babu13
15.08.15,08:43
Dobrý deň, rada by som sa spýtala na takú vec, ktorá je aktualna, pre mna, pracujem za TPP 10. mesiac zmluvy my vyprsí o 2 mesiace, a nerada by som ju davala predlžiť. chcela by som dat vypoved! teda otazka znie, mam potom narok na nejake davky, alebo prispevok alebo hocico. ovplivnuje to ci pockam na koniec zmluvy alebo dam vypoved skor? mam 25r.
veronikasad
15.08.15,07:00
Dokedy máš v pracovnej zmluve trvanie prac.pomeru (dátum) ?
babu13
15.08.15,07:01
do 31.10.2015
veronikasad
15.08.15,07:02
Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dohodnutým v PZ, ak sa medzitým so zamestnávatelom nedohodneš písomne inak (uzatvorením dodatku alebo dohody o zmene PZ). Žiadnu výpoveď ani oznámenie o skončení prac.pomeru zamestnávatelovi dávať nemusíš.

UP neskúma dôvod ukončenia prac.pomeru. Ak si v posledných 3 rokoch nemala prac.pomer trvajúci 730 kal.dní, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne.

Píšeš, že už máš 25 rokov, preto ti môže vzniknúť nárok na dávku v hmotnej núdzi. Informuj sa na UP, jej poberanie je však podmienené výkonom aktivačných prác alebo práce na dohodu viac ako 32 hod. mesačne.
Lydia 1
15.08.15,15:41
Nárok na podporu v nezamestnanosti vzniká v prípade, pokiaľ si v posledných 3 rokoch najmenej 2 roky odvádzala - príp. tvoj zamestnávateľ za teba odvádzal poistné v nezamestnanosti v rámci odvodov do SP.