jablonica
31.05.06,07:19
zamestnankyňa /učiteľka/ nastúpila na MD v roku 2004 a vyčerpala si všetku dovolenku. Bola doma celý rok 2005 a teraz od 1.5.2006 nastúpila po MD do práce. Koľko dní má nárok n dovolenku? Mne vyšlo nejakých 13,5 dňa. Ďakujem
Zita4
31.05.06,05:47
Napísala si príliš málo informácií. Odkedy dokedy bola na materskej, odkedy dokedy na rodičovskej dovolenke, aký má nárok na dovolenku za celý rok?
ZuzanaP
31.05.06,05:57
V tejto súvislosti ma napadla otázka: do započítania odpracovaných rokov sa ráta aj materská a rodičovská dovolenka do 3 rokov veku dieťaťa.

Keď bola mamička s dieťatkom doma do veku 5 rokov, má o tom doklad zo zdravotnej poisťovne s presne vymedzeným obdobím, môžem jej to zarátať do odpracovaných rokov.

Mám takú mamičku, keď jej zarátam toto odbobie, tak jej vyjde nárok na 5 týždňov dovolenky.

Ďakujem
ZuzanaP
01.06.06,07:54
Nikto mi neviete poradiť prosím?
Zita4
01.06.06,07:59
V tejto súvislosti ma napadla otázka: do započítania odpracovaných rokov sa ráta aj materská a rodičovská dovolenka do 3 rokov veku dieťaťa.
Keď bola mamička s dieťatkom doma do veku 5 rokov, má o tom doklad zo zdravotnej poisťovne s presne vymedzeným obdobím, môžem jej to zarátať do odpracovaných rokov.
Mám takú mamičku, keď jej zarátam toto odbobie, tak jej vyjde nárok na 5 týždňov dovolenky.
Ďakujem
Ja by som to započítala do odpracovaných rokov na účely nároku na dovolenku.
Tweety
01.06.06,08:01
Nikto mi neviete poradiť prosím?
Započíta sa najdlhšie do 6 rokov veku dieťaťa.
ZuzanaP
01.06.06,08:15
ďakujem vám veľmi pekne dievčatá, hneď mám krásny deň, keď môžem niekomu urobiť radosť dobrou správou.