bakaja
14.08.15,09:40
Dobrý deň prosím o radu. Minulý týždeň som kúpil auto, bývalí majiteľ urobil odhlášku na moje meno ale ja som ho ešte neprihlásil. V utorok ten týždeň mi odišla pravá náprava odlomená polos silenbloky pretože to bolo všetko hrdzavé (nevšimol som si). V kúpno predajnej zmluve mi napísal závady len deravý výfuk nič viac aj pri rozhovore mi povedal že všetko je v poriadku ujisťoval ma že je to bez investíce že mi auto ešte pár rokov vydrží. Majiteľovi som zavolal a ten mi povedal že o 2 týždne mi vráti peniaze lebo nemá teraz a on si prihlási naspäť auto. Nemám teraz ísť na políciu a prihlásiť na seba auto a potom urobiť odhlášku na neho?? všetky doklady som vrátil majiteľovi a ten si auto odtiahol domov. Sme z rovnakého okresu.
buchač
14.08.15,08:12
čo robiť ...???

Začni týmto ... https://sk.wikipedia.org/wiki/Otčenáš
Mila123
14.08.15,08:13
nepreháňaj,,,,,,,,,,
lujza.j
14.08.15,08:50
Ludia su fakt stale nepoucitelni....aby si dali auto pred kupou pozriet v servise....
buchač
14.08.15,09:38
Mila123 (Dnes 11:13) nepreháňaj,,,,,,,,
===========================
Nepreháňam...ale v takýchto situáciách som pesimista.
----------------------------------------
Veď čítaj realitu :

- jeden kúpil...druhý odhlásil
- auto je na trt
- vráti peniaze ... ALE momentálne nemá
- doklady sú u pôvodného majiteľa...auto tiež...peniaze tiež.

A dotyčný je ešte natoľko nepevný, že ešte aj to, čo vlastne nikdy nemal a momentálne ani nemá...tak to chce prepísať.


Miluška
...a teraz mi povedz...preháňam ?
...a teraz mi povedz...kto je normálnejší ???
bakaja
14.08.15,11:09
práve, že ja chodím do práce takže som ho chcel v piatok odniesť ku mechanikov (v piatok mám voľno)i nech sa naňho pozrie a aj kvôli tomu výfuku... keby mi peniaze nevrátil čo sa s tým dá robiť prosím radu to že som idiot už viem.
Peggynka
14.08.15,11:20
Písomne (doporučene!) ho vyzvi (uprav podľa potreby,vymenuj vady...nakoľko auto dňa xxx prevzal,na vrátenie kúpnej ceny + termín):
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ochrana-spotrebite-a/zodpovednost-za-vady-zaruka-pouzitej-veci/odstupenie-od-kupnej-zmluvy-na-pouzitu-vec/