tara41
18.08.15,10:32
Môže starosta obce vyhodiť z verejnoprospešných prác človeka s udaním dôvodu , že porušil pravidlá bezpečnosti pri práci, pritom že vraj bol opitý, ale neexistuje o tom žiadny záznam, a ani predošlé písomné upozornenie na porušovanie pracovne disciplíny. Skrátka podpíšte mi prebratie výpovede a skončili ste. Vzťahuje sa na to nejaký zákon? Lebo zákonník práce sa vraj na takýchto pracovníkov nevzťahuje.
Nedal mu ani fúkať, a není tam ani popis čo, kedy a akým spôsobom porušil.
veronikasad
18.08.15,08:34
a bol ten pracovník opitý ?
Terezia13
18.08.15,08:52
nemusel byť dôvod len alkohol, môže ho vyradiť aj preto, že neprišiel "do práce", porušil disciplínu, odišiel skôr z pracoviska, starosta by to mal konzultovať s ÚPSVaR
tara41
18.08.15,09:13
jedná sa mi o to, že s nim nevykonal žiadny zápis... zdá sa mi čudné prísť k pracovníkovi a povedať, príď si preprať výpoveď nech ťa už tu nevidím.
tara41
18.08.15,09:14
vraj áno, ale není nato žiaden dôkaz...
Terezia13
18.08.15,09:30
toto nie je pracovný vzťah na základe pracovnej zmluvy, pracovníci na aktivačných dobre vedia, čo môžu a čo nemôžu, starosta za nich zodpovedá, ako by zdôvodnil pri kontrole pracovníkov ÚPSVaR, že je opitý, a u nás sú tie kontroly dosť časté, nie je čo riešiť
tara41
18.08.15,09:43
ten človek sa ohradzuje , že opity nebol, starosta tvrdi opak... dôkaz žiadny... je to správny postup?