modreklbko
18.08.15,15:33
Zdravim vsetkych,hlavne ochotnych mi poradit vo viacerych veciach.Skusim byt strucny aj ked to nepojde. Chcel som aby nas na 2 pojednavani rozviedli,obzvlast ked sa mi ex vyhrazala ze jej to nevadi ked to bude trvat aj 10 rokov a tak som chtiac ci viac nechtiac suhlasil s rodicovskou dohodou ze budem platit pri striedavej starostlivosti vyzivne na dve deti 250 e.Taktiez ze kym budeme v spolocnej domacnosti budem hradit naklady na domacnost vo vyske 150 e + pripadne ine naklady ak vzniknu 150 e. Naklady na domacnost su cca do 200 e.
Kupil som uz stary dom,v ktorom by sa dalo byvat ale urcite nie aj s detmi takze ho potrebujem opravit s cim by mi mal pomoct pribuzny, ktoreho som chcel na ten cas ubytovat u nas. Samozrejme moja ex mi to zakazuje,lebo bol ochotny svedcit v moj prospech.

1. otazka: mozem si ubytovat znameho v spolocnej domacnosti? Dom je 5 izbovy s dvoma kupelkami, takze sukromie narusene podla mna nebude mat. Ak to urobim hrozi mi nieco? Moze dat dom odpojit od elektriky a vody? Deti su tyzden so mnou a tyzden s nou u jej rodiny...


2. Na opravu kupeneho rd si beriem uver so splatkami cca 300 e/mesiac potom sa zmenia moje financne pomery. Mozem na zaklade tohto skusit podat ziadost o zrusenie vyzivneho alebo ked to bolo dohodou nie?
Pockat az ked bude vysporiadane BSM?

3.Moze si urcovat kedy bude mat deti cez prazdniny a ze jej mam deti doniest ja lebo nema auto? v sudnom rozhodnuti samozrejme nic take nie je ale jej matka jej dava tieto rady a ja si nemienim nechat skakat po hlave, ale zas to mieni riesit cez sud....

4.V sudnom rozhodnuti vobec nie je uvedene kto ako znasa poplatky na skolne a pod...chvilku sa tvarila sudkyna ze vyzivne je na to, potom zase ze na toho komu to pripadne.... bohuzial s mojou ex ak ide o peniaze a niesu presne zadefinovane podmienky tak asi budu len zvady
mam trvat na tom aby poplatky hradila z vyzivneho? alebo vsetko pol na pol?

pri urcovani vyzivneho vychadzala sudkyna z jej prijmu 1100 e v cistom a u mna kedze som kvazi zivnostnik+mam s.r.o. tak som to ja vypocital na 980 e sudkyna vychadzala neviem z coho,iba mi povedala ze si zavola ekonoma ked nebudem suhlasit...akykolvek argument som dal tak podnikatel u nej znamena podvodnik co neplati dane a robi na cierno

5. viem ze mojej ex radi uz teraz matka aby si vsetko pocitala a ziadala potom este o zvysenie vyzivneho. Hneva ma to ze kym ja musim driet, tak ona aj za tie peniaze kupuje detom kazdu chvilu lega,ale pred sudom sa tvari ako chudinka co nema peniaze
ako sa zabezpecit do buducnosti aby som mohol pripadne zrusit vyzivne alebo neplatit aspon viac?
Mam s.r.o. previest na niekoho komu doverujem a nechat si len zivnost kde budem mat pausalne vydaje aby sa nemala coho chytit? srocku som doteraz vyuzival aj tak len na evidovanie skutocnych vydajov a minuly rok som nemal na nej ani zisk. Mohol by som potom vyuzivat auto "cudzej" sro bez toho aby to nejako napadala?
-
Ak ma chce niekto odsudzovat, prosim....ale pochopte ze nie vsetky zeny su chudinky a ja vobec nemam pocit ze to je spravodlive tak ako to je. Je to smutne ked sa dvaja dospeli ludia takto spravaju a nevedia sa dohodnut v prospech deti, ale nenarobim s tym nic, to by som musel zo vsetkym suhlasit
+
Ak ma chce niekto odsudzovat, prosim....ale pochopte ze nie vsetky zeny su chudinky a ja vobec nemam pocit ze to je spravodlive tak ako to je. Je to smutne ked sa dvaja dospeli ludia takto spravaju a nevedia sa dohodnut v prospech deti, ale nenarobim s tym nic, to by som musel so vsetkym suhlasit
Dakujem za pripadne rady a pomoc.
misoft
05.09.15,08:55
karakul
05.09.15,09:08
d

... dobre, a teraz môžeme pristúpiť k zadaniu druhého písmena.
buchač
05.09.15,09:53
Zdravim vsetkych,hlavne ochotnych mi poradit vo viacerych veciach.
...
1. otazka: mozem si ubytovat znameho v spolocnej domacnosti? Dom je 5 izbovy s dvoma kupelkami, takze sukromie narusene podla mna nebude mat. Ak to urobim hrozi mi nieco? Moze dat dom odpojit od elektriky a vody? Deti su tyzden so mnou a tyzden s nou u jej rodiny...


2. Na opravu kupeneho rd si beriem uver so splatkami cca 300 e/mesiac potom sa zmenia moje financne pomery. Mozem na zaklade tohto skusit podat ziadost o zrusenie vyzivneho alebo ked to bolo dohodou nie?
Pockat az ked bude vysporiadane BSM?

No ... rozpísal si sa teda statočne.
Pomiešal si ale hrušky z jablkami až tak, že z toho vznikol bazový sirup.
Otázok toľko, že každá jedna z nich by si zaslúžila samostatnú jednotku.

Ale v podstate sa dá povedať len jedno...na tie vaše žabomyšievojny doplatia len deti.

....a mimochodom...tie úvahy o tom alebo onom by súd mohol kľudne brať ako účelové a v konečnom dôsledku budeš v tej prdely ešte viac, ako si.
arizona
05.09.15,11:24
1. otazka: mozem si ubytovat znameho v spolocnej domacnosti? Dom je 5 izbovy s dvoma kupelkami, takze sukromie narusene podla mna nebude mat. Ak to urobim hrozi mi nieco? Moze dat dom odpojit od elektriky a vody? Deti su tyzden so mnou a tyzden s nou u jej rodiny...

Ano, urobis! S ubytovanim cudzej osoby v dome musia suhlasit vsetci majitelia. Tiez mam 5i dom,ale neviem si predstavit,keby sa mi tu spaciroval cudzi chlap. Urcite by mi to sukromie narusilo.

-odpojit dom od elektriny a vody? Ste sa zblaznili? Ked uz neberiete ohlad na seba, berte ohlad aspon na deti. Chcete,aby zili ako nejake najposlednejsie socky??? Bez hygieny a uciace sa do skoly pri svieckach?

2. Na opravu kupeneho rd si beriem uver so splatkami cca 300 e/mesiac potom sa zmenia moje financne pomery. Mozem na zaklade tohto skusit podat ziadost o zrusenie vyzivneho alebo ked to bolo dohodou nie?


Poziadat mozes,ale aj tak nepochodis. Vyzivne na deti je prvorade, pred vsetkymi ostatnymi platbami

3.Moze si urcovat kedy bude mat deti cez prazdniny a ze jej mam deti doniest ja lebo nema auto? v sudnom rozhodnuti samozrejme nic take nie je ale jej matka jej dava tieto rady a ja si nemienim nechat skakat po hlave, ale zas to mieni riesit cez sud...


V prvom rade by to malo byt na rozumnej dohode rodicov. Ak sa nevedia dohodnut, rozhodne sud na navrh jedneho z rodicov.
To, ze niekto nema auto je irelevantne. Ved existuje aj vlakova a autobusova doprava.

4.V sudnom rozhodnuti vobec nie je uvedene kto ako znasa poplatky na skolne a pod...chvilku sa tvarila sudkyna ze vyzivne je na to, potom zase ze na toho komu to pripadne.... bohuzial s mojou ex ak ide o peniaze a niesu presne zadefinovane podmienky tak asi budu len zvady
mam trvat na tom aby poplatky hradila z vyzivneho? alebo vsetko pol na pol?
Pri urcovani vyzivneho vychadzala sudkyna z jej prijmu 1100 e v cistom a u mna kedze som kvazi zivnostnik+mam s.r.o. tak som to ja vypocital na 980 e sudkyna vychadzala neviem z coho,iba mi povedala ze si zavola ekonoma ked nebudem suhlasit...akykolvek argument som dal tak podnikatel u nej znamena podvodnik co neplati dane a robi na cierno

Zalezi to od urceneho vyzivneho, ci pokryje potrebne vydaje,ale aj od dohody rodicov.
Pri striedavej starostlivosti sa zvacsa rodicia dohodnu, ze sa vyzivne neplati,nakolko dieta byva u oboch priblizne rovnaky cas. Ostatne vydavky su tiez na dohode. Ak sa nedohodnu, opat sud..
Kazdy rodic by sa mal primeranou ciastkou financne podielat na vychove a potrebach svojich deti. To je prvorade,aby deti rozvodom netrpeli a neznasali zabomysie vojny ich rodicov.

Ak sa rodicia nevedia dohodnut,moze jeden z rodicov dat vzdy navrh na sud...

Najdi si aj stranku www.striedavka.sk (http://www.striedavka.sk), tam si ludia radia ohladom takychto veci.
branislavp
05.09.15,19:33
Keď sa chceš rozviesť musíš mať na pamäti, že vždy budeš mať povinnosť platiť na deti a ak exmanželka nemá primeraný príjem, tak zo zákona si povinný platiť aj exmanželke, neviem presne akú výšku, ale tej zodpovednosti sa nezbavíš. Ak máš deti rád, nemusí ani súd rozhodovať, vieš aká je doba a aké je všetko drahé, školy , krúžky, iné aktivity, oblečenie, skrátka ak chceš, aby deti netrpeli tým, že rodičia sú rozvedení, jediná cesta je porozumenie medzi exmanželmi, predsa stále sú to Vaše deti a som presvedčená, že ich milujete obaja. A ubytovať si známeho....., a čo na to povedia deti? Nebudú traumatizované? Alebo im to bude jedno? Pamätaj na zadné vrátka a aj na to, že raz príde aj staroba. Rodina je rodina, ak ju stratíš, nemáš na svete nič, čo by si urobil neviem aké kroky, aby si sa vymkol zo zodpovednosti v ničom nezvíťazíš, budeš v súboji porazený, lebo stratíš rodinu. Ber to ako môj názor.
Erzebeth
05.09.15,23:10
1. otázka: Ak je dom v BSM bolo by najlepšie, ak si to najskôr vysporiadate a budete vedieť, ktorú časť domu budeš užívať ty a ktorú tvoja ex. potom by si si do svojho priestoru mohol ubytovať príbuzného. Otázkou je, či budeš chcieť dom rozdeliť medzi tebou a ex, alebo, keďže máš kúpený svoj dom , budeš žiadať vyplatenie zo spoločného domu.
2. otázka. Ak sa ti zmenia finančné pomery, môžeš požiadať súd o zmenu platenia. Ako rozhodne súd, ťažko vedieť.
3. otázka: Aj cez prázdniny platí striedavá starostlivosť. Ty si deti od nej zober, to isté platí aj pre ňu. Deti nech si príde zobrať od teba ona.
4. otázka: To školné budete platiť pol na pol. Máte striedavú starostlivosť. Aby mali deti rovnakú životnú úroveň u teba aj u matky, platíš to výživné. Ak máš menej peňazí ako ex, ona môže byť voči deťom štedrejšia a tým si ich prípadne kupovať. Na druhej strane zasa lego či iné hračky sú pre deti nevyhnutné. Vychovať deti je drahý špás.