marialo
31.05.06,08:32
Prosím Vás poraďte mi, koľko hodín do týždňa môže zamestnanec odpracovať? Má hlavný pracovný pomer 8 hodín denne a vedľajší pracovný pomer 4 hodiny denne. Z vedľajšieho pracovného pomeru odvádza všetky odvody. Je to správne? Alebo je to ohraničené nejakým počtom hodín (vedľajší pracovný pomer)? Má vo VPP nárok na stravné kupóny?
Ďakujem Vám
Zoltán Kovács
31.05.06,06:42
Prosím Vás poraďte mi, koľko hodín do týždňa môže zamestnanec odpracovať? Má hlavný pracovný pomer 8 hodín denne a vedľajší pracovný pomer 4 hodiny denne. Z vedľajšieho pracovného pomeru odvádza všetky odvody. Je to správne? Alebo je to ohraničené nejakým počtom hodín (vedľajší pracovný pomer)? Má vo VPP nárok na stravné kupóny?
Ďakujem Vám

Nebolo by jednoduchšie ten VPP riešiť cez DoVP? Odvody by nemal, a aj zamestnávateľ by platil iba úrazové poistenie, a daň samozrejme. Ak v zmluve sú obsiahnuté aj podmienky poskytnutia stravných poukážok (podmienka odpracovať min. 4 hod) tak podľa mňa má nárok.
Tweety
31.05.06,06:45
Prosím Vás poraďte mi, koľko hodín do týždňa môže zamestnanec odpracovať? Má hlavný pracovný pomer 8 hodín denne a vedľajší pracovný pomer 4 hodiny denne. Z vedľajšieho pracovného pomeru odvádza všetky odvody. Je to správne? Alebo je to ohraničené nejakým počtom hodín (vedľajší pracovný pomer)? Má vo VPP nárok na stravné kupóny?
Ďakujem Vám PČ zamestnanca je najviac 48 hod. týždenne. Na nárok na stravenky by PP musel byť dlhší ako 4 hodiny. Z každého PP sú odvody, takže je to v tomto prípade správne.
marialo
31.05.06,06:59
PČ zamestnanca je najviac 48 hod. týždenne. Na nárok na stravenky by PP musel byť dlhší ako 4 hodiny. Z každého PP sú odvody, takže je to v tomto prípade správne.

PČ zamestnanca je najviac 48 hod. týždenne aj vtedy keď je zamestnaný u dvoch zamestnávateľov???
Tweety
31.05.06,07:01
PČ zamestnanca je najviac 48 hod. týždenne aj vtedy keď je zamestnaný u dvoch zamestnávateľov??? Je to u jedného zamestnávateľa, vrátane práce nadčas.
marialo
31.05.06,07:48
Je to u jedného zamestnávateľa, vrátane práce nadčas.

Ďakujem za odpoveď. Porozumela som, že keď má zamestnanec jednu pracovnú zmluvu 8-hodinový prac. deň a VPP na 4 hodiny za deň, je to správne.
Tweety
31.05.06,07:50
Ďakujem za odpoveď. Porozumela som, že keď má zamestnanec jednu pracovnú zmluvu 8-hodinový prac. deň a VPP na 4 hodiny za deň, je to správne. Je, s tým, že ako som už písala, z toho druhého nemá nárok na stravenku, a odvody je potrebné odvádzať.
zhv
31.05.06,08:31
každý PP sa posudzzuje samostatne podľa zák.práce.
marialo
31.05.06,08:43
Ďakujem Vám všetkým už mám v tom úplne jasné. Ahojte!
ivetakli
16.06.06,07:16
Ahojte poraďáci, prosím Vás poraďte mi vyriešiť obdobný problém. Sme poľnohospodárska firma. Náš týždenný pracovný čas je 37,5 hod. Naši zamestnanci počas silných mesiacov odpracujú cez 100 hod. nadčas, čo nám robí značné problémy pri spracovaní miezd. Bola by možnosť napr. na zmluvu mať vo výplate riadny úväzok a zvyšné hodiny vyplácať na dohodu? Nemáte niekto takýto problém? Ak áno ako to riešite?Ďakujem
o.eva
07.01.09,22:16
Potrebovala by som poradit.
Rada by som chovala 100 sliepociek popri zamestnani. Ale neviem vobec kde sa mam ist opytat, alebo registrovat, alebo informovat. Ja by som to chcela popri zamestnani, nemozem si dovolit prist o pracu a tymto by som si chcela trochu privyrobit.Ani neviem ci budem musiet z toho odvadzat nejaku dan alebo co.A neviem ani ci to vobec mozem robit popri zamestnani.Este by ma zaujimalo ci to moze robit aj osoba, ktora je na invalidnom dochodku.
Dakujem velmi pekne za pochopenie a ospravedlnujem sa ak som napisala tento prispevok do zleho fora.:)