peeterko
17.08.15,20:06
Dobry den. Som spolocnikom 1 osobovej SRO a mam jednu prevadzkaren. Zobral som si zivnost a ako SZCO si planujem prenajimat zariadenia od SRO a na tom istom mieste prevadzkovat prevadzkaren. V podstate robit to iste s tym, ze SRO by mala prenajaty priestor, mala by 1 zamestnanca, ale zisk by nemala z predaja, ale z prenajmu. A SZCO by mala prijem z predaja a platila by za prejanom a pouzivanie zarideni vo vlastnictve SRO. ERP by som mal ako SZCO samozrejme svoju vlastnu.
Otazka c.1 je, ze na koho ma byt napisana prevadzkaren. Ci na SRO, SZCO, alebo oba subjekty by mali mat ohlasenu prevazdkaren
Otazka c.2 je, ze ci zamestnanec SRO moze pracovat na tom istom mieste a de facto pracvoat pre SZCO. Ibaze platit by ho platila SRO a nie SZCO.
Consultix
17.08.15,20:39
1. Prevadzkaren ma SZCO. Ten tam poskytuje sluzby, resp. predava tovar.
2. SZCO moze vykonavat svoju cinnost v danej prevadzke. Sro nemoze zamestnavat tuto FO na vykon cinnosti, ktory je predmetom prevadzky SZCO.
Dalej pozor:
3. Transferove ocenovanie, vratane dokumentacie v pripade prenajmu. SZCO a Sro su prepojene, zavisle osoby.
4. Zakaz konkurencie v zmysle par 136 Obchodneho zakonnika. Konatel nesmie vykonavat cinnost totoznu s cinnostou spolocnosti vo svoj prospech.
PS: To, co pises znie celkom spekulativne. A v pripade kontroly to moze byt v Tvoj neprospech...
peeterko
18.08.15,05:33
Dakujem pekne za odpoved. Upresnim, ze SRO nezamestnava mna, ale dalsieho zamestnanca v ramci Chraneneho pracoviska. Co znamena to transferove ocenovanie? Ako konatel nepoberam ziadny prijem z SRO. Ako by sa dal osetrit ten par.136? Ak by sa zmluvne podchytilo, ze mne ako jedinemu spolocnikovy SRO nevadi vykonavanie konkurencnej cinnosti? (Ale v podstate sro ma viac cinnosti a so zsco sa zhoduje len jedna. Ta ktoru by vykonaval)
Consultix
18.08.15,17:07
Transferove ocenovanie je princip, v ktorom zavisle osoby musia medzi sebou dodavat sluzby a tovar v cenach obvyklych na trhu. Pozri si porady: http://www.porada.sk/transferove-ocenovanie
Par 136 sa osetrit neda, je to nemenne ustanovenie zakona. Ale ak neudas sam seba, tak z toho nebude problem :)
peeterko
18.08.15,17:28
:-) Dakujem pekne. Ano ano, fakturacie pojdu v trhovych cenach. A v podstate mi napadlo, ze tym ze SRO uz nebude vykonavat tu istu cinnost, tak aj ta konkurencia je bezpredmetna. Vsetko bude vykonavat SZCO. A ani sa nemusim udavat... :)