Peter Pavlačka
19.08.15,21:20
Dobry vecer,

chcel by som Vas poziadat o radu. Firma sa stala od 05/2015 na platcom DPH.
Viete mi prosim povedat co treba spravit pri takomto prechode? Treba spravit danove za neplatcu DPH a potom samostatne ako keby zacat vsetko na novo uctvovat od 05/2015.

Nemam s tym skusenosti, prosim poradte.
Dakujem
Tweety
19.08.15,19:23
DP k dani z príjmu podáš jedno za celé zdanov. obdobie. DP k dph robíš od 5. mes..
Peter Pavlačka
19.08.15,19:25
ako to v programe ale spravim ak firma je nastavena ako neplatca DPH. Pouzivam Money S3. vies prosim poradit?

Co treba spravit aby program chapal, ze od 05/2015 som platca DPH?
mondes
19.08.15,19:25
Je potrebné ku dňu registrácie urobiť inventúru zásob na sklade a je možné si odpočítať DPH v 1. zdaňovacom období, t.j. do 25. júna. Ale to je už pre Vás neskoro.
Žiadne daňové sa nerobí, jednoducho od 05/2015 vystavujete faktúry s DpH a je dobré, ak vašim obch. partnerom oznámite to, že ste plátcami DPH. Do 25 júna ste mali povinnosť podať prvýkrát daňové priznanie k DPH + kontr.. výkaz. DPH podávate mesačne.
mondes
19.08.15,19:33
Tak s programom Money S3 nepracujem, ale určite sa tam musí dať zakliknúť, že od určitého dátumu sa stávate plátcom DPH. To by som riešila s výrobcom programu, nech poradia.

P.S. Riešiš to neskoro, už v júni si mal prvýkrát za máj podávať DP k DPH. Nepodal si?
karakul
19.08.15,19:34
... ako prejsť na platcu DPH v Money S3 ????
existuje predsa hotline Cigler softu, existuje manuál k programu, existujú návody na stránke programu...toto tam je napísané:

"Zmena platiteľ/neplatiteľ DPH počas účtovného roka
Pokiaľ potrebujete zmeniť nastavenie z neplatiteľa na platiteľa DPH (alebo naopak), zvoľte kartu Money / v sekcii Možnosti a nastavenia / voľbu Nastavenie účtovného roku, kde na záložke Všeobecné nájdete checkbox (zaškrtávacie políčko) Platca DPH. Ak je firma platiteľ DPH a má zakliknuté „Platca DPH“, je povinná na všetkých účtovných dokladoch vyplňovať kolónku „členenie DPH“ z pripraveného zoznamu a zadávať dátum plnenia DPH."