Veronika Závadská
18.08.15,19:47
Ahojte, ukradli mi peňaženku, samozrejme okrem OP, VP, dokladov od auta atď som tam mala aj režinku, viete mi poradiť postup, čo mám robiť a koľko ma to hlavne aj bude stáť??
Nakoľko na žsr robí môj manžel a ten mi sám nevie povedať, že čo a ako, prosím o radu. Ďakujem Nika
avalik
18.08.15,18:14
Odpoved hladaj na stranke ZSR alebo osobne na ZSR.
Peggynka
18.08.15,18:14
Strata, odcudzenie, poškodenie, výmena železničného preukazu

1. Oprávnený držiteľ je povinný vo svojej evidenčnej zložke bezodkladne ohlásiť stratu, odcudzenie alebo poškodenie železničného preukazu (aj rodinných príslušníkov). Evidenčná zložka ihneď predloží písomné hlásenie o strate, odcudzení, prípadne poškodení železničného preukazu do výdajného miesta. Strata alebo odcudzenie každého železničného preukazu sa eviduje od jeho prvého vydania po nástupe do zamestnania, resp. prvého nároku rodinných príslušníkov.
2. V prípade odcudzenia železničného preukazu je oprávnený držiteľ povinný predložiť originál alebo notárom overenú kópiu potvrdenia z polície. Ak predloží oprávnený držiteľ potvrdenie z polície v cudzom jazyku, je povinný predložiť aj jeho úradný preklad, okrem potvrdenia v českom jazyku.
3. Nový železničný preukaz sa po nahlásení straty, odcudzenia alebo poškodenia vydá v lehote do 30 kalendárnych dní, na základe žiadanky 0735 1 490200 za poplatky podľa prílohy č. 1.
4. Pri ďalšom vyhotovení nového železničného preukazu sa v evidencii cestovných výhod uvedie poradové číslo vydaného duplikátu.
5. Straty sa spočítajú za celé obdobie, počas ktorého bol oprávnený držiteľ (aj rodinní príslušníci) držiteľom železničného preukazu.
6. Po tretej strate sa železničný preukaz nevydáva a oprávnený držiteľ nespĺňa
podmienky na ponechanie cestovných výhod.