SNEICA
14.08.15,08:40
dobry den....chcem poradakov poprosit o radu ...zijeme s druhom v byte ktory sme si kupili spolocne cize kazdy ma polovicu....chceme aby byt presiel vylucne do mojho vlastnictva odkupenim a potrebujeme kupno predajnu zmluvu....chcela som tu nasu spisat podla povodnej ked sme kupili byt ale je tam dalsich 8 roznych bodov...ako napisat zmluvu aby bola co najjednoduchsia no pre kataster akceptovatelna...dakujem
ivka70
14.08.15,06:50
Pouzi google, najdes tam nejake vzory kupno- predajnych zmluv.
Ak si chces byt ista na 100% s katastrom a nevyznas sa v zakonoch, daj si ju napisat pravnikovi.
lacotinka
14.08.15,06:57
Alebo použi notára
alebo použi zdravý rozum
Erzebeth
15.08.15,11:17
Zmluvu, ktorú by si stiahla z internetu, ťažko použiješ na prevod bytu. Najlepšie ti poslúži zmluva, ktorou ste byt kúpili. No, prečo si myslíš, že tých osem bodov zmluvy nie je potrebné uviesť do zmluvy?
Mária27
15.08.15,14:06
Teraz nepredávate byt ale len spoluvlastnícky podiel.
Možno to riešiť aj kúpnou zmluvou, ale už som videla, že nadobúdateľa kataster zapísal ako vlastníka dvoch polovíc bytu :)
Lepšie je spísať dohodu o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva s tým, že vyhlásite obojstranný súhlas so zrušením spoluvlastníctva predmetného bytu a že byt nadobudne jeden (uviesť ktorý) do výlučného vlastníctva a druhého vyplatí. Podpisy oboch účastníkov treba úradne osvedčiť.

Popis bytu a pozemku by v podstate mal byť taký ako ked ste ho nadobudli, ale pozor na § 42 katastrálneho zákona - neustále sa mení, dopĺňa a kataster vyžaduje všetko, čo je v najnovšom znení. Tiež treba všetko, čo je v § 5 bytového zákona.
SNEICA
02.09.15,16:57
moze byt v takejto dohode o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva priatel ako tarcha?myslim ze hej ale pre istotu sa pytam ...inak s tou dohodou je to super velmy mi to pomohlo takze dakujem za pomoc a aj to ideme riesit takouto dohodou...Maria27 nieje niekde na nete nejaky dobry vzor k takejto dohode?neviem totiz co presne by tam malo byt a chcem to napisat sama...dskujem a prajem pekny vecer
SNEICA
02.09.15,17:02
ahoj Erzebeth ja si nemyslim ze nieje potrebne uviest do zmluvy tych 8 bodov ja som len hladala co najjednoduchsie riesenie kedze sa tomu nerozumiem a chcem si to napisat sama...
Mária27
02.09.15,17:59
Priložila som vzor - trochu o inom, to si uprav. Nezabudni na § 42 - treba presne popísať byt aj parcelu pod ním, vaše podiely a pod. Podpisy si dáte overiť.
SNEICA
04.09.15,16:23
dakujem pekne za pomoc :)