matko.matkovic
17.08.15,17:19
Dobry den,
pekne Vas prosim o radu. Sudil som sa ako bezny obcan nepodnikatel s firmou, ktora na zaklade mandátnej zmluvy, zastupuje zahranicnu firmu tu na SK. Sudu som predlozil vsetky podklady a zalobu, dostal som predvolanie na prislusny sud a tam sa zistilo, ze zalujem nespravnu firmu, nakolko som nemal zalovat spolocnost, ktora mandatne zastupuje zahranicnu spolocnost na SK, ale mal zalovat priamo zahranicnu firmu. Toto mohol sudca zistit pred tym, ako ma predvolal na sud na zaklade mnou prilozenych dokazov k zalobe. Priznal sudca pred pojednavanim, ze si toto nevsimol a musel som tym padom, ze som zaloval nespravny subjekt vratit zalobu naspat. Pravny zastupca odporcu vsak vyzadoval nahradu trov konania. Toto bolo nasledne potvrdene uznesenim daného sudu z februra 2015, ktore sa mi vôbec nedostalo do ruk. Dnes som zistil, ze mam kvôli nezaplatenym trovam konania odporcovi exekuciu. Moze prosim nedorucene uznesenie sluzit ako exekucny titul? Myslite si, ze sudca v tomto smere pochybil a mal mi zalobu vratit? Ako by som mal podla Vas postupovat?
Velmi pekne dakujem za kazdy nazor a pomoc.