Ancestors
18.08.15,09:45
Ako sa mozem dostat k dorucenej zasielke zo sudu, ked mi bola zaslana na trvaly pobyt no ja sa tam nezdrziavam? neviem ani z akeho sudu to prislo tak neviem kam sa mam obratit
ivka70
18.08.15,07:47
a ako vies, ze to bolo zo sudu?
mas zlty/modry listok z posty o ulozeni zasielky?
nemas na poste nastavene doposielanie zasielok?
nemas niekoho povereneho preberanim zasielok?
Ancestors
18.08.15,07:51
Volali mi rodicia ze to bola hruba obalka kde bolo napisane okresny sud bratislava(cislo nevedia)a bolo to do vlastnych ruk tak im to nedali a vraj preposlat sa to neda,vraj to budu drzat niekolko dni na poste a potom to zaslu odosielatelovi
Chobot
18.08.15,08:00
Nech povedia presne, ktorý okresný súd to poslal (to číslo, ktoré nevedia). Potom si len zavoláš na ten súd a dohodneš, čo ďalej.

Najlepšie je vedieť aj číslo zásielky.
ivka70
18.08.15,08:00
a preco nevybavis rodicom preberanie aj zasielok do vlastnych ruk? staci na to vybavit karticku na poste v mieste bydliska
buchač
18.08.15,08:01
Ancestors (Dnes 10:51) Volali mi rodicia ze to bola hruba obalka kde bolo napisane okresny sud bratislava(cislo nevedia)a bolo to do vlastnych ruk tak im to nedali a vraj preposlat sa to neda,vraj to budu drzat niekolko dni na poste a potom to zaslu odosielatelovi
==============================

A kde sa zdržiavaš ?
Iné mesto, iná krajina, iný svetadiel ???
ivka70
18.08.15,08:01
Mas 5 moznosti, ked vedia, ze to bola BA, ak si to nestihnes vybrat do konca uloznej doby na adrese TP. Tak si ich obvolaj.
Na tom listku, co mal postar nechat, bude aj cislo zasielky.


http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudy/Okresny-sud-Bratislava-I/SudDetail.aspx
lujza.j
18.08.15,08:37
a na obálke zo súdu aj číslo konania...teda o čo sa jedná...
ivka70
18.08.15,08:48
Ale on obalku nema ...
lujza.j
18.08.15,08:51
...ale tak som to myslela...kedy sa išlo na poštu a vec tam ešte je...číslo konania a aký súd sa dá opísať...žltý listoček je niekedy dosť nečitatelný...
ivka70
18.08.15,10:32
to je otazne, posta moze namietat, ze nemoze dat opisat taketo udaje zo zasielky niekomu, komu nie je urcena ...
viktorviktor
18.08.15,12:02
nech rodičia zajdu na poštu, s papierom čo majú k zásielke a uvedú zmenu trvalého pobytu, nech zásielku prepošlú alebo poznamenajú na obálku kde sa adresát zdržiava, síce možno budú frflať že to nieje ich robota, ale rodičia aspoä zistia z ktorého súdu je zásielka


DOPLNENIE

/misosoft, nedalo mi a hľadal som ako to vlastne je, sú tam aj iné zaujímavosti /

je možné využiť Doručenie na žiadosť adresáta, práve keď je zásielka uložená na pošte, ale pozor služba je spoplatnená

Poštové podmienky VŠEOBECNÁ ČASŤ Vnútroštátny styk
Účinnosť od 01.01. 2015

6.2.4.
Doručenie na inú adresu na žiadosť adresáta SP doručí zásielku na inú adresu v Slovenskej republike ako je uvedená na zásielke. Službu zabezpečuje SP k zásielkam, ktoré sa dodávajú na základe potvrdenia o prevzatí.
Podaním žiadosti sa adresát zaväzuje uhradiť cenu za poskytnutie služby v zmysle Tarify.
O službu môže adresát požiadať - telefonicky na čísle z oznámenia o uložení zásielky, Z avíza zaslaného SMS Správou /e - Mailovým oznámením, E - mailom/ Telefonicky na Zákazníckom servise SP.
Adresát v žiadosti identifikuje zásielku jej podacími znakmi.
Adresát je zároveň povinný oznámiť SP novú adresu, na ktorú požaduje zásielku doručiť. Adresát môže o službu požiadať najneskôr 4 dni pred ukončením odbernej lehoty zásielky.
SP nezabezpečuje službu k zásielkam, ktoré odosielateľ označil poznámkou dispozičnej služby „Nedoposielať“. O doručenie zásielky na inú adresu nemôže požiadať adresát, ktorému sú dodávané zásielky podľa bodu 18.5., 18.6. a 18.9. týchto poštových podmienok
misoft
18.08.15,13:27
Pokiaľ nebudú mať splnomocnenie k prevzatiu zásielky - ani sa baviť nebudú. A pošta je veľmô opatrná pri zásielkách do vlastných rúk.... Poznám to - syn je fuč, mám, splnomocnenie, ale i tak zásielka do vl. rúk - nemám šancu... nechce dať...
Consultix
18.08.15,17:42
Je pravda, ze mas 5 moznosti, ako pise ivka70, ale najpravdepodobnejsie je to niektory z dvoch sudov:
- Bratislava I, ak sa jedna o vec OR alebo konkurzu
- tvoj okresny sud, ktory je Ti miestne prislusny a prejednava vsetky veci, kde si odporcom alebo zalovanym.

Je mala pravdepodobnost, ze si odporca v 2. rade a pise ti sud z ineho okresu.

Pripadne zadaj cislo zasielky do http://tandt.posta.sk kde uvidis, na ktorej poste bola zasielka podana. OS BA 1 podava napriklad na poste Bratislava 17.

Nasledne napis sudu oficialnu ziadost o opakovane zaslanie zasielky, ktoru mozes identifikovat podacim cislom. Minimalne si preukazal snahu...

Ak pojdes do informacnej kancelarie sudu, na zaklade ICO/RC vie pracovnicka povedat, ci je voci Tebe vedene nejake konanie.

Ak mate znamu na poste, nech aspon ukaze tu zasielku rodicom. Je tam cislo spisu nad adresou, podla toho sa potom da identifikovat aj konanie.
buchač
18.08.15,17:47
Ale Ty si asi nečítal všetky príspevky a komentáre .... či ?

Ale najlepšie na tom všetkom je, že zadávateľ si poplakal nad vlastnou nemohúcnosťou a nebojím sa povedať, že aj nad vlastnou sprostosťou....a teraz ho nejak niet, aby odpovedal a doplnil odpovede.
Consultix
18.08.15,17:53
A mozem ja za to, ked sa ma tie komentare boja a stale sa skryvaju :)
Tak ano, zase budeme nadavat poste, ze nenechala oznamenie o ulozeni zasielky... My sme v tom nevinne...
Ancestors
18.08.15,17:58
Niekto je tu husty takto cez net co??ja som len chcel poradit takze neviem kde si nabral to plakanie..sprosty??to ze som sa este s niecim takym nestretol zo mna robi sprosteho???
pavol54
18.08.15,18:00
Si povinná nahlásiť na poštu adresu pre doručovanie ak nie je totožná s adresou trvalého pobytu. inak neprevzatá zásielka sa po čakacom termíne považuje zo zákona za doručenú
buchač
18.08.15,18:02
Ancestors (Dnes 20:58) Niekto je tu husty takto cez net co??ja som len chcel poradit takze neviem kde si nabral to plakanie..sprosty??to ze som sa este s niecim takym nestretol zo mna robi sprosteho???
===============================
:D :D :D
Takže provokácia sa zadarila ??? ;)

Takže sa pýtam, prečo neodpovedáš na otázky ?
Akú potom očakávaš radu ?
Ancestors
18.08.15,18:07
Ved uz mi dali viacero moznosti a je na mne aby som si vybral spomedzi nich,nemusim tu vies rozhovory
pavol54
18.08.15,18:08
lujza zo súdu ide modrý na ktorom je napísané poštárom podacie číslo a podacia pošta, až po druhej snahe o doručenie ide žltý na tom žltom je nálepka od doporučenej zásielky s čiarovým kódom
buchač
18.08.15,18:13
Aha....tiež fakt.

Ale v takomto prípade je slušnosťou niečo také oznámiť, napísať...prípadne aj poďakovať.
Mne nemusíš...ja som len hustý, čiže zvyknutý na neetické správanie...;)
lujza.j
18.08.15,18:28
ja ked som posielala s doručenkou do vlastných rúk...bolo tam číslo spisu....myslím,že vtedy žiadne lepačky tam neboli:)
viktorviktor
18.08.15,18:29
adresu môže nahlásiť, ale služba je spoplatnená viď Poštové podmienky VŠEOBECNÁ ČASŤ Vnútroštátny styk
Účinnosť od 01.01. 2015
Mária27
19.08.15,15:14
ásielky do vlastných rúk s doručenkou sa nedoposielajú mimo obvod pošty. Rodičia však môžu skutočne nahlásiť správnú adresu, ktorú pošta oznámi súdu.