musicman89
14.08.15,13:44
Dobrý deň,

mal by som otázku ohľadom prečerpanej dovolenky pri ukončení pracovného pomeru. Zamestnanec si prečerpal dovolenku o 1 deň. Otázkou je, či sa prečerpaná dovolenka odrátava z hrubej mzdy, alebo z čistej mzdy. Lebo podľa mojich skúseností z predchádzajúcich období sa prečerpaná dovolenka odrátavala z čistej mzdy. Teraz som však našiel na jednej stránke, ktorá publikovala článok ohľadom prečerpanej dovolenky,: "vymeriavací základ na platenie poistného na sociálne poistenie je suma príjmu zo závislej činnosti zamestnanca, znížená o náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, najmenej však na hodnotu 0,00 EUR. "
Skúšal som nájsť aj usmernenie, ktoré malo byť vydané sociálnou poisťovňou na začiatku februára tohto roku, ale nenašiel som.

Za odpovede som vám vopred vďačný.

Prajem vám pekný zvyšok leta.
veronikasad
14.08.15,12:01
veronikasad
14.08.15,12:03
stanviosko SP rieši len odvody, nerieši náhradu mzdy, ktorú vyplatil zamestnávatel a v zmysle ZP je zamestnanec povinný vrátiť.
veronikasad
14.08.15,12:19
V akom mzdovom SW robíš ? Idem asi písať do Krosu, nech v rámci tipov urobia vzorový príklad so zložkami mzdy , aby bolo dodržané usmernenie zo SP aj Zákonník práce.
musicman89
14.08.15,12:28
robíme v Pohode. je to ďalšia otázka ako sa to dá spraviť v SW
veronikasad
14.08.15,12:30
volaj infolinku POHODy, v našom SW (OLYMP) to zatial asi nevyriešili...