katya5
16.08.15,19:40
viete mi poradit? mam prevadzku v ktorej použivam pokladnu. v susednom priestore idem otvorit druhu s iným predmetom podnikania ma samostatny vchod iny nazov no vo je prechodna z vnutra s prvou prevadkou. možem použivat len jednu pokladnu? ekonomka tvrrdi že ano pretože je to pokladna na jedno a to iste ičo. aj adresa je rovnaka no su to 2 samostatne prevadzky.
veronikasad
16.08.15,17:44
ide o predaj tovaru alebo služby ?
veronikasad
16.08.15,17:48
V tom, že sú to dve prevádzky, pokial v hlavičke máš len obchodné meno firmy, problém nevidím. Skôr v technickom riešení, za ktoré môžeš dostať pri príp. kontrole pokutu - ak budeš brať od zákazníkov hotovosť a utekať s ňou do vedľajšej miestnosti. Blok musíš vydať skôr ako prevezmeš hotovosť ...
kopretinka
16.08.15,19:24
ako môže vydať blok skôr ako prijať hotovosť?? šak zákazník vezme bločik a uteče bez platenia,bude mať tovar,blok aj peniaze
Pošle zákazníka do vedľajšej prevádzky,ten to tam zaplatí,dostane blok aj tovar.Ona nemusí nikam s peniazmi utekať.
V žiadnom obchode som ešte nedostala blok skôr,ako som zaplatila.
veronikasad
17.08.15,04:43
V obchode nie, v reštaurácii ano. Preto som sa pýtala či ide o služby. Či budú zákazníci ochotní chodiť platiť do vedľajšej prevádzky ...
Nemôžeš od zákazníka zobrať peniaze a isť s nimi k pokladni do druhej miestnosti nablokovať a potom doniesť výdavok ...
Klient v novinovom stánku dostal pokutu za to, že zákazníkovi vydal tovar a výdavok peňazí skôr ako sa dotlačil pokladničný doklad.
Consultix
17.08.15,08:28
Nie som si uplne isty, ze je to koser. Vychadzam z toho, co hovori Zakon o ERP:

§ 2 Vymedzenie základných pojmov
Na účely tohto zákona sa rozumie
l) predajným miestom miesto, kde sa prijíma tržba,

§ 8 Pokladničný doklad
(1) Podnikateľ je povinný po zaevidovaní tržby v elektronickej registračnej pokladnici alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici odovzdať kupujúcemu pokladničný doklad okrem kópie pokladničného dokladu ihneď po jeho vytlačení v elektronickej registračnej pokladnici alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici; iný doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou alebo virtuálnou registračnou pokladnicou o prijatí tržby podnikateľ nesmie kupujúcemu odovzdať. Pokladničný doklad obsahuje najmenej tieto povinné údaje:
i) obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od sídla alebo miesta podnikania,

Nejako sa mi prieci s logikou, aby dve rozne prevadzky, ktore maju samostatne oznacenie prevadzky a pravdepodobne aj samostatne povolenie na prevadzku boli povazovane za jedno predajne miesto. Kedze predajne miesto (ak je odlisne od sidla) je na doklade z ERP povinny udaj, dostavame sa tu do problemu...
Na druhej strane, ak sa na to pozeram z uctovneho hladiska, tak dve prevadzky = dve pokladne (uctovne). Takze riesime stav: dve uctovne pokladne vs. jedna fyzicka.

Nehovorim, ze to nie je mozne a nepreslo by to kontrolou, ale osobne by som to neriskoval. Ak mate argumenty, rad sa necham presvedcit :)