robom
31.05.06,07:24
Dobry den. Chcel by som sa nieco spytat. Predavam osobny automobil sukromnej firme. Majitel firmy mi po vyplateni prislusnej sumy dal podpisat vydavkovy pokladnicny doklad . Ziada vsak aj odo mna , aby som mu vystavil prijimovy pokladnicny doklad , ze som uvedenu sumu prijal . Je to v poriadku ?
Zita5
31.05.06,05:30
Dobry den. Chcel by som sa nieco spytat. Predavam osobny automobil sukromnej firme. Majitel firmy mi po vyplateni prislusnej sumy dal podpisat vydavkovy pokladnicny doklad . Ziada vsak aj odo mna , aby som mu vystavil prijimovy pokladnicny doklad , ze som uvedenu sumu prijal . Je to v poriadku ?

Áno je to v poriadku , treba ten príjmový vypísať a odovzdať .Samozrejme , že ako prílohu bude tvoriť kúpnopredajná zmluva .
gabriela7755
31.05.06,05:32
Ja by som to skôr ošetrila v kúpno-predajnej zmluve, niečo v tom zmysle,
že dohodnutá suma bola vyplatená pri podpise zmluvy alebo tak niečo,
neviem, z akého dôvodu by si mal dávať PPD, predsa si nič nefakturoval ???
Zita5
31.05.06,05:38
Ja by som to skôr ošetrila v kúpno-predajnej zmluve, niečo v tom zmysle,
že dohodnutá suma bola vyplatená pri podpise zmluvy alebo tak niečo,
neviem, z akého dôvodu by si mal dávať PPD, predsa si nič nefakturoval ???

Ale myslím , že nie je to zakázané i napriek tomu , že je to ošetrené v KPZ ........je to viac krát istené .;)

Doklad by som nedávala , keby zmluva bola uzatvorená v advokátskej kancelárii s uvedením výšky vyplatenej sumy a podpis overený , vtedy nie . Avšak to záleží na objstrannej dohode .

To je môj názor .
robom
31.05.06,05:48
[quote=Zita5]Ale myslím , že nie je to zakázané i napriek tomu , že je to ošetrené v KPZ ........je to viac krát istené .;)

Doklad by som nedávala , keby zmluva bola uzatvorená v advokátskej kancelárii s uvedením výšky vyplatenej sumy a podpis overený , vtedy nie . Avšak to záleží na objstrannej dohode .


Ide mi hlavne o to , ci sa nemozem dostat do nejakych problemov v tom zmysle , ze som uvedenu sumu prijal 2 krat. Suma je samozrejme uvedena aj v kupnopredajnej zmluve.
Zita5
31.05.06,06:00
[quote=Zita5]Ale myslím , že nie je to zakázané i napriek tomu , že je to ošetrené v KPZ ........je to viac krát istené .;)

Doklad by som nedávala , keby zmluva bola uzatvorená v advokátskej kancelárii s uvedením výšky vyplatenej sumy a podpis overený , vtedy nie . Avšak to záleží na objstrannej dohode


Ide mi hlavne o to , ci sa nemozem dostat do nejakych problemov v tom zmysle , ze som uvedenu sumu prijal 2 krat. Suma je samozrejme uvedena aj v kupnopredajnej zmluve.


Ak máš uvedené v zmluve , že dňom podpisu uvedená suma bola zaplatená predávajúcemu v hotovosti , tak nedávaj žiadny doklad . Ale doporučovala by som aby bolo overenie podpisu u notára .

V prípade že by prišlo k predsa k vypísaniu PPD tak do účelu platby treba napísať ............platba kúpnopredajná zmluva zo dňa ........