P3dr0
17.08.15,13:27
Zdravim
Mam sro a chcem kupit auto do firmy od cloveka co nepodnika. (len proste predava ojazdene auto)
Po prejdeny vsetkych debat som sa rozhodol ze odpisy na auto budem kratit a teda pouzijem: ze 80% bude na podnikanie a 20% sukromne ucely:
to aj pre phm a aj pre diely nech nemusim riesit dokazovanie a knihu jazd, kedy som behal sukromne a kedy osobne.
cena auta bude cca 10 000e

Kupnou zmluvou sa kupi auto, 80% sa da do nakladov, a zaujimaju ma tieto veci:

1) Ked to auto bude na firmu sro budem ho pouzivat ja, ale zaujima ma ze ci na tie sukromne ucely by som ho mohol dat aj znamemu, ktory nepracuje vo firme???
Tu som sa docital, ze staci len ked ja ako konatel spolocnosti vypisem splnomocnenie a vsetko by malo byt oki alebo treba este nieco nebude problem s poistkou v pripade nehody??
2) Potom pri tankovany ked to vsetko bude 80% a 20% pojde priatelka natankovat moze platit svojou kartou alebo musi len v hotovosti alebo firemnou kartou??

za vase rady vopred dakujem
Consultix
17.08.15,11:54
Na tuto Tvoju otazku som uz raz odpovedal: http://www.porada.sk/t270127-kupa-auta-do-firmy-od-sukromnej-osoby.html
Nezadavaj prosim duplicitne otazky.
P3dr0
17.08.15,12:12
ved ano a to som vymazal teraz som tam este dolozil tu druhu otazku a preto som dal novu temu pretoze to ma iny nazov a bude to ina debata...