Katarina24
18.08.15,08:29
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Vyskytla sa situácia, kedy zamestnankyňu cestou na nočnú službu poštípala osa. Zamestnankyňa odpracovala zhruba 2 hodiny a začala opúchať. Po dvoch hodinách išla na pohotovosť a v službe ju nahradila kolegyňa. Zamestnankyňa ostala v nemocnici do rána na pozorovanie. Chcem vedieť, či zamestnankyni môžem ospravedlniť celú nočnú smenu, ktorá trvá od 18.00 do 06.00 hod na základe potvrdenia lekára - priepustky, keďže to bolo v sobotu, nočná služba a zamestnankyňa má fond pracovnej doby 7 hod.
Ďakujem veľmi pekne.
ivka70
18.08.15,06:43
V podstate mozes, aj ked priepustka sluzi na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie.
Na pobyt v nemocnici jej skor mali vypisat PNku.

Ak bola u lekara pocas nocnej zmeny (pohotovost), plati "paragraf" aj na tuto zmenu.
Ak je to ojedinely pripad, posudila by som to vynimocne ako potrebny cas a zaplatila celu zmenu.
BXLmiami
18.08.15,10:01
Lenže nechať ju v nemocnici do rána prípadne 24 hod je nevyhnutne nutný čas.V pondelok je v 95% OK.
ivka70
18.08.15,10:30
no, dalo by sa o tom polemizovat ...lebo ide o nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie ...
BXLmiami
18.08.15,11:00
Nedalo.Pri alergickej reakcii a puchnutí jednoducho musíš dostať injekcie príp.infuzie a zostať v sledovaní kým nie si za vodou,čo je 12-24 hodín.Je to nevyhnutne nutný čas.
ivka70
18.08.15,11:18
To mi je jasne - neriesime zdravotne hladisko, ale nie je to osetrenie ci vysetrenie. Na to zvycajne sluzi PN - aj keby bola jednodnova.
avalik
18.08.15,11:30
Podla mna o tom ci je to osetrenie alebo uz PN rozhoduje lekar, potom je na zamestnavatelovi kolko hodin uzna ako prekazku v praci, uctovnicka sa riadi rozhodnutim zamestnavatela zamestnanca.
terezamaria
18.08.15,11:33
Určite jej to môžeš uznať, preukázateľne ju pichla osa, išla do nemocnice, kde ju nechali na pozorovanie, čo bolo nevyhnutné a bolo to počas jej nočnej smeny. Ospravedlňuješ toľko hodín, na koľko má určenú nočnú smenu.