hlucia
17.08.15,10:37
Mám otázku, firma chce kúpiť dve budovy, ktoré sú k sebe spojené. Jedna má kolaudáiu, druhá nie. Majiteľ chce prebúrať vchod zvnútra a používať tú staršiu ako sklad. Chce tam začať podnikať hneď a postupne prerábať tú staršiu. Neviem ako zaradiť tieto dve budovy do podnikania, najmä keď tá staršia nemá kolaudáciu a chce ju už využívať. ďakujem
Consultix
17.08.15,08:45
V tomto pripade nekupujete dve budovy, ale jednu stavbu zapisanu v katastri (po kolaudacii) a rozostavanu stavbu nezapisanu na LV (bez katastra). Podla mojho nazoru je treba doriesit kolaudaciu rozostavanej stavby (do kolaudacie sa v podstate povazuje za rozostavanu, aj ked je dokoncena). Samozrejme mozete vykonat stavebne upravy, ale len v sulade s povodnym stavebnym povolenim.
hlucia
17.08.15,08:51
A v prípade ak budú mať obidve kolaudáciu. Mám zaradiť obe do Obchodného majetku, odpisovať samostatne pokiaľ budú zvnútra spojené?
Consultix
17.08.15,09:19
Drzal by som sa toho, co bude na LV. Ak to budu dve samostatne stavby so samostatnym supisnym cislom, tak by som to evidoval na samostatnych kartach majetku.
hlucia
17.08.15,09:37
Ok tak to bude. ďakujem