Mata83
30.05.06,16:47
Prosím Vás, viete mi poradiť? Ešte sa dá uplatniť zníženie sadzby poistného na starobné poistenie? Pracujem s datalockom a nikde neviem nájsť takú kolónku.
A mám problém, lebo ma čaká kontrola na sociálke (všetko od 2004) a nemám vydokladované od všetkých potvrdenia zo školy (hlavne za r.2004, keď som tu ešte nepracovala). Čo s tým? Vyrubia mi pokutu? Mám z toho veľký strach.
Ak môžte poraďte. Vopred ďakujem.
Tweety
30.05.06,14:52
Prosím Vás, viete mi poradiť? Ešte sa dá uplatniť zníženie sadzby poistného na starobné poistenie? Pracujem s datalockom a nikde neviem nájsť takú kolónku.
A mám problém, lebo ma čaká kontrola na sociálke (všetko od 2004) a nemám vydokladované od všetkých potvrdenia zo školy (hlavne za r.2004, keď som tu ešte nepracovala). Čo s tým? Vyrubia mi pokutu? Mám z toho veľký strach.
Ak môžte poraďte. Vopred ďakujem.
Nie, ak máš na mysli, to na deti, už je to zrušené. Pokuty:nemusia, nechajú čas na ich doplnenie.
DanielaSL
30.05.06,14:54
Zníženie sadzby starobného poistného sa už tento rok neuplatňuje. O pokute si netrúfam povedať...skús ešte či nepozháňaš nejaké doklady.
Mata83
30.05.06,15:28
A dá sa uplatniť úľava na manžela, ktorý je na invalidnom dôchodku? Alebo aké formy úľavy existujú?
Tweety
30.05.06,15:34
A dá sa uplatniť úľava na manžela, ktorý je na invalidnom dôchodku? Alebo aké formy úľavy existujú?
Takéto úľavy, resp. odpočítateľné položky dane z príjmu, sa dajú uplatniť iba pri ročnom zúčtovaní dane z príjmu.
Mata83
30.05.06,16:33
ďakujem, pomohli ste mi.