zuzkaga
18.08.15,14:54
Mám faktúru vystavenú 31.7.2015, dobierkou prišiel tovar 1.8.2015, kedy bol aj zaplatení. Môžem faktúru zaradiť a DPH si uplatniť v júli??? Ďakujem..
evuš
19.08.15,12:06
Tuzemská ?? Do DP 07/2015
zuzkaga
19.08.15,12:08
Áno tuzemská. Ďakujem za odpoveď.
karakul
19.08.15,12:42
... dátum vystavenia faktúry nie je podstatný, riaď sa dátumom dodania uvedeného na faktúre.
zuzkaga
19.08.15,12:55
Veď práve dátum vystavenia, dátum dodania na faktúre je 31.7.2015, ale tovar bol v skutočnosti dodaní a aj zaplatení 1.8.
Tweety
19.08.15,12:58
Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
karakul
19.08.15,13:11
otázne je, či dodavateľ správne uviedol dátum dodania. Cena prepravného a dobierky sú súvisiace náklady s dodaním tovaru a z hľadiska DPH súčasťou základu dane predávaného tovaru - nedochádza k samostatnému zdaniteľnému plneniu - preto v tomto prípade nastáva až dňom dodania.
Tweety
19.08.15,13:43
tak je pes zakopaný, že dátum dodania v tomto prípade nie je správny
Tweety
19.08.15,13:45
zaplatený, zaplatený
zuzkaga
19.08.15,14:33
No pochybujem, že mi opravia faktúru a dajú tam dátum dodania 1.8.,( resp 3.8., zle som pozrela príjmový doklad od prepravnej spoločnosti. 1.8. bola sobota).
Všetky tieto faktúry na tovar objednávaný cez internet vystavia v jeden deň, dátum dodania dajú ten istý akurát, že tovar príde prepravnou spoločnosťou na druhý deň.
Nejak som to neriešila pokiaľ mi to neprišlo na prelome mesiacov ako tento prípad:(. Čo by ste teda urobili v tomto prípade? Ďakujem za rady.
zlatka.b
19.08.15,19:06
jednoznačne podľa faktury, z hľadiska dodávateľa je dodanie splnené odovzdaním tovaru na prepravu, nemôže tušiť, ako dlho preprava potrvá a kedy bude skutočne tovar odozdaný odberateľovi. Pár rokov dozadu pri kontrole mi DU kontroloval dátum daňovej povinnosti na vydanej fakture a dátum odoslania balíka cex Slovenskú poštu, resp. iného kuriéra. Tieto dátumy museli byť rovnaké, nemohla byť vystavená faktura v jedeň deň a podaný balík na druhý deň. Kedy to prevzal zákazník, to už ich nezaujímalo.
TomasBugiy
19.08.15,19:07
Dal by som to normalne do jula. Ziadny eshop nemoze vopred vediet, kedy si balik prevezmes a dat tam datum dodania tovaru Tebe do ruk.