nmoncsi7
14.08.15,21:52
Dobrý deň,
Ja som od 20. apríla nezamestnaná (som evidovaná na úrade ako uchádzač o zamestnanie) a teraz, v auguste by som chcela požiadať o príspevok na SzčO. Moja otázka sa týka toho, že keby som dostala príspevok, a začala by som podnikat ako SZčO, a popritom (napr. v septembri našla by som aj robotu ako zamestnanec v závode) mala by som u iného zamestnávateľa aj normálny pracovný pomer, aj vtedy by som mala nárok na príspevok?
Dakujem za odpoved
veronikasad
14.08.15,19:56
Pokial budeš živnosť vykonávať v súlade s podnikatelským plánom (teda nielen na papieri, ale budeš mať aj skutočné príjmy z nej), môžeš mať súbeh zamestnania a podnikania. Či treba nahlasovať na UP vznik prac.pomeru s istotou napísať neviem.
Lydia 1
15.08.15,15:50
Získanie príspevku na podnikanie je podmiené určitými povinnosťami, ktoré musí žiadateľ o príspevok dodržať. Hlavnou podmienkou je vykonávanie podnikateľskej činnosť po dobu minimálne 2och rokov.
veronikasad
15.08.15,15:54
tri roky ...

§ 49
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť

(1) Úrad môže poskytnúť príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť (ďalej len „príspevok“) na čiastočnú úhradu nákladov súvisiacich s prevádzkovaním samostatnej zárobkovej činnosti uchádzačovi o zamestnanie, ktorý bol vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace, ak v odseku 10 nie je ustanovené inak, a ktorý bude samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 ods. 1 písm. b) alebo písm. d), ak o príspevok písomne požiada. Uchádzač o zamestnanie, ktorému bol poskytnutý príspevok, je povinný samostatnú zárobkovú činnosť prevádzkovať nepretržite najmenej tri roky. Príspevok sa neposkytuje uchádzačovi o zamestnanie, ktorý je občanom so zdravotným postihnutím, ktorému bol poskytnutý príspevok podľa § 57 alebo ktorému je poskytovaný príspevok podľa § 60.
tina.mm
26.02.16,11:18
Príspevok sa neposkytuje uchádzačovi o zamestnanie, ktorý je občanom so zdravotným postihnutím, ktorému bol poskytnutý príspevok podľa § 57 alebo ktorému je poskytovaný príspevok podľa § 60.
A ak občanovi so zdravotným postihnutím nebol poskytnutý príspevok podľa § 57 a ani podľa § 60, tak sa mu príspevok poskytne?