomer, skontrolovat vychylky, upravit EPA, diferenciaciu elevonov a ide sa na zalet.
evuš
08.11.15,14:31
Potesilo ma, ze som dnes dokoncil nejake upravy na samokridle maxiswift. Este ho naprogramovat do radia, zapojit vyskomer, skontrolovat vychylky, upravit EPA, diferenciaciu elevonov a ide sa na zalet.

Aha, to preto si nás núkal sekundovým lepidlom ?! :D:D;)
Nandrolon
08.11.15,14:35
Samozrejme, a rovno 406-ka s certifikaciou, v kamennom 20g za 20+ eur... Priemyselny sekundak co sa pouziva pri stavbe boeingov...
Urcite veci treba mat kvalitne, lebo ide o zivot. zastrelit niekoho pri starte uhlikovym listom pohybujucim sa blizko hranice zvuku atd...
Dáša_
09.11.15,06:10
lujza.j
09.11.15,06:53
Potesila kolegyna.....pol koša šipok mi nazbierala:)
lujza.j
09.11.15,08:13
Som myslela,ze niektore veci logicky vyplyvaju.....zo zakona....tak mam zase dalsiu "logiku"...uplatnenie naroku na nahradu skody z pzp vinnika:eek:
Nandrolon
09.11.15,08:15
lujza, neviem na čo narážaš ale z TVOJHO PZP sa nikdy nehradí TEBE, ale druhému.
Takže na úhradu škody z PZP treba poznať vinníka /musí súhlasiť/ a ten, kto kolíziu zavinil tak z jeho PZP sa hradí poškodenému. Vinník nedostane zo žiadneho PZP nič.
lujza.j
09.11.15,08:32
Z mojho viem,ze nie.....:eek::D....nie som bloncka z auparku....jaj vinnik musi suhlasit ...tak to aka parada.....
Zaujimave...ze ked sa pri inych prilezitostiach...platilo z mojeho pzp...nik sa ma nepytal...ci suhlasim.....
Nandrolon
09.11.15,08:45
lujza.j
samozrejme že ak sú tam policajti tak sa ťa nikto pýtať nič nebude.
A súhlas tam musí byť preto, lebo do určitej sumy, pokiaľ nie je škoda na zdraví sa polícia nemusí volať, takže ak ti ja dám teraz číslo svojho PZP /čo je bežný údaj, žiadne heslo alebo osobný údaj/ tak ty môžeš poisťovni predložiť papier, že som ti na parkovisku nacúval do tvojho fára.
Lenže ja viem, že som nenacúval, preto ti nedám súhlas a nič nebude...
Vieš koľko podvodov sa robilo s rozbitými čelnými sklami?
Lenže keď začali poisťovne dávať cenu PZP aj s ohľadom na bezškodovosť, prípadne uplatňovať malusy, tak niektorí už nesúhlasili.
Teraz sa síce robia podvody, ale musíš nájsť známeho, ktorý má služobáka, že mu odskočilo od kolesa.....
Ak nenájdeš "škodcu" a on nepovie áno, ja som to spôsobil, tak je pochopiteľné že ti nikto nič hradiť nebude... a presne tak je to aj správne a spravodlivé.
lujza.j
09.11.15,09:31
Nechaj tak.....momentalna situacia mi nedava logiku..
..pzp je pre mna iba povinnost....
.....pre mna ako poskodenu... bolo pzp vinnika prd platne.....zaplatila som si vtedy z HP....
Viem do akej sumy sa nevolaju fizli.....ale tiez sa musia vediet ucastnici dohodnut.....
Nandrolon
09.11.15,09:34
No však o tom píšem, ak sa nedohodnú aj pri 5 eurovej škode, treba volať fízlov, oni sú povinní prísť.
Áno, PZP je povinné zo zákona ale vypláca sa "opačnej strane".
Ja som HP nikdy nemal... podľa mňa vyhodené prachy.
jar88
09.11.15,09:45
Nechaj tak.....momentalna situacia mi nedava logiku..
..pzp je pre mna iba povinnost....
.....pre mna ako poskodenu... bolo pzp vinnika prd platne.....zaplatila som si vtedy z HP....
Viem do akej sumy sa nevolaju fizli.....ale tiez sa musia vediet ucastnici dohodnut.....

Ano je to povinnosť a malo by ti to dávať logiku.
To auto totiž, môže spôsobiť aj takú veľkú škodu, ktorú by si nijako nevedela nahradiť. Tá poistka je vlastne garanciou, že ty nikomu žiadnu tebou spôsobenú škodu hradiť nebudeš. Uhradí ju za teba tvoja poisťovňa.
BXLmiami
09.11.15,09:47
Tak nakoniec buchlo Rusom lietadlo britské multikultúrne obohatenie...tak toto bude gol ak naozaj.
lujza.j
09.11.15,09:51
Ja viem naco je pzp:D ... ked ja niekomu nieco tak to platim ja z mojeho pzp....len ak niekto voci mne....tak uz to dajako nefunguje chapeme sa.....keby som nemala HP...asi si by som dlho jazdila na šarkanovi....
Pre mna je HP samozrejmost .....je to pre lepsi pocit.....je to kazdeho volba...
Len toto auto si reziruje decko.....HP mala dohodnutu...len sa nevymackla....
Nandrolon
09.11.15,09:53
HP je iba falošná barlička.
Zmysel vidím u fungľovky proti krádeži a aj to sa vyplatí akurát prvé 2-3 roky /u drahšieho auta/. Ja som nemal ani u nového, neparkujem v noci pri osade, cez deň na parkovisku s kamerovým systémom a závorou a v noci pri dome so psom...
HP má jeden základný odrb.... Vypočítava sa z ceny "nadobúdacej" ale pri platení z neho sa počíta cena "časová".
Dnes už je väčšia konkurencia, tak tie ceny išli dole, ale v minulosti /15 rokov späť/ nebolo vôbec divné platiť za havaríjne 35 000 Sk/ročne a pri plnení sa počítala časová cena na úrovni 1/5 obstarávacej ceny, čistý legálny podvod....
jar88
09.11.15,09:57
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/spolecensky-system-je-zalozeny-na-dravosti-bezohlednosti-individualismu-a-iluzi-nekonecneho-rustu-rika-jan-hnizdil--1550619

Zaujímavé, kto každý považuje spoločnosť za chorú a z akých rôznych dôvodov. Každý má svoj zaručene účinný liek na tú chorobu, ale nikto ich nevie vyliečiť.:)
-----------------------
Pán doktor vie posúdiť príznaky "nezdravosti" a zrejme aj "zdravosti".
Jisté je jedno. Způsobem jako dosud už dál žít nemůžeme, říká host Martiny Kociánové. MUDr. Jan Hnízdil je původem internista, který se v současnosti věnuje psychosomatické medicíně.
Pán doktor vie na čom je postavená spoločnosť:
Společenský systém je založený na dravosti, bezohlednosti, individualismu a iluzi nekonečného růstu, říká Jan HnízdilŽe by tým myslel aj našu? :eek:
jar88
09.11.15,10:05
Náš systém určite nieje založený na dravosti, bezohľadnosti a individualizme. To všetko človek potrebuje len v prípade, že sa chce mať lepšie, ako ostatní. Inak mu stačí ísť s prúdom a je mu fajn.
------------------------------------------
No a aj v tom, že nekonečný rast je len ilúziou sa riadne mýli, lebo náš rast, je naozaj nekonečný. Rast spoločnosti naozaj nemá strop.;)
lujza.j
09.11.15,11:18
Potesilo...tatko bol na kontr.odberoch.....hodnoty klesli biopsia prostaty sa nekona....na otazku ci mu kupim olej z melonovych jadier....co som mu naordinovala a uz nema....ano...mozes....:)....uspech uz bol vtedy...ked suhlasil,ze ho bude pit.....lebo furt som taka dajaka striga co vari mydla:D
lujza.j
09.11.15,12:33
Nazor na HP nikomu neberiem..je to kazdeho vec preco ano preco nie......nezabudnem ako som sa s kolegom bavila....on ten ,ze zbytocnot....ja ta,ze pre istotu.....vecer do mna napraskal cudzinec ........rozbita rit aj predok......keby som nemala HP a ani peniaze na opravu.....kedy by som to asi tak mala z jeho pzp:(
Žabinka
09.11.15,13:03
Nazor na HP nikomu neberiem..je to kazdeho vec preco ano preco nie......nezabudnem ako som sa s kolegom bavila....on ten ,ze zbytocnot....ja ta,ze pre istotu.....vecer do mna napraskal cudzinec ........rozbita rit aj predok......keby som nemala HP a ani peniaze na opravu.....kedy by som to asi tak mala z jeho pzp:(
nedávno mal sb nehodu v nemecku.. poškodené auto aj vozík.. riešil to allianz na sk strane.. zatiaľ je vyriešený len vozík.. faktúra za opravu cca 1800€ s DPH, preplatené 903€..:eek: teraz čakám, ako sa budeme čudovať, keď príde vyrozumenie za volvo..:rolleyes:
bettylou
09.11.15,13:10
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
No hej..... ty ideš tak rýchlo, aby si zastaviť vedel. Ale čo ten druhý? Ten ide tak rýchlo, že okolo nevidí, značky nepozerá..... Či?

hádam len nie
misoft
09.11.15,14:37
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
No hej..... ty ideš tak rýchlo, aby si zastaviť vedel. Ale čo ten druhý? Ten ide tak rýchlo, že okolo nevidí, značky nepozerá..... Či?

hádam len nie
Ale hej! Nájdi sa takí exoti!
pmajap
09.11.15,14:52
pmajap
09.11.15,15:06
Nandrolon
09.11.15,15:28
Lujza, mozno by si sa cudovala a peniaze by boli na ucte skor ako z tuzemska...
buchač
09.11.15,17:41
Tweety
09.11.15,17:57
Ale akú peknú zelenú fajočku tam dal.
:rolleyes:
misoft
09.11.15,18:07
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.



Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
Ani na to nepozerám - chcem mať čistú klávesnicu....
lujza.j
09.11.15,19:37
Lujza, mozno by si sa cudovala a peniaze by boli na ucte skor ako z tuzemska...
ja som sa čudovala ako zareagoval pracovník v poisťovni ked som povedala...že vinník je talian.....opísal vybavovaciu tortúru .....a dal....ak máte hp tak to riešte cez to....
lujza.j
09.11.15,19:43
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
No hej..... ty ideš tak rýchlo, aby si zastaviť vedel. Ale čo ten druhý? Ten ide tak rýchlo, že okolo nevidí, značky nepozerá..... Či?

hádam len nie
Ale hej! Nájdi sa takí exoti!
Duški nechaj tak... :).
.....obdivujem ludí ktorí vedia telepaticky odhadnúť ked sú na hlavnej ,že ktorý keket im nedá prednosť::eek:a idú tak aby ubrzdili .....len či aj tí za nimi.....budú vedieť......
korela
09.11.15,20:24
Nandrolon, čo si hľadal práve prasa štetinaté, nie je to tak dávno, keď tu behalo po Porade prasa bradavičnaté. :-)))
https://www.google.sk/search?q=prasa+bradavi%C4%8Dnat%C3%A9&espv=2&biw=1536&bih=777&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI--iUvaGEyQIVC3EUCh2TCgTl
korela
09.11.15,20:37
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
"Príspevky na školu v prírode dostanú žiaci I. stupňa základných škôl, na lyžiarske výcviky žiaci 2. stupňa základných škôl a žiaci stredných škôl bez ohľadu na to, z akého sociálneho prostredia pochádzajú, teda aj deti dobre zarábajúcich rodičov."
Ja by som s tým aj súhlasila v dnešnej dobe, pretože rodičia na to nemajú. Ide o výchovu k športu a pohybu, zmenu vzduchu. Koľko detí presedí doma celé letné prázdniny. Ja by som bola za aj pre plavecké výcviky počas školského roka.

Ale ak to spadá pod sociálne balíčky, netreba byť zasa tak štedrý. V Taliansku sa školné odvíja na VŠ od zárobku rodičov. Čiže je aj minimálne, takže sa k vzdelaniu môže dostať každý. To pokladám za rozumný prístup.
Už aj ja mením názor na spoplatnenie, najmä kvôli tomu, že mladí dnes už pred nástupom vedia, že pôjdu pracovať a žiť do cudziny. Aj keď nikto nevie, ako sa situácia bude politicky vyvíjať. Možno budú radi, ak budú môcť byť doma.
Aby to bolo spravodlivejšie voči ostatným, nech sa po škole vyplatia ako v bývalom režime. Fungovalo to.
willma
09.11.15,20:42
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
najkrajšie je, že moje decko na ten lyžiarsky by rado šlo a ja už teraz hlavu v smútku lebo, lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard, nejaké to vreckové, skipas skrátka ďaleko prevyšuje moje možnosti aj ten milodar. Krpatej vysvetlím ťažko :(
buchač
09.11.15,20:48
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
najkrajšie je, že moje decko na ten lyžiarsky by rado šlo a ja už teraz hlavu v smútku lebo, lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard, nejaké to vreckové, skipas skrátka ďaleko prevyšuje moje možnosti aj ten milodar. Krpatej vysvetlím ťažko :(

willmuš...mne nevrav...povedz tomu hodnotiteľovi,čo mi dal neužitočné v danom linku.
Ten Ti to vysvetlí...ja čakám, že aspoň fajku dostanem....;) :D :D :D

P.S.:
...a voľby sú ešte ďaleko.
Nandrolon
10.11.15,04:25
Nandrolon, čo si hľadal práve prasa štetinaté, nie je to tak dávno, keď tu behalo po Porade prasa bradavičnaté. :-)))
https://www.google.sk/search?q=prasa+bradavi%C4%8Dnat%C3%A9&espv=2&biw=1536&bih=777&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI--iUvaGEyQIVC3EUCh2TCgTl

No, chcel som nájsť presne to tvoje prasa! Sa mi to pomýlilo, ale zdá sa mi, že tam bolo písané prasa štetinaté, musím pozrieť na foto z ostravy, ale podľa toho čo vidím tak som sa pomýlil v názve.
Potreboval som sa na niečo pozrieť...
korela
10.11.15,05:05
Nuž, ale to nie je moje prasa. To by mi tak chýbalo, aby som ho mala doma!
Bol to obľúbenec niekoho z Porady.
Hlavne, že si na stope...
buchač
10.11.15,06:32
Tak toto sa len tak veru na Slovensku nevidí.
Veľké plus má Dolný Kubín u mňa....VEĽKÉ !!!
----------------------------------------------------------


Dolný Kubín odmietol štátne peniaze na štadión. Povedal prečo

Mesto odmietlo štátnu dotáciu na rekonštrukciu štadióna. Nepáčia sa mu podmienky. Nepotrebuje novú tribúnu, ale opravu starej.
DOLNÝ KUBÍN. „Odmietame sedačky za 750-tisíc eur,“ povedal primátor Roman Matejov. „Nechceme, aby sme sa museli zaviazať vybudovať vyhrievaný trávnik, turniketový systém a osvetlenie. Obstarávanie na Slovenskom futbalovom zväze nemalo prebehnúť v takej podobe, ako prebehlo. Podľa neho mali schválené peniaze dostať samosprávy.“

...atď.

http://orava.sme.sk/c/8065396/dolny-kubin-odmietol-statne-peniaze-na-stadion-povedal-preco.html?ref=trz
lujza.j
10.11.15,06:36
Juraj....nove auta pre hasičov su tiez na paradu....dedinske hasicske stanice postavene pred "1000" rokmi....auta sa tam nemescá.....
buchač
10.11.15,06:39
Juraj....nove auta pre hasičov su tiez na paradu....dedinske hasicske stanice postavene pred "1000" rokmi....auta sa tam nemescá.....
Kaliho čakala celá dedinka už dávno, niekedy v lete...aj miesto je v garáži pre nové auto, mescilo by sa...

Ale Kali na to káááli...;)
lujza.j
10.11.15,06:43
Mne zase hovoril chalaň....ze u nich sa nemescí....penaze na prerabku zbrojnice nemaju...
Oliwa
10.11.15,06:54
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
najkrajšie je, že moje decko na ten lyžiarsky by rado šlo a ja už teraz hlavu v smútku lebo, lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard, nejaké to vreckové, skipas skrátka ďaleko prevyšuje moje možnosti aj ten milodar. Krpatej vysvetlím ťažko :(
Absolvovali sme... vo februári tohto roku, suma-sumárum cca so všetkým, čo píšeš = 400 € padlo za obeť pri všetkej skromnosti. Ako k tomu prídu rodičia/deti, ktorých tento "sociálny darček" minul o pár mesiacov? A prečo sa nemáme tak, aby rodičia mohli bez problémov svojim deťom takýto zážitok /zimný alebo letný/ dopriať bez toho, aby mnohí z nich zruinovali rodinný rozpočet?
bjuty smis
10.11.15,07:06
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
najkrajšie je, že moje decko na ten lyžiarsky by rado šlo a ja už teraz hlavu v smútku lebo, lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard, nejaké to vreckové, skipas skrátka ďaleko prevyšuje moje možnosti aj ten milodar. Krpatej vysvetlím ťažko :(



lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard,....
to jej nevieš požičať od rodiny , známych ??
a ktorá škola nepožičiava lyže, lyžiarky ?
bjuty smis
10.11.15,07:19
Tak toto sa len tak veru na Slovensku nevidí.
Veľké plus má Dolný Kubín u mňa....VEĽKÉ !!!
----------------------------------------------------------


Dolný Kubín odmietol štátne peniaze na štadión. Povedal prečo

Mesto odmietlo štátnu dotáciu na rekonštrukciu štadióna. Nepáčia sa mu podmienky. Nepotrebuje novú tribúnu, ale opravu starej.
DOLNÝ KUBÍN. „Odmietame sedačky za 750-tisíc eur,“ povedal primátor Roman Matejov. „Nechceme, aby sme sa museli zaviazať vybudovať vyhrievaný trávnik, turniketový systém a osvetlenie. Obstarávanie na Slovenskom futbalovom zväze nemalo prebehnúť v takej podobe, ako prebehlo. Podľa neho mali schválené peniaze dostať samosprávy.“

...atď.

http://orava.sme.sk/c/8065396/dolny-kubin-odmietol-statne-peniaze-na-stadion-povedal-preco.html?ref=trz


smerácko-výpalnícka kohorta sa naozaj nezastaví pred ničím...

a robo to potom zabalí do alobalu...
bettylou
10.11.15,18:33
Oliwa
11.11.15,08:15
pobavila diskusia :D

http://www.topky.sk/cl/13/1507673/Islamsky-stat-vydal-nove-skolske-ucebnice--Deti-sa-ucia-zabijat-aj-na-hodine-matematiky
No ono by to aj bolo smiešne... keby to bolo smiešne... :(
Ale to "vrece s prekvapením" bolo dobré... ;)
Dáša_
11.11.15,08:40
no povedzte, na kieho tie firmy zvyšujú svoje obraty (https://dennikn.sk/286398/ktore-firmy-zarobili-na-informatizacii-najviac-a-ako-im-rastu-trzby/?ref=tit) , keď nech robia, čo robia, zisk pred zdanením majú rovnaký :D ?
Dáša_
11.11.15,08:45
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Žabinka
11.11.15,08:47
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
:D:D:D
Oliwa
11.11.15,08:55
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Výstižnejšie by bolo Sme hárem... :)
Pre začiatok celkom slušná voličská základňa... Keď si ich všetkých predstavím pri volebnej urne... Asi spravia vo volebnej miestnosti pre nich mólo...
Naozaj pravý opak Richtera. Ten nosí vo vrecku... veď viete čo... ;):D
vulxy
11.11.15,09:58
dnes ma nepotesilo....uz 2 tyzdne si ukladam do kosika rozne potrebnea aj nepotrebne veci cca 15poloziek,jelikoz nemenovany cinsky eshop ma dnes tzv. nakupny festival a proste velmi slusne zlavy....hned zrana kavicka ,pohodicka idem nato nech to odsejpa...prva objednavka klik -klik-pod domov ...a ono mi to vypise za mi kreditka expirovala ....fasa ... l:)
Llívia
11.11.15,09:59
Kúúúúúúwa...a populizmus pokračuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/373317-fico-odskrtol-prispevky-na-lyzovacky-a-skoly-v-prirode/

https://www.google.sk/search?client=opera&q=ly%C5%BEiarsky+pr%C3%ADspevok+fico&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Ešte aj fotku tam ujebabrali...grcať sa mi chce z neho.
najkrajšie je, že moje decko na ten lyžiarsky by rado šlo a ja už teraz hlavu v smútku lebo, lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard, nejaké to vreckové, skipas skrátka ďaleko prevyšuje moje možnosti aj ten milodar. Krpatej vysvetlím ťažko :(



lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard,....
to jej nevieš požičať od rodiny , známych ??
a ktorá škola nepožičiava lyže, lyžiarky ?
http://droppa.blog.sme.sk/c/390308/dalsia-fajka-na-tabuli.html
kopretinka
11.11.15,10:27
u nás horel plyn :eek:
misoft
11.11.15,10:29
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Neboj sa..... o pol roka zmení názov strany na "Zbohom rodina".....
A strana Náš kraj sa premenuje Moja krajina........

Inak povedané - čert ako diabol. Žiadny politik, keď sa dostane ku korytu - dno koryta nehľadá - to musí byť vždy plné....
misoft
11.11.15,10:30
u nás horel plyn :eek:
Tak si mala zobrať klobásky a špekáčiky a šup-šup opekať :D:D:D
taiko
11.11.15,10:31
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Výstižnejšie by bolo Sme hárem... :)
Pre začiatok celkom slušná voličská základňa... Keď si ich všetkých predstavím pri volebnej urne... Asi spravia vo volebnej miestnosti pre nich mólo...
Naozaj pravý opak Richtera. Ten nosí vo vrecku... veď viete čo... ;):D
socialnych 7000EUR v cashi ? :D
kopretinka
11.11.15,10:49
u nás horel plyn :eek:
Tak si mala zobrať klobásky a špekáčiky a šup-šup opekať :D:D:D
tak blízko nepúšťali
kopretinka
11.11.15,10:50
cez FB sa šíri správa,že Karel Gott zomrel.tak na to neklikajte.Ak ste klikli,tak sa nečudujte.......
Oliwa
11.11.15,10:51
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Výstižnejšie by bolo Sme hárem... :)
Pre začiatok celkom slušná voličská základňa... Keď si ich všetkých predstavím pri volebnej urne... Asi spravia vo volebnej miestnosti pre nich mólo...
Naozaj pravý opak Richtera. Ten nosí vo vrecku... veď viete čo... ;):D
socialnych 7000EUR v cashi ? :D
Niééé, tie mal predsa na krstiny... /ale aspoň si v obraze, koľko si máš prichystať na rodinnú oslavu... ;):D /.
Oliwa
11.11.15,10:52
u nás horel plyn :eek:
Tak si mala zobrať klobásky a špekáčiky a šup-šup opekať :D:D:D
tak blízko nepúšťali
Tak potom už len nastoknúť na selfie tyč... ;):D
Dáša_
11.11.15,10:59
kopretinka
11.11.15,11:00
ehm....si robte srandu....keby to tak vám pred domom....
kopretinka
11.11.15,11:02
[QUOTE="kopretinka"]cez FB sa šíri správa,že Karel Gott zomrel.tak na to neklikajte.Ak ste klikli,tak sa nečudujte.......

schválne som nedala ten link,aj oni sa na tom zviezli,aby mali väčšiu čítanosť
Nandrolon
11.11.15,15:21
Potesilo ma, ze konecne bola uvolnena OTA lollipop 5.1 pre moju P70-ku. Uz som ju tam aj napraskal + factory reset...
jar88
11.11.15,23:32
a ešte jedno - tak neviem, robí si z nás alebo nerobí srandu? Strana borisa kollára sa bude volať Sme rodina (https://dennikn.sk/290170/boris-kollar-ide-do-politiky-nebude-to-velka-strana/?ref=mpm) . Tak dúfam, že vyfúkne kreslo Richterovi :D , myslím, že v tomto obore je doma :D
Neboj sa..... o pol roka zmení názov strany na "Zbohom rodina".....
A strana Náš kraj sa premenuje Moja krajina........

Inak povedané - čert ako diabol. Žiadny politik, keď sa dostane ku korytu - dno koryta nehľadá - to musí byť vždy plné....
Prečo myslíš, ty sa v tom akože vyznáš?:eek:
willma
12.11.15,05:52
[QUOTE="willma"][QUOTE="buchač"]



lyžiarky, kombinéza, lyže, prípadne snowboard,....
to jej nevieš požičať od rodiny , známych ??
a ktorá škola nepožičiava lyže, lyžiarky ? No na dcérinej škole zrovna nepožičiavajú, Lyže síce synátor má, ale nebudú vhodne pre dcéru kvôli výške, bota 44 versus 38 a bohužiaľ nepoznám nikoho na dolniakoch, kto by holdoval lyžovaniu. Ale ako sa hovorí náhoda je blbec. Tento rok to síce padlo, aj decko sa s tým zmierilo. Natrafila som na jednu predajňu s lyžiarskymi potrebami aj použitými - slovo dalo slovo a mám sa staviť - požičajú, keď bude treba :) Tak sa im budem v priebehu roka pripomínať - našťastie je to skoro klient.
Peggynka
12.11.15,07:57
Prekvapilo :eek: prepočítala som spotrebu plynu a vyšlo mi,že ma to stojí 3,80€/24hod. :mee: a to ešte ani zima nie je.Termostat nastavený na 20°C.Musím to kuk,čo s tým :D
lujza.j
12.11.15,08:18
Nepotesilo-nasralo!!!....mama u ORL dochtora.....mysleli sme si ,ze hlasifky v rici z chemo..ee,poskodene pri operacii.....
lujza.j
12.11.15,08:19
Peggy...20st nie je malo:(
Tweety
12.11.15,08:20
Nepotesilo-nasralo!!!....mama u ORL dochtora.....mysleli sme si ,ze hlasifky v rici z chemo..ee,poskodene pri operacii.....
Oj, oj, a to ako? Nikto ani slovkom nenaznačil? Mrzuté.
misoft
12.11.15,08:20
Nepotesilo-nasralo!!!....mama u ORL dochtora.....mysleli sme si ,ze hlasifky v rici z chemo..ee,poskodene pri operacii.....
Ááááá .... do **** - nuž tak to by mal za to niekto riadne pykať..... ÚDZS si asi na tom "zgustne".... + žalobička....
lujza.j
12.11.15,08:42
No az teraz davame do spojitosti...ze mama na druhy den po...vyplula gucu krvi....povedali len tolko,ze bol problem pri narkoze...takze vtedy...ale samozrejme,ze nikde nic napisane....
Ma sa obj.na nejake dalsie vysetr.uvidíme......orl lekarka sa jej pytala,ci nebola intubovana...
..tak ne ze ma sere,ze ju operovali neskoro....ved naco sa ponahlat pri agresivnej forme raka....treba nechat este 3 mes.nech bujnie....idioti.....
Nandrolon
12.11.15,08:46
Manželke stratili v Žiline vzorky krvi, neboli to hocijaké vzorky, ktorých odber sa dá zopakovať, ale zo 16 týždňa TT, takže odber sa už nedá zopakovať..... a teda sa nedozvieme či tam bol/nebol nejaký "zlý výsledok"...
lujza.j
12.11.15,09:00
Alfafetoproteiny?mne ich brali dva krat....potom cau...odber plodovej vody....
...2x hodnoty znizene.....ked som porodila....uff....lebo som aj nemusela ...pichnu do plodu...tak som sa dozvedela,ze naco mi robili odber...ked sa robi pri zvysenych hodnotach.....
misoft
12.11.15,09:02
Nandrolon
12.11.15,09:32
Alfafetoproteiny?mne ich brali dva krat....potom cau...odber plodovej vody....
...2x hodnoty znizene.....ked som porodila....uff....lebo som aj nemusela ...pichnu do plodu...tak som sa dozvedela,ze naco mi robili odber...ked sa robi pri zvysenych hodnotach.....

Myslím že to boli spomínané alfafetoproteíny. Lenže odber plodovej vody sa nerobí "iba tak" bez príčiny nikdy, lebo to je už invazívny zákrok a hrozí v určitom percente infikovanie plodu.
Ona, nakoľko má všetky výsledky dobré od gynekologičky + 2 x sme si zaplatili špec. vyšetrenie, ktoré robí 9 lekárov na slovensku, z toho dvaja sú v žiline nakoľko je potrebné špec. oprávnenie z Anglicka kde tieto vyšetrenia "vznikli"/ tak ju nemajú najmenší dôvod poslať na odber vody. Štve nás, že tie výsledky krvi sa mali párovať s hodnotami zistenými z toho odborného vyšetrenia a výsledok mala byť pravdepodobnosť určitých ochorení...
lujza.j
12.11.15,09:46
Pri nasom zdravotnictve....."iba tak"....uz nema co prekvapit....alebo sa cudovat preco zaco...:(....geneza mojeho tehotenstva:eek:...odber plodovej vody bez sonografa...."po pamati" v roku 91....
misoft
12.11.15,10:31
Nuž v niektorých nemocniciach to často vyzerá takto:
http://www.sector.sk/files/novinky/2007-5-31-11-11-31/2.jpg
Peggynka
12.11.15,13:31
Potešilo (mamu) :) boli sme v optike,čo som preklepla;minule optika vedľa očnej,že najlacnejšie okuliare 104€ :eek: a dnes v inej 37€ :):):)
misoft
12.11.15,13:34
Ako čítam.....
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/373697-sanacia-budovy-centroom-v-piestanoch-sa-zacne-buduci-tyzden/
a
http://www.sme.sk/c/8069666/na-centroome-nasli-nove-poruchy-sanacia-sa-ma-zacat-buduci-tyzden.html?ref=trz

>Vlastníci bytov a nebytových priestorov budú musieť uhradiť aj všetky náklady na sanačné práce, mesto sa na ich financovaní nebude vôbec podieľať.<

Takže - niekto sfušoval projekt, niekto to do**bal, vlastníci - nevediac o tom - to kúpili, ako byty a budovu v 100% stave a teraz si všetko majú cálovať zo svojho.

A ten, čo to spôsobil - sa rehlí, pretože mu v tejto banánovej republike, nikto neklepne po prstoch a nesiahne mu na jeho majetok, aby to on zatiahol.
Peggynka
12.11.15,13:46
Ako čítam.....
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/373697-sanacia-budovy-centroom-v-piestanoch-sa-zacne-buduci-tyzden/
a
http://www.sme.sk/c/8069666/na-centroome-nasli-nove-poruchy-sanacia-sa-ma-zacat-buduci-tyzden.html?ref=trz

>Vlastníci bytov a nebytových priestorov budú musieť uhradiť aj všetky náklady na sanačné práce, mesto sa na ich financovaní nebude vôbec podieľať.<

Takže - niekto sfušoval projekt, niekto to do**bal, vlastníci - nevediac o tom - to kúpili, ako byty a budovu v 100% stave a teraz si všetko majú cálovať zo svojho.

A ten, čo to spôsobil - sa rehlí, pretože mu v tejto banánovej republike, nikto neklepne po prstoch a nesiahne mu na jeho majetok, aby to on zatiahol.
A niekto to skolaudoval !!!
vlado 33
12.11.15,13:47
Po pozretí tohto videa som ostal v šoku.......
neviem či sa zasmiať alebo zaplakať.
Vôbec netuším, či na tými dementnými chudákmi alebo nad systémom, čo im to toleruje.
Pamätám si slová jedného róma z televízie: môžeš byť chudobný ako myš, špina je zrkadlo lenivosti nie chudoby.
Tu odchádzajú naše dane.
http://video.aktualne.cz/des-a-hruza-v-nejvetsim-romskem-ghette-v-evrope/r~f91e89ba86f911e5bd0a002590604f2e/
misoft
12.11.15,14:06
A niekto to skolaudoval !!!
I to, to.......

A teraz - chudáci majitelia - musia platiť nielen hypotéky, ale ešte navyše i sanáciu. Veď týmto niekoľko darebákov ich doviedlo k tomu, že si môžu rovno slučky hádzať na krky....
Peggynka
12.11.15,14:16
Po pozretí tohto videa som ostal v šoku.......
neviem či sa zasmiať alebo zaplakať.
Ja som v šoku z toho,že ty si ostal v šoku :D To je pre teba novina? Všimni si dátum :) :
http://www.noveslovo.sk/c/22028/Romske_otazniky
Dáša_
12.11.15,15:10
A niekto to skolaudoval !!!
I to, to.......

A teraz - chudáci majitelia - musia platiť nielen hypotéky, ale ešte navyše i sanáciu. Veď týmto niekoľko darebákov ich doviedlo k tomu, že si môžu rovno slučky hádzať na krky....

no ja sa obávam, že banka ma nejaké kľučky v zmluvách, takže takéto zmluvy sa celkom v pohode môžu stať splatné celé :( Lebo banka ma na byte záložné právo, ale existuje ešte ten byt?
misoft
12.11.15,15:16
no ja sa obávam, že banka ma nejaké kľučky v zmluvách, takže takéto zmluvy sa celkom v pohode môžu stať splatné celé :( Lebo banka ma na byte záložné právo, ale existuje ešte ten byt?
No práve! Toto už je na slučku. Platiť si sanáciu domu a ešte okamžite splatiť celú hypo... i nastupuje doba exekútorov, zase sa nabalia.... Veď tí ľudia si preto brali hypo, aby mali svoj byt, keď si ho splatia. Teraz nemajú ani byt, ani prachy, len platiť a platiť.

A štát si ruky umýva.
Spravodlivosť je slepá!
Prakticky sú bezdomovci s obrovskými dlhmi.
buchač
12.11.15,15:24
no ja sa obávam, že banka ma nejaké kľučky v zmluvách, takže takéto zmluvy sa celkom v pohode môžu stať splatné celé :( Lebo banka ma na byte záložné právo, ale existuje ešte ten byt?
No práve! Toto už je na slučku. Platiť si sanáciu domu a ešte okamžite splatiť celú hypo... i nastupuje doba exekútorov, zase sa nabalia.... Veď tí ľudia si preto brali hypo, aby mali svoj byt, keď si ho splatia. Teraz nemajú ani byt, ani prachy, len platiť a platiť.

A štát si ruky umýva.
Spravodlivosť je slepá!
Prakticky sú bezdomovci s obrovskými dlhmi.

1. Čo má s týmto štát ?
2. Dobrá poistka rieši všetko...či ?
3. Hentí majitelia bytov nebudú určite bezdomovci...to si píš !
vlado 33
12.11.15,15:38
Po pozretí tohto videa som ostal v šoku.......
neviem či sa zasmiať alebo zaplakať.
Ja som v šoku z toho,že ty si ostal v šoku :D To je pre teba novina? Všimni si dátum :) :
http://www.noveslovo.sk/c/22028/Romske_otazniky
Ja som v šoku z tých okrúhlych bytoviek, boli postavené tuším v polovici 90.rokov. Pamätám si čo tam bol za bordel. Video bolo zverejnené 9.11., cigoši sa proste nepoučia.
alaya1
12.11.15,16:00
Dnes ma rozosmialo zistenie, ze na Porade existuju situacie, ze ak niekto dostane par neuzitocvnych za prispevok, prispevok vymaze :) :)..A to opakovane No, ale v suhrne prispevkov v jeho archive, ten prispevok aj tak je... :)
misoft
12.11.15,16:04
Dnes ma rozosmialo zistenie, ze na Porade existuju situacie, ze ak niekto dostane par neuzitocvnych za prispevok, prispevok vymaze :) :)..A to opakovane No, ale v suhrne prispevkov v jeho archive, ten prispevok aj tak je... :)
Nič nového pod
http://www.skolskyklubdeti.szm.com/vsevedko/slnko/image007.gif
misoft
12.11.15,16:06
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
wirgi
13.11.15,11:13
Potešil ma darček od lujzy.j poslala mi grátis vlastnoručne vyrobenú keramickú mydelničku aby som mala , kde dávať :D hande made mydielka tiež od nej :)
lujza.j
13.11.15,11:40
Potešil ma darček od lujzy.j poslala mi grátis vlastnoručne vyrobenú keramickú mydelničku aby som mala , kde dávať :D hande made mydielka tiež od nej :)
:)
bjuty smis
13.11.15,12:21
plná príprava na dôchodok :)
BXLmiami
13.11.15,13:10
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
misoft
13.11.15,14:11
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....
Mila123
13.11.15,14:44
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....

Dušan, daj na dochtorku, never na inotaje, píčovina to je ...

http://leky-volne-prodejne.heureka.sk/tebokan-40mg-tbl-flm-100x40mg/?gclid=Cj0KEQiAsZayBRCrioKRkYetvc0BEiQAI70-A8T792ln_H3rHc63OaUHTCkGUHx1Iq2oVzzT0k19lEsaAm1a8P 8HAQ
misoft
13.11.15,17:34
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....

Dušan, daj na dochtorku, never na inotaje, píčovina to je ...

http://leky-volne-prodejne.heureka.sk/tebokan-40mg-tbl-flm-100x40mg/?gclid=Cj0KEQiAsZayBRCrioKRkYetvc0BEiQAI70-A8T792ln_H3rHc63OaUHTCkGUHx1Iq2oVzzT0k19lEsaAm1a8P 8HAQ
Toto? Nepotrebujem ja nejaké medikamenty! Už 15 rokov som žiadne antibiotikum do huby nevzal, max. nejaké proti bolesti gebule - i to zriedkavo ....
Tweety
14.11.15,08:03
Tweety
14.11.15,08:21
pavol54
14.11.15,09:53
Des, strach a hrôza..http://www.topky.sk/cl/11/1510233/ONLINE-Teroristicke-peklo-v-Parizi--Po-rukojemnickej-drame-dalsia-stovka-obeti
nečítal som ale des a hrôza bolo zabitých v Iraku 500 000 detí a dcéra pána Korbela povedala že je to v poriadku. neviem si predstaviť že by som bozkával čižmy tomu kto by nechal zabiť moje deti naopak čakal by som na svoju príležitosť Preto žiadne násilie neschvaľujem ani fyzické psychické či ekonomické a je jedno či je malé či veľké
lujza.j
14.11.15,10:28
http://www.cas.sk/clanok/336251/boris-kollar-ledva-zacal-novu-karieru-a-uz-sa-vyhraza-politikom-na-kazdeho-nieco-viem.html

Len postreh, necháme sa prekvapkať, či ?
....no myslím,že nejaký ten "hlas"....im poberie....a možno pre niektorých bude ten "hlas"silne potrebný...aby prekročili magickú hranicu pre vstup do siene bohov....
kopretinka
14.11.15,10:56
Po pozretí tohto videa som ostal v šoku.......
neviem či sa zasmiať alebo zaplakať.
Vôbec netuším, či na tými dementnými chudákmi alebo nad systémom, čo im to toleruje.
Pamätám si slová jedného róma z televízie: môžeš byť chudobný ako myš, špina je zrkadlo lenivosti nie chudoby.
Tu odchádzajú naše dane.
http://video.aktualne.cz/des-a-hruza-v-nejvetsim-romskem-ghette-v-evrope/r~f91e89ba86f911e5bd0a002590604f2e/
šibík si potrebuje robiť reklamu cez slovenských cigánov?? :confused: to fakt už nemá o čom? objavil teplú vodu.
misoft
14.11.15,11:22
....no myslím,že nejaký ten "hlas"....im poberie....a možno pre niektorých bude ten "hlas"silne potrebný...aby prekročili magickú hranicu pre vstup do siene bohov....
....a keď sa stane "bohom".... bude presne taký, ako tí, na ktorých "niečo má".... teda hajzlík.....
jar88
14.11.15,20:38
http://www.cas.sk/clanok/336251/boris-kollar-ledva-zacal-novu-karieru-a-uz-sa-vyhraza-politikom-na-kazdeho-nieco-viem.html

Len postreh, necháme sa prekvapkať, či ?
....no myslím,že nejaký ten "hlas"....im poberie....a možno pre niektorých bude ten "hlas"silne potrebný...aby prekročili magickú hranicu pre vstup do siene bohov....
Nuž, Fico sa už bude musieť zaobísť aj bez môjho hlasu.
Dám ho tej rodine, aj s tým rizikom, že možno prepadne.
Risk je zisk, ale mám pocit, že ten Kollár to myslí úprimne a vážne.
BXLmiami
15.11.15,06:40
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....
:-)) Tak toto postihnutie mám od malička,asi 2x som videla Prostreno,ostané či už seriály alebo súťaže mi nič nehovoria,nikto okolo mna to nezapol ani raz...
BXLmiami
15.11.15,06:43
Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....

Dušan, daj na dochtorku, never na inotaje, píčovina to je ...

http://leky-volne-prodejne.heureka.sk/tebokan-40mg-tbl-flm-100x40mg/?gclid=Cj0KEQiAsZayBRCrioKRkYetvc0BEiQAI70-A8T792ln_H3rHc63OaUHTCkGUHx1Iq2oVzzT0k19lEsaAm1a8P 8HAQ
Toto? Nepotrebujem ja nejaké medikamenty! Už 15 rokov som žiadne antibiotikum do huby nevzal, max. nejaké proti bolesti gebule - i to zriedkavo ....






Kurňa - Moja mama...... - taká píchovina.... "zober tam to toto zelené....." - "čo zelené?" - "to toto zelené, čo si tam mala"....
Hneď som prehodil na vesmír na Zoom-e
Kúp jej nejaký Tebokan.
Jáááj - nem pochopila..... Moja mama varí lepšie ako tvoja.... to je tá píchovina...... preto vravím - klik Prima Zoom....

Dušan, daj na dochtorku, never na inotaje, píčovina to je ...

http://leky-volne-prodejne.heureka.sk/tebokan-40mg-tbl-flm-100x40mg/?gclid=Cj0KEQiAsZayBRCrioKRkYetvc0BEiQAI70-A8T792ln_H3rHc63OaUHTCkGUHx1Iq2oVzzT0k19lEsaAm1a8P 8HAQ
Toto? Nepotrebujem ja nejaké medikamenty! Už 15 rokov som žiadne antibiotikum do huby nevzal, max. nejaké proti bolesti gebule - i to zriedkavo ....
To nie je liek ale Ginko.A hodí sa každému nad 50.
BXLmiami
15.11.15,06:47
http://www.cas.sk/clanok/336251/boris-kollar-ledva-zacal-novu-karieru-a-uz-sa-vyhraza-politikom-na-kazdeho-nieco-viem.html

Len postreh, necháme sa prekvapkať, či ?
....no myslím,že nejaký ten "hlas"....im poberie....a možno pre niektorých bude ten "hlas"silne potrebný...aby prekročili magickú hranicu pre vstup do siene bohov....
Nuž, Fico sa už bude musieť zaobísť aj bez môjho hlasu.
Dám ho tej rodine, aj s tým rizikom, že možno prepadne.
Risk je zisk, ale mám pocit, že ten Kollár to myslí úprimne a vážne.
Ak sa vykockavim na voľby tak Sulík.Tí brunátni Nemeckí slniečkári tesne pred infarktom v diskusii mi za to stoja.
misoft
15.11.15,08:26
Tweety
15.11.15,08:57
Peggynka
15.11.15,10:34
Nemám slov: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386441-on-line-jsou-dalsi-teroriste-na-uteku-policie-nasla-v-opustenem-aute-kalasnikovy.html
11:53 - Teroristické útoky nenechaly klidné ani americké letectvo. To se k pařížskému masakru postavilo velmi originálně. Na bomby, které jsou určeny k dnešnímu bombardování pozic Islámského státu, napsali: „Z Paříže s láskou“.
vulxy
15.11.15,12:38
Je suis Francehttp://ipravda.sk/res/2015/11/14/thumbs/pariz-peace-eiffelovka-znak-mieru-teror-utok-nestandard2.jpg
sledoval som situaciu od prvych minut a je zaujimave ze par minut po zaciatku strelby uz sa to logo objavovalo hore dole....ze by to maly vopred nachystane...alebo to znamena aj nieco ine?
Peggynka
15.11.15,12:43
Je suis Francehttp://ipravda.sk/res/2015/11/14/thumbs/pariz-peace-eiffelovka-znak-mieru-teror-utok-nestandard2.jpg
sledoval som situaciu od prvych minut a je zaujimave ze par minut po zaciatku strelby uz sa to logo objavovalo hore dole....ze by to maly vopred nachystane...alebo to znamena aj nieco ine?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386455-peace-for-paris-kresba-mladeho-umelce-se-stala-symbolem-soucitu-a-solidarity.html
lujza.j
15.11.15,12:54
Nemám slov: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386441-on-line-jsou-dalsi-teroriste-na-uteku-policie-nasla-v-opustenem-aute-kalasnikovy.html
11:53 - Teroristické útoky nenechaly klidné ani americké letectvo. To se k pařížskému masakru postavilo velmi originálně. Na bomby, které jsou určeny k dnešnímu bombardování pozic Islámského státu, napsali: „Z Paříže s láskou“.
:eek:
korela
15.11.15,13:30
http://2.bp.blogspot.com/-7YmJFSKILbo/T-TJzQjWAGI/AAAAAAAACsY/VTuWmkA3AhY/s760/tumblr_m5rnbab3B11r2fweuo1_400.jpg
korela
15.11.15,13:35
"Keď toto bolo neúspešné, on tvoril francúzsko-osmanská aliancie (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Franco-Ottoman_alliance&usg=ALkJrhhfu5JRUudXTL0Qc2Eqxh6NufLYDQ) s moslimskou sultána (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Sultan&usg=ALkJrhg_0MkWZ2YbYADBIvpSl6kaCrS5Ng)Suleiman veľkolepý, (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_the_Magnificent&usg=ALkJrhgrSj1FXIni6UjJkYy7la0gjZSCbQ) kontroverzný krok pre kresťanského kráľa v tej dobe."
.

Osmanská ríša [upraviť] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/w/index.php%3Ftitle%3DFrancis_I_of_France%26action%3 Dedit%26section%3D10&usg=ALkJrhh8XxoQdY08MvaKwA4VVzrzOnRkvQ)
Ďalšie informácie: Franco-osmanskej aliancie (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Franco-Ottoman_alliance&usg=ALkJrhhfu5JRUudXTL0Qc2Eqxh6NufLYDQ) a orientalismus v ranne novovekej Francúzsku (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Orientalism_in_early_modern_France&usg=ALkJrhjS_OtpKV8IHv6olUwvp4elW474UA)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Francois_I_Suleiman.jpg/220px-Francois_I_Suleiman.jpg (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Francois_I_Suleiman.jpg)

František I. (vľavo) a Suleiman the Magnificent (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_the_Magnificent&usg=ALkJrhgrSj1FXIni6UjJkYy7la0gjZSCbQ) (vpravo) začalafrancúzsko-osmanská aliancie. (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Franco-Ottoman_alliance&usg=ALkJrhhfu5JRUudXTL0Qc2Eqxh6NufLYDQ) Obaja boli samostatne maľoval Titian (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Titian&usg=ALkJrhjQ9S-A0fvObbmpApyg78Kmb_wrJg) cca 1530.


Za vlády Františka I., Francúzsko sa stala prvou krajinou v Európe, k vytvoreniu formálnych vzťahov s Osmanskou ríšou a zriadiť poučenie v arabskom jazyku (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Arabic_language&usg=ALkJrhixYm6zUJ_k0YDpNwlzaVETjLC8OA) pod vedením Guillaume Posteľ (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Guillaume_Postel&usg=ALkJrhgod1nkns9zD3lQzubmvrUHskmNrg) na College de France. (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Coll%25C3%25A8ge_de_France&usg=ALkJrhi3rmEhQIY0SwZlNNeXQNYldgq9mQ) [20] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France&usg=ALkJrhgRx0UUuzJHRd0bfTgBI2wft4NqGw#cite_note-20)
V moment povodí v európskej diplomacie, Francis prišiel k porozumeniu s Osmanskou ríšou, ktorá sa vyvinula do francúzsko-osmanskej aliancie. (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Franco-Ottoman_alliance&usg=ALkJrhhfu5JRUudXTL0Qc2Eqxh6NufLYDQ) Aliancie bol nazývaný "prvý nonideological diplomatický aliancie svojho druhu medzi kresťanskými a non-kresťanské ríše". [21] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France&usg=ALkJrhgRx0UUuzJHRd0bfTgBI2wft4NqGw#cite_note-21) To predsa však spôsobiť docela škandál v kresťanskom svete, [22] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France&usg=ALkJrhgRx0UUuzJHRd0bfTgBI2wft4NqGw#cite_note-Miller.2C_p.2-22) a bol označený "bezbožné spojenectvo" , alebo "svätokrádež únie na [francúzsky] Lily (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Fleur-de-Lis&usg=ALkJrhhEEo9pInfj4BxBnhvw0XhxjeEUIQ) a [] Osmanskej Crescent." (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Crescent&usg=ALkJrhjqHCtIgf6Dok6VkWcgqt3gK4-OvQ) Avšak, to vydržal po mnoho rokov, pretože to slúžilo objektívne záujmy oboch strán. [23] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France&usg=ALkJrhgRx0UUuzJHRd0bfTgBI2wft4NqGw#cite_note-23) dvoma silami dohovoril proti Karlom V., a, v roku 1543, dokonca v kombinácii k vytvoreniu spoločnej námornej útok v obkľúčení mesta Nice. (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Nice&usg=ALkJrhgLEvoN5amJmnTvD84ZdPJo38LJ9g)
V roku 1533, Francis ja poslaný ako veľvyslanec v Maroku, (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Morocco&usg=ALkJrhhwKnoLs5_B6ENybv2C_lscvytTuw) plukovník Pierre de Piton, (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_de_Piton&usg=ALkJrhg9C_3UaWEzRMUzZ3c-Sbql8xXGgA) začatia oficiálnej vzťahy Francúzska a Marokom. (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/France-Morocco_relations&usg=ALkJrhgrVm87I0gfdHKKkD_FlltLzVJT9g) [24] (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France&usg=ALkJrhgRx0UUuzJHRd0bfTgBI2wft4NqGw#cite_note-24) V liste Františka I. z 13. augusta 1533 Wattassid (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Wattassid&usg=ALkJrhh7lVg2lVWRHi1gUuF9VgH2SWMVgQ) vládcu Fez, (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Fes&usg=ALkJrhhMcY-x0FhWN-4rjVV3pDlhFCqX_g) Ahmed Ben Mohammed, (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_al-Abbas_Ahmad_ibn_Muhammad&usg=ALkJrhj3UtYqfJhPiXSquJr1K2dKEfOhwA) privítal francúzskej predohry a udelil slobodu lodnej dopravy a ochrany francúzskych obchodníkov."
https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_I_of_France
misoft
15.11.15,18:30
Aby ho ****** - začínam peniť! Odrazu zisťujem, že stránky mi akosi pomaly načítava. Hodím orientačné meranie (nezáväzné - len pre informáciu) - cez speedtest a download 0,5-1Mbps! Upload 95Mbps!
Zajtra klušem k providerovi - nech sa neondeje!
Najskôr som si myslel - mám bordel v PC. Nemám!
Vyskúšal som i iné porty routeru - rovnaké.
Skúsil som tracert k providerovi a ajhľa - po router 1-3ms, od routera k providerovi 42 - 175 - 126ms!
Nuž - otrepem mu to o hlavu! Mám optiku 100/100Mbps, bez FUP, bez agregácie (1:1).
Samozrejme, že potom i WiFi je ako slimák.....
pavol54
15.11.15,19:31
Aby ho ****** - začínam peniť! Odrazu zisťujem, že stránky mi akosi pomaly načítava. Hodím orientačné meranie (nezáväzné - len pre informáciu) - cez speedtest a download 0,5-1Mbps! Upload 95Mbps!
Zajtra klušem k providerovi - nech sa neondeje!
Najskôr som si myslel - mám bordel v PC. Nemám!
Vyskúšal som i iné porty routeru - rovnaké.
Skúsil som tracert k providerovi a ajhľa - po router 1-3ms, od routera k providerovi 42 - 175 - 126ms!
Nuž - otrepem mu to o hlavu! Mám optiku 100/100Mbps, bez FUP, bez agregácie (1:1).
Samozrejme, že potom i WiFi je ako slimák.....
i ty brutus? Pením že mi trvá večnosť kým niečo otvorí že by Paríž?
BXLmiami
15.11.15,20:11
Pobavilo video so spoločensky unaveným Junckerom :-)
babka - ježibabka
16.11.15,13:12
Nasrdená som ako čert. Išla som platiť na poštu faktúry a vraj občiansky. Odkedy majú takéto móresy? Chodím tam každý mesiac a doteraz nikto odo mňa OP pri platení nepýtal. Keď si idem vyzdvihnúť peniaze, tak to je samozrejmé, že by ich nemali dať hocikomu a občiansky si vždy donesiem. Pozajtra tam musím naklusať nanovo. To je nový druh kontroly?
lujza.j
16.11.15,13:23
pri platení O2...tuším pýtajú....
kukučka
16.11.15,13:28
Pošta sa vyhovára na nich a oni na poštu, štátna buzerácia, kto z nás sa vzoprie? Akurát tak frfleme.
babka - ježibabka
16.11.15,13:29
O2 nemám. Máme pevnú linku od T comu a synov mobil, neviem od koho, ten platí on.
Peggynka
16.11.15,13:34
Nasrdená som ako čert. Išla som platiť na poštu faktúry a vraj občiansky. Odkedy majú takéto móresy? Chodím tam každý mesiac a doteraz nikto odo mňa OP pri platení nepýtal. Keď si idem vyzdvihnúť peniaze, tak to je samozrejmé, že by ich nemali dať hocikomu a občiansky si vždy donesiem. Pozajtra tam musím naklusať nanovo. To je nový druh kontroly?
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/370916-platenie-novymi-sekmi-pripomina-previerky/
Týka sa to len ePoukaz-ov (biele).Nemyslím,že je to s kostolným poriadkom (komplet opíšu OP vrátane rodného čísla).Už to riešim tak,že platím aj mame cez IB a žiadne evidencie nebudem podporovať.:eek:
...vyžaduje zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti ...:D:D:D,tak sa mi podarí legalizovať príjem z trestnej činnosti 10€ za telefón :):):)