taiko
13.08.15,14:11
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
lacotinka
13.08.15,12:12
A ?????
taiko
13.08.15,12:12
no, tak nech sa paci, drahi veriaci
jar88
13.08.15,12:14
A ?????




Lacotinka.
Mincu už niekdo udrbal.
Navrhujem sa pozrieť do Jar88-ovej peňaženky :D:D:D

Nevidím, či tam máš "á" , alebo "a" :D :

jarová = umytá roztokom Jari (na jar)
Jarova = patriaca Jarovi

No vidíš že sa nevie zrozumiteľne a jasne a jednoznačne písomne vyjadriť.:---
Tak je analfabet, alebo nie.?:D
Alebo vie len trochu písať a trochu nevie písať? :confused:
Z toho my logicky plynie, že ak trochu vie, tak je zrejme aj trochu gramotný a to so sebou prináša nutne byť aj trochu negramotný.:---
Tak že sa musím opraviť, lebo Nandrolon nieje analfabet, ale len trochu analfabet. Teda skôr dosť, lebo aj tak nevie písať.:---
analfabet je aj aj
ale takýto - je skôr dysgrafyk
Dysgtafyou netrpia dnešní šesťdesiatnici. Skôr sa to prejavuje u generácie terajších 20 až 40 ročných pacientov. Vraj načo rukopis, aj tlačeným sa dá. Niekto nevie už ani to tlačené napísať čitateľne, veď načo, keď mám klávesnicu.
Dysgrafia je špecifická porucha písania, ktorá sa prejavuje celkovou výraznou neúhľadnosťou písma, jeho tvarom, rozdielnou výškou a kolísajúcim sklonom.
taiko
13.08.15,12:15
a tak som dúfal :D
jar88
13.08.15,12:16
no, tak nech sa paci, drahi veriaci
A čo neveriaci?
jar88
13.08.15,12:17
a tak som dúfal :D
Treba ich zahnať do lesa, alebo k starej blaškovej.
jar88
13.08.15,13:45
Výrok prepusteného zamestnanca (vyhodeného dohodou za smiešnych 6000€) a môjho dobrého známeho. (46 rokov)
Roky života som sa podieľal na realizácii cudzích snov a svoje som nechal tak.
Začnem žiť svoje sny a už v žiadnom prípade nepripustím, aby som makal na cudzích snoch.

Ide podnikať, ale už nevie v čom, alebo ešte stále nevie v čom?:) Kedysi mal vlastné predstavy, ale potrebná istota a záruka trvalého finančného zabezpečenia, ho priviedla do zamestnania v istej Bratislavskej a.s.
Pred cca dvomi týždňami sa ho zbavili. Pritom bol GR cca 18 dosť majetkovo a vlastnícky prepojených firiem.;)
bettylou
13.08.15,14:06
Preletel ďalší. :D C130 čo ma mínuskuješ debo, čokoládu ešte do dvora nezhodil, tak čo. Ja len že čo sa mi stalo :D

https://www.youtube.com/watch?v=bOwgJUy0x9g
jar88
13.08.15,14:28
no, tak nech sa paci, drahi veriaci
A niečo aj pre neregistrovaných neveriacich
https://www.youtube.com/watch?v=BxFzIzAZCEo
Moje šťastné číslo je osem.
misoft
14.08.15,14:16
Kúrňa - v tej Číne to riadne rachlo.... a keď človek pozerá zábery po... ako po vojne..... Podľa predbežných správ - chemikálie - tony a tony dusičnanu amónneho (hnojivo) + nejaké prášková nitridy (po styku s vodou - vznik acetylénu) + ešte čosi.
https://img.blesk.cz/img/1-origin-2403669.jpg
http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2015/08/13/article_750_415/11875153_1167496406603721_3198389295120283442_o.jp g

Automobilky, ktoré tam mali autá na export/import uskladnené - tisícky áut = kopy šrotu...
lujza.j
14.08.15,14:20
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
kukučka
14.08.15,16:56
Lujza :)

Milujem škoricu, milujem Lujzu! :D Ak ešte máš to škoricové kakafko, odlož, nedaj nikomu!!! Idem si po neho peši. :--- :D
Oliwa
14.08.15,20:19
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
No Lui, pokiaľ to nebolo aj s akupunktúrou... ;):D
http://www.mojevideo.sk/video/49e6/slunce_seno_a_par_facek_sipky.html
pavol54
15.08.15,09:28
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
akej bola farby? vieš či náhodou nebola použitá? A koľko bolo na nej núl? Ak náhodou tam bola jedna alebo dve nuly tak je to falošná päťeurovka.
Peggynka
15.08.15,09:35
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
Len či ťa kamera nevidela,že si ju vzala :D:D:D
lujza.j
15.08.15,09:56
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
Len či ťa kamera nevidela,že si ju vzala :D:D:D
boha videla...určite:---:D...vidíš to zabudla som...
Peggynka
15.08.15,10:31
Idem si z roboty dolu briezkom popri hradnom mure do garaze a kuk 5e na zemi:D:---
Len či ťa kamera nevidela,že si ju vzala :D:D:D
boha videla...určite:---:D...vidíš to zabudla som...
Budeš mať takýto výhľad ###,trestný čin zatajenia veci a 1rok dôchodku stráviš v base :D:D:D
misoft
15.08.15,10:33
Veru - a majiteľ 5€urovky bude musieť dokázať, že je jeho - musí povedať kód tlačiarne a číslo bankovky..... (problém je ten, že ten kód je vidieť akurát pod lupou...) :D:D:D
pavol54
15.08.15,11:15
Veru - a majiteľ 5€urovky bude musieť dokázať, že je jeho - musí povedať kód tlačiarne a číslo bankovky..... (problém je ten, že ten kód je vidieť akurát pod lupou...) :D:D:D
škoda, mohla nás všetkých pozvať na pivo a pol deci, my by sme to určite nikomu nepovedali ale takto neviem neviem ...
lujza.j
15.08.15,11:21
..inak ja som písala...že kuk 5e na zemi:D.....dobre ...dobre....nenechala som ju tam revať na zemi....
pavol54
15.08.15,11:35
..inak ja som písala...že kuk 5e na zemi:D.....dobre ...dobre....nenechala som ju tam revať na zemi....
no tak ti to odpustíme a vieš ako sa píše € ?(CTRL+ALT+E)
Peggynka
15.08.15,11:44
..inak ja som písala...že kuk 5e na zemi:D.....dobre ...dobre....nenechala som ju tam revať na zemi....
no tak ti to odpustíme a vieš ako sa píše € ?(CTRL+ALT+E)
U mňa AltGr+e...€
wirgi
15.08.15,12:07
[QUOTE="kukučka"]Lujza :)

Milujem škoricu, milujem Lujzu! :D Ak ešte máš to škoricové kakafko, odlož, nedaj nikomu!!! Idem si po neho peši. :

Už ho dala mne :D ja tiež milujem škoricu a teraz mi rozvoniava celá kúpeľňa :)
lujza.j
15.08.15,14:32
díky dievčatá:)....vo štvrtok sa o neho porafali chlapi v robote:D....je v ňom kakafko aj taika:D...ešte také urobím.....
Mária27
15.08.15,16:34
Pršíííí!!! Hrmííí !!! Blýska sa !

a padajú aj krúpy
lujza.j
15.08.15,16:49
o 18h 34st...teraz 23st
veronikasad
15.08.15,17:08
o 18h 34st...teraz 23st
Lujza, pozri 10-dňovú predpoveď počasia pre Blavu na shmu, ak sa prognozy vyplnia, odplaví Vás do Dunaja - viac ako 60 mm zrážok v stredu ...
lujza.j
15.08.15,17:39
o 18h 34st...teraz 23st
Lujza, pozri 10-dňovú predpoveď počasia pre Blavu na shmu, ak sa prognozy vyplnia, odplaví Vás do Dunaja - viac ako 60 mm zrážok v stredu ...
moja MČ je pod úrovňou...
korela
15.08.15,17:58
Prievoz je nižšie. Či celý, neviem, ale ak sa v minulosti vylieval Malý Dunaj, zalievalo na prievozskú stranu. Teda pôvodný tok, nezregulovaný.
korela
15.08.15,18:02
díky dievčatá:)....vo štvrtok sa o neho porafali chlapi v robote:D....je v ňom kakafko aj taika:D...ešte také urobím.....
To si aký zázrak vyrobila, mydlo, krém...?
lujza.j
15.08.15,18:17
díky dievčatá:)....vo štvrtok sa o neho porafali chlapi v robote:D....je v ňom kakafko aj taika:D...ešte také urobím.....
To si aký zázrak vyrobila, mydlo, krém...?
zázrak:Dnié...iba mydlo....
korela
15.08.15,18:31
Že iba mydlo. :-)
Ja som v zime naletela v akcii na Fa, 4 ks po sebe, nevedela som si dať ruky do poriadku, ale často si umývam, potom nasadila Dove, upravilo sa samé. Musím aj ja začať používať tieto prírodné.
Takže kľudne si môžeš priznať, že vyrábaš zázračné mydlá.
lujza.j
17.08.15,12:08
bettylou
17.08.15,12:13
ide vám karta, skoro ako ked civili za vojny stavali barikády tak aby hitlerovcov a inu bagáž vyhnali
Oliwa
17.08.15,12:24
https://www.youtube.com/watch?v=ePQiPL7gQsg
Šak to jak tote Niagarské... ;):D
Až na to, že tie majú čistejšiu vodu...
Ale zase nemajú autobusy... :---
bettylou
17.08.15,12:29
ide vám karta, skoro ako ked civili za vojny stavali barikády tak aby hitlerovcov a inu bagáž vyhnali
vivat východ :D
korela
17.08.15,21:07
https://www.youtube.com/watch?v=ePQiPL7gQsg
Nepoznám technické normy na viadukty, či už železničné alebo cestné, ale mali by byť podľa mňa tiež odkanalizované, pretože keby mala voda dopadať z týchto stavieb v takomto množstve napr. z Nuselského mosta, alebo mnohých krásnych rozstrúsených po celom svete, tak nazdar.
Inak, keď sa staval Most SNP v BA, ide o uzavretý profil a sú v ňom uložené aj dve vodovodné rúry, profil si nepamätám, ale veľké. Projektant pri navrhovaní nerátal s možnosťou ich havárie, keby k niečomu došlo, mohlo dôjsť k deštrukcii mosta. Nikomu to tam nenapadlo. Na popud stavebného dozora z vodárne sa porobili otvory na dne mosta, aby v prípade potreby mala voda kam vytekať.
pavol54
18.08.15,08:56
Potešilo že Poliaci sa vysporiadali zo zákazom vývozu potravín do Ruska tým že zvýšili export v rámci únie, Rusi skapú od hladu pre nedostatok eu potravín a naši poľnohospodárski zamestnanci tiež pre nedostatok odbytu produkcie na vnútornom trhu (kvôli prepadu odbytu v množstve a cenách našej poľnohospodárskej produkcie)
lujza.j
18.08.15,08:58
palino máš SK cesnak?
pavol54
18.08.15,09:07
palino máš SK cesnak?
mám
evuš
18.08.15,09:08
palino máš SK cesnak?
mám

..aj my máme, mama zasadila skoro na celú záhradu...;)
bjuty smis
18.08.15,09:44
https://www.youtube.com/watch?v=ePQiPL7gQsg

to je umývacia linka na autobusy...
lujza.j
18.08.15,09:50
bjuty...alebo vyspádovanie cesty + umývacia linka...?!
misoft
18.08.15,11:52
Ku*** - Lidl a jeho reklama - vraj jednotka v čerstvosti - klamstvo!
Potreboval som mlieko, Lidl najbližšie, kúpil 1L plnotučného Pilos, spotreba do 27.8.2015 a ešte si čítam na obale "vysoko pasterizované". Doma otvorím .....a je skysnuté! Možno náhoda, ale niekedy tých nahod je veľa.... BTW: bola to výnimka,že som tam kupoval, nakoľko ja tovaru v Lidli NEVERÍM - je to tovar, ktorý inde ani vidieť nechcú a takto drbnú " sprostým" Slovákom....
pavol54
18.08.15,12:19
Ku*** - Lidl a jeho reklama - vraj jednotka v čerstvosti - klamstvo!
Potreboval som mlieko, Lidl najbližšie, kúpil 1L plnotučného Pilos, spotreba do 27.8.2015 a ešte si čítam na obale "vysoko pasterizované". Doma otvorím .....a je skysnuté! Možno náhoda, ale niekedy tých nahod je veľa.... BTW: bola to výnimka,že som tam kupoval, nakoľko ja tovaru v Lidli NEVERÍM - je to tovar, ktorý inde ani vidieť nechcú a takto drbnú " sprostým" Slovákom....
čo to je lídl? Moja peňaženka taký bloček nepozná, Musíš chodiť tam kde bača aj so svojim valachom dobrá a relatívne nenásilná reklama na kvalitu, vždy sa pobavím, nikdy sa nesklamem. PS otvárali si ho si si istý nebol to nejaký biely brat?
Nandrolon
18.08.15,12:45
http://www.topky.sk/cl/11/1493237/Skandal-v-Rakusku--Potraviny-urcene-chudobnym-nakladala-Ceska-do-luxusneho-BMW

Ale podľa ekonóma Jara88 to bude úplne v poriadku.
Nakoľko má síce vysoký príjem, ale tým, že si spláca, teda rozpúšťa do nákladov automobil má vlastne príjem veľmi nízky a ľudia by sa jej správne mali poskladať...
On sa vždy tak vehementne oháňa výrazom "zisk" a "zisk po zdanení"....
korela
18.08.15,12:51
Ja som si vytvorila takú nákupnú šnúru. Začala som v DM, potom do Lidla pre 5 položiek, jogurt Hollandia (je bez GMO) pod iným názvom, výrobca Hollandia Karlove Vary, o polovicu lacnejší ako v Carrefouri, cestoviny pre psov, 92 alebo 98% šunku, servítky, potom do Billy, niečo v Samoške, čo nemali ostatní, a končila som v Tescu a busíkom domov.
korela
18.08.15,12:52
Jednotu máme ďaleko. Tá mi chýba.
korela
18.08.15,12:56
Inak mng niekde zistil, že Lidl umiestnený v Dome techniky pri Istropolise má tovar z Rakúska, je fakt, že je tam vždy všetko super čerstvé a prvotriedne. Párkrát som sa tam zastavila cestou od lekára.
pavol54
18.08.15,14:39
Inak mng niekde zistil, že Lidl umiestnený v Dome techniky pri Istropolise má tovar z Rakúska, je fakt, že je tam vždy všetko super čerstvé a prvotriedne. Párkrát som sa tam zastavila cestou od lekára.

Inak mng niekde zistil, že Lidl umiestnený v Dome techniky pri Istropolise má tovar z Rakúska, je fakt, že je tam vždy všetko super čerstvé a prvotriedne. Párkrát som sa tam zastavila cestou od lekára.
lídl má sklad v Nemšovej a odtiaľ robia rozvozy
lujza.j
18.08.15,15:19
určitý druh tovaru At a SK lidl....je identický....suché veci..nejaká drogéria.....mliečne veci,údeniny , maso , vajcá ich...a nie vždy sú to veci lidl....
kopretinka
18.08.15,16:33
Ku*** - Lidl a jeho reklama - vraj jednotka v čerstvosti - klamstvo!
Potreboval som mlieko, Lidl najbližšie, kúpil 1L plnotučného Pilos, spotreba do 27.8.2015 a ešte si čítam na obale "vysoko pasterizované". Doma otvorím .....a je skysnuté! Možno náhoda, ale niekedy tých nahod je veľa.... BTW: bola to výnimka,že som tam kupoval, nakoľko ja tovaru v Lidli NEVERÍM - je to tovar, ktorý inde ani vidieť nechcú a takto drbnú " sprostým" Slovákom....
to sa ti môže stať v hociakom obchode,malom alebo veľkom....chyba sa stala pravdepodobne u výrobcu.
korela
18.08.15,18:16
Mne sa to stalo pri sójovom nápoji, roky nič, ale bola poškodená krabica. Stačí, aby sa poškodil obal, prenikne do nej vzduch, a obsah sa znehodnotí. Odvtedy si riadne pozriem každé tetrapack balenie, pri akomkoľvek obsahu.
korela
18.08.15,18:24
Inak mng niekde zistil, že Lidl umiestnený v Dome techniky pri Istropolise má tovar z Rakúska, je fakt, že je tam vždy všetko super čerstvé a prvotriedne. Párkrát som sa tam zastavila cestou od lekára.
lídl má sklad v Nemšovej a odtiaľ robia rozvozy
To vieme.
Niekto mu to povedal, potom si to overil. Vraj ten Lidl je zásobovaný z AT kvôli tomu, že je v centre mesta a nie niekde na periférii. Mňa by to inak zaujímalo tiež.
Veď keď to môže niekto zistiť, nech to sem vloží. Budem rada. To info je staré asi 5 rokov.
lujza.j
18.08.15,19:18
Inak mng niekde zistil, že Lidl umiestnený v Dome techniky pri Istropolise má tovar z Rakúska, je fakt, že je tam vždy všetko super čerstvé a prvotriedne. Párkrát som sa tam zastavila cestou od lekára.
lídl má sklad v Nemšovej a odtiaľ robia rozvozy
To vieme.
Niekto mu to povedal, potom si to overil. Vraj ten Lidl je zásobovaný z AT kvôli tomu, že je v centre mesta a nie niekde na periférii. Mňa by to inak zaujímalo tiež.
Veď keď to môže niekto zistiť, nech to sem vloží. Budem rada. To info je staré asi 5 rokov.
ok ak mi ostne čas....idem tam zajtra do picérky...urobím sondu:)
bjuty smis
19.08.15,06:43
Dáša_
19.08.15,08:22
buchač
19.08.15,08:46
bucháč

čo hovoríš na toto:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/vychod-ich-odkopol-ale-na-juhu-ich-vitaju-884214

add 1. - v nicku nemám dĺžeň

add 2. - z dvoch - troch viet robíš uzávery ?

Mimochodom...tu máš dôvod odmietnutia
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/spanielov-pri-presove-nechceli-sturovo-ich-vita-884209

Nemyslíš si náhodou, že Východné Slovensko je už dosť znečistené ???
Lebo ja aj hej...
taiko
19.08.15,09:16
Potešilo že Poliaci sa vysporiadali zo zákazom vývozu potravín do Ruska tým že zvýšili export v rámci únie, Rusi skapú od hladu pre nedostatok eu potravín a naši poľnohospodárski zamestnanci tiež pre nedostatok odbytu produkcie na vnútornom trhu (kvôli prepadu odbytu v množstve a cenách našej poľnohospodárskej produkcie)
tie dve veci nejak spolu suvisia ? Alebo co je na tom celom nedobre? Ze Poliaci a zvysili export v unii a my nie?
bjuty smis
19.08.15,10:13
bucháč

čo hovoríš na toto:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/vychod-ich-odkopol-ale-na-juhu-ich-vitaju-884214

add 1. - v nicku nemám dĺžeň

add 2. - z dvoch - troch viet robíš uzávery ?

Mimochodom...tu máš dôvod odmietnutia
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/spanielov-pri-presove-nechceli-sturovo-ich-vita-884209

Nemyslíš si náhodou, že Východné Slovensko je už dosť znečistené ???
Lebo ja aj hej...

kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
buchač
19.08.15,10:35
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...

No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...;)
bjuty smis
19.08.15,12:20
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...

No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...;)


len sa mi to zdá divné...na jednej strane východňári plačú ( a oprávnene ), že tam nejdú investície, robota...
a ked je záujemca, tak im smrdí....neekologická..

v štúrove to nebude znečisťovať ?
dnes sú predsa iné ekologické normy, ako v rokoch 50.-

tam majú nezamestnanosť nizšiu a skočili po tom všetkými desiatimi...
Nandrolon
19.08.15,12:31
Bjuty smis, presne tak, kvôli tomu by som v Bratislave dal postaviť druhý SLOVNAFT.
lujza.j
19.08.15,12:57
nie že by išlo o život a ani tomu moc nerozumiem....ale toto momentálne tóčó okolo hokeja...o čo tu ide o lóve?...či niekto je niekomu vrazený ...alebo sa chce vraziť....alebo.....
....z nového repre trénera mám prečo pocit,že sa lúbi nabumbať?!
erik555
19.08.15,13:03
nie že by išlo o život a ani tomu moc nerozumiem....ale toto momentálne tóčó okolo hokeja...o čo tu ide o lóve?...či niekto je niekomu vrazený ...alebo sa chce vraziť....alebo.....
....z nového repre trénera mám prečo pocit,že sa lúbi nabumbať?!
no...ako Ti to napisat...kazdy sa lubi nabumbat, ked mu ponukaju...taky je dnesny svet, ze na inom nezalezi!
Usmevne je, ked zena posiela muza za co najvacsim nabumbanim a potom ked je dlho v praci, tak je zle, ze sa nevenuje jej a rodine :D
bjuty smis
19.08.15,13:05
Bjuty smis, presne tak, kvôli tomu by som v Bratislave dal postaviť druhý SLOVNAFT.

ty by si naozaj rýchlo skrachoval....

a kto by tam robil ? další cezpolný na týždňovky ??
v ba je problém nájsť si zamestnanie ?
Nandrolon
19.08.15,13:09
Akože kto by tam robil, však výhodňare !! len to chce investora...
Oliwa
19.08.15,13:16
Ku*** - Lidl a jeho reklama - vraj jednotka v čerstvosti - klamstvo!
Potreboval som mlieko, Lidl najbližšie, kúpil 1L plnotučného Pilos, spotreba do 27.8.2015 a ešte si čítam na obale "vysoko pasterizované". Doma otvorím .....a je skysnuté! Možno náhoda, ale niekedy tých nahod je veľa.... BTW: bola to výnimka,že som tam kupoval, nakoľko ja tovaru v Lidli NEVERÍM - je to tovar, ktorý inde ani vidieť nechcú a takto drbnú " sprostým" Slovákom....
to sa ti môže stať v hociakom obchode,malom alebo veľkom....chyba sa stala pravdepodobne u výrobcu.
... alebo u prepravcu... alebo neboli dodržané skladové podmienky... alebo sa pokazila chladiaca vitrína... v tých horúčavách kolabovala aj klimatizácia, nielen ľudský faktor...
bjuty smis
19.08.15,13:18
cena pozemku v ba vs. pozemku v dedine za prešovom ?
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ? alebo ked rafineriu, tak hoci za kapušanmi ?

štátna podpora pri investícii v ba a v hladovej doline ?

iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku pod*****aš ? :)
lujza.j
19.08.15,13:33
buchač
19.08.15,13:36
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ?

Vidíš...a to sú tie neobjektívne rozdiely...že cena práce. Tie ostatné neriešme.

Nie je na hlavu postavené, že mzdy sa odvíjajú od toho, že kde dotyčný pracuje ?
Že tá istá pracovná pozícia v tej istej firme je inak platená v Blave a inak na zvyšku Slovenska ?

....a nech mi nik neoponuje, že v BA sú vyššie náklady na život. Sto krát opakované nič aj vola zabije...

Lebo tie sú vyššie jedine v zaobstaraní si bývania umelým navýšením cien za nehnuteľnosti. Keby sa nesústreďovala celá výroba hlavne do oblasti Blavy, tak by také ceny za byty rozhodne teda neboli.

Ceny za obyčajné potraviny sú naopak vyššie na zvyšku Slovenska...a čím ďalej, tým viac. Pozorujem a vidím, že za čo a hlavne koľko platím doma a koľko na chalupe a jej okolí.

----------------------------------------------------

...a spomínaš tú prácu za Prešovom ?
To akože smiešna firma vytvorí na východe pár desiatok miest ...a ľudia sa majú Ficovi topánky bozkať a parlamentu sa klaňať ?
Pritom na západe sa vytvorí pracovné prostredie pre pár tísíc miest ?....nasrať na takú politiku zamestnanosti.
misoft
19.08.15,13:37
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
Očuj mojenko......
Na východe máme najkvalitnejšie znečistenú pôdu PCB! Máme najkvalitnejšie znehodnotenú vodu s PCB .... kua .... veď mi tu máme i ten slávny trojuholník.... ale nie manželský, alebo bermudský... ale smrti.....
HE-VV-MI a v strede je
http://www.e-obce.sk/erb/2279.gif
buchač
19.08.15,13:43
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
Očuj mojenko......
Na východe máme najkvalitnejšie znečistenú pôdu PCB! Máme najkvalitnejšie znehodnotenú vodu s PCB .... kua .... veď mi tu máme i ten slávny trojuholník.... ale nie manželský, alebo bermudský... ale smrti.....
HE-VV-MI a v strede je
http://www.e-obce.sk/erb/2279.gif

To som nechcel nejak spomínať....ale ešte doplním.

Pri KE - v najkrajších lesoch v ich okolí, v rekreačnej zóne ( obdoba BA - Koliba) sú náleziská uránu a zlata....američania by aj dušu dali, aby mohli začať dolovať, no tiež ich petície zastavili.....chvalabohu a na šťastie.
misoft
19.08.15,13:49
Veru - šťastie! Ich spôsob ťažby na základe kyanidov... to by už celé východné Slovensko bolo len skládkou odpadov....
buchač
19.08.15,13:57
iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku podjebkávaš ? :)

...a poďme pod******...;)

Prečo sa uvažuje o presunutí prekladiska z Čiernej n/Tisou do blízkosti Blavy ?
Samozrejme, že by sa potiahla aj širokorozchodná trať...
To je už čo za íčovina ? Veď diaľnice nevedia - nestíhajú budovať...a široká je trochu iný level.

...a podobné "plány"...
misoft
19.08.15,14:06
....a to nehovoriac o tom, že zase by sa chválili, ako vyriešili nezamestnanosť na západe Slovenska... veď čo... s*ať na východ.... podľa niektorých je to len gubernia, podľa hranatého Hic Sunt Leones....
Nandrolon
19.08.15,14:24
bjuty.
Ja by som to postavil v BA, zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../.
A u Fica - s vydieracími metódami, ako to robia iné firmy na SK by som žiadal obrovské dotácie, ktoré by som dal ako náhradu cestovného tým zamestnancom.
A čo by som z toho mal ja?
Obrovskú výhodu infraštruktúry, úsporu na doprave na všetky možné strany, takisto rýchlosť, promptnosť....
Prečo si myslíš že taký VW sa postavil práve v BA?? lebo niekomu sa zachcelo platiť tých smradoch lenivých???
Samozrejme že dnes určuje iba POLOHA, nič iné.
A s buchačom plne v tomto súhlasím... keď vidím tie odrbané, škaredé, jednoizbové, byty v BA v starom meste a ich ceny, toto môže kúpiť iba dement. Čisto vymyslená, nafúknutá cena. Vždy sa ale nájde blbeček s dostatkom financií, ktorý to zaplatí a myslí si, akú bohovskú investíciu urobil keď zaplatil za 30m2 100 000 eur.
A kto robí trh? Blbci, ktorí príjdu ľahko k peniazom a tým pádom si ich nevážia. jeden ich hádže do automatu, druhý kúpi výhodnú investíciu v BA...
korela
19.08.15,16:57
- ceny bytov v BA zvyšujú prisťahovalci, nie Bratislavčania, to vám povedia v každej RK, takže vám z iných kútov Slovenska ďakujeme.
A hneď si aj porovnajte ceny bytov na Slovensku. Niekto si snáď myslí, že absolvent školy to má v BA ľahšie s bývaním a založením rodiny?

- hovoriť o produktivite práce podľa regiónov je totálne smiešne a ešte si dovoliť ich aj posudzovať. Ak sa Japonci rozhodovali, kde postaviť Suzuki, o Slovákoch nehovorili, ale po výbere HU vzali ľudí do Japonska na osvedčenie - 3 mesiace vo výrobe, a dokázali z nich dostať max. 2/3 výkon oproti Japoncom.

- koľkých politikov ste tu mali vo vláde, parlamente, na tých sa obracajte a dožadujte sa zdôvodnenia, prečo sa nepostarali o svojich rodákov. Darmo tu zvaľujete vinu na BA. Na svojich si kydajte v prvom rade.

- podporujete sa navzájom, ste súdržní? Na Spiši sa vyrábajú cestoviny Cessi, dobrá cena, talianske tvary cestovín, celozrnné aj zo semoliny, na novej talianskej linke, koľkí z vás ich kupujú, aj získali nejaké ceny, aj Bukovský ich odporúča pre ich kvalitu na svojej stránke na konzum. A nech ich nepodporuje iba východ, ale celé Slovensko, a aj iné svoje výrobky.

- v Inchebe na nejakom potravinárskom mecheche sa bavili Taliani medzi sebou, mysliac si, že im tu nikto pár rokov po 89 nerozumie. Doslova: "Sem môžeš priviezť čokoľvek, všetko tu kúpia." Robia si z nás srandu v priamom prenose. Radšej originál Panzani, a neviem aké zn., ako naše výrobky, veď to tak krásne taliansky znie. Proste nemáme na to, aby sme mentálne opustili neexistujúci Tuzex.

- svojho času som čítavala jedno environmentálne periodikum, na Slovensku boli až tri fľaky!!! neznečistenej pôdy. Jeden z nich bol pri TN. Na ďalšie dve si už nespomínam, SAV by vedela.

- koľká škodoradosť, postaviť tu ďalší Slovnaft! O tom, kde bude táto rafinéria stáť, rozhodla Praha. Nie Slováci. Vybrali územie s najvyšším rezervoárom pitnej vody na Slovensku bez dodatočnej úpravy. Z celého Československa bola ťažba a výroba pitnej vody najlacnejšia vďaka tomu v BA a okolí. Zo studní priamo do vodojemov, jedinou úpravou bolo chlórovanie.
Je samozrejmé, že cena pitnej vody bola celoplošne rovnaká v celej republike.
Po výstavbe Slovnaftu o pár rokov prišla BA o nový tzv. druhý vodný zdroj, ktorý zásoboval východnú a južnú časť BA. (Prvý vodný zdroj v Karl. Vsi západnú, severnú a Staré mesto.)
Slovnaft sa postavil na pôde bez ochrannej vane pre spodné vody. Bola to iba otázka času, kedy príde k znehodnoteniu prírodných zdrojov pitnej vody.
Ešte donedávna od 70. r. prečerpával Geotest Brno vodu z 2. vod, zdroja do Malého Dunaja, že snáď sa územie prečistí a prefiltruje. Asi viac ako 20 r., nie, je natrvalo odpísaný. Už sa s prečerpávaním studní skončilo.

- Slovnaft začal svoju výrobu bez akýchkoľvek filtrov. Všetko išlo do ovzdušia. Ľudia hlavne počas leta sa zobúdzali v noci na neskutočnú bolesť v pľúcach, smrad, okná sa nedali zavrieť, ostalo by to v bytoch, ostalo im čakať do rána. Muži, obyvatelia z okolia sa pravidelne raz za rok snímkovali roky (zaujímavé, že v programe neboli sledované ženy). Spustením Slovnaftu sa okamžite stala z panenského Malého Dunaja jedna olejová stoka. Vodou z neho sa zavlažoval Žitný ostrov.

- VW sa spustil ešte počas spoločného Česko-Slovenska, tak možno dobre predpokladám, že pri jeho umiestnení v BA rozhodovala zasa Praha.

- Spad, pevné časti z Technického skla v Dev. Novej Vsi dopadal najviac na Karlovu ves a Hradný kopec. To keby ľudia tušili.

- Dimitrovka sa stala časom súčasťou mesta, aj keď bola kedysi na periférii, dioxín sa vyrábal iba na troch miestach na svete, u nás, v Japonsku a niekde v Amerike. To bolo tajné, nikto o tom nevedel z obyvateľstva. Keby došlo k havárii, tak Bopál, so Sevesom by určite predbehla BA.

- Nemá zmysel tvrdiť, čo je kde ako znečistené, pretože je znečistené celé územie.

- Rovnako je neúctivé sa oháňať produktivitou práce podľa regiónov.

- Životnú úroveň Bratislavčanov uzavriem zhodnotením košickej sociologičky, ktorá sa presťahovala do BA. Je na tom finančne rovnako. Drahšie nájomné, doprava, potraviny. všetko. Vďaka pracovisku, na ktorom pôsobila mala vždy väčší odborný prehľad o živote na Slovensku, ako hociktorý kecálek na Porade.

Dobre sa bavte i naďalej.
pavol54
19.08.15,17:00
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ?

Vidíš...a to sú tie neobjektívne rozdiely...že cena práce. Tie ostatné neriešme.

Nie je na hlavu postavené, že mzdy sa odvíjajú od toho, že kde dotyčný pracuje ?
Že tá istá pracovná pozícia v tej istej firme je inak platená v Blave a inak na zvyšku Slovenska ?

....a nech mi nik neoponuje, že v BA sú vyššie náklady na život. Sto krát opakované nič aj vola zabije...

Lebo tie sú vyššie jedine v zaobstaraní si bývania umelým navýšením cien za nehnuteľnosti. Keby sa nesústreďovala celá výroba hlavne do oblasti Blavy, tak by také ceny za byty rozhodne teda neboli.

Ceny za obyčajné potraviny sú naopak vyššie na zvyšku Slovenska...a čím ďalej, tým viac. Pozorujem a vidím, že za čo a hlavne koľko platím doma a koľko na chalupe a jej okolí.

----------------------------------------------------

...a spomínaš tú prácu za Prešovom ?
To akože smiešna firma vytvorí na východe pár desiatok miest ...a ľudia sa majú Ficovi topánky bozkať a parlamentu sa klaňať ?
Pritom na západe sa vytvorí pracovné prostredie pre pár tísíc miest ?....nasrať na takú politiku zamestnanosti.
a to si ešte neporovnal cenu práce (tej istej) v Nemecku a pri Prešove
buchač
19.08.15,17:04
a to si ešte neporovnal cenu práce (tej istej) v Nemecku a pri Prešove

Pali ....BINGO !!!
Aj som chcel, no to proste nemá význam...ale kľudne môžem.
korela
19.08.15,17:05
:):):)
Nandrolon
19.08.15,17:19
... korela, to akože LIDL je v BA drahší ako LIDL v ZA?
TESCO v BA je drahšie ako TESCO v ZA??

moja skúsenosť je taká, že častokrát ešte ten lidl v ZA je drahší ako v BA.
Ale aj tak môžem špinavú BA zvysoka otyčkovať.
pri najhoršej možnej variante sú tie ceny rovnaké.

Ak chce niekto žrať a piť v reštikách, tak nech sa páči, ale neporovnávajte ceny potravín na základe reštaurácií, lebo to môže robiť akurát tak xxxxxxxxx...
Aj v Žiline Vám môže reštaurátor predať 2 dcl saguára za 1 euro, len neviem, ktorý KKT by mu to kúpil. Ale že sa to robí bežne v BA, áno, tam ochotne ľudia za to platia, lebo však som v Bláve ne??
Tu aj hovno vonia!
buchač
19.08.15,17:41
... korela, to akože LIDL je v BA drahší ako LIDL v ZA?
TESCO v BA je drahšie ako TESCO v ZA??

Nandrík, poučím Ťa ?
Lebo, čo sa týka týchto (obchodných) sietí, tak tovar je na rovnakej úrovni...to je fakt.

ALE čo sa týka tých platov, tak to je iný level...a to si teda kuewsky zapíš čiernou kriedou do komína.
Rozdiely sú rádovo v desiatkach éčiek...a čím ďalej na východ, tým nižší zárobok, ktorý sa občas (na určitých pozíciach) rovná aj tej minimálnej mzde.

Ale tieto informácie sa medzi bežný ľud nejak nedostanú... keď aj, tak sa obchádzajú...a poniektorí ani nemajú šancu zistiť si niečo z relálneho života, keď sú len zavretí medzi štyrmi stenami.
Nandrolon
19.08.15,17:51
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
misoft
19.08.15,17:55
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
Konečne rozumný postreh.....
korela
19.08.15,18:16
Čo myslíš, kto zarába viac, reštaurátor alebo majiteľ reštaurácie?
korela
19.08.15,18:44
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
aj ponemčená, aj anglická, talianska už.

Už si konečne uvedom, aké organizácie, podniky, zahraničné fy tu sídlia, parlament, ich asistenti, prezidentský palác, Unicef, SHR, korporátne fy, magistrát, obvodné úrady, ministerstvá, NBS a banky, kultúra, komory, ... spriemerujte si to láskavo. Máte veľké okále. K VŠ a aspoň dva cudzie jazyky, inak nie ste zaujímavý pre nikoho, tak do obchodu za pult.
Zistite si, koľko zarábajú učitelia po Slovensku, koľko predavači, a bežní ľudia. Aké sú tam rozdiely.
Pochybujem, že ovocie a zelenina mimo reťazcov je drahšia ako v BA.
Prestaňme nakupovať výrobky z Unileveru, Tchiba, Edusha, zriaďme vlastné pražiarne, nekupujme zahraničné polotovary s margarínom, mŕtve potraviny, zmrazené pečivo, čo šikovná a normálna žena či muž varí zo základných potravín, domácich. Nekupuje čínsku obuv a odevy, ani vietnamskú, na čo im ľudia dobrovoľne plnia peňaženky, iniciatíva musí prísť od jednotlivcov, aby došlo k zmene, načo kupujete sladké žbrndy, zaéčkované a konzervované potraviny svinstvami a množstvo iných vecí.
Veď ako prišli, tak môžu aj odísť. Koľké reťazce už odtiahli. Poliaci sa vracajú k malým obchodom, Maďarsko si upravuje zákony okolo potravín vo svoj prospech, Rusko považuje dovoz potravín GMO za trestný čin, v tom im fandím, nezničia si vlastný genofond, iba my stojíme na mieste a od stola špačkujeme. A čin utek.

A o hlavnom meste v BB alebo niekde inde - snívajte s nami. Sotva. Je to dané polohou, možno raz, niekedy.
buchač
19.08.15,18:56
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....

Myslíš niečo ako v Brazílii ?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Brazília_(mesto)

To by bol iný level...ale čo z toho, keď by sa väčšina tých blavákov za korytom sťahovala sťa svine ku válovu ? Lebo o nič iné by aj tak nešlo.
...a to by bola teda festovne predražené huncútstvo...To by som chcel vidieť tie tendre, bitky, znižovanie ponúk a podobne. Banky na Belize, Cyprea iných daňových rajoch by šli rapídne hore na burzách...a politické svine (príslušenstvo k strane je úúúplne vedľajšie) nášho štátu by chrochtali blahom.
Nandrolon
20.08.15,03:21
Korela, záleží, či má reštaurátor štátne zákazky, alebo reštauruje iba nejaké odrobinky.
Podľa mňa majiteľ reštaurácie často zarába viac ako hociktorý reštaurátor, stačí takto??
Ale pevne verím, že si vedela, že myslím majiteľov reštaurácií...
lujza.j
20.08.15,05:25
:D
jar88
20.08.15,05:27
:D
jar88
20.08.15,05:29
http://www.topky.sk/cl/11/1493237/Skandal-v-Rakusku--Potraviny-urcene-chudobnym-nakladala-Ceska-do-luxusneho-BMW

Ale podľa ekonóma Jara88 to bude úplne v poriadku.
Nakoľko má síce vysoký príjem, ale tým, že si spláca, teda rozpúšťa do nákladov automobil má vlastne príjem veľmi nízky a ľudia by sa jej správne mali poskladať...
On sa vždy tak vehementne oháňa výrazom "zisk" a "zisk po zdanení"....

:D
jar88
20.08.15,05:30
Bjuty smis, presne tak, kvôli tomu by som v Bratislave dal postaviť druhý SLOVNAFT.

:D
Nandrolon
20.08.15,05:31
Jar88 - však celé večery so sebou píšeme, tak zrazu sa smeješ, či ???
... treba aj poradu stíhať...
jar88
20.08.15,05:35
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....

:) Stále ešte nem rovnaký rozum - nem rovnaká práca - nem rovnaké lóve - nem, nem, nem.:D
Nandrolon
20.08.15,05:36
Len prečo potom skoro všetci TOP manažéri väčších firiem sú z východu?? A väčšina ľudí v TV takisto? markíza, joj, ta3
žeby predsa len tí východniari mali v hlavách o niečo viac ako "ľaváci" z BA???
bjuty smis
20.08.15,05:38
pekná dišpúta...škoda, že som si večer doma nezapol pc :)))
tolko tém, ani neviem na čo reagovať...tak le po troške...

nandrolon -:
zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../...

ako si teda vysvetluješ, že blaváci a okolie sa majú na slovensku najlepšie ? navyššie platy, najvyššia životná úroven a pri tom sú 100 x horší pracanti,, lenivý a ! nemúdry" ????
bjuty smis
20.08.15,05:39
iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku podjebkávaš ? :)

...a poďme podjebávať...;)

Prečo sa uvažuje o presunutí prekladiska z Čiernej n/Tisou do blízkosti Blavy ?
Samozrejme, že by sa potiahla aj širokorozchodná trať...
To je už čo za íčovina ? Veď diaľnice nevedia - nestíhajú budovať...a široká je trochu iný level.

...a podobné "plány"...


buchy ?? to je otázka na mna ??

to ti skôr pali vysvetlí...ten sa vehementne zastáva smeráckých lúpeží a zlodejín....
a že tu o nič iné nejde, musí byť jasné každému, čo vie napočítať do 5...
Nandrolon
20.08.15,05:42
Preto, lebo BA je z geografického hľadiska trošku inde ako taký prešov a ďalší významný faktor je, že je to hlavné mesto SR a s tým spojený oveľa vyšší odbyt tovarov a služieb. Som presvedčený že to je 3/4 úspechu.
Nič iné sa nájsť nedá.
Veď vlastne v BA pracuje celý východ...

Koľko ľudí na ulici v BA sú rodení bratislavčania, teda prešporáci či ako si to nadávajú, predpokladám že ak stretnem na ulici 20 ľudí, tak najviac dvaja budú rodení.
Takých bratislavčanov z prešova ja nepovažujem za bratislavčanov, alebo že rodičia odišli bývať do BA...
bjuty smis
20.08.15,05:44
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
Očuj mojenko......
Na východe máme najkvalitnejšie znečistenú pôdu PCB! Máme najkvalitnejšie znehodnotenú vodu s PCB .... kua .... veď mi tu máme i ten slávny trojuholník.... ale nie manželský, alebo bermudský... ale smrti.....
HE-VV-MI a v strede je
http://www.e-obce.sk/erb/2279.gif


ok,
bratislava je raj na zemi...dodnes neodstránené následky bombardovania apolky..

obrovské zakopané smetisko chzjd vo vrakuni- skús si o tom vygoogliť...
celý areál dimitrovky....

ale téma je o inom , milý misoft...
myslíš, že dnešné fabriky sú z ekologického hladiska na tom tak, ako v 50 r. ??
prečo to štúrovčanom nevadí a chcú robiť ? však tu nejde o kyanidovú baňu...

môžú si hladové doliny vyberať, akého investora chcú a akého nie ??
jar88
20.08.15,05:45
pekná dišpúta...škoda, že som si večer doma nezapol pc :)))
tolko tém, ani neviem na čo reagovať...tak le po troške...

nandrolon -:
zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../...

ako si teda vysvetluješ, že blabáci a okloie sa majú na slovensku najlepšie ? navyššie platy, najvyššia životná úroven a pri tom sú 100 x horší pracanti,, lenivý a ! nemúdry" ????
Určite sa máme lepšie, len preto, že nám to tu budujú tí pracovití trti.:D
Ale potom prečo si to nebudujú tak fasa na tom východe?:---
bjuty smis
20.08.15,05:52
Preto, lebo BA je z geografického hľadiska trošku inde ako taký prešov a ďalší významný faktor je, že je to hlavné mesto SR a s tým spojený oveľa vyšší odbyt tovarov a služieb. Som presvedčený že to je 3/4 úspechu.
Nič iné sa nájsť nedá.
Veď vlastne v BA pracuje celý východ...

Koľko ľudí na ulici v BA sú rodení bratislavčania, teda prešporáci či ako si to nadávajú, predpokladám že ak stretnem na ulici 20 ľudí, tak najviac dvaja budú rodení.
Takých bratislavčanov z prešova ja nepovažujem za bratislavčanov, alebo že rodičia odišli bývať do BA...

tomu geografickému hladisku nerozumiem, vysvetli bližšie...

a hlavné mesto je ba 20 rokov.., alebo dajme tomu slovenska skoro 100 rokov..


pred 100 rokmi bol na tom prešov lepšie ?
pred 150 r ?
pred 300 rokmi ?? pred 1000 rokmi ??
pred 2000 rokmi ?

nechceš si konečne dať z očí dole tie klapky ??
bjuty smis
20.08.15,05:56
pekná dišpúta...škoda, že som si večer doma nezapol pc :)))
tolko tém, ani neviem na čo reagovať...tak le po troške...

nandrolon -:
zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../...

ako si teda vysvetluješ, že blabáci a okloie sa majú na slovensku najlepšie ? navyššie platy, najvyššia životná úroven a pri tom sú 100 x horší pracanti,, lenivý a ! nemúdry" ????
Určite sa máme lepšie, len preto, že nám to tu budujú tí pracovití trti.:D
Ale potom prečo si to nebudujú tak fasa na tom východe?:---


to je jasné....geografické hladisko :))
Nandrolon
20.08.15,05:56
Ak nerozumieš geografickému hľadisku, tak sa vráť do siedmeho ročníka ZŠ na zemepis.
Predtým tu bol iný režim, nebol úplne voľný pohyb tovarov a služieb, takže ani tá geografia nemala až také prednosti ako dnes.
Keď sme boli česko-slovensko, tak medzi PRAHOU a BRATISLAVOU bola oveľa väčší rozdiel ako je dnes, dokážeš vysvetliť PREČO???
bjuty smis
20.08.15,06:04
Ak nerozumieš geografickému hľadisku, tak sa vráť do siedmeho ročníka ZŠ na zemepis.
Predtým tu bol iný režim, nebol úplne voľný pohyb tovarov a služieb, takže ani tá geografia nemala až také prednosti ako dnes.
Keď sme boli česko-slovensko, tak medzi PRAHOU a BRATISLAVOU bola oveľa väčší rozdiel ako je dnes, dokážeš vysvetliť PREČO???

nandrolon,

sú mi dosť nejasné odpovede typu :
ak nerozumieš, vráť sa do 7 ročnika zš....

bud debatujeme, alebo nie.....
Oliwa
20.08.15,06:14
Len prečo potom skoro všetci TOP manažéri väčších firiem sú z východu?? A väčšina ľudí v TV takisto? markíza, joj, ta3
žeby predsa len tí východniari mali v hlavách o niečo viac ako "ľaváci" z BA???
Napr. tento príklad?
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ruslana+kurilcov%C3%A1+je+u%C5%BE+v+bratislave&start=0
Nandrolon
20.08.15,06:18
lenže debatovať sa nedá s niekým, kto nemá ani to základné vzdelanie...
... takže otázkami typu.... to geografické hľadisko nerozumiem, vysvetli bližšie......... sa nemienim zaoberať, na to je zo zákona stanovená momentálne 9 ročná povinná školská dochádzka.
bjuty smis
20.08.15,06:21
lenže debatovať sa nedá s niekým, kto nemá ani to základné vzdelanie...
... takže otázkami typu.... to geografické hľadisko nerozumiem, vysvetli bližšie......... sa nemienim zaoberať, na to je zo zákona stanovená momentálne 9 ročná povinná školská dochádzka.

čiže priznávaš, že trepeš pochvoviny, ktoré nevieš nijako obhájiť ??
Nandrolon
20.08.15,06:22
Nie, viem to obhájiť ale nemienim to obhajovať pre niekým, ktorý to aj tak nepochopí.
Ale opýtam sa ťa ešte raz. Prečo tá tvoja Bratislava nenapredovala aj v rokoch, keď sme boli Československo???
Prečo najväčšie napredovanie je po osamostatnení???
bjuty smis
20.08.15,06:23
Len prečo potom skoro všetci TOP manažéri väčších firiem sú z východu?? A väčšina ľudí v TV takisto? markíza, joj, ta3
žeby predsa len tí východniari mali v hlavách o niečo viac ako "ľaváci" z BA???
Napr. tento príklad?
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ruslana+kurilcov%C3%A1+je+u%C5%BE+v+bratislave&start=0


fííí, tá jeho perla mi unikla :))

takže skoro všetci TOP manažéri vačších sú z východu :)))))))))))
aj ludia v tv:))) aj rosničky ???

len by si mal uvedomiť, že tu ich - na rozdiel od východu - nepovažujeme za celebrity, ale za rozhodnôžky......
lujza.j
20.08.15,06:25
už je dosť otrepané počúvať to ako Ba ....keby tu nebol východ by bola v rici....nemám pocit,že tu dovtedy ludia "žili na stromoch a jedli rukami bez príboru"...
bjuty smis
20.08.15,06:26
Nie, viem to obhájiť ale nemienim to obhajovať pre niekým, ktorý to aj tak nepochopí.
Ale opýtam sa ťa ešte raz. Prečo tá tvoja Bratislava nenapredovala aj v rokoch, keď sme boli Československo???
Prečo najväčšie napredovanie je po osamostatnení???

a to máš odkial ??
akože nenapredovala ?
to snád nemyslíš vážne ?

kde sa postavilo viacej bytov ? len petržálka má viac, ako celé tvoje kysuce.....(nie, že by sa mi páčila, alebo to obhajoval , ale je to tak )

Kde bolo najviac pracovných miest ? v čečejovciach ?
Nandrolon
20.08.15,06:26
To slovo "všetci" netreba brať doslovne, ale je ich jednoznačne viac, ako rodených BA a to je pre mňa podstata veci.
Ak by sme ostali spolu s Českom, po BA by ani pes neštekol, všetko by bolo sústredené v Prahe, presne tak, ako tomu bolo vtedy.
Bratislava hrala vtedy druhé husle, peniažky sa nalievali do Prahy.
Zrazu sme sa osamostatnili, tak Ba začína dobiehať Prahu a to až smiešne rýchlym tempom...
Nandrolon
20.08.15,06:51
Bjuty, ale podľa toho čo píšeš, tak si vlastne poriadny komunista.

... kedy sa postavilo najviac bytov???
... kedy bolo najviac pracovných miest percentuálnym pomerom k počtu ľudí?

- sranda ako si ohýbaš argumenty podľa toho, na čo ti kedy pasujú...
bjuty smis
20.08.15,06:55
Bjuty, ale podľa toho čo píšeš, tak si vlastne poriadny komunista.

... kedy sa postavilo najviac bytov???
... kedy bolo najviac pracovných miest percentuálnym pomerom k počtu ľudí?

- sranda ako si ohýbaš argumenty podľa toho, na čo ti kedy pasujú...

no...nemám moc vysokú mienku o tvojej schopnosti pochopiť písaný text...ale teraz to už prehánaš...

ja píšem, KDE...
a hlavne - a teraz ťa citujem-lebo vidím, že si schopný stratiť niť debaty po 2 príspevkoch...tak špeciálne pre teba, aby si to pochopil zacitujem teba :

v rokoch, keď sme boli Československo???


už tomu rozumieš ??,
ako som čo ohol ??
prečo som komunista ?
Nandrolon
20.08.15,07:02
bjuty smis, ty zase musíš pochopiť, koľko kde je ľudí a aká je rozloha mesta.
Už aj druhák na ZŠ musí chápať, že tam, kde je najviac ľudí, tam sa musí postaviť aj najviac bytov.
Skôr by ma zaujímala % pomer postavených bytov k obyvateľstvu, napr. porovnanie Bratislava, Žilina, Košice.
Ak berieme absolútne čísla, tak samozrejme že to pôjde presne podľa počtu obyvateľov.
Až to % by ukázalo skutočný výsledok...
lujza.j
20.08.15,07:41
pre koho sa stavia v BA?!....a stále a stále....každý volný flek a flák ho tam barák.....v rači dlho na mieste pri trhu kde kolotoče bývali -okrem tých čo pri zbojníčke hore.....na tú mč mega výstavba...a že kmotrík stavia.....ludom do slova a do písmena pod oknami......
to,že sa v BA novostavbách svieti neznamená,že byty sú predané....vo vela prípadoch sa tam chodí len svietiť.......
nákupné centrá ani nespomínam.....
promont maja
20.08.15,07:47
Peggynka
20.08.15,08:04
A mňa toto rozčúlilo;bilbordy (reklama na alkohol) okolo ciest,ktoré sofistikovane útočia na zraniteľnú skupinu (nezrelých mladých ľudí) a myslím,že porušujú Etický kódex Čl.31:Reklama nesmie priamo alebo v náznakoch prezentovať abstinenciu alebo zdržanlivosť v pití ako nedostatok.
"Keď nie si len ocinova princezná" a "Keď nie si len mamkin synáčik" :eek: :eek: :eek:
lujza.j
20.08.15,08:06
Peggynka
20.08.15,08:12
Nandrolon
20.08.15,08:47
To vieš, v lietadle nemôžeš v krízovke dupnúť na brzdy a zastaviť...
pavol54
20.08.15,08:48
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/ONLINE-Obrovska-letecka-tragedia-pri-Ilave--FOTO-z-miesta-nestastia--sedem-mrtvych
:(
Strašné...čo sa to v ostatnej dobe deje?
čo sa nevideli? horšie je nevidieť sa s herkulesom c 130 to by bola šupa
pavol54
20.08.15,08:49
To vieš, v lietadle nemôžeš v krízovke dupnúť na brzdy a zastaviť...
a zaradiť spiatočku nemohol?
pavol54
20.08.15,08:51
A mňa toto rozčúlilo;bilbordy (reklama na alkohol) okolo ciest,ktoré sofistikovane útočia na zraniteľnú skupinu (nezrelých mladých ľudí) a myslím,že porušujú Etický kódex Čl.31:Reklama nesmie priamo alebo v náznakoch prezentovať abstinenciu alebo zdržanlivosť v pití ako nedostatok.
"Keď nie si len ocinova princezná" a "Keď nie si len mamkin synáčik" :eek: :eek: :eek:
Súhlasím s tým s čím nesúhlasíš
BXLmiami
20.08.15,08:58
A mňa toto rozčúlilo;bilbordy (reklama na alkohol) okolo ciest,ktoré sofistikovane útočia na zraniteľnú skupinu (nezrelých mladých ľudí) a myslím,že porušujú Etický kódex Čl.31:Reklama nesmie priamo alebo v náznakoch prezentovať abstinenciu alebo zdržanlivosť v pití ako nedostatok.
"Keď nie si len ocinova princezná" a "Keď nie si len mamkin synáčik" :eek: :eek: :eek:
To vymyslel taký istý bezohľadný odpad ako reklamu na Savo.
lujza.j
20.08.15,10:41
Ericka12
20.08.15,11:31
coraz viac ma rozculuju rodicia ktori nechavaju svoje deti v rozhorucenom aute :(
lujza.j
20.08.15,11:58
Sexuálne pracovníčky by mali byť brané rovnako ako zamestnanci, ktorí pracujú na stavbe ciest a mali by nosiť oblečenie, v ktorom budú ľahko viditeľné

:eek::D


http://www.netky.sk/clanok/prostitutky-budu-brane-ako-cestarky-budu-nosit-reflexne-vesty
pavol54
20.08.15,12:07
Sexuálne pracovníčky by mali byť brané rovnako ako zamestnanci, ktorí pracujú na stavbe ciest a mali by nosiť oblečenie, v ktorom budú ľahko viditeľné

:eek::D


http://www.netky.sk/clanok/prostitutky-budu-brane-ako-cestarky-budu-nosit-reflexne-vesty
akože by mali používať reflexné ochranné pracovné pomôcky? ešte som nevidel, počul som síce o čertíkovi, rôzne vône ako napr broskyňa a p.
jar88
20.08.15,12:20
To slovo "všetci" netreba brať doslovne, ale je ich jednoznačne viac, ako rodených BA a to je pre mňa podstata veci.
Ak by sme ostali spolu s Českom, po BA by ani pes neštekol, všetko by bolo sústredené v Prahe, presne tak, ako tomu bolo vtedy.
Bratislava hrala vtedy druhé husle, peniažky sa nalievali do Prahy.
Zrazu sme sa osamostatnili, tak Ba začína dobiehať Prahu a to až smiešne rýchlym tempom...
Nandrolon, je mi viac než jasné, že si Prahu pred rokom 1989 nevidel a zrejme si na vlastné oči nevidel v Čechách nič. Všetko máš len z počutia a z hlúpych krčmových táranín o tom, ako na Čechov doplácame.
To isté sa táralo aj v Českých putikách a pritom nás všetkých odrbkával socializmus. Deje sa to dodnes, ale už sa nevraví "že nás odrbkávajú", ale že nás okradli. Odrbkali.
-------------------------------------------------------------
Vieš, mne keď spadne sklenený pohárik a rozbije sa mi, uvedomím si, že som niečo urobil zle a už to nezopakujem. To však neznamená, že sa mi už nikdy žiadny pohárik nerozbije. Samozrejme že sa mi rozbije aj ďalší, ale určite nie po rovnakej chybe. Ty si však iný pacient. Ty si vždy nájdeš nejakú inú príčinu a zopakuješ to aspoň na sto spôsobov. Viem že riešením by mohla byť napríklad výmena skleneného pohárika za plastový, ale to nefunguje ani pri detičkách. Aj tie treba naučiť, že každý čin má následky.
---------------------------------------------
Sem sme sa dostali od odmietnutej investície na východe slovenska?
Vraj vychodňare a vychodňarka?
Ešte ako vysokoškoláčka sa hnevala na svojich rodákov, že odchádzajú za prácou. „Verila som, že tam nastane rozkvet, že bude lepšie, ale čím dlhšie som tam bola, tým bolo jasnejšie, že sa tam nič nedeje a všetko len padá a ruší sa. Škoda, je to krásny kraj, len ľudia nemajú kde robiť,“
http://zivot.cas.sk/clanok/15955/ruslana-kurilcova-musela-odist-z-vychodu-co-pre-to-obetovala
lujza.j
20.08.15,12:31
bjuty smis
20.08.15,12:44
lujza.j
20.08.15,12:50
http://www.cas.sk/clanok/327395/niektorych-bratislavcanov-opat-cakaju-neprijemne-dni-pripravte-sa-na-hluk-a-dym.html
bodaj by ich porantalo...vrrrr


v tom ekologickom raji ???
najhoršie je na tom to....že pravdu nepovedia...
buchač
20.08.15,13:14
už je dosť otrepané počúvať to ako Ba ....keby tu nebol východ by bola v rici....nemám pocit,že tu dovtedy ludia "žili na stromoch a jedli rukami bez príboru"...


Konečne jedná správna pripomienka...
Lebo tu nejde o samotnú Blavu ako takú. Tu ide (z môjho pohľadu) o iné..

Mne je úplne šuma fuk, že ktoré mesto je a či by bolo hlavným centrom.
Mne ide o tú (nazvem) spravodlivosť, určitú rovnosť medzi obyvateľstvom...aj keď to nikdy nebolo, nie je a ani nebude.
--------------------------------------------------------------
Už som spomenul svojho času...

To, čo v podstate teraz zažíva Blava, to majú KE už dávno za sebou.
Predsa dôvodom boli bývalé VSŽ...a to bol onehdá kolos...vyše 20 tisíc ľudí tam robilo...a tí sa poväčšinou prisťahovali...a doniesli tie svoje "fasa" zvyky.

...a doteraz za to trpíme...a o KE sa vraví, že "še tu hutori po vychodňarsky"...a keď toto počujem, tak by som vraždil.
Takže si lížte, milí blaváci, teraz svoj kefírový zákvas strihnutý cmarovou žinčicou...
-------------------------------------------------------------
Tu ide o to, že blaváci sú to, čo boli za socíku pražáci.
Proste sa vyvyšovali nad iných.
Pritom Praha a Blava je nebo a dudy...a po všetkých stránkach, to musí priznať aj rodený blavák - ak nie, je dilino.


P.S.:
Česť všetkým výnimkám...lebo poznám aj správnych, normálnych a rodených blavákov.
Nandrolon
20.08.15,13:23
Konečne dobre vysvetlené, samozrejme že tú nejde o Bratislavu, Košice, Banskú Bystricu a tak ďalej.
Tu ide o umelo vytvorený kult Bratislavy /ktorá sa takpovediac iba vezie na tom, že je hlavným mestom/, ale samotní bratislavčania /zväčša pseudo/ sa idú vyvyšovať nad ostatných, lebo si myslia že iba oni majú patent na rozum. Pritom porovnanie s Prahou pochopil zrejme iba buchač. Kurnik, ostatní sú veľmi múdri, keď nepochopia jednoduchú pointu...
buchač
20.08.15,13:32
Konečne dobre vysvetlené, samozrejme že tú nejde o Bratislavu, Košice, Banskú Bystricu a tak ďalej.
Tu ide o umelo vytvorený kult Bratislavy /ktorá sa takpovediac iba vezie na tom, že je hlavným mestom/, ale samotní bratislavčania /zväčša pseudo/ sa idú vyvyšovať nad ostatných, lebo si myslia že iba oni majú patent na rozum. Pritom porovnanie s Prahou pochopil zrejme iba buchač. Kurnik, ostatní sú veľmi múdri, keď nepochopia jednoduchú pointu...

Slovač - gadžovina nikdy nesklame a nezaprie svoje korene...teda, pokiaľ je na rodnej hrude.

Akonáhle prekročí hranice...okamžite mení správanie a rétoriku.
Vojenčil som neďaleko Rozvadova...prišli bažanti a ešte im vajgel horel na stanici niekde na rusnakoch a už mluvili jak rodilí češi...
Mne slováci a nie ešte češi nechceli veriť, že som z KE...nakoľko tak čisto po slovensky som rozprával.
lujza.j
20.08.15,13:44
mojej kolegyni tak horel....v ružomberoku.....smiala sa kolegovi ,že je zo šoporne,že či to je na SK....sa jej opýtal odkiaľ je ona.....z Rače neé....takže asi tak:(
Nandrolon
20.08.15,13:48
... zbytočne sa nevraví, že slovák je tri dni v čechách a už "mluví".... je to hanba, lebo ostatné národy majú 10 x viac hrdosti....
Kamarát robil vo francúzsku tlmočníka, oni aj vedeli angličtinu, ale proste odmietali v nej z hrdosti komunikovať, tak museli mať svojho dvorného šaška - tlmočníka.
Stačí sa pozrieť keď sa niečo nepáči francúzskemu ľudu, horiá autá a podobne... A opálený sa hneď vyhosťujú preč. U nás sa drží huba do poslednej kvapky krvi...
lujza.j
20.08.15,14:13
11:35 V lietadlách boli podľa Juraja Gyenesa z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru parašutisti-výsadkári. V oboch lietadlách sa údajne nachádzalo 40 ľudí, informuje o tom miestny portál Trečín24.

:eek:..toto naozaj máme?!
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/Obrovska-letecka-tragedia--PRVE-FOTO-pilotov--ktori-zahynuli-v-troskach--
kopretinka
20.08.15,14:15
....sa jej opýtal odkiaľ je ona.....z Rače neé....takže asi tak:(
mám rodinu v BA-babka hovorila po "dúbravsky",krstná sem-tam nejaké slovo,ale inak spisovne po slovensky,jej dcéra aj vnučka tiež.Keď vnučka niečo zatiahla po "blavácky",hneď bola upozornená,že ako to rozpráva....


[
Slovač - gadžovina nikdy nesklame a nezaprie svoje korene...
Vojenčil som neďaleko Rozvadova...prišli bažanti a ešte im vajgel horel na stanici niekde na rusnakoch a už mluvili jak rodilí češi....
u nás žijú češi.(alebo moraváci,neviem,hranica je za rohom) 50-60 rokov a za boha nepovedia po slovensky ani slovo......
kopretinka
20.08.15,14:17
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....

nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
misoft
20.08.15,15:37
Ku*** - moja fazuľka sa opäť zaradila do šóry na úrade práce...
Po necelých 2 mesiacoch ju "pán podnikateľ" i s kamarátkou vyhodil. A ani nezaplatil.... Veď i podpis na papiere si musela ísť osobne vybavovať, lebo ani to jej nedal...
A vysvitlo, že dlhuje dodávateľom tovaru..... No bude ešte sranda.... tuším príde tam "trestná" výprava a schytá pár neriadených, vzduchom chladených....
Nandrolon
20.08.15,15:39
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
misoft
20.08.15,15:41
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
Dostal "odklad"... aby si svoje splnil... a potom nastupuje Rýchla rota Chipa a Dale....:D:D:D
Má na to celý piatok....
lujza.j
20.08.15,15:50
duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
misoft
20.08.15,15:56
duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
buchač
20.08.15,16:02
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
...jj....
Správnejší výraz je ale výsadkár - vojaci robia výsadok za určitým cieľom.
Parašutista je skôr športová činnosť.


11:35 V lietadlách boli podľa Juraja Gyenesa z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru parašutisti-výsadkári. V oboch lietadlách sa údajne nachádzalo 40 ľudí, informuje o tom miestny portál Trečín24.

:eek:..toto naozaj máme?!
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/Obrovska-letecka-tragedia--PRVE-FOTO-pilotov--ktori-zahynuli-v-troskach--

TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
korela
20.08.15,16:09
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....

nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?parašutista kto je vycvičený v zoskakovaní z lietadla padákom • výsadkár (príslušník výsadkového vojska)
buchač
20.08.15,16:11
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...;)
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
pavol54
20.08.15,16:13
duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
to vieš zmluvu za hodinovú mzdu nižšiu ako 2,184 ani podpísať nemôže najmä ako bola na UP, pri vyradení z evidencie musí predložiť pracovnú zmluvu, ale ak s nimi vycvičil podnikateľ tak asi vedel že si to môže dovoliť, lebo tie 3,14 na UP by pri takejto zmluve už mali žhaviť telefóny
pavol54
20.08.15,16:21
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...;)
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
prišiel otecko jednej sa hádať so mnou za to že jeho dcéruška mala v priemere 5 Sk / hodinu ja na to: 1. Má viac ako 18 rokov 2. v zmluve má výkonovú odmenu 3. iné zarobili za hodinu 80 Sk 4. či má plnú moc na zastupovanie. 5. celý deň ležala zašitá a telefonovala s kamošom Jeho spravodlivý hnev hneď vyprchal.
korela
20.08.15,16:36
Niektoré príspevky sú tu dnes hotové perly.
Osobne som sa nestretla na svojich pracoviskách, v rodine, u priateľov a dokonca ani u susedov, že by niekto zatiahol nééé a pod. To sú také hlúpe chýry, že kto príde do BA očakáva takúto reč od každého. Dcére počas školy jej mimomestskí viackrát nechceli veriť, že je rodená. Najprv nechápala, o čom melú.
Môžeme sa sčasti určite poďakovať "komediálnym" slovenským TV seriálom, na ktoré sa normálny človek ani pozerať nemohol a ešte najmä Klimáčkovi.
Domnievam sa, tak tento žargón vznikol v Petržalke. A kto sa stal obyvateľom Petržalky?
Ale čo je zaujímavé, že sama "závidím" slovenským Maďarom, teda tých čo poznám, že lepšie mäkčia ako väčšina Slovákov, teda okrem dokonalého zvládnutia celého jazyka. Také správne ľ nevylúdim ani ja.
A ešte by ma zaujímalo, ktorý Bratislavčan sa nadraďuje. Možno prišelec, alebo s nízkym IQ. A tí sa nachádzajú všade.
korela
20.08.15,16:44
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...

Toto bolo dobré. :-)
Podnikateľ by sa mal chovať ku každému zamestnancovi rovnako. Nie podľa visage partnera. A čo keby bol proťajšok na tom ešte lepšie? To je téma na dlhšiu debatu, o.i. aj o tom, koho chce mať kto na svojom pracovisku.
buchač
20.08.15,16:45
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...;)
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
prišiel otecko jednej sa hádať so mnou za to že jeho dcéruška mala v priemere 5 Sk / hodinu ja na to: 1. Má viac ako 18 rokov 2. v zmluve má výkonovú odmenu 3. iné zarobili za hodinu 80 Sk 4. či má plnú moc na zastupovanie. 5. celý deň ležala zašitá a telefonovala s kamošom Jeho spravodlivý hnev hneď vyprchal.

Pali, nejdem do detailov.

...nemá význam sa o niektorých situáciách baviť...nie každý pochopí a nie každý uverí...nie všetko je zverejniteľné na nete.
korela
20.08.15,16:47
Sexuálne pracovníčky by mali byť brané rovnako ako zamestnanci, ktorí pracujú na stavbe ciest a mali by nosiť oblečenie, v ktorom budú ľahko viditeľné

:eek::D


http://www.netky.sk/clanok/prostitutky-budu-brane-ako-cestarky-budu-nosit-reflexne-vesty
To by boli rozkvitnuté miesta aj u nás, pod brezami afrikánky (aksamitníky).
kopretinka
20.08.15,16:47
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
:eek::eek::eek::eek:
korela
20.08.15,16:54
Korela, záleží, či má reštaurátor štátne zákazky, alebo reštauruje iba nejaké odrobinky.
Podľa mňa majiteľ reštaurácie často zarába viac ako hociktorý reštaurátor, stačí takto??
Ale pevne verím, že si vedela, že myslím majiteľov reštaurácií...
Čiže reštauratérov.
Áno, ale keď sa tu už toľko obúva do spisovnej reči Bratislavčanov, tak som nemohla odolať. Prepáč.
Nandrolon
20.08.15,17:03
prepáčim, kľudne, ja sa nesnažím vypadať dokonale tak, ako niektorí....
misoft
20.08.15,17:19
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
:eek::eek::eek::eek:
Veru, veru.....:eek::eek::eek: je to do :mee:
lujza.j
20.08.15,17:30
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
Dostal "odklad"... aby si svoje splnil... a potom nastupuje Rýchla rota Chipa a Dale....:D:D:D
Má na to celý piatok....
tiež som naháňala jedny vianoce lóve pre decko tiež robil okolky mzdu za 2mesiace ....k "pánovi" chodil kolega karty hrávať.....ešte decku poslal odkaz...že či sa musela sťažovať fízlom....
Peggynka
20.08.15,17:56
TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme :eek: ,či ???
avalik
20.08.15,17:58
Smutne je toto leto ... za tri tyzdne som prisla o dvoch kamaratov pilotov ... R.I.P. chlapci :(
lujza.j
20.08.15,18:00
TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme :eek: ,či ???
aj gibsa:D?!
avalik
20.08.15,18:04
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
...jj....
Správnejší výraz je ale výsadkár - vojaci robia výsadok za určitým cieľom.
Parašutista je skôr športová činnosť.


11:35 V lietadlách boli podľa Juraja Gyenesa z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru parašutisti-výsadkári. V oboch lietadlách sa údajne nachádzalo 40 ľudí, informuje o tom miestny portál Trečín24.

:eek:..toto naozaj máme?!
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/Obrovska-letecka-tragedia--PRVE-FOTO-pilotov--ktori-zahynuli-v-troskach--

TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.


Nie je to v ramci armady... je to urad patriaci pod Ministerstvo dopravy
buchač
20.08.15,18:15
Nie je to v ramci armady... je to urad patriaci pod Ministerstvo dopravy

Iba ak tak......
misoft
20.08.15,18:18
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme :eek: ,či ???
Žiaľ - nemáme .... ale máme nášho supermana.... To továrišči majú ešte ľahšie... tí majú na to liliPutina....
korela
20.08.15,18:19
Ešte aby som dala na pravú mieru, prečo stojí VW v BA. Spomenula som si v noci. Ak niekomu ešte niečo hovorí BAZ.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratislavsk%C3%A9_automobilov%C3%A9_z%C3%A1vody
A odporúčam čítať najmä to, čo je medzi riadkami.

Pre jar88: dúfam, že aj tebe už konečne niečo dôjde. Na CZ doplácala aj Morava, nielen SK. To nemám zo žiadnych krčmových rečí, tam ja nechodievam. To sú všetko fakty, je iba otázkou času, kedy sa do nich niekto pustí asi tak, ako Marián Tkáč do finančných dejín Slovenska.
Ako sa darilo Slovákom počas spolužitia s CZ, a aj bez spolužitia, vydal knižne, po lopotnej práci v archívoch. A aké boli rozdiely v prístupe medzi oboma spoločnými národmi už za 1. ČSR. Stalo sa tradíciou, aby sme ich nepredbehli. Aj tak sa to podarilo počas Slov.štátu. Odhliadnuc od obdobia 2.Sv.v.

A potom nás zasa priškrtili. Na tej BAZ je to výborne vidno. Na Slovensku sa vyrábali väčšinou polotovary, súčiastky, ale finalizácia sa konala v CZ. Veľký rozdiel. Nech ti to niektorý ekonóm vysvetlí po lopate, čo to znamenalo.
Ja som na žiadnom sekretariáte nikdy nesedela (ako si tu onehdá naznačil), ale viem, v akom pomere sa rozdeľovali peniaze na investície po celom území. Nikdy nebol dodržaný pomer podľa počtu obyvateľstva. Nikdy. A už sa opakujem, že pokladám za zázrak, že sa postavilo Gabčíkovo.
Väčšina Slovákov čo sa dostali pracovať do Prahy, tak sa tak zžili s Prahou, že na Slovensko, až na výnimky, veľmi rýchlo zabudli.
A zástupcovia zo Slovenska, keď išli do Prahy na rokovanie, kde mali všetko pripravené pod nosmi, už to iba dotiahnuť a podpísať, išlo najmä o východniarov za Biľaka na.ratých na vrcholných miestach, prepáčte, ale je to tak, že prišli do Prahy po ceste opití ako číky, Slováci tam pracujúci sa išli od hanby prepadnúť pod zem. Potom to aj tak dopadlo, čo sa nemohlo, to sa nezoškrtalo.
Toľko k tomu východniarskemu koloritu, folklóru alebo náture, nazvite si to ako chcete.
Nalej bo vypito..., hrôza.
Doteraz CZ ťaží zo Slovákov, študenti im prinesú 650 mil. korún českých. Mozgy si nechávame dobrovoľne odchádzať z krajiny. Veď sme už na posmech sami sebe. Hlavne, že tu bude niekto stále vytrubovať, ako treba spoplatniť školné na VŠ. Česi s tým problémy nemajú, vedia prečo. Už zažili pri protektoráte vysoké školy, poučili sa.
Druhé Švajčiarsko tu mohlo byť a verím, že to raz aj bude. Len treba poodstraňovať brzdy. Slovák nikdy nebol sprostejší od iných národov, keď sa dostal von, nikdy sa nestratil. Naopak. Iba doma má "smolu". No, prečo asi?
bettylou
20.08.15,20:04
určitý druh tovaru At a SK lidl....je identický....suché veci..nejaká drogéria.....mliečne veci,údeniny , maso , vajcá ich...a nie vždy sú to veci lidl....
hlavne ten brie syr , čo v at stojí dozretý 200g. 99 c a u nás ten istý nedozretý 200g evro 40. diki broňa
bettylou
20.08.15,20:11
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...

No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...;)


len sa mi to zdá divné...na jednej strane východňári plačú ( a oprávnene ), že tam nejdú investície, robota...
a ked je záujemca, tak im smrdí....neekologická..

v štúrove to nebude znečisťovať ?
dnes sú predsa iné ekologické normy, ako v rokoch 50.-

tam majú nezamestnanosť nizšiu a skočili po tom všetkými desiatimi...
fuj.. dalej nerozvadzam. raz na ten mamon pokapete
jar88
20.08.15,20:11
Úžasný príspevok - aspoň pre mňa úžasný.
a to je len zaciatok
platformy zdielanej ekonomiky su este len v pociatkoch... nastupi integracia bitcoinovych technologii, ktore este viac znizia naklady na infrastrukturu transferov, zacnu vznikat kompletne decentralizovane jednotky ekonomickych vztahov... rozpadne sa danova struktura, stare byrokracie prestanu mat schopnost efektivne poskytovat nanutene sluzby, rozpad socialneho zabezpecenia v sucastnej podobe.. Vitaj novy svet :-) som rad ze takuto zmenu este zazijem ;-)

Pre mňa úžasný a dúfam, že aj ja sa toho nového sveta dožijem.
Mám 60 rokov a aj tak verím, že sa ho dožijem.
http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zdielana-ekonomika-priniesla-obojstranne-vyhodnu-vymenu.html
Ako upozornil, zdieľaná ekonomika priniesla niekoľko revolúcií. Umožnila využívať doteraz mŕtvy kapitál, znížila transakčne náklady, vytvorila dôveru medzi neznámymi stranami, pomohla obísť rôzne regulačné a byrokratické nástrahy, či už v podobe obmedzovaní konkurencie alebo preregulovanosti, a vytvorila množstvo flexibilných pracovných príležitostí.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zdielana-ekonomika-priniesla-obojstranne-vyhodnu-vymenu.html#ixzz3jOMUK48y
bettylou
20.08.15,20:25
[QUOTE="Nandrolon"]buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
aj ponemčená, aj anglická, talianska už.

Už si konečne uvedom, aké organizácie, podniky, zahraničné fy tu sídlia, parlament, ich asistenti, prezidentský palác, Unicef, SHR, korporátne fy, magistrát, obvodné úrady, ministerstvá, NBS a banky, kultúra, komory, ... spriemerujte si to láskavo. Máte veľké okále. K VŠ a aspoň dva cudzie jazyky, inak nie ste zaujímavý pre nikoho, tak do obchodu za pult.
Zistite si, koľko zarábajú učitelia po Slovensku, koľko predavači, a bežní ľudia. Aké sú tam rozdiely.
Pochybujem, že ovocie a zelenina mimo reťazcov je drahšia ako v BA.
Prestaňme nakupovať výrobky z Unileveru, Tchiba, Edusha, zriaďme vlastné pražiarne, nekupujme zahraničné polotovary s margarínom, mŕtve potraviny, zmrazené pečivo, čo šikovná a normálna žena či muž varí zo základných potravín, domácich. Nekupuje čínsku obuv a odevy, ani vietnamskú, na čo im ľudia dobrovoľne plnia peňaženky, iniciatíva musí prísť od jednotlivcov, aby došlo k zmene, načo kupujete sladké žbrndy, zaéčkované a konzervované potraviny svinstvami a množstvo iných vecí.
Veď ako prišli, tak môžu aj odísť. Koľké reťazce už odtiahli. Poliaci sa vracajú k malým obchodom, Maďarsko si upravuje zákony okolo potravín vo svoj prospech, Rusko považuje dovoz potravín GMO za trestný čin, v tom im fandím, nezničia si vlastný genofond, iba my stojíme na mieste a od stola špačkujeme. A čin utek.

keby si raz v živote skutočne niečo robila, by ťa prešli kecy
bettylou
20.08.15,20:28
pekná dišpúta...škoda, že som si večer doma nezapol pc :)))
tolko tém, ani neviem na čo reagovať...tak le po troške...

nandrolon -:
zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../...

ako si teda vysvetluješ, že blaváci a okolie sa majú na slovensku najlepšie ? navyššie platy, najvyššia životná úroven a pri tom sú 100 x horší pracanti,, lenivý a ! nemúdry" ????
DUNAJ Dunaj...
bettylou
20.08.15,20:31
[QUOTE="bjuty smis"]
iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku podjebkávaš ? :)

...a poďme podjebávať...;)

Prečo sa uvažuje o presunutí prekladiska z Čiernej n/Tisou do blízkosti Blavy ?
Samozrejme, že by sa potiahla aj širokorozchodná trať...
To je už čo za íčovina ? Veď diaľnice nevedia - nestíhajú budovať...a široká je trochu iný level.

...a podobné "plány"...


buchy ?? to je otázka na mna ??

to ti skôr pali vysvetlí...ten sa vehementne zastáva smeráckých lúpeží a zlodejín....

vykradnúť prírodu v mene mamonu, na to by vás bolo, a slávne "po vás potopa" grcám
bettylou
20.08.15,20:34
Bjuty

môžú si hladové doliny vyberať, akého investora chcú a akého nie ??[/QUOTE]

Áno môžu, ale to ty nepochopíš
bettylou
20.08.15,20:36
lenže debatovať sa nedá s niekým, kto nemá ani to základné vzdelanie...
... takže otázkami typu.... to geografické hľadisko nerozumiem, vysvetli bližšie......... sa nemienim zaoberať, na to je zo zákona stanovená momentálne 9 ročná povinná školská dochádzka.
**** na také zákony
bettylou
20.08.15,21:03
Úžasný príspevok - aspoň pre mňa úžasný.
a to je len zaciatok
platformy zdielanej ekonomiky su este len v pociatkoch... nastupi integracia bitcoinovych technologii, ktore este viac znizia naklady na infrastrukturu transferov, zacnu vznikat kompletne decentralizovane jednotky ekonomickych vztahov... rozpadne sa danova struktura, stare byrokracie prestanu mat schopnost efektivne poskytovat nanutene sluzby, rozpad socialneho zabezpecenia v sucastnej podobe.. Vitaj novy svet :-) som rad ze takuto zmenu este zazijem ;-)

Pre mňa úžasný a dúfam, že aj ja sa toho nového sveta dožijem.
Mám 60 rokov a aj tak verím, že sa ho dožijem.
http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zdielana-ekonomika-priniesla-obojstranne-vyhodnu-vymenu.html
Ako upozornil, zdieľaná ekonomika priniesla niekoľko revolúcií. Umožnila využívať doteraz mŕtvy kapitál, znížila transakčne náklady, vytvorila dôveru medzi neznámymi stranami, pomohla obísť rôzne regulačné a byrokratické nástrahy, či už v podobe obmedzovaní konkurencie alebo preregulovanosti, a vytvorila množstvo flexibilných pracovných príležitostí.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zdielana-ekonomika-priniesla-obojstranne-vyhodnu-vymenu.html#ixzz3jOMUK48y
sa z tej hovadiny nepototo.. :D
korela
20.08.15,21:29
[QUOTE="Nandrolon"]buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
aj ponemčená, aj anglická, talianska už.

Už si konečne uvedom, aké organizácie, podniky, zahraničné fy tu sídlia, parlament, ich asistenti, prezidentský palác, Unicef, SHR, korporátne fy, magistrát, obvodné úrady, ministerstvá, NBS a banky, kultúra, komory, ... spriemerujte si to láskavo. Máte veľké okále. K VŠ a aspoň dva cudzie jazyky, inak nie ste zaujímavý pre nikoho, tak do obchodu za pult.
Zistite si, koľko zarábajú učitelia po Slovensku, koľko predavači, a bežní ľudia. Aké sú tam rozdiely.
Pochybujem, že ovocie a zelenina mimo reťazcov je drahšia ako v BA.
Prestaňme nakupovať výrobky z Unileveru, Tchiba, Edusha, zriaďme vlastné pražiarne, nekupujme zahraničné polotovary s margarínom, mŕtve potraviny, zmrazené pečivo, čo šikovná a normálna žena či muž varí zo základných potravín, domácich. Nekupuje čínsku obuv a odevy, ani vietnamskú, na čo im ľudia dobrovoľne plnia peňaženky, iniciatíva musí prísť od jednotlivcov, aby došlo k zmene, načo kupujete sladké žbrndy, zaéčkované a konzervované potraviny svinstvami a množstvo iných vecí.
Veď ako prišli, tak môžu aj odísť. Koľké reťazce už odtiahli. Poliaci sa vracajú k malým obchodom, Maďarsko si upravuje zákony okolo potravín vo svoj prospech, Rusko považuje dovoz potravín GMO za trestný čin, v tom im fandím, nezničia si vlastný genofond, iba my stojíme na mieste a od stola špačkujeme. A čin utek.

keby si raz v živote skutočne niečo robila, by ťa prešli kecy
A čo si predstavuješ pod skutočnou prácou? Ty asi nie si v obraze. Keby si bola, túto otázku by si mi nepoložila.
bjuty smis
21.08.15,05:33
Bjuty

môžú si hladové doliny vyberať, akého investora chcú a akého nie ??

Áno môžu, ale to ty nepochopíš[/QUOTE]

daj si pozor, lebo sila tvojích argumentov sa blíži nandrolonovým...
to nehovorím o tvojích súkromných správach....

k veci- však nech si vyberajú...len nech potom nerevú
bjuty smis
21.08.15,05:42
už je dosť otrepané počúvať to ako Ba ....keby tu nebol východ by bola v rici....nemám pocit,že tu dovtedy ludia "žili na stromoch a jedli rukami bez príboru"...


Konečne jedná správna pripomienka...
Lebo tu nejde o samotnú Blavu ako takú. Tu ide (z môjho pohľadu) o iné..

Mne je úplne šuma fuk, že ktoré mesto je a či by bolo hlavným centrom.
Mne ide o tú (nazvem) spravodlivosť, určitú rovnosť medzi obyvateľstvom...aj keď to nikdy nebolo, nie je a ani nebude.
--------------------------------------------------------------
Už som spomenul svojho času...

To, čo v podstate teraz zažíva Blava, to majú KE už dávno za sebou.
Predsa dôvodom boli bývalé VSŽ...a to bol onehdá kolos...vyše 20 tisíc ľudí tam robilo...a tí sa poväčšinou prisťahovali...a doniesli tie svoje "fasa" zvyky.

...a doteraz za to trpíme...a o KE sa vraví, že "še tu hutori po vychodňarsky"...a keď toto počujem, tak by som vraždil.
Takže si lížte, milí blaváci, teraz svoj kefírový zákvas strihnutý cmarovou žinčicou...
-------------------------------------------------------------
Tu ide o to, že blaváci sú to, čo boli za socíku pražáci.
Proste sa vyvyšovali nad iných.
Pritom Praha a Blava je nebo a dudy...a po všetkých stránkach, to musí priznať aj rodený blavák - ak nie, je dilino.


P.S.:
Česť všetkým výnimkám...lebo poznám aj správnych, normálnych a rodených blavákov.

o akej spravodlivosti medzi obyvatelmi to snívaš ? šikovnejš-dravejší sa vždy viac presadia...
--------------------------------------------------
To, čo v podstate teraz zažíva Blava, to majú KE už dávno za sebou. -

a blava snád né ? a čo je petržalka ? čo myslíš, kolko obyvatelov mala po vojne ?
----------------------------------------------------------------------------
daj konečne nejaký príklad, ako sa tí zlí blaváci nad vami vyvyšujú....

a nechápem, prečo máte vy východňári stále potrebu porovnávať blavu s prahou, alebo s viedňou..v kuse, v kuse v každej diskusii ked vám dojdú rozumné argumenty, tak to dojde - blava je len predmestie viedne....
blava je proti prahe diera...

áno , je to pravda..takisto, ako je praha diera voči londýnu, londýn voči novému jorku...a čo ?
kde ste zachytili reči, že sa blaváci vyhlasujú za europské centrum, alebo niečo podobné..

tento príspevok je taký plač malého chlapca...nemám argumenty, tak ste bakaní zlí namyslení....

nandrolon dúfam so mnou plne súhlasí....
buchač
21.08.15,06:03
[QUOTE="bjuty smis"]
----------------------------------

Keby som nezaregoval, tak by bolo zle. ;)
Takže len v krátkosti...

Nezažil si - nepochopíš !
Prečo sa porovnáva ? Lebo Prahu vybudovali slováci v rámci socialistických plánov.
Teraz sa buduje pre zmenu Blava...

Šikovnejších - dravcov neriešim.
Tú akože spravodlivosť som myslel inak....čítal si vôbec moje predchádzajúce príspevky ?

Petržalka versus Terasa - preštuduj si rozdiel v tom historickom vzniku výstavby ... potom sa ozvi.

Ja neplačem - JA íčujem ....a to je kuwa veľký rozdiel.


....a hlavne neútočím a nenadávam na blavákov ako poniektorí blaváci a blaváčka činia v opačnom garde. V riti boli a hovná im robili prievan v hlave...a preto to aj tak vyzerá.
----------------------------------------------------------

Nebuď jak nemenovaní...hudú len a len svoje...a v konečnom dôsledku odbočia od témy samotnej a drbú len to, čo sa im do karát hodí.
taiko
21.08.15,06:07
už je dosť otrepané počúvať to ako Ba ....keby tu nebol východ by bola v rici....nemám pocit,že tu dovtedy ludia "žili na stromoch a jedli rukami bez príboru"...
no to vies, vlastnu pohodlnost, lenivost, neschopnost a naslednu frustraciu je treba nejak kompenzovat ;)
buchač
21.08.15,06:11
no to vies, vlastnu pohodlnost, lenivost, neschopnost a naslednu frustraciu je treba nejak kompenzovat ;)

AMEN !!!!

Tak týmto si ma dokonale zabil !
Chce se mi zvracet...du blejt velebosti.


P.S.:
Ešte dobre, že citáciu nechalo v pôvodnom znení, bez úpravy.
Dúfam, že tieto príspevky nebudú vymazané a ani nijak inak upravované.
taiko
21.08.15,06:26
no to vies, vlastnu pohodlnost, lenivost, neschopnost a naslednu frustraciu je treba nejak kompenzovat ;)

AMEN !!!!

Tak týmto si ma dokonale zabil !
Chce se mi zvracet...du blejt velebosti.


P.S.:
Ešte dobre, že citáciu nechalo v pôvodnom znení, bez úpravy.
Dúfam, že tieto príspevky nebudú vymazané a ani nijak inak upravované.
upravovane a mazane budu iba vulgarizmy a ine. ;)
bjuty smis
21.08.15,06:38
no to vies, vlastnu pohodlnost, lenivost, neschopnost a naslednu frustraciu je treba nejak kompenzovat ;)

AMEN !!!!

Tak týmto si ma dokonale zabil !
Chce se mi zvracet...du blejt velebosti.


P.S.:
Ešte dobre, že citáciu nechalo v pôvodnom znení, bez úpravy.
Dúfam, že tieto príspevky nebudú vymazané a ani nijak inak upravované.

ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...
buchač
21.08.15,07:07
ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...

Miešaš hrušky a jabká. Výsledok je prekvasený ríbezľák.
Tweety
21.08.15,07:10
ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...

Miešaš hrušky a jabká. Výsledok je prekvasený ríbezľák.
Z hrušiek a jabĺk ešte nebol ríbezľák. :---
buchač
21.08.15,07:20
ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...

Miešaš hrušky a jabká. Výsledok je prekvasený ríbezľák.
Z hrušiek a jabĺk ešte nebol ríbezľák. :---

Hm...ako by som to slušne ?

Skús manžela požiadať, nech Ti vysvetlí tú pointu...bude asi aj chápavejší.
Alebo Ti to mám v šarištine napísať pre lepšie pochopenie ?

Možno pochopíte obaja.
bjuty smis
21.08.15,07:22
ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...

Miešaš hrušky a jabká. Výsledok je prekvasený ríbezľák.
Z hrušiek a jabĺk ešte nebol ríbezľák. :---

Hm...ako by som to slušne ?

Skús manžela požiadať, nech Ti vysvetlí tú pointu...bude asi aj chápavejší.
Alebo Ti to mám v šarištine napísať pre lepšie pochopenie ?

Možno pochopíte obaja.

já chápem...

na vine je blava a blaváci...:)
Tweety
21.08.15,07:47
Neslávne výročie.http://i.sme.sk/cdata/1/79/7973921/karikatura_velky.jpg
buchač
21.08.15,09:03
ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...

Miešaš hrušky a jabká. Výsledok je prekvasený ríbezľák.
Z hrušiek a jabĺk ešte nebol ríbezľák. :---

Hm...ako by som to slušne ?

Skús manžela požiadať, nech Ti vysvetlí tú pointu...bude asi aj chápavejší.
Alebo Ti to mám v šarištine napísať pre lepšie pochopenie ?

Možno pochopíte obaja.

já chápem...
na vine je blava a blaváci...:)

No vidíš, že jaká si zrazu chápavá !

Poraď aj iným, že ako si sa k tomu dopracovala...hlavne blavákom...;)
bjuty smis
21.08.15,10:16
to je lahké, čítal som na porade :))
taiko
21.08.15,11:33
no to vies, vlastnu pohodlnost, lenivost, neschopnost a naslednu frustraciu je treba nejak kompenzovat ;)

AMEN !!!!

Tak týmto si ma dokonale zabil !
Chce se mi zvracet...du blejt velebosti.


P.S.:
Ešte dobre, že citáciu nechalo v pôvodnom znení, bez úpravy.
Dúfam, že tieto príspevky nebudú vymazané a ani nijak inak upravované.

ked som čítal o tej odmietnutej investícii, napadlo ma to isté...
ved prave. Ja si totitz reci "Bratislava versus Kosice versus Praha" neviem inac vysvetlit..
bjuty smis
21.08.15,12:21
potešilo...


práve som si kúpil 1. tohtoročný burčák :)))
taiko
21.08.15,12:23
potešilo...


práve som si kúpil 1. tohtoročný burčák :)))
to nejako skoro, ci nie?
bjuty smis
21.08.15,12:29
nie...neskoro :)))
kopretinka
21.08.15,12:50
....sa jej opýtal odkiaľ je ona.....z Rače neé....takže asi tak:(
mám rodinu v BA-babka hovorila po "dúbravsky",krstná sem-tam nejaké slovo,ale inak spisovne po slovensky,jej dcéra aj vnučka tiež.Keď vnučka niečo zatiahla po "blavácky",hneď bola upozornená,že ako to rozpráva....


[
Slovač - gadžovina nikdy nesklame a nezaprie svoje korene...
Vojenčil som neďaleko Rozvadova...prišli bažanti a ešte im vajgel horel na stanici niekde na rusnakoch a už mluvili jak rodilí češi....
u nás žijú češi.(alebo moraváci,neviem,hranica je za rohom) 50-60 rokov a za boha nepovedia po slovensky ani slovo......
ja sa tu váľam od smiechu :D:D:D:D ke´d niekto nesúhlasí s tým,ako moja sesternica učila svoje dieťa správnu výslovnosť :D:D:D
taiko
21.08.15,13:04
nepotesilo
http://ekonomika.sme.sk/c/7974689/vinic-bude-mozne-vysadit-iba-s-povolenim.html?ref=njct

kurnik sopa, uz cakam, kedy budem musiet do Bruselu list pisat, ked si budem chciet na balkone paradajku vysadit.
pavol54
21.08.15,13:18
nepotesilo
http://ekonomika.sme.sk/c/7974689/vinic-bude-mozne-vysadit-iba-s-povolenim.html?ref=njct

kurnik sopa, uz cakam, kedy budem musiet do Bruselu list pisat, ked si budem chciet na balkone paradajku vysadit.
čo si chcel robiť plantáž? No vidíš a to som si spomenul ako nás vo všetkom obmedzovala Moskva
taiko
21.08.15,13:30
nepotesilo
http://ekonomika.sme.sk/c/7974689/vinic-bude-mozne-vysadit-iba-s-povolenim.html?ref=njct

kurnik sopa, uz cakam, kedy budem musiet do Bruselu list pisat, ked si budem chciet na balkone paradajku vysadit.
čo si chcel robiť plantáž? No vidíš a to som si spomenul ako nás vo všetkom obmedzovala Moskva
nie nechcel som plantaz, len to obmadzovanie a diktat ma zacina uz desit.
buchač
21.08.15,14:14
ved prave. Ja si totitz reci "Bratislava versus Kosice versus Praha" neviem inac vysvetlit..

Tai nehnevaj sa, ale si príliš mladý, aby si poniektoré veci chápal a nie aby si si ich aj vysvetľoval.

Moja švekra mi tvrdila, že starší sú vždy múdrejší.
Ja som jej to veľmi rýchlo vyhnal z hlavy.
Čiže Ty kľudne môžeš byť odo mňa (staršieho) múdrejší (v poniektorých oblastiach) , no dovolím si tvrdiť, tie skúsenosti Ti ešte chýbajú...
misoft
21.08.15,14:25
Ako som čítal doterajšiu debatu (bez Bruselu)......
Mnohí máte i nemáte pravdu a ani šajnu, ako to bolo.
Košice!
VSŽ! Dôvod ich výstavby: Zdroj pracovnej sily, širokorozchodná s dovozom železnej rudy (aby sa nevozilo cez celú republiku) - mimochodom -. vozilo sa to v otvorených vozňoch a keď zafúkalo, fest sa z toho prášilo....
VSŽ - riadne znečistenie ovzdušia (i keď sa toto neriešilo za socializmu) a blízky zdroj elektriny (Vojany).

Bratislava v tej dobe bola akoby hlavné mesto provincie Slovensko, hlavné bola Praha.
A sme pri Prahe - keďže to bola "metropola" musela mať metro. Kto ho staval vo veľkej miere? Slováci. Odkiaľ bolo potrebné železo? Z Košíc!
Automobilka Škoda Mladá Boleslav - najväčšia automobilka v ČSSR (druhá bola Tatra Kopřivnice). Automobilka potrebovala karosárske plechy. Odkiaľ? No predsa z Košíc.

A už sme pri jadre veci.
Ruda prášila - ale len po Košice. Ruda sa spracovala na oceľ, plechy, konštrukčnú oceľ - opäť v Košiciach - smrad, rámus exhaláty ostali v Košiciach. Plechy sa vozili cez republiku do Mladej Boleslavi - ale tie plechy nerobili už smrad, prach. Čistulinké, pekne zabalené.....
A propó.... 1T karosárskej ocele (plechov) = 4000 Kčs. 1 Škoda 100 = cca 35000 Kčs (hmotnosť vozidla 800kg a to komplet). Zisk jak hovädo.... prachy zostali v Čechách.
Potom sa vyrábali Š105/120 - cena cca 40000Ksč - ale tona plechu bola stále 4000Kčs!
Takže zarábali na Slovákoch Česi.
Potom sme sa rozdelili.
Hlavným mestom sa stala Bratislava. Bo tej doby však mala len JEDEN most! Neskôr jej Praha povolila most SNP (známe UFO). Po rozdelení (a získaným statusom "hlavné mesto") odrazu sa mosty začali kotiť....
A na východe sú miesta, kde mosty sú v takom stave, že i ľudia sa po nich boja chodiť a pritom sú často jediným prístupom.

A opäť - kto profituje z toho? Bratislava! Z východu tam chodia pracovať. Prečo? Lebo diaľnice sú na západe, ak treba obchvat - prvá v poradí je Bratislava, potom západ a nakoniec ten koniec Slovenska.
Prečo nie sú investície na východe a juhovýchode? Lebo nie sú komunikácie (tie sa predsa prioritne stavajú na západe a hore na severe). Nie sú komunikácie, investor nepríde. Vláda dedukuje.... nieto investorov, tak na čo stavať diaľnice.
A sme doma....
buchač
21.08.15,14:35
Ako som čítal doterajšiu debatu (bez Bruselu)......

Čítal som dokonca aj príspevky od tých, ktorých som mal na ignore listu...to aby som bol trochu v obraze.

Ale poniektoré myšlienky sú tak od veci, ako keby ich autori neboli - nežili v tomto štáte...
Povyťahované myšlienky s kontextu, pomiešané rôzne témy v jedno...hotový miš - maš.

Ani nemá význam na to reagovať...nestoja dokonca ani za to ohodnotenie príspevku, nakoľko taká možnosť (totálna stupidita) tu nie je k dispozícii.
taiko
21.08.15,14:35
ved prave. Ja si totitz reci "Bratislava versus Kosice versus Praha" neviem inac vysvetlit..

Tai nehnevaj sa, ale si príliš mladý, aby si poniektoré veci chápal a nie aby si si ich aj vysvetľoval.

Moja švekra mi tvrdila, že starší sú vždy múdrejší.
Ja som jej to veľmi rýchlo vyhnal z hlavy.
Čiže Ty kľudne môžeš byť odo mňa (staršieho) múdrejší (v poniektorých oblastiach) , no dovolím si tvrdiť, tie skúsenosti Ti ešte chýbajú...
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)
buchač
21.08.15,14:38
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)

Skôr "jeseňou života"...;)
Mne Jarné "vetry" smrdia...som na ne alergický.
taiko
21.08.15,14:38
Ako som čítal doterajšiu debatu (bez Bruselu)......
Mnohí máte i nemáte pravdu a ani šajnu, ako to bolo.
Košice!
VSŽ! Dôvod ich výstavby: Zdroj pracovnej sily, širokorozchodná s dovozom železnej rudy (aby sa nevozilo cez celú republiku) - mimochodom -. vozilo sa to v otvorených vozňoch a keď zafúkalo, fest sa z toho prášilo....
VSŽ - riadne znečistenie ovzdušia (i keď sa toto neriešilo za socializmu) a blízky zdroj elektriny (Vojany).

Bratislava v tej dobe bola akoby hlavné mesto provincie Slovensko, hlavné bola Praha.
A sme pri Prahe - keďže to bola "metropola" musela mať metro. Kto ho staval vo veľkej miere? Slováci. Odkiaľ bolo potrebné železo? Z Košíc!
Automobilka Škoda Mladá Boleslav - najväčšia automobilka v ČSSR (druhá bola Tatra Kopřivnice). Automobilka potrebovala karosárske plechy. Odkiaľ? No predsa z Košíc.

A už sme pri jadre veci.
Ruda prášila - ale len po Košice. Ruda sa spracovala na oceľ, plechy, konštrukčnú oceľ - opäť v Košiciach - smrad, rámus exhaláty ostali v Košiciach. Plechy sa vozili cez republiku do Mladej Boleslavi - ale tie plechy nerobili už smrad, prach. Čistulinké, pekne zabalené.....
A propó.... 1T karosárskej ocele (plechov) = 4000 Kčs. 1 Škoda 100 = cca 35000 Kčs (hmotnosť vozidla 800kg a to komplet). Zisk jak hovädo.... prachy zostali v Čechách.
Potom sa vyrábali Š105/120 - cena cca 40000Ksč - ale tona plechu bola stále 4000Kčs!
Takže zarábali na Slovákoch Česi.
Potom sme sa rozdelili.
Hlavným mestom sa stala Bratislava. Bo tej doby však mala len JEDEN most! Neskôr jej Praha povolila most SNP (známe UFO). Po rozdelení (a získaným statusom "hlavné mesto") odrazu sa mosty začali kotiť....
A na východe sú miesta, kde mosty sú v takom stave, že i ľudia sa po nich boja chodiť a pritom sú často jediným prístupom.

A opäť - kto profituje z toho? Bratislava! Z východu tam chodia pracovať. Prečo? Lebo diaľnice sú na západe, ak treba obchvat - prvá v poradí je Bratislava, potom západ a nakoniec ten koniec Slovenska.
Prečo nie sú investície na východe a juhovýchode? Lebo nie sú komunikácie (tie sa predsa prioritne stavajú na západe a hore na severe). Nie sú komunikácie, investor nepríde. Vláda dedukuje.... nieto investorov, tak na čo stavať diaľnice.
A sme doma....
Vsetko beriem. A co teda s tym ideme robit ? Naco su take reci dobre? Co z nich vyplyva, ci ake ponaucenie si z nich mame zobrat? Ako mozeme tieto, povedzme, fakty rozumne pouzit, aby nesluzili len ako nezmyselne zamienky nezyselnych debat?
taiko
21.08.15,14:40
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)

Skôr "jeseňou života"...;)
Mne Jarné "vetry" smrdia...som na ne alergický.
ved hej, len to uz zacina miestami vyzerat, ze si aj Ty tymi najmudrejsimi, najskusenejsimi jarnymi vetrami zasmradol. Treba dat nato pozor ;)
misoft
21.08.15,14:42
Rozumné fakty?
Jeden by bol.... ale to mnohí asi neprehltnú.....
buchač
21.08.15,14:51
Rozumné fakty?
Jeden by bol.... ale to mnohí asi neprehltnú.....

Napríklad ten, že ak sa ozve niekto proti Blave a blavákom, tak sa okamžite zdvihne vlna odporu.
Ak sa to deje naopak, tak čuduj sa svete....ono sa, kuwa, nič nedeje...
Ba dokonca aj rodení východniari - pár rokov naturalizovaní prisťahovalci - akože blaváci pomaly stoja v haptáku a tlieskajú. Že komu ? Stačí čítať....
buchač
21.08.15,14:56
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)

Skôr "jeseňou života"...;)
Mne Jarné "vetry" smrdia...som na ne alergický.
ved hej, len to uz zacina miestami vyzerat, ze si aj Ty tymi najmudrejsimi, najskusenejsimi jarnymi vetrami zasmradol. Treba dat nato pozor ;)

POZOR na jedno !!!!!!
Ak čítaš moje príspevky, tak sú to moje skúsenosti, moje zážitky, moje "múdrosti"...

Ak čítaš príspevky (povedzme) od korely....tak sú to skúsenosti známych, rodiny, ich priateľov, ich známych...NO ALE aj napriek tomu sú to všeobecnosti a žiadne konkrétnosti.

Tie Jarné vetry len smradia a podľa toho to aj tak vyzerá...
pavol54
21.08.15,15:20
nepotesilo
http://ekonomika.sme.sk/c/7974689/vinic-bude-mozne-vysadit-iba-s-povolenim.html?ref=njct

kurnik sopa, uz cakam, kedy budem musiet do Bruselu list pisat, ked si budem chciet na balkone paradajku vysadit.
čo si chcel robiť plantáž? No vidíš a to som si spomenul ako nás vo všetkom obmedzovala Moskva
nie nechcel som plantaz, len to obmadzovanie a diktat ma zacina uz desit.
v čom ťa toto nariadenie obmedzuje?
pavol54
21.08.15,15:22
potešilo...


práve som si kúpil 1. tohtoročný burčák :)))
Z HROZNA?
misoft
21.08.15,15:27
nepotesilo
http://ekonomika.sme.sk/c/7974689/vinic-bude-mozne-vysadit-iba-s-povolenim.html?ref=njct

kurnik sopa, uz cakam, kedy budem musiet do Bruselu list pisat, ked si budem chciet na balkone paradajku vysadit.
čo si chcel robiť plantáž? No vidíš a to som si spomenul ako nás vo všetkom obmedzovala Moskva
nie nechcel som plantaz, len to obmadzovanie a diktat ma zacina uz desit.
v čom ťa toto nariadenie obmedzuje?
No nemôže si vzadu za domom nasadiť vinič bez povolenia....:D
jar88
21.08.15,15:31
Ako som čítal doterajšiu debatu (bez Bruselu)......
Mnohí máte i nemáte pravdu a ani šajnu, ako to bolo.
Košice!
VSŽ! Dôvod ich výstavby: Zdroj pracovnej sily, širokorozchodná s dovozom železnej rudy (aby sa nevozilo cez celú republiku) - mimochodom -. vozilo sa to v otvorených vozňoch a keď zafúkalo, fest sa z toho prášilo....
VSŽ - riadne znečistenie ovzdušia (i keď sa toto neriešilo za socializmu) a blízky zdroj elektriny (Vojany).

Bratislava v tej dobe bola akoby hlavné mesto provincie Slovensko, hlavné bola Praha.
A sme pri Prahe - keďže to bola "metropola" musela mať metro. Kto ho staval vo veľkej miere? Slováci. Odkiaľ bolo potrebné železo? Z Košíc!
Automobilka Škoda Mladá Boleslav - najväčšia automobilka v ČSSR (druhá bola Tatra Kopřivnice). Automobilka potrebovala karosárske plechy. Odkiaľ? No predsa z Košíc.

A už sme pri jadre veci.
Ruda prášila - ale len po Košice. Ruda sa spracovala na oceľ, plechy, konštrukčnú oceľ - opäť v Košiciach - smrad, rámus exhaláty ostali v Košiciach. Plechy sa vozili cez republiku do Mladej Boleslavi - ale tie plechy nerobili už smrad, prach. Čistulinké, pekne zabalené.....
A propó.... 1T karosárskej ocele (plechov) = 4000 Kčs. 1 Škoda 100 = cca 35000 Kčs (hmotnosť vozidla 800kg a to komplet). Zisk jak hovädo.... prachy zostali v Čechách.
Potom sa vyrábali Š105/120 - cena cca 40000Ksč - ale tona plechu bola stále 4000Kčs!
Takže zarábali na Slovákoch Česi.
Potom sme sa rozdelili.
Hlavným mestom sa stala Bratislava. Bo tej doby však mala len JEDEN most! Neskôr jej Praha povolila most SNP (známe UFO). Po rozdelení (a získaným statusom "hlavné mesto") odrazu sa mosty začali kotiť....
A na východe sú miesta, kde mosty sú v takom stave, že i ľudia sa po nich boja chodiť a pritom sú často jediným prístupom.

A opäť - kto profituje z toho? Bratislava! Z východu tam chodia pracovať. Prečo? Lebo diaľnice sú na západe, ak treba obchvat - prvá v poradí je Bratislava, potom západ a nakoniec ten koniec Slovenska.
Prečo nie sú investície na východe a juhovýchode? Lebo nie sú komunikácie (tie sa predsa prioritne stavajú na západe a hore na severe). Nie sú komunikácie, investor nepríde. Vláda dedukuje.... nieto investorov, tak na čo stavať diaľnice.
A sme doma....
Dúfam že vieš načo sa v ČSSR používal Štatistický úrad a že to tvoje šermovanie s cenami je totálna sprostosť.
A zrejme vieš aj to, ako ministerstvo financií vlastne vytváralo ceny a dane.
Keď chceli výsledky, tak socialistická ekonomika vedela zvládať daň od (mínus) -800% po (plus) +800%. Naviac aj maloobchodné ceny upravovali podľa úspor obyvateľstva a aj tie informácie im dodával Štatistický úrad.
-------------------------------------------------------
Tak že doplácali ste na neschopnosť plánovaného hospodárstva a komunistické sny o vojenskej porážke imperializmu. Nie na Prahu a nie na Čechov, ale na aparátčikov, ktorí sedeli na rôznych sekretariátoch po celom Československu a samozrejme, že aj v Prahe, Bratislave, Košiciach a dokonca aj v nejakom Okrese na severe Čiech.
jar88
21.08.15,15:34
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)

Skôr "jeseňou života"...;)
Mne Jarné "vetry" smrdia...som na ne alergický.
ved hej, len to uz zacina miestami vyzerat, ze si aj Ty tymi najmudrejsimi, najskusenejsimi jarnymi vetrami zasmradol. Treba dat nato pozor ;)

POZOR na jedno !!!!!!
Ak čítaš moje príspevky, tak sú to moje skúsenosti, moje zážitky, moje "múdrosti"...

Ak čítaš príspevky (povedzme) od korely....tak sú to skúsenosti známych, rodiny, ich priateľov, ich známych...NO ALE aj napriek tomu sú to všeobecnosti a žiadne konkrétnosti.

Tie Jarné vetry len smradia a podľa toho to aj tak vyzerá...

Vraj múdrosti.:D To by si si mal nechať patentovať a nie takto verejne rozhadzovať.:eek:
jar88
21.08.15,15:36
To čo tu potíte a podnes v sebe živíte je totálna nerozumnosť.
Myslím to, kto na koho dopláca.
-------------------------------------------
Doplácate len a len na vlastnú nemohúcnosť.
buchač
21.08.15,15:36
Tak že doplácali ste na...
...a ONI - Jarné vetry kde duli ... v ktorej diere boli ONI schovaný ???
buchač
21.08.15,15:37
Vraj múdrosti.:D To by si si mal nechať patentovať a nie takto verejne rozhadzovať.:eek:

Veru, veru ...
Nehádžme perly sviniam !
jar88
21.08.15,15:40
Tak že doplácali ste na...
...a ONI - Jarné vetry kde duli ... v ktorej diere boli ONI schovaný ???
Určite nie niekde v armáde.
korela
21.08.15,16:10
Nechápem, čo má stále niekto s tou korelou. Korela tiež pracovala a pracovala aj na miestach, kde získala dostatočný prehľad o dianí v štáte. A podstatný, je na nezaplatenie. V tej najlepšej dobe.
Teraz rastie iba to, čo sa v danej dobe zasialo. Vtedy sa mal národ angažovať a nevoliť tie figúrky, na ktoré si dnes málokto spätne spomenie.
Ale zato niekto od vojska a poznaní všetkých mostov v ČSSR má prehľad ako nikto iný.
Čo sa týka veku, tak neviem kto je múdrejší a skúsenejší, či starý jašter, u r č i t e staršia korytnačka, alebo generácia stredného veku. Ja sa rada nechávam poučiť aj svojimi deťmi, a to majú podstatne menej. Pretože sú pre mňa prínosom.
Nikdy nezabudnem, keď sme tlačili mamu na referendum o únii, ako povedala: "Veď uvidíte, čo s vami únia bude robiť".

Stále treba opakovať dokola, že korela vychádza z informácií JPP - známi, priatelia, rodina a pod.. až kým sa to nedostane na tomto fóre každému pod kožu.
Správne, korela nebude písať všetko v 1. os. j.č. Ale čo napíše, napíše pravdivo s najvyšším svedomím.
Každý má na výber - prečítať alebo preskočiť.
Nandrolon
21.08.15,16:14
Vyberám si preskočiť, lebo tento príspevok je zrelý na psychiatriu, spolu s Jar-ovými príspevkami...
korela
21.08.15,16:28
K VSŽ.
To je prakticky to isté, čo som tu včera napísala. Že na Slovensku sa vyrábali polotovary, komponenty, ale finalizácia výrobkov bola zväčša v CZ.
Koľko bolo na Slovensku GR? Koľko bolo farmaceutických výrob na SK? Až tri? Kde mali GR?
No predsa Spofu v Prahe. Pritom sme mali Slovenské ministerstvo zdravotníctva.
Dredy sa nedajú rozčesať, iba odstrihnúť.
korela
21.08.15,16:32
KE nech sú radi, že tam nechodí BA manažment, ako obsadil Ostravu pražský, resp. český.
buchač
21.08.15,17:03
Vyberám si preskočiť, lebo tento príspevok je zrelý na psychiatriu, spolu s Jar-ovými príspevkami...

Veru...ako keby svedomie skočilo do Dunaja...
korela
21.08.15,17:53
Niekto má svedomie ako - Moje svedomie je zrkadlo, na ktoré mi dýchli.
("Moja pamäť je zrkadlo, na ktoré mi dýchli." M. Válek)
jar88
21.08.15,18:09
Vyberám si preskočiť, lebo tento príspevok je zrelý na psychiatriu, spolu s Jar-ovými príspevkami...
Mám ti ukázať ktoré tvoje príspevky sú vhodné na psychiatriu?
Preskočil som ich, ale nič som ti k tomu nenapísal.
--------------------------------
Ideme na to?:--- Alebo?:o
Mila123
21.08.15,18:47
buchač
22.08.15,09:12
...a ONI - Jarné vetry kde duli ... v ktorej diere boli ONI schovaný ???
Určite nie niekde v armáde.

Do armády nebrali za žiadnej éry kriminálnikov...a ani neberú.
FCL je síce iný level, ale tam je to aj o iných hrátkach.
----------------------------------------------------------------

Vždy lepšie v armáde, ako niekde inde.


Vždy lepšie robiť, počúvať rozkazy za solídne peniaze ako byť zamestnaný u nejakého debilného "podnikateľa" za minimálku, ktorý len šikanuje, odrbáva zamestnacov a ojebuje štát...

Vždy lepšie brať pekný výsluhový príspevok, ktorý je vyšší ako hociaká mzda u vyššie spomenutých podnikateľov - debilov, ktorí si nevážia prácu iných = svojich zamestnacov.
korela
22.08.15,17:56
SBS.
buchač
22.08.15,19:36
:D :D :D :D :D
lujza.j
22.08.15,19:38
nebuc taký precitlivelý :D:---
buchač
22.08.15,19:42
nebuc taký precitlivelý :D:---

He...a na čo ?...alebo na koho ?
Ako by básnik povedal, takéto hodnotenie je pre mňa vyznamenaním...;)
misoft
22.08.15,20:45
:D :D :D :D :D
No ty brďo.... to je bohatá nádielka....
Ale je tu jedna istota..... čítajú to..... mínusky sú nepodstatné....
kopretinka
22.08.15,21:00
:D :D :D :D :D
to sú mínusky,ktoré si dal korele?
promont maja
23.08.15,05:59
.. srdce povie ... pomeee .. žimee ... toť ma bavííí ...


https://www.youtube.com/watch?v=K6C5feMlMhk
buchač
23.08.15,06:20
:D :D :D :D :D
to sú mínusky,ktoré si dal korele?

Nebuď labuť....
Moje hodnotenia sú predsa inak znázornené.
Tá tabuľka, čo som dal...predsa pod dátumom ohodnotenia nie je uverejnený nick.
Ak ja hodnotím, tak pod tým dátum je aj uvedený nick,ktorý bol hodonotený.....či ?

Ak neveríš alebo nepoznáš princíp, tak si to over..;)

P.S.:

Mínusky korele ?
1. ...a to je kto ? Nejaký nový názov paštéky ?
2. korelu mám v ignore ...;)
3. ...a korele som nadrbal za tie jej drísty toľko nesúhlasných a neužitočných, že by to nevystačilo na A4...:rolleyes:
Mila123
23.08.15,06:42
buchač
23.08.15,07:11
zaraďte sa......
http://automix.atlas.sk/novinky/854821/britski-vedci-odhalili-sedem-osobnosti-vodicov-na-europskych-cestach-?utm_source=karusel&utm_medium=cp&utm_campaign=cross
Okrem Učiteľa a Utečenca z každého trošku...podľa okolností, nálady, bulharskej konštanty a vplyvu počasia na rast plodín v Thajsku... ;)
Nandrolon
23.08.15,07:26
SBS.

SBS - to sú ti dlhodobo nezamestnaní invalidi v tých hypermarketoch, ktorý majú menšie právomoci ako bežn7 človek? myslím "doslovne"...
?
?
?
...
To si iba hypermarkety dodržujú tú kvótu zamestnávať ZŤP, čo im plynnie zo zákona....
My radšej platíme každoročne sankciu od percenta, ktoré sme nezamestnali...

Ak tu je nejaký manažér, vie, o čom hovorím...
netýka sa to jednoosobových s.r.o. :-)))))))))))))
buchač
23.08.15,07:32
SBS.

SBS - to sú ti dlhodobo nezamestnaní invalidi v tých hypermarketoch, ktorý majú menšie právomoci ako bežn7 človek? myslím "doslovne"...

Skôr by ma zaujímalo, čo tou skratkou chcela básnička povedať.
Nandrolon
23.08.15,09:01
Jar88 - dopraj si trochu romantiky https://www.youtube.com/watch?v=SbWeP7KkeCU
Ale určite to poznáš....
Nandrolon
23.08.15,09:16
.... asi som sa zamíloval :):)
taiko
23.08.15,09:32
Rozumné fakty?
Jeden by bol.... ale to mnohí asi neprehltnú.....
ja som nepisal o rozumnych faktoch, ale o faktoch, ktore sa daju rozumne pouzit :)
taiko
23.08.15,09:36
pozor, pozor, toto uz jarnymi vetrami zavana :)

Skôr "jeseňou života"...;)
Mne Jarné "vetry" smrdia...som na ne alergický.
ved hej, len to uz zacina miestami vyzerat, ze si aj Ty tymi najmudrejsimi, najskusenejsimi jarnymi vetrami zasmradol. Treba dat nato pozor ;)

POZOR na jedno !!!!!!
Ak čítaš moje príspevky, tak sú to moje skúsenosti, moje zážitky, moje "múdrosti"...

Ak čítaš príspevky (povedzme) od korely....tak sú to skúsenosti známych, rodiny, ich priateľov, ich známych...NO ALE aj napriek tomu sú to všeobecnosti a žiadne konkrétnosti.

Tie Jarné vetry len smradia a podľa toho to aj tak vyzerá...
buchy ja som nepisal o skusenstiach, ani o sposobe ich nadobudnutia. ja som pisal o prehlasovani sa za mudrejsieho a skusenejsieho. Niekto moze totiz zit dlho ako Matuzalem a skusenosti moze mat menej ako 2 rocne dieta. Nuz a ako sa Ti podarilo do toho Korelu dostat, tomu naozaj nerozumiem :)
buchač
23.08.15,10:23
buchy ja som nepisal o skusenstiach, ani o sposobe ich nadobudnutia. ja som pisal o prehlasovani sa za mudrejsieho a skusenejsieho. Niekto moze totiz zit dlho ako Matuzalem a skusenosti moze mat menej ako 2 rocne dieta. Nuz a ako sa Tin podarilo do toho Korelu dostat, tomu naozaj nerozumiem :)

No vidíš...nerozumieš...;)
Ale ako bývalý mostár viem aspoň premostiť..či ?
misoft
23.08.15,10:29
Rozumné fakty?
Jeden by bol.... ale to mnohí asi neprehltnú.....
ja som nepisal o rozumnych faktoch, ale o faktoch, ktore sa daju rozumne pouzit :)
No veď to.... rozumné fakty.... lenže pri mnohých nerozumných občanoch tieto rozumné fakty sú nanič....
pavol54
23.08.15,11:28
FAKT JE FAKT. fakt nepozná prídavné meno čo je to rozumný fakt čo je to blbý fakt pravda tiež nepozná prídavné mena dobrá pravda zlá pravda pojmy (fakt, pravda 1+1 =2) sú axiomy ktorých parametre neskúmame (neexistuje lepší fakt, zlá pravda, menšia dvojka(možno na pľúcach) ako píše taiko fakt(potvrdená skutočnosť, realita) sa dá využiť rozumne alebo nerozumne
misoft
23.08.15,11:33
FAKT JE FAKT. fakt nepozná prídavné meno čo je to rozumný fakt čo je to blbý fakt pravda tiež nepozná prídavné mena dobrá pravda zlá pravda pojmy (fakt, pravda 1+1 =2) sú axiomy ktorých parametre neskúmame (neexistuje lepší fakt, zlá pravda, menšia dvojka(možno na pľúcach) ako píše taiko fakt(potvrdená skutočnosť, realita) sa dá využiť rozumne alebo nerozumne
Hmmm... pekné traktáty.... aj to o pravde.... dobrá pravda, zlá pravda.... a čo tak milosrdná pravda?....
Takže i fakt môže byť dobrý, zlý, nezmyselný, pre blbov....
promont maja
23.08.15,11:40
https://www.youtube.com/watch?v=XP3GRSvNs_0#t=40

.. páči sa mi ... Rakby a jeho zmysel pre pointu ... humornú ... jednoducho .. toto nemá chybu .. musíš sa smiať ...