Orla
19.08.15,15:05
Súčasťou mojej pracovnej zmluvy je Zmluva o používaní služobného vozidla na súkromné účely. Prenájom auta od zmluvného dodávateľa sa skončil a zamestnávateľ sa rozhodol, že už ďaľšie auto mi neposkytne, ale na výkon práce si budem prenajímať auto z požičovne. Odobratie vozidla nebolo riešené žiadnym dodatkom k Pracovnej zmluve, ani novou Pracovnou zmluvou, rozhodnutie mi bolo podané ústne. Ako sa môžem domáhať plnenia Pracovnej zmluvy, ktorej súčasťou je aj používanie služobného vozidla pre súkromné účely?

Na základe Vášho odporúčania som žiadala o vystavenie Dodatku k PZ, z dôvodu jej zmeny. Doteraz o nemám ani po urgencii.
Služobné cesty vykonávam súkromným vozidlom, pričom náhrady sú mi preplácané podľa Zákona. Mám na výber - buď budem používať svoje auto s náhradami, alebo mi bude pre každú cestu zapožičané auto z požičovne - zvolila som prvú alternatívu.
Pýtam sa:
Dokedy je zamestnávateľ povinný predložiť mi Dodatok k PZ z dôvodu jej zmeny?
Som povinná tento dodatok akceptovať?
Ak ho nepodpíšem, na čo mám nárok?
Mám u neho odpracovaných 23 rokov
Tweety
19.08.15,13:08
Ak sa PZ mení, zamestnáv. to mal upraviť jej dodatkom. Takže trvaj na jej dodatku.
Zamestnáv. má právo odobrať služobné MV z používania aj na súkromné účely
Ty, ako zamestnanec, si nemáš čo prenajímať MV z požičovne.
ivka70
14.09.15,11:24
Zapoziciavat bude firma, to tak bezne funguje, firmy nedrzia vozovy park, len poziciavaju auto z pozicovne na konkretny ucel pre konkretneho pracovnika/sofera.
Orla
18.09.15,10:14
Ivka, tu nejde o sposob poziciavania auta. Tu ide o zmenu Pracovnej zmluvy, pretoze pouzivanie auta aj na sukromne ucely je jej sucastou. Cize na pracovnu poziciu mi bolo okrem platu dane auto, mobil, notebook. Auto mi bolo odobrane bez Dodatku alebo zmeny PZ
ivka70
18.09.15,10:20
Ja viem, ja som iba vysvetlovala, ze auto si nepoziciavas ty na seba ...

Ja si ale nemyslim, ze zamestnavatel musi menit zmluvu,
ak je jedino uzmienkou o aute tato priloha.

Aj keby ta priloha tam ostala, nemas pridelene ziadne auto, ktore mozes pouzivat na sukromne ucely, to nic nemeni na tom, ze mozes mat tak uzmluvu ako sucast zmluvy ... ked auto pridelene budes mat, mozes ho pouzivat aj na sukromne ucely, ak ho nemas pridelene, nie je co pouzivat ...

Podstatne je, ci mas na to pridelenie auta, NB a mobilu aj nejaky iny dokument, ze na ne mas narok k svojej pozicii.
Pouzivanie auta aj na sluzobne ucely nie je takym dokumentom. Je to len pracovny nastroj, ktory ti zamestnavatel dava k dispozicii podla uvazenia, ze ho potrebujes.
ak by ti zamenil NB a pocitac, tiez nemas nikde napisane, ze to nemoze ....
Orla
18.09.15,12:54
Pracovna zmluva je najvyssi dokument medzi zamestnancom a zamestnavatelom a kazda zmena musi byt obsiahnuta v Dodatku k PZ alebo zmenou PZ. Pracujem na rovnakej pozicii uz 16 rokov a toto rozhodnutie padlo len tak z neba. Moje pracovne zaradenie a objem prace sa nezmenil. Len zamestnavatel sa rozhodol, ze mi benefit, ktory som dostala pri nastupe na poziciu zrazu zrusi, aj ked nadalej vykonavam vysoke mnozstvo pracovnych ciest a teraz na to vyuzivam svoje auto. Jasne, nahrady mi preplacaju, ale auto je rodinne a ja ho teraz vyuzivam pre vykon svojej prace.
Auto mi bolo obmienane kazde 4 roky a jeho hodnota bola zaroven bonusom pre mna, ktory bol zahrnuty do Pracovnej zmluvy. Je velky rozdiel platit servis vlastneho auta (a to si ho treba aj kupit) a pouzivat sukromne sluzobne, bez akychkolvek starosti s pravidelnou obmenou. Ak Ti zamestnavatel da do zmluvy pri nastupe benefity, nemoze Ti ich len tak odobrat. Musi uviest dovod a dat Ti to na papieri