Torreska Torreska
17.08.15,12:48
mám velikánsky problém,moj život je jedna veľká "toaleta",,,ked som doma som v pohode,ale akonáhle mám odísť z domu vysedávam na wc,opakovane aj 4x sa musím vrátiť spať, bolením bruška

,,,už 10r. sa liečim na psychiatrii,ked som mala 12r. sa mi obesil 17r. brat,,,,nastali mi tieto problémy s toaleou,nie v takej forme ako teraz,som po vybratí maternice a bojujem ešte viac s týmito problémami,už nevládzem,prosím pomôžte mi ako dalej
Kabaka123
17.08.15,11:16
tetánia - magnézium resp. horčík alebo calcium rep. vápnik.. chýbajú ti minerály a vitamíny....

som schizofremik, už nieľkoľko rokov sa liečim, pred pár rokmi, keď mi zomrel dedko, mala som recidívu, pár rokov som mala problém so žaludočnými ťažkosťami, hnačkami, tiež som vyšla z domu, pred odchodom na WC, akonáhle som vyšla, musela som sa vrátiť, búšilo mi srdce, keď som prišla do uzatvoreného bolo mi zle, do obchodu bolo mi zle, na odpadnutie, nevedela som celkom presne zadefinovať stav...., samozrjeme hneď u psychiaričky, ale nič, išlo o fyzické problémy, ktoré sa vyvinuli zo psychiky,

nakoniec mi neurologička urobila test - pozitivny na TETÁNIU
nasadila mi magnezium a odvtedy problémy sa výrazne obmedzili až ustali, brala som ho pravidelne, a teraz si ho už nasadím len vtedy, keď na mňa prichádza tento "môj stav"

tetánia - strach zo strachu

Tetánia je bolestivé a kŕčovité napätie svalov. Postihuje hlavne hladké svalstvo, ktoré sa stará o správnu funkciu tráviacich orgánov, žlčových ciest a ciev.

Tetánia sa považuje za diagnózu, ktorej príčinou je najmä ľudská psychika. Táto choroba ide ruka v ruke s panickou úzkostnou poruchou. Príznakmi sú hlavne pocit ohrozenia, psychické a z toho vyplývajúce fyzické napätie, nadmerné obavy a starosti, katastrofické predstavy. Človek má strach zo samotného strachu, strachu z ďalšieho záchvatu. Mnohí pacienti si zavolajú záchranku v domnení, že majú infarkt.


http://fit.server.sk/choroby/tetania-strach-zo-strachu/

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liecba/01/tetania-novodoba-pliaga-mladych-ludi-da-liecit.html

http://www.zdravie.sk/choroba/46493/tetania-tetanicky-syndrom

http://www.slovenskypacient.sk/horcik-od-hlavy-po-paty/

http://casprezeny.azet.sk/clanok/88852/neprijemna-tetania-postihuje-stale-viac-ludi.html

http://abysportnebolel.sk/zdravie/hyperventilacna-tetania/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tetanie
Torreska Torreska
17.08.15,11:22
tieto pocity mám i ja,mám zrychlené dýchanie,totálny stres,,,,ked si syn rozbil hlavu silno krvácal bolo treba ísť hned na pohotovosť no a jáááá ,,, najprv toaleta,čosi hrozné,ved mi syn krvácal,,,,som už zničená,,,,psychiater to vie,no nič,beriem antidepresíva,,,,k neurologičke sa mám pýtať sama?
Kabaka123
17.08.15,11:32
choď k obvodnej a pýtaj papier k neurológovi, povedz celú genézu, a nech Ti spraví test na tetániu -Elektroencefalografia - EEG
Torreska Torreska
17.08.15,11:40
,potrebovala som posunuť niekam,,,už som zufalá
,,,,dakujem zo srdiečka
Kabaka123
17.08.15,12:15
potom napíš ako si dopadla...
Torreska Torreska
17.08.15,12:19
dám sa vyšetriť,nechápem jedno prečo ma tam neposlal moj psychiater,dám ti vedieť,,,,ešte raz moooc dakujem
kopretinka
17.08.15,12:48
Torreska Torreska (Dnes 15:19) dám sa vyšetriť,nechápem jedno prečo ma tam neposlal moj psychiater


preto ťa tam psychiater neposlal,lebo oni nepotrebujú ľudí vyliečiť,oni potrebujú,aby človek ostal furt v tom stave a žral to ich psych.svinstvo.Ja som sa sama pýtala na neuolog.vyšetrenie,bohužiaľ tá doktorka rovnako blbá ako psychoš,dala za pravdu jemu,že to svinstvo musím jesť.urobila mi iba EEG,že či nemám epilepsiu,ale test na tetániu mi nerobila.Obvodnej som povedala,že svinstvo nebudem "žrať",lebo po pol tabletke som mala také stavy,že som si chcela hodiť mašľu.....vypýtala som si papier ku klinickému psychológovi......bola som tam 3x,potom som nevidela už žiadny zmysel v tom....užívala som iba magnézium+B6,zožeň si také magnézium,kde je čo najvyššií obsah v jednej tabletke.Denná dávka je v pohode aj 600mg.....aspoń zo začiatku.
psychológ nech ťa naučí relaxovať a denne to rob,min.1x,ja som hlavne pred spaním....zožeň si toto http://www.jogaprezdravie.sk/eshop/meditacna-relaxacna-hudba/cesta-k-uvolneniu-detail to bolo jediné,čo mi pomohlo
korela
17.08.15,12:59
Ako dlho tým trpíš? Ak dlho, tak si uvedom, že máš zhoršené vstrebávanie výživných látok, pretože strava tebou doslova preletí. Tým prichádzaš o cenné živiny, si slabá, môžu ti chýbať minerály a ocitla si sa v jednom kolotoči. Jedno ovplyvňuje druhé.
Neviem koľko máš rokov, ale daj si pozor, aby si mala dosť vápnika v kostiach. Bolo by vhodné požiadať praktického lekára o mineralogram.
Začni dbať na kvalitnú a vyváženú stravu, jesť pravidelne. Ev. doplniť vitamíny skupiny B, ale aj ostatných. Aj keby si si ich mala kupovať za vlastné. Magnézium nestačí. Poraď sa s lekárom. Krvný obraz máš dobrý? Ešte by som byť tebou požiadala o krvný test na celiakiu. Pre istotu, aby sa nič nezanedbalo.
Si si istá, že to máš na psychickom podklade? Mnohí ľudia sa tam liečia roky zbytočne. Z návykových liekov sa dlho vychádza. Vyvolať úzkosť môže aj štítna žľaza, bolesť žalúdka Helicobacter. Úzkosť je reakcia organizmu, že niečo nie je v poriadku. Nemusí ísť vždy o psychiku.
Zaoberaj sa príjemnými činnosťami a nestresuj sa nad každou maličkosťou. Dobu nezmeníš. Šetri sa. Dodržuj pitný režim.
Strava, doplnky výživy a pitný režim. Menej cukru, bielej múky, kávy, čierneho čaju. Kúp si kvalitný zelený čaj, nie vreckový. Nemôže ti pridávať tvoje ťažkosti aj mlieko? Netestovala si sa? Ako často máš tie stavy do týždňa? Pretože 10 r. sa liečiť prakticky bez výsledku, to nie je nič moc. Pracuješ?
Torreska Torreska
17.08.15,13:07
liečenie na psychiatrii prebieha tak,že vojdem dnu,predpíše mi lieky,reaguje iba ked sa sama sťažujem,hned plačem,som emocialne labilná,už z detstva,,,,po traume čo som prežila,,,,
Torreska Torreska
17.08.15,13:12
su lekári pedantní,že ti sami daju všetko vyšetriť,su lekári,čo ti len napíšu prechodku a ty sa doma iba trápiš,žiaľ to je moj prípad,nie som priebojná,,,,ale už som si povedala dosť,nemám maternicu,vaječníky,som sustavne v strese,potom sa mi zduje brucho,ťažšie dýcham,diagnostikovali mi cukrovku 2. stupna,bez liekov,sledujem si cukor a skáče mi hore dole,podľa stresov,,,,mám zvýšené pečenové testy,ale nič so mnou nikto nerobí,,,,
Torreska Torreska
17.08.15,13:16
našla som si prácu,toto je tretíkrát,čo som natupila do práce a zhoršil sa mi zdr. stav kvôli tomu problému s toaletou,,,nemám problém si nájsť prácu,chceeeem pracovať a neubíjať sa doma,ale ako možem,ked mi tieto stavy v práci robia problém,,,,jedine,čo mi psychiater odporuča tak nemocnicu,toho sa strašne bojím,lebo som emociálna a neviem ako zvládnem tie prípady čo tam sú,,,,ked som to povedala psych,že stadiaľ ujdem,tak mi povedal že ma priputajú,,,,
Torreska Torreska
17.08.15,13:30
mám 51 rokov, mám začinajucu osteoporoziu,,,krvný obraz som mal v poriadku,trvá mi to z detstva,ale vystupnovalo sa to v 45-ke,,,ked mi dávali na davali rozne lieky,bolo mi príšerne zle,až na psych, mi povedal dr. že som prekonala prravdepodobne silnu žaludočnu neurozu,,,,po mesiaci žaludok prestal bolieť ale s tou toaletou mám stále problémy,,,ctim sa ako priputaná na vozíku
korela
17.08.15,13:50
Skús prehodnotiť vo svojom živote, všetko čo sa len dá. Udalosti, ktoré sa ti stali, nezmeníš. Keby si dokázala urobiť veľkú čiaru za minulosťou a začala si vytvárať pozitívnu budúcnosť. Nepripúšťaj si všetko k srdcu. I tak nejako bude. Teraz sa skôr upriam najprv na prítomnosť. Ak ti je dobre v práci, pracuj, ak ti je dobre medzi ľuďmi po práci, buď s nimi, ak nie buď sama a stíš sa. Prispôsob si život svojim potrebám a činnostiam, ktoré ťa bavia. Na niečo sa upriam, hobby.
A hlavne si nemysli, že tento zdravotný stav je trvalý. Raz pominie, ale musíš priložiť ruku k dielu, aby ti nepribúdali zo stresov ďalšie dg. Potrebuješ ich? Asi nie.
Prečo máš pocit plnosti? Sleduješ si, po akom jedle? Ak treba, začni si zapisovať. Ak máš nadváhu, tak s s vit. B trochu opatrnejšie, alebo si vypýtaj injekcie B12, sú výborné pri vyčerpaní.
Do nemocnice ak nemusíš, tak nechoď. Sama musíš vedieť, na čo si trúfaš. Ja nepoznám nikoho, kto prešiel ich liečbou, k tomu sa neviem vyjadriť. Iba čo mám poznatky od psychológa, ako vidia pacientov po hospitalizácii. Ale bude zrejme aj rozdiel podľa pracovísk.
Odstráň čo najviac stresujúcich faktorov, aj keby ti ich mal neviem kto vyvolávať, zníž kontakty s ľuďmi, čo ťa zbytočne zaťažujú, a všetko jednoducho filtruj. Maj sa sama rada. Nech sa zožiera ten, komu to prospieva. Ak by si zvykla chodievať niekam neskoro, začni chodiť vedome o pol hodiny skôr. Aby si znižovala každý možný stres.
Zameraj sa prospievanie fyzického stavu cez dobrú stravu. Počúvaj intuíciu.
Môžem sa ťa ešte spýtať, čo máš oficiálne, sociálnu fóbiu, depresie,..., nemusíš odpovedať. Iba na čo tvoj stav navliekli.
Všetko dobré ti prajem. Bude dobre, neboj.
Kabaka123
17.08.15,13:52
ani mňa moja psychiatrička, nemala pocit, žeby moje fyzické problémy súviseli so psychikou....
kopretinka
17.08.15,13:59
a neužitočné som dostala za čo?
Torreska Torreska
17.08.15,14:25
,,,bude to pre mňa veľmi ťažké,zvlášť ked mi práve ubližuju tí njbližší rodičia,,,pocit plnosti mám nie po jedle ale akonáhle musím odísť z domu,tá nešťastná toaleta,stala sa mi raz nemilá príhoda a mám v hlave blok,,,,skusim tie b-12,lebo sa cítim slabá,nemocnicu nebudem pokušať,zatiaľ,,,budem si čítať tvoje písmenká dokola,,,,moje diag. su F32,1,,,33,,,43,2,,,61,,,,ked som požiadala o plný invalidný,vraj nesplnam jednu diag, číslo som zabudla,,,,pamať je moj velký problem v poslednej dobe,,,,som stražne nesustredená,,,,
Torreska Torreska
17.08.15,14:26
nerozumiem kopretinka?
Torreska Torreska
17.08.15,14:29
presne tak,,,musíme same bojovať
kopretinka
17.08.15,16:05
niekto označil moju odpoveď za neužitočnú,tak som chcela vedieť,že prečo....
Torreska Torreska
17.08.15,16:09
ja som vdačná za každu pomoc,,,, dakujem
Kabaka123
17.08.15,16:18
ale ja jej to nezazlivam... psychiater je tiež len človek a naozaj nemusela vedieť, že to spôsoboli moje hypochodrické stavy...., mali sme vtedy zlý rok... najprv operovali moju mamu 2x,/kavernózmy angiom - zhluk ciev, ktorý jej praskol v hlave a zakrvácal do mozočka - centrum rovnováhy/ a potom zomrel dedko, mozgová príhoda.... a ja som si už začala namýšľať, že aj ja mám nádor v hlave... tak mi mama vybavila CT - negativne
Torreska Torreska
17.08.15,16:24
rozumiem ti,,,opatruj sa
veronikasad
17.08.15,16:26
po gyn.operácii si absolvovala aj onkoliečbu ?
Torreska Torreska
17.08.15,16:28
nie,,,vysledky boli dobre
veronikasad
17.08.15,16:30
Ako dlho si po operácii ? Poznám jednu pani, ktorú operovali pred rokom a má podobné problémy ...
veronikasad
17.08.15,16:32
zhoršenie stavu môže súvisieť s operáciou ...
Kabaka123
17.08.15,17:31
osobne si myslím, že toto je psych. charakteru, ale môžem sa aj mýliť..., má veľmi podobné príznaky ako ja...
Torreska Torreska
17.08.15,17:32
mna pred 3 rokmi,musím častejšie cikať,hlavne v noci,žiaľ sa necítim ako 100% žena,,,som sama,akosi sa vo mne vytratilo libido,,,mám psychiku v háji,všetko sa nakopilo na mňa tak zrazu,pri zvyšovaní invalidného však neberu ženské problémy,cukrovku a psychické problémyspolu,,,,chcela by som vidieť tých čo to schválili 100percentne podavať výkon v práci,,,,
Anika61
17.08.15,17:34
Ja by som skor usudzovala,/aj ked nie som lekar/ze sa jedná o tzv.dráždivý tračník-syndrom drázdivého čreva pri ktorom je spúšťačom''zlý psychický stav.Ja by som ti radila vyhladať dobrého psychologa z ktorym by si mohla porozpravat a ,,rozobrat''svoje negativne pocity,ktoré sú potláčané a nasledne sa prejavujú bolestami brucha a hnačkami-tiež treba zmeniť stravovacie návyky
http://primar.sme.sk/c/4116654/syndrom-drazdiveho-creva.html

http://www.pluska.sk/izdravie/zivotny-styl/mate-syndrom-drazdiveho-creva-pozor-tieto-potraviny.html
Torreska Torreska
17.08.15,17:40
,,,toto si myslím i ja,,,,mám i hemeroidy,,,
Torreska Torreska
17.08.15,17:41
,,,som psychicky uplne dolu,,,
Kabaka123
17.08.15,17:56
ja osobne si myslím, že väčšina Tvojich fyzických problémov, je dôsledkom psychického stavu... moja st. mama mala nedávno žlčníkový záchvat a máme zato, že s ho sama spôsobila....

ten link odkazuje na neexistujúcu stránku
Torreska Torreska
17.08.15,17:57
,,,ale čo mám robiť,,,ved antidepresíva užívam pravidelne
Kabaka123
17.08.15,18:00
začni neurológom a ako hovorí anika aj psychológom... nato tu sú odborníci.... a potom uvidíš....
Torreska Torreska
17.08.15,18:03
dakujem dievčatá,,,, začnem tak
lujza.j
17.08.15,18:03
ked si stále na toalete.....lieky nestihnú účinkovať....
Torreska Torreska
17.08.15,18:05
,,,preto sa zo mňa stal domasedko,málo chodievam von,,,
Anika61
17.08.15,18:09
Hemoroidy vznikaju oslabenim steny hrubeho creva okrem ineho a u teba aj castym vyprazdnovanim,lebo crevo je stale drazdene-nestaci dobry psychiater,poziadaj ho aby ta odporucil ku klinickemu psychologovi urcite ti pomoze,pripadne existuje aj skupiova psychoterapia....necakaj,nemas co stratit...a este k tomu magneziu-vacsie davky magnezia mozu zhorsit hnacky-tmagnezium posobi laxativne...tetania o ktorej pisu vyssie sa prejavuje hlavne krcami koncatin a ''vykrucanim''ust okrem inych priznakov.
Torreska Torreska
17.08.15,18:15
dakujem anika,som rozhodnutá bojovať a nezatvárať sa doma,to magnézium musím určite v nižších dávkach lebo i antidepresíva ho obsahujú,,,aký je to klinický psycholog?
lujza.j
17.08.15,18:31
ja ked som si davala 500mg magnézia...mala som nekludné črevo...davam iba 250-ku
Torreska Torreska
17.08.15,18:35
,,,takže máš s tým skusennosti,,,
Anika61
17.08.15,18:37
Kabaka123- dievcata,nechcem vam brat iluzie,ale viete co urobi neurolog ked aj by diagnostikoval tetaniu-ja viem'lebo ju mam:-) :-) -predpise utlmujuce''lieky a magnezium....a to je vsetko
Torreska Torreska
17.08.15,18:39
,,,ale sa cítiš dobre,či ?
Anika61
17.08.15,18:52
Ako kedy:-) :-) -nesmieš sa tomu poddať a musis vediet,ze preco ti je tak-ako ti je a na to prides az ked to podrobne ''rozpitvas''s niekým kto sa naozaj tomu rozumie-netreba sa uzatvarat a netreba sa bat...ja viem,myslis si ze sa mi to lahko hovori-nie veru-je to tazke,ale da sa-musiiis chciet velmi to zmenit.....hnackami som trpela tiez po strate blizkeho cloveka...
Torreska Torreska
17.08.15,19:23
vieš čo ma ešte trápi? ako sa s tým zdoveriť,niekomu s kým by som chcela žiť,,,,čo ked ma odmietne
korela
17.08.15,19:38
Pozri sa, v prvom rade si daj do poriadku organizmus. V zdravom tele, zdravý duch. Ty musíš trpieť po toľkých rokoch takým nedostatkom živín, pretože nemajú čas sa dostať tam, kam patria. Pritom sa ti oslabuje aj nervový systém, pretože nie je dobre vyživovaný. To máš ako spojené nádoby. Lekári ak sa dá, veľa dg zhodia na psychiku a končia s ďalšou liečbou.
Chyba.
Pripútanie k vozíku. Poznám. Neter, v 25 chodila v meste zásadne iba po trasách, kde sa nachádzali v pravidelných intervaloch vecká. Aj s trojročným dieťaťom. U psychiatra sa neliečila. Trvalo to pár rokov, trpela. Zamestnanie výborné, byt krásny, výborná adresa, manžel solventný, rodičia aj svokrovci v max. pohode, rozhľadení a zabezpečení. Skončilo to tak, že problémy s hnačkami neboli na psychickom podklade, prišlo sa na dg, dnes je trochu mladšia od teba, je z toho vonku a beháva kvôli zdraviu maratóny.
Ak si zažila nejakú traumu s udržaním na verejnosti, sme ľudia, stáva sa. Dokonca moderátorom v priamom prenose, stačí si pozrieť YT, Ale to vie každý pochopiť, za tri dni sa začne vravieť o niečom ďalšom, čo prinesie život. Sú psychológovia a rôzne alternatívne techniky, ktoré dokážu bloky odstrániť. Netreba trpieť. Ako písala Anika61, vysiluješ si sliznice črevného traktu, najmä hrubé črevo. Nečuduj sa, že si slabá, ja sa budem stále vracať k živinám. Ako môže dobre fungovať nedostatočne vyživené telo, ono môže byť hmotnosťou v normále, a nemusíš vyzerať ako anorektička, Spýtala sa ťa niekedy psychiatrička ako sa stravuješ? Predpokladám, že nie.Veď na to jej ani nezostane čas.
Že sa liečiš, ešte neznamená, že sa správne liečiš. Dnešní psychiatri žijú z každého pacienta, čím ich má viac, tým väčšie príjmy od výrobcov liekov. Kašlú na pacientov. To viem od psychológov, ktorí s nimi pracujú po hospitalizicii.
Ja, pokiaľ by som nemusela, tak do nemocnice by ma nikto nedostal, aby so mňa urobili pokusného králika. Ak berieš iba antidepresíva na tento problém, tak neviem...Antidepresíva sú dnes tuším na liekom všetko. Cítiš sa, že by ti to nemyslelo, že sa nevieš schuti zasmiať, že ich vôbec potrebuješ?
Tie čísla dg mi nič nehovoria, nepoznám ich.
A čo máš s rodičmi? Veď si samostatná, oni majú svoj životný príbeh, ty svoj. V tvojom veku by ti nemali bezdôvodne hovoriť do života, ak ich nežiadaš však o radu sama. Nech ťa nechajú žiť svoj život. Ak ti ho strpčujú nejakým takýmto spôsobom, zariaď si to bezklonfliktne s nimi, a urči im hranice. Nenechaj si ubližovať od nikoho. Sama máš toho dosť. Všetko čo môžeš taktne odbúrať, zlikviduj, a znižuj si vedome stres. Urob si poriadok vo svojom živote. Nemusíš urobiť búrku, pomaly, nenápadne, aby si niekoho nezranila a ostalo ti čisté svedomie. Stresorov jednoducho zlikviduj, nemáš čo stratiť, skôr získať.
51 je ešte stále dobrý vek. Vyhľadávaj pekné veci, sleduj v TV iba príjemné programy, nestresové, správy zasahujú podvedomie. Nemusíš o všetkom vedieť. Ako je to s prírodou? Do lesa sa dostaneš? Posnaž sa, hoci i neskôr, príroda lieči, dobrá hudba, komédie, niekto sa dá dokonca na rozprávky, najmä klasické, je v nich veľa pravdy.
Iba sa neutvrdzuj, že si chorá. Mysli na to každý deň, že sa uzdravíš, problémy zaniknú a raz budeš bez liekov. Psychika je čarodejka. Kam myšlienka plynie, tam energia kynie! Narastá. Začni sa tešiť z maličkostí, aby si sa mohla potom zo všetkého.
Väčšina ľudí v detstve niečo zažije. Ak si prečítaš životopisy slávnych, tí majú toho za sebou..., neboli by tam kde sa dostali.
Verím, že sa z toho dostaneš. Musíš chcieť. A radšej pracuj na uzdravení ako na invalidite. Si mladá. Ešte sa nezastavuj.
U praktického žiadaj, nech sa upriami na tvoj fyzický stav, pretože máš pocit, že to všetko ti nemusí spôsobovať psychika, nakoľko tvoj stav sa udržuje na rovnakej úrovni a chceš vyzdravieť. A buď asertívna a dôrazná.
Pi aspoň 2 l vody denne, v horúčavách 3 l, pretože voda z teba odchádza i cez stolicu teraz. A vďaka vode odchádza z tela balast, teda aj tie lieky sa neusadzujú, ale vyplavujú aspoň čiastočne.
A informuj nás, budeme rady všetky, ak za nich môžem hovoriť.
Maj sa dobre, a zo dňa na deň lepšie.
korela
17.08.15,19:47
Iba výnimočne tu niekto vysvetlí, za čo dal neužitočné, za čo komentár a podobné voloviny. Nad tým sa fakt nemá zmysel pozastavovať.
Torreska Torreska
17.08.15,19:48
velikánska VDAKA za tieto slová,,,,su ako návod na život,,,strašne veľa si mi teraz pomohla,,,
Torreska Torreska
17.08.15,19:51
som tu iba druhý den,ešte sa tu neviem orientovať,ak som aj náhodou ťukla,tak som sa snažila to napraviť,,,hladám tu pomoc,,,tebe korela mooooc dakujem,otvorila si mi oči,,,
korela
17.08.15,20:25
Som rada, to poteší, ale vezmi veci do svojich rúk a nestrácaj čas, rozbehni to. :-)
Aj ja ďakujem, že ma čítaš.
Kabaka123
18.08.15,04:04
pre aniku...

veď o to práve ide o to magnézium... ja to magnézium beriem a odvtedy je utrum.... cítim sa oveľa lepšie.... možno na Teba to nejúčinkuje, ale na mňa áno... a neviem čo myslíš pod utlmujúcimi liekmi... nakoľko som psychiatrický pacient, tak beriel lieky vhodné na moju diagnózu, bez nich by som nemohla byť...

pre toresku...psychológ.... tomu sa treda zdôveriť... ten nemá čo odmietať.. je to jeho práca...
Kabaka123
18.08.15,04:28
toreska... hovoríš o nesústredenosti... nesústredenosť je jeden z priznakov psych. ochorenia... ešte som by som sa spýtala ako spávaš? to sú dve hlavné veci, kt. sa ma psychiatrička pýta na kontrole - sústrediť v práci sa dá? spíte dobre?
Torreska Torreska
18.08.15,06:33
nespávam dobre,zaspávam neskoro a minimálne dvakrát sa zobudzam,to všetko som môjmu psychiatrovi povedala,predpísal mi na to dalšie lieky,,,,omylom som vymazala 1. správu,,,vidíš to je tá nesustredennosť,chcem urobiť niečo a nerozmýšľam
Torreska Torreska
18.08.15,06:37
dakujem
Kabaka123
18.08.15,06:50
to je tiež jeden z príznakov psych. ochorenia... zlý spánok, prerušovaný spánok, neskoré zaspávanie.... prebdenie noci... problém je, že nie vždy sa na prvý krát podarí psychiatrovi trafiť vhodné lieky... niekedy je vhodné ich aj prestriedať... diagnostika psych. ochorenia nie je jednoduchá... a človek je tvor individuálny..., preto k nemu treba individuálne pristupovať...
Torreska Torreska
18.08.15,06:55
za tých 10rokov mám tretie lieky,,,,uvažovala som i o zmene doktora,,,,
Anika61
18.08.15,08:01
Vies Torreska ja si myslim,ze treba zacat od seba-seba zmen,svoj postoj k zivotu,svoje navyky,zmyslanie,v prvom rade stravovacie navyky...leky su len ako podpora v obdobi,ked samotne chcenie cloveka nestaci a clovek by nezvladol urcite situacie...korela to napisala velmi dobre....
Nauc sa tesit z malickosti,najdi si cinnost ktora ta bavi-tancuj,chod do prirody,strikuj''-neuzatvaraj sa doma,najdi si kamaratku....ver su ovela horsie choroby ako tvoja...ty mozes tu svoju ovplyvnit a posunut sa k lepsiemu...
Torreska Torreska
18.08.15,08:05
som vám všetkým veľmi vdačná,,,veľmi ste mi pomohli
Kabaka123
18.08.15,11:23
celkom nesúhlasím s tvrdením, že lieky sú len ako podpora v období, keď samotné chcenie človeka nestačí... ja som bola hospitalizovaná na psychiatrii len raz, spoznala som tam jednu kamarátku, odvtedy je to 8 rokov, ... a za tých pár rokov bola niekoľkokrát hospitalizovaná, lebo si užívala lieky ako chcela, alebo ich nebrala vôbec... a keď mi zomrel dedko, bolo to cez víkend, keď som ma lieky len na tri dni a nakoniec som tam bola do stredy na pohreb... bez liekov hrdinka , a pritom by mi ich mohli priniesť... to boli brebdené noci.... zlý veľmi zlý týždeň / a odvtedy som začala mať problémy, z ktorej sa vyvinula tetánia/ takže viem, aké to je byť bez liekov... ja som teraz veľmi spokojná, mám priateľa, prácu - 9 rokov v jednej organizácii, nabudúci rok mám pracovné výročie..., a napriek tomu viem, že lieky musím užívať pravidelne, aby som sa nedostala to takého stavu v akom som bola....
Torreska Torreska
18.08.15,11:53
,,,moja,mne lekár povedal,že lieky už budem brať doživotne,raz som mala veľmi dobre obdobie a myslela som si,že som už OK,vysadila som lieky,,,,no po krátkom čase som bola na tom ešte horšie,preto sa už nezahrávam s liekmi,,,prajem ti tu spokojnosť o ktorej si teraz písala,človeku sa ľahšie kráča životom ked má pri sebe oporu a tiež prácu,,,
Kvaka
18.08.15,11:55
Strach zo strachu má rôzne podoby, nie vždy to je tetánia, môže to byť práve to bolenie brucha. Niekde som čítala, že jedna naozaj veľká dáma mala problém chodiť do divadla, lebo keď tam zasadla, spustil sa jej v bruchu koncert, čo bolo veľmi počuť. Stane sa niečo nepríjemné raz a strach z tejto "blamáže" sa zafixuje. Potom vznikne blok. So strachom sa treba naučiť žiť. Niekto sa vyhýba situáciám, kde sa strach prejavuje, to však nie je riešenie. Ty z domu musíš chodiť von denne, preto ten tvoj strach potrebuješ nejako zvládnuť. Lieky proti strachu sú len podporné, majú sa užívať len na začiatku, kým sa s tým naučíš žiť. Sú ale veľmi návykové. Korela ti veľmi dobre poradila, je to začarovaný kruh, musíš prehodnotiť veľa vecí. Skús si ako barličku dať nejakú pampersku, budeš mať istotu, že keby sa niečo stalo, tak nič sa nedeje, možno ti to pomôže a časom si zvykneš tak, že nebudeš potrebovať nijakú barličku. Zmeň psychológa, povedz mu o svojom strachu a skús relaxovať, ako ti kopretinka poradila.
Kabaka123
18.08.15,12:10
presne tak ako hovoríš... aj moje lieky sú doživotne... preto nepočúvaj tých, čo hovoria, že lieky nepotrebuješ... nie je dobre sa zahrávať s dávkovaním, treba rešpektovať lekára... táto kamarátka zmenila aj lekára, lebo mala pocit, že nie je dobrá, a pritom je to tá istá psychiatrička, ku ktorej chodím ja, ale tam bol problém inde, ona bola nedisciplinovaná...
Torreska Torreska
18.08.15,12:24
už ked sme odkázné na lieky,musíme si urobiť občasný detox
Kvaka
18.08.15,12:26
Kabaka, niekde si ale písala o tvojej diagnóze, bola určite iná a tam sú lieky doživotne. Alebo sa mýlim?
kopretinka
18.08.15,13:14
ešte by som doplnila,že tá relaxácia na cedečku je zameraná aj na uzdravovanie,treba si to vypočuť.....
Kabaka123
18.08.15,14:17
áno písala som o mojej diagnoóze...F25.2 schizoafektívna porucha miešaného typu... lieky sú doživotne...
Kvaka
18.08.15,14:26
Torreska, zdôveriť sa tomu, s kým chceš žiť, je asi aj tvoja morálna povinnosť, mal by o tvojom strachu vedieť, možno ti ho pomôže aj prekonať, podelíš sa nielen o dobré.
Kvaka
18.08.15,14:31
Tvoj pocit nesúvisí s jedlom, ale so situáciou, musíš odísť z domu a vtedy začne strach v podobe bolesti brucha. Psychológ ti najlepšie pomôže, ale naozaj dobrý psychológ, ktorý sa zaoberá situačnými fóbiami.
Kvaka
18.08.15,14:33
Podľa mňa má Torreska situačnú fóbiu, tam sa inak lieči.
Torreska Torreska
18.08.15,14:35
ano kvaka,len ako,,,nemám odvahu
Torreska Torreska
18.08.15,14:37
to je aká fobia,,,ako inak sa može liečiť
Kvaka
18.08.15,15:12
Napríklad u teba, pravdepodobne vznikne fóbia v situácii, kde nie je po ruke toaleta, teda dostaneš panický strach, že ju nebudeš mať, keď ju budeš potrebovať, preto ťa rozbolí brucho a toaletu potrebuješ. Doma to nemáš, písala si, že len keď máš niekde ísť. Ako sa lieči, ti povie dobrý psychológ. Lieky sú len na zvládnutie strachu, lieči sa najmä psychoterapiou. Skús si googliť niečo o tom. Korela ti veľmi dobre poradila.
Torreska Torreska
18.08.15,15:19
,,,áno toto je moj problém,no ked musím ísť pešo daleko je to najhoršie,preto si musím volať taxi,riešim to tak,,,
Kvaka
18.08.15,15:21
Aj taxi je barlička, len aby si rýchlo bola pri toalete.
Kabaka123
18.08.15,15:22
tak to zase môj priateľ vedel od prvého momentu moju diagnózu, aby vedel do čoho ide... a povedal, že ak sa rozídeme tak kvôli mojej sprostej povahe, :):):) a nie diagnóze, dala som mu materiál na preštudovanie - Když se rekne psychoze...
Kvaka
18.08.15,15:24
Nemáš nijakú klasickú chorobu :), máš fóbiu, naber odvahu a povedz, poraď sa s ním, ako by sa to dalo zvládnuť.
Torreska Torreska
18.08.15,15:24
tak tak,,,
Kvaka
18.08.15,15:30
Poisti sa tou minipamperskou a skús ísť takto na chvíľku von, budeš mať istotu, že aj keby sa stala nepríjemnosť, hurá, nič sa nedeje. Uvidíš.
Torreska Torreska
18.08.15,15:31
ano kabaka i kvaka premýšľam,že mu dám prečítať tuto našu konverzáciu,,,aby ma nič neťažilo pred nim, lebo by rád šiel na dovolenku do zahraničia,toho sa bojím v tejto chvíli najviac
Torreska Torreska
18.08.15,15:33
aj tak urobím,,,,
Anika61
18.08.15,15:44
Kabaka123- ja som v ziadnom pripade nemyslela,ze by Torreska nemala uzivat lieky-ani by som si to nedovolila radit psychicky choremu cloveku-myslela som to tak,ze sa nema spoliehat len na lieky,ze niekto jej da ''zazracnu pilulku''a je po chorobe.Chcela som ju hlavne povzbudit a ''nakopnut''aby svojim vlastnym pricinenim sa snazila zlepsit svoj zdravotny stav.Okrem toho existuje XY psychiatrickych diagnoz ...a my Torresku mozeme tak akurat povzbudit...
Torreska Torreska
18.08.15,15:47
a ja vám všetkým dakujem za podporu,,,,
Kvaka
18.08.15,16:23
Anika, ale ty si Torreske dobre poradila, ak je pravda, že je to tá fóbia, tak lieky sú naozaj len na podporu v istom období.
Kabaka123
19.08.15,04:04
presne tak ako hovorí kvaka... máš strach, že dostaneš znovu záchvat a z toho máš najväčšiu paniku... ja to poznám...
Kabaka123
19.08.15,04:12
kvaka
napríklad u teba, pravdepodobne vznikne fóbia v situácii, kde nie je po ruke toaleta, teda dostaneš panický strach, že ju nebudeš mať, keď ju budeš potrebovať, preto ťa rozbolí brucho a toaletu potrebuješ. Doma to nemáš, písala si, že len keď máš niekde ísť. Ako sa lieči, ti povie dobrý psychológ. Lieky sú len na zvládnutie strachu, lieči sa najmä psychoterapiou. Skús si googliť niečo o tom. Korela ti veľmi dobre poradila
----------------------------------------------------------------
lenže mne moje problémy ustali odkedy beriem magnézium

a nebolo to len o žaludočných ťažkostiach, ale aj o bušeni srdca /to som riešeila na endokrinilogii, lebo sa liečim aj na štitnu žlazu - tam problem nebol/ bola som na SUSCH - srdce ako organ v poriadku... rôzne vyšetrenia na fyzické problémy... a nakoniec TETANIA

ja netrvrdim, že to musi byť presne moja diagnóza, ale súhlasím s tým, že bude za tým nejaká fóbia, ale ak pôjde k neurológovi, môže jej to aspoň vyvrátiť a obráti sa iným smerom...

anika
ja tiež netvrdím, že dostane "zázračnú pilulku" ja súhlasím aj s tvrdením kopretinky aj korely - psychoterapia, klinický psychológ, relax, zdravá strava, pohyb, záľuby.... aj joga - prečo nie... všetko so všetkým súvisí...

veď nie nadarmo sa nehovorí: v zdravom tele - zdravý duch...

a tu je niečo proti mojej teórií o doživotnom užívaní psych. liekov...

https://dennikn.sk/blog/psychiatricke-lieky-sa-maju-vysadzovat-opatrne/

aj keď ja osobne neviem, či by som to riskovala..., ale aj to je cesta
Kabaka123
19.08.15,04:13
súhlasím...
Kvaka
19.08.15,05:12
Kabaka, písala si, že máš toto ochorenie https://sk.wikipedia.org/wiki/Schizoafekt%C3%ADvna_porucha, ty nič neriskuj, lieky užívaj, všetko rob pod dohľadom psychiatra.
Kabaka123
19.08.15,07:00
kvaka... ja nič neriskujem...lieky užívam a všetko pod dohľadom psychiatra, pravidelné kontroly, odber krvi na litium.... ja som to ponúkla ako možnosť pre toresku...ja viem akú mám diagnózu... mne to pripomínať nemusíš :)
Kvaka
19.08.15,07:31
Prepáč, Kabaka, nechcela som ti nič pripomínať, ja som len reagovala na jedinú tvoju vetu v komentári, kde spomínaš blog (dnes o 7:12), ty si k tomu blogu písala, "aj keď ja osobne neviem, či by som riskovala", ak si to pochopila inak, beriem späť. Pekný deň ti želám.
Kabaka123
19.08.15,07:53
kvaka nemusíš ospravedlňovať, ja sa neurážam...ja som už dávno za vodou...stabilizovaná... dala som si aj žiadosť na invalidný dôchodok...,ale nedosiahla som potrebné percentá... som zdravá :) nebojujem s mojou diagnózou, žijem s ňou v súlade... ja sa teraz zaoberám iným problémom... s priateľom plánujeme potomstvo...lieky sú kontratindikácia na tehotenstvo... takže postupne pomaly vysadiť lieky, na minimálnu možnú dávku... a obávam sa toho, čo príde...ale zatiaľ neriešim...