deniteni
19.08.15,19:39
Dobry vecer,

potreboval by som radu ohladne mojho pripadu. Som zivnostnik, ale mal som uzavretu dohodu s byvalym zamestnavatelom. Ktoru som ukoncil ustne s nim pre mesiacom s tym,ze dokoncim rozrobene prace. Ale on to nijak neriesi a este mi aj veci zadrziava. Potreboval by som poradit ako dalej postupovat.

Za kazdu radu vopred dakujem. A dohodu mozem poslat mailom v pripade zaujmu.
Consultix
20.08.15,16:58
Ako zivnostnik si mal dohodu so svojim prdchadzajucim zamestnavatelom? Bavime sa o tom, ze si pre neho robil ako keby "zamestnanec na zivnost"? Takze porusenie zakona?
Nepises ci si tie prace dokoncil.
Nepises co neriesi. Ukoncenie? Dorobil si co si mal?
Ake veci Ti zadrziava? Mas voci nemu nejake povinnosti? Alebo on voci Tebe nejake financne, alebo ine zavazky?
deniteni
20.08.15,18:18
Pardon zle som sa vyjadril, bola to spolupráca medzi dvomi živnostníkmi.. Ale on sa stále tváril ako moj veľký šéf. Dohodli sme sa, ze prace dokončím s tym, ze on chcel vsetko zariadiť. No on sa aj napriek môjmu požiadaniu, aby s tym niečo robil... Nerobí nic len ma necháva cakat. Zadrziava mi v podstate moje pracovne náčinie. A vyhráža sa mi, ze nemôžem pracovať nikde inde. Poslal som mu ukončenie spolupráce. Dúfam, ze to je postačujúce, co sa výpovede týka.
Consultix
20.08.15,20:32
Bohuzial stale mi nie je jasne, ze co chces dosiahnut. Pises "No on sa aj napriek môjmu požiadaniu, aby s tym niečo robil... ", ale nevieme co... Aky mas ciel? Aby Ti za pracu zaplatil, alebo len aby Ti vydal Tvoje veci?
deniteni
26.08.15,15:10
No momentálne mi ide o to, aby mi dal pokoj konečne aj na úkor tých veci. Kedže som mu poslal ukončenie zmluvy vychádzajúce zo zmluvy a on odo mna momentálne požaduje náhradu škody za nedokončené veci a pritom od neho záležalo dokončenie tých prác. Preto by som rad vedel, ci mi môže niečo v pripadne, ze nema žiadne faktúry ani potvrdenia o platbách.
Consultix
27.08.15,17:49
Prepdokladam, ze zmluva v pisomnej podobe nie je. On si samozrejme moze narokovat ci si zmysli, ale Ty mu to nemusis splnit. V tom pripade si moze narokovat prostrednictvom sudu, ktory ale bez dokazov sa bude rozhodovat na zaklade tvrdenia voci tvrdeniu.
Ak nemas voci nemu ziaden zavazok a necitis sa mu byt dlzny, alebo zaviazany, tak preco sa vzdavas svojich veci, svojho majetku.
Napis mu oficialnu vyzvu, v ktorej ho budes ziadat, aby:
- ucinil potrebne kroky k tomu, aby Vasa dohoda bola naplnena
- vratil ti majetok, ktory ti pravom patri.