Bea Š.
31.05.06,06:54
Mám problém, v banke mi nechcú priznať úver z toho dôvodu, že mi DÚ nepotvrdil príjmy a výdavky z DP z tab.1 odd. VI., len základ dane, pretože vedieme podvojné účt. a tabuľku som z toho titulu nevypĺňala. V banke a na DÚ tvrdia, že som mala vyplniť tab.1 riadok 2 príjmy a výdavky zo živnosti . Prosím pomôžte, je to dosť súrne.
ondrejvla
31.05.06,04:57
V banke a na DÚ majú pravdu, mala si vyplniť aj tabuľku č.1, napriek tomu, že si viedla PÚ, stále sa jedná o DP FO. Odporúčam doplniť si do tabuľky a požiadať DÚ o potvrdenie tejto opravy.
Bea Š.
31.05.06,05:00
Aj keď v poznámkach pod tabuľkou je uvedené že tab. sa vypĺňa, ak daňovník účtuje v JÚ ?
Mám podať dodatočné DP alebo akou formou zvoliť opravu?
Bea Š.
31.05.06,05:02
Aj v poučení je uvedené že daňovník, ktorý účtuje v PU tab.1 nevypĺňa. Len r.38 až 43.
Peterka
31.05.06,05:05
Ja by som doložil Výkaz ziskov a strát,Súvahu a súhlasím že FO,ktorá vedie podvojné účtovníctvo nemá príjmy a výdavky ale len výnosy a náklady.,preto nevypĺňa tabuľku,kde sú uvedené príjmy a výdavky.
Bea Š.
31.05.06,05:10
Aj som doložila obidva výkazy aj tak to nechcú akceptovať. Budem s tým niečo robiť, len si musím byť na istom, že mám pravdu ja.
Zoltán Kovács
31.05.06,05:14
Účtujem FO zapísanú do OR OS, tým pádom má PÚ. Daňové priznanie podávam s prílohami Súvaha a Výkaz ziskov a strát. A pritom vyplňam tabulku č.1. A to robím už asi 12 rokov. Zatial DÚ nikdy nenamietala.
Peterka
31.05.06,05:28
Účtujem FO zapísanú do OR OS, tým pádom má PÚ. Daňové priznanie podávam s prílohami Súvaha a Výkaz ziskov a strát. A pritom vyplňam tabulku č.1. A to robím už asi 12 rokov. Zatial DÚ nikdy nenamietala.
Do príjmov potom dávaš výnosy a do výdavkov náklady ? Mal si už daňovú kontrolu ?Lebo ja postupujem tak ako som uviedol a mal som ja daňovú kontorlu, ktorá nič neuviedla proti môjmu postupu.
Zoltán Kovács
31.05.06,06:33
Do príjmov potom dávaš výnosy a do výdavkov náklady ? Mal si už daňovú kontrolu ?Lebo ja postupujem tak ako som uviedol a mal som ja daňovú kontorlu, ktorá nič neuviedla proti môjmu postupu.

Áno, tak ako píšeš. Na kontrole to bolo OK.