janulda
31.05.06,08:27
Ahojte.
Stretli ste sa prosím niekto s klientom ktorý má pojazdný bufet?
Potrebovala by som poradiť čo k tomu všetko treba vybaviť. Či treba nejaké povolenie alebo zvláštne doklady alebo stačí dať bufet na kolesá a hurá k hladným krkom. Díky.
Zoltán Kovács
31.05.06,06:37
Ahojte.
Stretli ste sa prosím niekto s klientom ktorý má pojazdný bufet?
Potrebovala by som poradiť čo k tomu všetko treba vybaviť. Či treba nejaké povolenie alebo zvláštne doklady alebo stačí dať bufet na kolesá a hurá k hladným krkom. Díky.

Potrebuješ vybaviť všetko tak isto, ako keby si mala reštauráciu, resp. bufet bez kolies. Takže hygienik, reg.pokladňa, zodpovedná osoba, ktorá má kvalifikáciu na prevádzkovanie atď.
lenkak
31.05.06,18:45
Ubezpeč sa, že splníš kritéria od hygienikov. Informuj sa u nich, čo budú od Teba požadovať.
milangebora
04.04.11,11:32
...chcel by som sa opýtať, ako je to s konečnou prevádzkou pojazdného bufetu/gastronomického prívesu? Dajme tomu, že mám vyriešené všetky záležitosti ohľadne hygieny, mám živnosť na prípravu a predaj jedál. Moja otázka je len, či môže pojazdný prevádzkovať takým spôsobom, že sa ráno zobudím a poviem si, dnes idem do susednej dediny na parkovisko. Prídem tam, otvorím okno na prívese a začnem náhodným okoloidúcim predávať? Na druhý deň pôjdem do iného okresu a tak. Môže to takto fungovať? Alebo potrebujem všade tam, kde budem predávať povolenie od obce/mesta? Alebo čo vlastne potrebujem? Napríklad, ak si spomínate na mraziarenské autíčko "Family Frost", čo po dedinách predávali nanuky...nejakým takým spôsobom by som to chcel prevádzkovať. Môžem len tak cestovať z dediny na dedinu? Veľmi pekne ďakujem za radu.
TSUN
16.06.11,04:09
Ja by som tiež potreboval poradiť v tomto smere, manželka má bufetový príves v ktorom by sme chceli predávať zmrzlinu. Žiaľ zatiaľ sa nám nepodarilo vybaviť hygienu aj napriek tomu že mám nezávislú elektriku - elektrocentrálou, vodu z 30litrových zásobníkov.
Dnes už viem že stačí zaplatiť na úrade poplatok za predajné miesto niekde je to okolo 3-5€ na deň a je možné predávať po dohode s úradom na mieste ktoré si vopred vytypujete. V niektorích mestách majú rozdelené časti na predajné zóny a tam je cena za deň podstatne vyššia.
willma
16.06.11,05:34
bez súhlasu hygieny nelze, inak stále platí čo bolo popísané v príspevkoch vyššie.