Miška2521
19.08.15,10:13
Súhlas statika už máme len nám treba tento papier dať podpísať ešte a nikde nevieme nájsť ako to ma znieť. Ďakujem vopred.
Kabaka123
19.08.15,09:22
obrátila by som sa priamo na správcu bytového domu....
Miška2521
19.08.15,11:05
Obrátili sme sa ... povedal že on to podpíše že máme mu len papier dať.
Kabaka123
19.08.15,11:11
aha... ja, že ten papier budú mať..., tak inak... naformulovala by som si ho sama... ok ideme hľadať ďalej...
Kabaka123
19.08.15,11:13
pozri toto

http://www.tomasovce.sk/sites/default/files/ohlasenie-stavebnej-upravy.pdf

vyjadrenie správcu bytového domu - prispôsobte

VII. VYJADRENIE SPRÁVCU BYTOVÉHO DOMU (vyplniť len v prípade bytového domu)
.................................................. ....... ako správca bytu v bytovom dome na adrese .................................................. .
ktorý byt je vo vlastníctve resp. v užívaní stavebníka (meno, priezvisko, adresa) .............................................
.................................................. .................................................. .................................................. ...............................
*súhlasí – *nesúhlasí s realizáciou stavebných úprav v rozsahu uvedenom v statickom posudku číslo ...................
zo dňa ......................... spracovanom (meno, priezvisko, adresa) .................................................. ...........................

Vo Veľkom Blhu dňa: ............................. .................................................. ..................
meno, priezvisko, pečiatka, podpis
sito
19.08.15,18:16
Byt je priestor, ten idete prerábať? Dá sa? Či zariadenie bytu, jadro? Tiež k tomu dáva stanovisko statik, ak sú iné zásahy na spoločných častiach v byte, nosných priečkach, treba aj súhlas ich spoluvlastníkov, nadpolovičnej väčšiny.

"Vlastník bytu v dome nemôže vykonávať úpravy bytu v dome, ktorými by ohrozoval ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté.

Podstatné je stanovisko statika, spoluvlastníkov domu, prípadne Stavebného úradu, ak to prerábka bytu vyžaduje. Správca je ako piate kolo u voza. Čo ak by naschvál nedoporučil, nesúhlasil? Správca dom, jeho spoločné veci spravuje, nerozhoduje o nich, nemá na základe zákona na to právo.

Osobne som zažil. Statik súhlasil, správca nedoporučil, úrad teda požadoval súhlas nadpolovičnej väčšiny spoluvlastníkov domu, nie vchodu v ktorom je byt.

"Vlastník bytu v dome, ktorý stavebne upravuje byt , je povinný na výzvu umožniť prístup do bytu správcovi alebo predsedovi z dôvodu kontroly, či stavebné úpravy neohrozujú, nepoškodzujú alebo nemenia spoločné časti domu alebo spoločné zariadenia domu. Ak vlastník bytu v dome neumožní vstup do bytu , správca alebo predseda je povinný oznámiť vykonávanie stavebných úprav bytu príslušnému stavebnému úradu."
felix1
19.08.15,21:07
Ako spravca ti dam akykolves suhlas neodporuruci stavebnemo zakónu a platnej zmuve SVB. Presnejsie, urob si co chces, aj tak nemas ziaden suhas nad bezny ramec oprav vo vlastnom byte . Spravca nema pravo rozhodnut nad pravomoc prisluchujacu SVB.
Miška2521
23.08.15,21:38
Ďakujem veľmi pekne. Skúsime to a uvidím čo na povedia ptm na úrade :)