Peter Parajos
19.08.15,08:43
Je potrebné zakladať neziskovú organizáciu/nadáciu/občianske združenie ak chcem pomáhať tým, ktorí to potrebujú alebo stačí keď túto činnosť budem riešiť prostredníctvom svojej s.r.o. ?
ivka70
19.08.15,06:46
Pomahat mozes aj bez spolocnosti - ako fyzicka osoba, zalezi na tom, ak osi taku pomoc predstavujes a ake prostriedky (z akych zdrojov) okrem vlastnych chces na to ziskavat.
Peter Parajos
19.08.15,07:02
skor som to myslel tak, ze ak sa nejake ine firmy rozhodnu pomoct a chceli by to realizovat cez nasu spolocnost, ci je to mozne bez toho aby trebalo zakladat nadaciu/n.o. a pod
ivka70
19.08.15,07:08
Nerozumiem, ak sa firma rozhodne pomoct, preco by to mala realizovat cez inu spolocnost a nie priamo?
Peter Parajos
19.08.15,07:11
ano aj samotna firma chce pomoct, ale ked chcu aj ine firmy pomoct prostrednictvom nas, tak ci je potrebne na to zvlast zakladat nieco, alebo staci napr. iba novy bankovy ucet
Kabaka123
19.08.15,07:12
niektoré spoločnosti venujú nemocniciam, alebo nadáciam peniaze a pritom nie sú ani OZ, N.O., ale ako si to preúčtujú to už neviem...

ivka si mi to z ust zobrala

tak keď chcú ostatné firmy pomôcť, tak nech pômôžu... nevidím v tom problém, nie je potrebné prehnať peniaze ešte cez ďalšiu spoločnosť...

napr tu
http://www.fnspbb.sk/index.php/component/content/article/41-hlavna-stranka/642-oddelenie-neonatologie-a-jirs-si-vdaka-lidlu-doplnilo-vybavenie-o-dva-spickove-inkubatory.html

Oddelenie neonatológie a JIRS si vďaka LIDLu doplnilo vybavenie o dva špičkové inkubátory

Zástupcovia nemocnice prevzali v stredu 8. júla 2015 od spoločnosti Lidl dva inkubátory. Lidl VENOVAL nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.
Peter Parajos
19.08.15,07:18
ano, ale vela firiem to nechce riesit priamo lebo na to bud nemaju cas a preto sa napr rozhodnu ze to daju nadacii a nech prerozdeli financne prostriedky tym, ktori to potrebuju. A prave preto sa pytam, ze nasa spolocnost by chcela robit tuto kvazi sprostredkovatelsku cinnost , ci je potrebne na to nieco zakladat.
mo-ni-ka
30.11.15,15:44
práve podobnú tému som hľadala...chcela by som sa pridať a spýtať sa niečo obdobné...máme založené občianske združenie na podporu predprimárneho vzdelávania. Uvažujeme do budúcnosti, že neskôr by toto OZ mohlo byť zriaďovateľom školy alebo škôlky. Alebo druhá možnosť - ak sa takého predškolské zariadenie zriadi ako s.r.o., môže ho toto občianske združenie finančne podporovať? Samozrejme za predpokladu, že činnosť plne vyhovuje stanovám OZ ... ďakujem