sharkacademy
18.08.15,20:43
ok, vidim ze pytat sa plebsu nema zmysel. Zatial ani jedna vecna odpoved. vsetko len nezmysly a znevazovanie.....

Vraciam späť otázku (moderátor):

Ako neskúsený investor som dal peniaze z predaja bytu do fondu v banke. Ich hodnota sa prepadla na takmer minimum a preto sa chcem opýtať aká je šanca na úspech pri podaní žaloby na banku. Finančný poradca ma neupozornil, že fond tak výrazne klesá. Rovnako ma pri vklade prostriedkov neupozornili, že je to vysoko rizikový fond. Som presvedčený, že je veľa klientov bánk ktorý rovnakým spôsobom prišli o peniaze. Peniaze boli vo fonde od roku 2009 a do dnes nenadobudli pôvodnú hodnotu. Ešte v apríli bolo vo fonde o 400 euro viac ako dnes v den výberu fondu. A pritom este aj dnes ma pani v banke presviedčala, aby som zostal vo fonde hoci som ju upozornil na klesajúcu tendenciu fondu a rovnako aj na predchádzajúcu vysokú finančnú stratu od vzniku fondu.
bodliak
18.08.15,18:46
...aká je šanca na úspech pri podaní žaloby na banku?

Žiadna.
misoft
18.08.15,18:49
Tvoje peniaze, tvoje rozhodnutie dať ich do fondov, tvoj problém.... banka nie je povinná pri takýchto fondoch kontrolovať, aby si na 100% zarábal.
Okrem toho - finančný poradca.... banky na to si "najímajú" externistov ... takže tam smeruj.
sharkacademy
18.08.15,18:54
a to mate vyskusane alebo len sirite negativizmus?
Katy a R
18.08.15,18:54
toto je najpodstatnejšie - cit "Ako neskúsený investor som dal peniaze z predaja bytu do fondu v banke... "
Ty si sa rozhodol (dobrovoľne), že takto investuješ ... a že si nepreštuduješ, že do čoho vlastne ideš. Do budúcna už máš skúsenosť....
misoft
18.08.15,18:56
...alebo: Jednou jsi nahoře, jednou dole....:D
sharkacademy
18.08.15,18:56
nijak ste mi nepomohli takze vasa odpoved je zbytocna. banky su statom garantovane a nehovorim o 100% zarobku ale o 100% strate.
misoft
18.08.15,18:57
Ale nie v tomto - mudrlant. Garancia sa týka VKLADOV, nie investícií....
Fondy nie sú bankovým produktom - sú to finančné a obchodné produkty burzového charakteru. A často tie fondy ani nie sú majetkom banky, len ich v tvojom "mene" investujú, ale nemôžu vedieť, ako sa to vyvŕbi...
misomiso
18.08.15,19:00
Urcite ziadna sanca. Som si isty, ze na papieroch, ktore si podpisoval upozorneni o riziku je. Mal by si byt banke vdcany za skolenie. Ja som takto prisiel o pomerne slusne peniaze a s konecnou platnostou som pochopil, ze to, aby mi niekto iny spravoval peniaze je uplny nezmysel.

Ved sa zamysli. Keby si aspon trocha boli isti nejakym pozitivnym vynosom, tak by to slubili na terminovanom vklade nie 1,2% ale povedzme 5%, investovali by ho do fondov a zvysok by si nechali. Lenze oni potrebuju nechat riziko na tebe a ak by to nahodou vyslo, tak sa to aj tak nedozvies, pretoze tie peniaze sa aj tak k tebe nedostanu. Boli by uplne hlupi, keby ti vyplacali nejake velke zisky, ked ti ich nikto nikdy negarantoval, a teda nic ti vyplatit nemusia.

Keby som ja nedostal taketo skolenie na vlastnej kozi, a za vlastne peniaze, tak by som dnes nemal vlastnu firmu. Preto si myslim, ze o par rokov im budes mozno vdacny.

Co je vlastne investicia do fondu? Je to investicia do realneho biznisu, lenze celkom anonymneho. To je lepsie pozicat kamaratovi, ktoreho poznas, a vies, ze ti to 99% vrati. Dohodnete 5% rocne, vies, s cim podnika, kazdy den sa mozes chodit pozriet do jeho dielne alebo restauracie a nie, ze ty zaplatis ani netusis u ktoreho Babisa alebo Sirokeho to nakoniec skonci vo vacku.
sharkacademy
18.08.15,19:00
ok, vidim ze pytat sa plebsu nema zmysel. Zatial ani jedna vecna odpoved. vsetko len nezmysly a znevazovanie..... koncim otazku, opytam sa inde. tu vidim kam to ide.. nikam.
sharkacademy
18.08.15,19:01
ok, vidim ze pytat sa plebsu nema zmysel. Zatial ani jedna vecna odpoved. vsetko len nezmysly a odpustite si to znevazovanie..... koncim otazku, opytam sa inde. tu vidim kam to ide.. nikam.
buchač
18.08.15,19:01
sharkacademy (Dnes 21:56) nijak ste mi nepomohli takze vasa odpoved je zbytocna. banky su statom garantovane a nehovorim o 100% zarobku ale o 100% strate.
===========================

Ako tak čítam ?
Navrhujem :

1. Obráť sa na TV Roletu, alebo TV GRC
2. Oslov Vilka Rozborila
3. Vyhlásime na Porade zbierku ?...
Lebo aj také už tu bolo...vraj sociálny prípad....a nakoniec bol z toho celkom slušný odrb.
buchač
18.08.15,19:03
sharkacademy (Dnes 22:01) ok, vidim ze pytat sa plebsu nema zmysel. Zatial ani jedna vecna odpoved. vsetko len nezmysly a odpustite si to znevazovanie..... koncim otazku, opytam sa inde. tu vidim kam to ide.. nikam.
=========================

:D :D :D
Akademický žralok...a pritom sprostý jak čerstvo vyrobené tágo... ;)
misoft
18.08.15,19:04
@sharacademy: rady si dostal 1), 2), 3). Okrem toho - prd ty vieš o finančných trhoch a vyskakuješ tu ako gumený tajtrlík....
sharkacademy
18.08.15,19:04
Ok, vidim uroven tejto debaty, nechajte si svoje primitivizmi..... a teste sa zo skody ineho.
misoft
18.08.15,19:08
Nám je to fuk..... tvoje prachy, tvoje rozhodnutie, tvoje následky.... nás z vlastnej blbosti neobviňuj.... my sme za teba nerozhodovali....
buchač
18.08.15,19:08
sharkacademy (Dnes 22:04) Ok, vidim uroven tejto debaty, nechajte si svoje primitivizmi..... a teste sa zo skody ineho.
==========================

Tak to prrrrrrrrrrrrrr......

Ty si začal s osočovaním a neakceptovaním danej reality.
Nik nevraví, že sa niekto teší z tej škody.

Tak sa trochu uvedom a ber tvrdú realitu. Iná proste nebude.
Ale šak kľudne daj žalobu na súd...respektíve sa poraď s právnikom a uvidíš jeho reakciu. Lebo určite bude podobná, ako si sa už dočítal.
misoft
18.08.15,19:10
Pá...pá.... a možno inde ti poradia.... rovnako... ako tu....
lujza.j
18.08.15,19:10
jejó "blbí lidi taki lidi":---:D
misoft
18.08.15,19:23
Hele žraloku.... to ako chceš podávať žalobu na banku? Za to, že miesto teba investovala? Podaj žalobu na ten fond, oni tvoje LÓVE oné...... a fond ťa pošle.... vieš kam a ešte i o gate prídeš....
bodliak
18.08.15,20:39
Pá pá. A daj vedieť, ako si dopadol.
Potom uznáš, že moja odpoveď bola správna, krátka, výstižná a ľahko pochopiteľná,

Ale ak sa k tomuto poznaniu chceš dostať za cenu dlhého a drahého sporu, nech sa páči. Veď prídeš "len" o ďalšie peniaze.
bodliak
18.08.15,20:40
Nedostal si odpoveď, akú si čakal, tak sme plebs. Hm, aspoň viem, s kým mám dočinenia. S blbcom.
Chobot
18.08.15,20:59
Pre istotu skopírujem otázku aj do komentu, keby sa náš inteligentný žralok rozhodol znovu vymazať zadanie.

Ako neskúsený investor som dal peniaze z predaja bytu do fondu v banke. Ich hodnota sa prepadla na takmer minimum a preto sa chcem opýtať aká je šanca na úspech pri podaní žaloby na banku. Finančný poradca ma neupozornil, že fond tak výrazne klesá. Rovnako ma pri vklade prostriedkov neupozornili, že je to vysoko rizikový fond. Som presvedčený, že je veľa klientov bánk ktorý rovnakým spôsobom prišli o peniaze. Peniaze boli vo fonde od roku 2009 a do dnes nenadobudli pôvodnú hodnotu. Ešte v apríli bolo vo fonde o 400 euro viac ako dnes v den výberu fondu. A pritom este aj dnes ma pani v banke presviedčala, aby som zostal vo fonde hoci som ju upozornil na klesajúcu tendenciu fondu a rovnako aj na predchádzajúcu vysokú finančnú stratu od vzniku fondu.
lujza.j
19.08.15,05:30
chobot dík..vedela som,že to musela byť nejaká sranda:D
Liptáčik
19.08.15,06:01
Ak si myslíš, že si ešte prišiel o málo peňazí, tak podaj žalobu. Minieš ďalšie. Na svojho právnika, na súdne trovy a po prehranom spore aj na ich právnika. A ver tomu, že bude ooooveľa drahší ako Tvoj. Zmier sa so stratou a pouč sa. Prišiel si len o peniaze. Ostalo Ti zdravie, rodina, priatelia.
branislavp
19.08.15,07:20
správne misoft, fondy sú úžernícke, preto kto sa dá do investovania do fondov, mal by mať určitú bankovú gramotnosť, štát nič negarantuje pri fondoch. Inak investovať do fondov je "poriadna neznáma".
Soňa K
19.08.15,07:34
Odpovedzte mu, aby žalobu podal a že súdny proces skončí v jeho prospech, vrátia mu 100 % vkladu aj súdne poplatky, vtedy bude preňho odpoveď užitočná.
BXLmiami
19.08.15,09:36
:-)) Ja sa Vám divím,ved ho nechajte nech sa súdi.Presúdi aj posledné gate a bude spokojný.
ivka70
19.08.15,09:48
A potom o par rokov zada otazku: "Zaloba na poradcov na porada.sk" :)
Dáša_
19.08.15,09:48
veru, veru :D Ja dokonca špekulujem, či mu neponuknúť služby "môjho domáceho právnika", aspoň by zarobil :D Len asi riskujem, že by sa potom chcel súdiť aj s nim...
Peggynka
19.08.15,09:52
:D:D:D ty brďo,je tu niekde,že za čo zodpovedáme? :eek:
lubko6394
19.08.15,10:06
Plebsu si sa mal pýtať predtým ako si veľkopansky podpisoval to čo Ti podstrčili. Mal si však svoj vlastný rozum a hrdinsky si sa rozhodol.Šľachtic má stáť za svojim slovom ( podpisom ) a stavovská hrdosť mu predsa nedovolí aby svoje slovo odvolal. Takže doporučujem zvoliť zbraň ( pištole či kordy ) a vyzvať na súboj poradcu. Problémom však je ak daný poradca nie je šľachtic. Vlastne ani nie - veď si sám porušil etiketu na naletel si tajtrlíkovi z najnižšej triedy, takže ak si chceš zachovať svoju hrdosť tak by si po vzore japonských samurajov mal vyriešiť potupu spôsobom harakiri.
sosak
19.08.15,10:09
Obráť sa na bankového ombudsmana, ak si myslíš, že banka porušila etický kódex pri tvojom investovaní peňazí a nehájila tvoje záujmy.


Na ombudsmana sa môže obrátiť spotrebiteľ, ktorý sa domnieva, že banka, pobočka zahraničnej banky alebo sporiteľňa (ďalej len „banka“) pri poskytovaní bankových služieb a produktov poškodila jeho záujmy a neuskutočnila nápravu na základe sťažnosti/reklamácie spotrebiteľa.Rovnaké práva ako spotrebiteľ má v zmysle tohto predpisu aj iná osoba, ktorá sa domnieva, že banka voči nej porušila pravidlá etického správania sa, ktoré je banka povinná dodržiavať na základe rozhodnutia Zhromaždenia členov Slovenskej bankovej asociácie, a to v prípade, ak banka neuskutočnila nápravu na základe jej sťažnosti/reklamácie.
http://www.bankovyombudsman.sk/wp-content/uploads/2015/07/Eticky_kodex_140101.pdf
http://www.bankovyombudsman.sk/sk/
14
Finančné poradenstvo
14.1
Vždy vám pomôžeme pri rozhodovaní pre vhodný produkt vzhľadom na vaše finančné a životné potreby. Poradíme vám aj ako zabezpečiť praktické detaily, aby ste jednoducho a rýchlo splnili podmienky na uzavretie zmluvy o vybranej finančnej službe.
14.2
V prípade, že sa rozhodnete investovať do niektorého z nami ponúkaných investičných
nástrojov, upozorníme vás vopred na ich prípadné špecifiká a na prípadné riziká spojené s vašim rozhodnutím. Pokiaľ nám oznámite váš investičný zámer, rozsah investície a mieru rizika, ktorú ste ochotný znášať, ponúkneme vám produkty vhodné pre vašu investíciu.
14.3
Upozorňujeme vás, že nenesieme a ani nemôžme niesť zodpovednosť za právne vedomosti, na základe ktorých robíte svoje úkony voči nám. Odporúčame vám,najmä pri zložitejších úkonoch, aby ste sa riadili poradenstvom svojho právneho,účtovného alebo daňového poradcu.

http://www.bankovyombudsman.sk/wp-content/uploads/2015/07/Eticky_kodex_140101.pdf
Kabaka123
19.08.15,10:53
lujza :):):)
lujza.j
19.08.15,10:55
kabaka...prišla som neskoro už to zmazal...len som šípila, že to bol nejaký mysliteľ :D
Kabaka123
19.08.15,10:57
:):):)
XTRADER
19.08.15,11:29
keby som mal byť k tebe úprimný a teda nepríjemný, musím napísať toto:
somár a jeho peniaze majú to šťastie, že sa mohli stretnúť.

..... ale ked mam zostat gentlemanom - zaplatil si drahé školné alebo stratu. Prvé znamená, že tvoje peniaze má teraz niekto iný (cena akcií klesla) a druhé znamená - že už nikdy nebudeš investovať. Prvé jasne chápe inteligentný človek, druhé jasne chápe manuálny človek.

Tvoj spor s bankou je dalsia cesta k prehre a financnej strate, samozrejme právnik ti povie, že sa máš súdiť - prečo by si nemal, ved on bude príjemca peňazí a ty platca, aj ked prehrajes.. Povedz mu, že dostane podiel z vyhratého súdneho sporu, uvidíš ako bude ochotný to zobrať. Takže do buducnosti, ak ideš investovať, zajdi najskôr na nejaké dobré školenie o investovaní na burze. Prečo? Lebo potom budeš omnoho lepšie vedieť, či tá osoba, ktorá ti radí sa vôbec rozumie do toho, čo ti hovorí. Pri investovaní ide o peniaze až v prvom rade.

ps: Dobré školenie je drahšie ako kvalitný bavlnený čierny oblek. Tým sa riaď. Pochopíš časom.
XTRADER
19.08.15,11:39
on sa nerozhodol, on bol LAKOMÝ a potom POKAKANÝ. Prvý krat, keď naivne investoval, lebo sa spoľahol na "meno" banky a "odbornosť" akože poradcu = dont buy advice of poor man, Druhy krát - keď nevedel prijať svoju vopred určenú max. stratu, a namiesto toho opäť uveril v "meno" banky a nechať prerábať ... Takže proste zaplatil dosť drahé školné. A že nevie vôbec narábať s peniazmi, je fakt lebo zase chce investovať do niečoho, kde je jasné, že prehraje. Podielové fondy sa predávajú, kvôli províziam, nie kvôli ziskom OVIEC zvaných podielnici. A v bankách na pobočkách vedia o podielových fondoch asi toľko, ako on súdnych sporoch.
misoft
19.08.15,14:21
ivka.... už tu na Porade (v inej téme) sa ktosi vyhrážal súdmi, že si zistí IP adresy atď.... tiež nejaký tajtrlík.....
kopretinka
19.08.15,14:40
:eek:
:D
misoft
19.08.15,14:42
Lui.... veru mysliteľ.... myslel, myslel, fúrik vymyslel a potom ho tlačiť musel.....:D