akinom71
19.08.15,19:07
rozhodli sme sa riešiť situáciu so sušením prádla zakúpením sušičky. Len mám malý problém. Chceme sušičku položiť na práčku, nakoľko nemáme v kúpeľni dostatok miesta. Práčku máme v hĺbke 54cm a väčšina sušičiek, ktoré by nám vyhovovali čo do energetickej triedy a iných parametrov je v hĺbke 60cm. Viem, že existuje nejaký medzikus - koľajničky, ktoré sa dávajú medzi práčku a sušičku, ale čo s tým rozdielom v rozmere. Vie mi niekto poradiť, či by to bol problém, keď by sušička zo zadnej strany prečnievala o 6cm. /nemyslím esteticky :) ale čo do funkčnosti sušičky.
buchač
19.08.15,17:18
Ak Ti nevadí estetika, tak no problém.

Tieto mašinky si vyžadujú len jedno...a to je solídne odvetranie od teplého vzduchu.

--------------------------------------------------------------------
Umiestnenie sušičky

Pri umiestnení sušičky je potrebné zvažovať fakt, že kondenzačná sušička počas sušenia nasáva vzduch pre kondenzačnú jednotku, ktorú tým ochladzuje. Neodporúčame preto jej umiestnenie v menších uzavretých miestnostiach bez vetrania. Sušička by sa prehrievala, čas sušenia by sa predĺžil alebo bielizeň by sa nemusela vysušiť. Schodnejšie je umiestnenie v skrini s posuvnými dverami (skriňa môže byť na chodbe, v spálni, v pracovni a pod.), ktoré sú počas sušenia otvorené a k sušičke môže voľne prúdiť vzduch.

Ďalšou alternatívou býva umiestnenie sušičky medzi vstavané spotrebiče kuchynskej linky (rúra + varná doska). Je to síce neštandardné riešenie, aj keď spotrebiče môžu v podstate stáť vedľa seba. V takom prípade je potrebné dodržať podmienky inštalácie sušičky – odstup od steny by mal byť cca 5 cm, aby bol zabezpečený plynulý prísun vzduchu pre jej činnosť, a aby sa nekumulovalo teplo v jej blízkom okolí a nedochádzalo k prehrievaniu spotrebiča. Vždy odporúčame kontaktovať výrobcu uvedených vstavaných spotrebičov a opýtať sa na podmienky inštalácie.

Opatrní treba byť najmä v prípade umiestnenia sušičky v priestoroch s nízkou teplotou. Sušička je domáci spotrebič. Musí byť umiestnený v domácnosti, kde teplota okolia nepoklesne pod 10°C. Príliš nízka teplota má za následok zvýšenie spotreby energie potrebnej na ohrievanie vzduchu pre sušenie, zároveň spôsobuje vysokú kondenzáciu aj na stenách a vnútri spotrebiča, čo znižuje jeho životnosť a spôsobuje koróziu.

ZDROJ :
Google, Bink, Safari, Yahoo.......
Dáša_
19.08.15,17:59
no, ja som si nevšimla, že som objednala pračku 45 cm a sušičku normálnu velkosť. Zároveň som objednala aj medzikus. Prvý moment bol šok, ale v druhom momente sme to tam napadsovali, tuším aj zašrobovali a funguje viac ako 2 roky v pohode. Teda po pravde, mam sušičku aj trochu dopredu vystrčenú, tak sa mi trochu nepohodlnejšie nasýpa prášok. Ale ide to.
akinom71
19.08.15,18:16
super, ďakujem za rady :)