huhyu
15.08.15,14:58
Som budúci deviatak a na konci 8 ročníka som mal 4 dvojky a to zo slovenčiny, dejepisu, chémie, geografie, okrem toho jednotky. Tie 3 okrem sjl by som si vedel opraviť, dvojky len preto lebo som veľa chýbal na práve týchto hodinách. Prosim poraďte mi na akú školu mám ísť, a čo ďalej. Ale hlavne, či mám na to s takýmito známkami.
veronikasad
15.08.15,13:00
po základnej škole na gymnázium a minimálne posledné dva ročníky strednej školy okrem prípravy na maturity venovať sa aj prípravám na prijatie na vysokú školu ...
huhyu
15.08.15,13:02
S vysokou školou počítam..
huhyu
15.08.15,13:03
Ale aká vysoká škola? A gymnázium? Nevedela by si presnejšie?
huhyu
15.08.15,13:04
Stačí odbor
veronikasad
15.08.15,13:05
v ktorom regione žiješ ?
veronikasad
15.08.15,13:07
veronikasad
15.08.15,13:08
Ak sa objaví na Porade Mila 123, dá ti komplexnejšie odpovede, jej dcéra študuje zubárinu
ivka70
15.08.15,13:19
Ak sa chces stat zubarom, tak potrebujes vystudovat medicinu. Na tu je urcite najlepsou pripravou gymnazium.
huhyu
15.08.15,13:19
Mám blízko do Košíc a aj Prešova. Ďakujem, tiežby sa tu objavila
Chobot
15.08.15,21:28
Akékoľvek gymnázium, ale najlepšie so zameraním na biológiu a chémiu. Ale môže byť hocijaké a ako už niekto napísal, 2 roky pred ukončením si kúp skriptá - príprava na prijímacie testy (vydáva ich skoro každá vysoká škola, kúp si tie, na ktorú školu potom budeš chcieť ísť). VYsoké školy ešte robia aj prípravné kurzy na prijímacie testy, ale to je skôr zárobková činnosť pre školy, než reálna príprava.
Andy Kralik
16.08.15,04:10
A doplnim ze na prijimacky na zubarinu a treba ucit intenzivnejsie ako na vseobecne lekarstvo. Prijima sa menej uchadzacov. Konkurencia je vyssia.
Mila123
17.08.15,06:45
v skratke......
platí, že musíš vedieť biológiu (nielen človeka, celú) a chémiu, tiež fyziku lepšie ako vyučujúci......
ak chceš ísť na zubné lekárstvo musíš vedieť, že už dnes každého cca 20. prijímajú na štúdium, v KE na UPJŠ každý rok okolo 40- 50 študentov....
a testy už dnes musia byť urobené na viac ako 95 %.....a to , že by ti nešla napr. matematika, nerieš, ako zubár ju nepotrebuješ.....
prijímacie skúšky sa robia z Ch, Biol, na SK, v ČR aj z fyziky,......
ale za 5 rokov, kým pôjdeš na skúšky sa môže veľa zmeniť......
držím palce!!!!!!
Andrea❤
06.10.17,12:54
Zdravím, dočítala som sa, že Vaša dcéra študuje zubárčinu.
Smiem sa opýtať na akej škole musí študovať??? Myslím aj strednú a vysokú...
alaya1
06.10.17,13:37
zadaj si to ako samostatnu otazku, :)... Stredna- akakolvek, vysoka Lekarska fakulta.
kopretinka
06.10.17,14:03
to sa pýtaš koho?
afrikánka
06.10.17,14:45
Keď bol môj syn v maturitnom ročníku na gymnáziu, tak som neriskovala a chodil na súkromnú prípravu k prijímačkám do BA. Testy boli náročné, v tej dobe mali 2 500 otázok, všade 4 možnosti. Bolo nutné všetky tieto údaje uložiť do mozgu. Konkurencia bola obrovská. Náklady boli "slušné", ale neľutujem, skončil lekársku fakultu s červeným diplomom.
Ak je dieťa šikovné a vytýči si cieľ, je na rodičovi, aby urobil všetko pre to, aby sa dostalo na vybratú VŠ.
Mila123
06.10.17,15:07
stredná škola? akákoľvek? nesúhlasím, mladšia dcéra má gymnázium a v ročníku je 45 poslucháčov a ani jeden z nich nemá inú SŠ ako gymnázium.....
pritom moja staršia dcéra je absolventkou SZS - odbor farmaceutický laborant a ukončila štúdium na LF, odbor všeobecné lekárstvo sa musela od 3. ročníka na SŠ doučovať biológiu a chémiu v rozsahu gymnaziálneho štúdia, počas štúdia na VŠ chodila na doučovanie fyziky zo SŠ ......
sama povie nikdy viac inú SŠ ako gymnázium ako príprava na štúdium na LF:.......
alaya1
06.10.17,15:25
ja poznam prakticku lekarku, ktora ma obchodnu akademiu a zubarku a ortopedku so zdravotnou skolou. Nikde nie je podmienka, ze musi byt absolventom gymnazia. Niekto moze byt mudry aj na odbornej skole a hlupakovi alebo lajdakovi ani gymnazium neda to, co potrebuje. Moja mamicka mala "gymnazium "tiez, otecko inu strednu skolu, ale to uz bolo davno.Otazka bola o tom.
afrikánka
06.10.17,16:54
Ja nemám to šťastie poznať lekára, ani zubára so strednou školou inou, ako gymnázium, či niekdajšou SVŠ, a zvlášť v dnešnej dobe, keď sa kladie veľký dôraz na stredoškolskú prípravu fyziky, biológie, chémie...túto predprípravu môže poskytnúť iba gymnázium. Dnešné prijímacie pohovory, ani štúdium na lek. fakulte nie je o klobáskách, chatách, autách, ako to bolo za totality. Štúdium medicíny spoločne s farmáciou patria medzi najťažšie VŠ.
Je aj pravda, že kedysi na vŕtanie a trhanie zubov stačila stredná odborná škola a absolventi boli tzv. dentisti, ale to bolo v časoch okolo svetových vojen. Dnes už starostlivosť o zuby pokročila a je samostatným študijným odborom na lekárskej fakulte.
Mimochodom, povolanie zubára je fyzicky veľmi náročné a vyčerpávajúce, aj napriek vymoženostiam anatomicky tvarovaných zubárskych stoličiek, zubári veľmi trpia na chrbticu z neprirodzených polôh pri výkonoch na pacientoch
Anina2
06.10.17,18:08
Máš pravdu, je to náročné povolanie - nielen fyzicky. Chlapec by si mal dať aj takú otázku, či má na to "žalúdok", lebo nie každý pacient má 100% hygienu ústnej dutiny...
Mila123
06.10.17,18:38
keby len ústna dutina......
alaya1
06.10.17,19:01
teda ludske telo ma par otvorov, myslim, ze usta su tie asi najprijatelnejsie .
afrikánka
06.10.17,20:52
Zdá sa mi, že niekto tu upratuje a dáva neužitočné...