hanelle
19.08.15,07:42
Náklad zaúčtovaný v decembri 2014 (aj sa týkal roku 2014, žiadne NBO) vtedy aj transfer a výdavok z účtu bol až v januári 2015. A v marci 2015 nám tá suma bola preplatená. Ako to mám zaúčtovať? - do výnosu akoby "dobropis za min.obd." a odviesť na príjmový účet a potom zriaďovateľovi? lebo náklad nemám aký ponížiť, či?
anika
15.11.15,18:43
Čo znamená suma nám bola preplatená, to znamená, že prišiel dobropis a bol aj uhradený?
V takom prípade dobropis do výnosov, ale úhradu prečo odviesť na príjmový účet ak bola prevedená pôvodná úhrada v roku 2015 veď úhrada bude je vlastne stornovaná. Náklad v roku 2014 - výnos v roku 2015 úhrada v roku 2015
pôvodná 321/221 + transfer 354/691 vrátená úhrada mínusom 321/222 a taktiež transfer mínus 354/691. Na príjmový prevádzam len vrátené úhrady
z minulých rokov.
hanelle
16.11.15,04:45
ahoj, jedná sa mi nie o dobropis ale o refundáciu mzdy cez UPSVaR. Predpis mzdy aj transfer urobila predchodkyňa do decembra, úhrady išli v januári. A potom nám UPSVaR poslal časť peňazí na ref.miezd.
anika
16.11.15,08:22
To znamená že mzdy boli vyplatené z depozitného účtu? Ak áno v tom prípade vrátiť, ale asi nie cez príjmový účet. Treba zavolať zriaďovateľovi, myslím, že to treba vrátiť im priamo na účet.
hanelle
16.11.15,08:33
áno, z depozitu. Vrátiť komu? len previesť na PRU a tak zriaďovateľovi...?a dať do výnosov?
a eštet čo s refundovanou sumou ak komplet náklady, transfer, aj výdavky boli v min.roku ale refundáciu UPSVaR poslal tento rok?
zriaďovateľ (mesto) sa mi k tomu konkr.nevyjadril, bola som s tým viackrat...odpoved bola, nech skúsim nejakú inú RO vyhladat a sa spytat ako to robia oni... :-/
ďakujem ti anika veľmi krásne za odpovede. už som ani nedúfala, že sa k tejto téme niekto ozve....lebo šak koniec roka čo chvíľa tu, tak nech stihnem opravovať...
anika
16.11.15,19:03
Taký prípad som nemala, ale v každom prípade prípade musí v novom roku byť výnos a viem, že keď sa zvýšia peniaze na depozite tak sa odvádzajú zriaďovateľovi priamo a nie cez príj. účet, ale keď to oni nevedia, tak to preveď na príjmový účet a v prípade kontroly si ich predsa odviedla. Trasfer minuloročný v tomto roku neriešiš.
anika
17.11.15,12:30
Keď nad tým rozmýšľam spätne. tak v roku 2014 to bolo správne aj prevod na depozit, pretože v roku 2014 na 100% nevedela či jej to preplatia tak to dala do nákladov a aj keby to vedela a zúčtovala to ako pohľadávku, tak v januári 2015, by ešte nemala ani peniaze z ÚP, ani peniaze z nového rozpočtu, takže by to nemala ako vyplatiť. Takže ako som písala do výnosov a prevod na príjmový účet a odvod zriaďovateľovi.
hanelle
18.11.15,09:08
ďakujem veľmi pekne :-)