skusimto
16.08.15,15:54
poradte mi prosim niekto.po havarii som skoncila ako poskodena s autom podla likvidatora na totalku ,dva dni po havarii sa mi ozval ze musi dat auto -teda vrak ohodnotit na burzu a cena sa mi odrata od plnenia poistnej udalosti aj 5 percentna spoluucast..ale naco mi bude ten vrak ved je nespenazitelny a ako auto vyhlasim z evidencie...preco ma na to nutia ...preco neni spravodlivost na slovensku ...jazdila som podla pravidiel cestnej premavky pako mi nedal prednost snazila som sa dobrzdit co sa mi aj podarilo on to do mna vpalil a jeho vysvetlenie prepacte ja som myslel ze som na hlavnej ..auto mam rozbite a bolestiach ani nehovorim ktore som utrpela pri naraze..vyjadrenia poistovne nevestia nic dobreho....chcem sa najviac priblizit k aktualnej cene za auto v case pred nehodou..co ma robit.....
ivka70
16.08.15,14:05
buchač
16.08.15,14:07
Čo robiť ?

Možností je viacero.
Od prežúvania kamienkov až po rozbitie huby pakovi. ;)

Ale inak ?
Máš proste smolu.
Nie si prvá a ani posledná, kto takto dopadol.
Medzi nich sa zaraďujem aj ja.
skusimto
16.08.15,14:25
chcem len radu..ako dalej....mozno niekto ma riesenie kto to dotiahol az do konca..nikdy som nemala havariu.. piste piste...vsetko sa ceni
ivka70
16.08.15,14:28
Do akeho konca? vsetci to dotiahli az do konca, zial, pri totalke nikdy nedostanes cenu auta tak ,ako by si si predstavovala. Mozes si najst opravara, ktory ti za vyplatrne poenize auto da dokopy, ale to povodne auto to uz nikdy nebude ....
buchač
16.08.15,14:58
skusimto (Dnes 17:25) chcem len radu..ako dalej....mozno niekto ma riesenie kto to dotiahol az do konca..nikdy som nemala havariu.. piste piste...vsetko sa ceni
=====================================

...a čomu si neporozumela z môjho komentu ???

Proste nemáš šancu dostať sa k svojej cene po splnení všetkých platieb od poisťovne...NEEXISTUJE !

Vrak musíš dať na šrotovisko, inak bez papiera nebude odhlásené z evidencie.

Alebo si ho necháš a kúpiš iný vrak a z týchto dvoch sa pokúsiš poskladať to jedno auto. Vopred vravím, že sa to neoplatí...aj ja som dumal nad takouto cestou.

--------------------------------

Vinníka nehody môžeš maximálne hnať na súd pre zdravotné problémy...ale to nemá nejak význam.

Kvôli autu - doplatku ani neuvažuj...každý súd zmetie zo stola.
skusimto
16.08.15,15:01
.namysli som mala skor napriklad pravne nalezitosti, co z vrakom ked ho predam ako auto odhlasim z evidencie,,ja si uvedomujem ze za auto uz tolko nedpstanem.. ako mam minimalizovat skodu.naco mi bola havarijna poistka ..ked som to mohla nahlasit z pzp vinnika atd
skusimto
16.08.15,15:11
porozumela som pochopila som ...vsetko
evuš
16.08.15,15:14
Ak máš HP preštuduj si, čo a ako....my Ti moc neporadíme...iba dobrý právnik, či ten, čo Ti HP poskytol a vzal zato prachy...
skusimto
16.08.15,15:19
dik...to bude asi najrozumnejsie
buchač
16.08.15,15:20
Pre zaujímavosť sa pýtam :
1. Aké auto
2. Aký ročník
3. Koľko kilákov nabehaných
4. Aká škoda

...atď
misoft
16.08.15,15:49
Polopatistiscky:

poradte mi prosim niekto.po havarii som skoncila ako poskodena s autom podla likvidatora na totalku ,dva dni po havarii sa mi ozval ze musi dat auto -teda vrak ohodnotit na burzu a cena sa mi odrata od plnenia poistnej udalosti aj 5 percentna spoluucast kto? Likvidátor? Nemysliteľné. je to stále TVOJ majetok, on nemá čo rozhodovať, ako s ním naložíš!..ale naco mi bude ten vrak ved je nespenazitelny a ako auto vyhlasim z evidencie... odviezť na autovrakovisko (au odvoz niekedy majú), zošrotujú, lajstro o tom dajú, pôjdeš na DI a odhlásiš...preco ma na to nutia ...preco neni spravodlivost na slovensku ...jazdila som podla pravidiel cestnej premavky pako mi nedal prednost snazila som sa dobrzdit co sa mi aj podarilo on to do mna vpalil a jeho vysvetlenie prepacte ja som myslel ze som na hlavnej ..auto mam rozbite a bolestiach ani nehovorim ktore som utrpela pri naraze..ak ti doktor vystaví lajstrá o bolestnom, vymáhaj od toho PAKA - súdne....vyjadrenia poistovne nevestia nic dobreho....chcem sa najviac priblizit k aktualnej cene za auto v case pred nehodou..za staré auto/vrak nikdy nedostaneš ako za nové..... stráca každým dňom svoju hodnotu....co ma robit.....
skusimto
16.08.15,15:56
C3.exlusiv,.rok vyroby2010,.km 60000,rozbity cely predok auta aj dvere,vystrelili dva erbegy..inak je krasne velmi zachovale ,ked som zavolala na info linku svojej havarijnej poistky odporucili mi najblizsi autorizovany servis...teraz uz viem preco......kedze pracujem v nemecku vsetko sa to tymto zhorsilo naspet som sa musla vratit do prace a rozmyslam keby som to doriesenie z havarijnej odmietla a nahlasila u vinnika nehody z pzp by mi ho v lacnejsom srvise urcite spravili..pochopte možno to vyznie ze som sprosta ale nikdy som nemala havariu neviem ako mam postupovat co mam prijat a co mozem odmietnut ake mam prava
lujza.j
16.08.15,17:23
"pán"mal akú poisťovňu?
skusimto
16.08.15,17:28
ALIANZ
expeeert
17.08.15,05:43
- Keď máš havarijnú, tak to rieš z tvojej havarijnej poistky, nie z PZP vinníka. Na to si ju predsa uzatvárala. Tvoja a poisťovňa vinníkasi to potom medzi sebou vyrovnajú.
- Vždy komunikuj písomne, nie telefonicky - poštu posielať doporučene.
Na každý ich dopis reagovať čo najskôr, nenechávať to na "potom"
- Preštuduj si podmienky hav. poistenia (to si si mala pozrieť už vtedy, keď si ho uzatvárala, ale to je už teraz jedno. Väčšina si to číta až potom, keď sa niečo stane
V podstate väčšina ľudí pri poistkách ani nevie začo vlastne platí, len sa nechajú oblbnúť poisťovákom a sú spokojní že sú "poistení"... Vytriezvenie príde až po nejakej udalosti)
Spoluúčasť si uplatňuj z PZP vinníka, ale mala by ti prísť automaticky
- Preštuduj si zákon 381/2001 o PZP, na čo všetko máš nárok z poistovne vinníka a o aké paragrafy sa oprieť pri komunikácii s nimi.
- Uplatňuj si aj PN, bolestné, všetku škodu, ktorá ti haváriou vznikla.
- Vždy si sprav kópie z každého dokladu ktorý pošleš poisťovni.
Neviem akú máš ty hav. poisťovňu, ale ak vinník mal Allianz, tak to máš relatívne lepšie, u nás to je jedna z tých "normálnejších" poisťovní, ale samozrejme aj oni budú sa snažiť platiť čo najmenej (ale nie sú až také k.... ako Kooperatíva alebo Generali...)

Pre prípadný súd si treba najať právnika, väčšinou to poškodený vyhrá, ale to je u nás na dlhé lakte a poisťovne sa spoliehajú na to že drvivá väčšina poškodených sa na to vybodne.
lujza.j
17.08.15,07:13
kooperatíva je "konec japonec"...ale netreba sa dať....sú drzí ako ploštice a skúšajú.....