zuzulien
20.08.15,09:30
Ahojte, máme terasu vybudovanu pred 3 rokmi...novy strop, beton poter, vyspadovanie, hydroizolacia, oplechovanie, dlazba........minulu jesen sa nam zacali na jednej stene pod terasou robit mapy od vlhkosti..idu od hora, takze pocitam ze presakuju z terasy......viete mi niekto poradit, ako to opravit, prerobit? konkretne??? najsetrnejie, cenovo dostupne...ale trvale...rozmyslala som aj s celkovym oplechovanim terasy..hlupost?? terasa cca 12m2
sosak
20.08.15,07:37
Konkrétne bez fotografií terasy a steny pod terasou sa určite poradiť nedá.
marleau
20.08.15,07:59
Príčin môže byť viacero, napríklad zateká pod dlažbu, lebo je zle vyšpárovaná. Môže zatekať aj v spoji strešnej konštrukcie a steny, to sa dá najlepšie posúdiť na mieste, ak vôbec to bude možné bez odstránenia nejakej vrstvy.
Netvrdím, že je to aj tento prípad, ale častokrát mám pocit, že ľudia hľadajú takú neexistujúcu pomoc za pár drobných, najlepšie ak by nejaký prostriedok mohli použiť trebárs z kuchyne a keď inkriminivané miesto natrú, tak problém zmizne. Natrvalo. To nejde.
- - -
Rok 2010: Nepoznáte firmu, ktorá by nám urobila xxxx hlavne lacno? Máme obmedzený rozpočet.
Rok 2015: Vlhnúci strop.....
zuzulien
20.08.15,08:14
pridala som foto.....na tom oplechovani co sa javi ohnuty plech tak to nie je..to ze zemina a stojaca voda ...
zuzulien
20.08.15,08:23
ja nehladam neexstujucu pomoc...ale pomoc....nemam problem s vytrhanim terasy,a dorobenim izolacie.....ale mam problem, a chem ho riesit, tak sa pytam ako.....izolaterov som priamo nijakych nenasla....nasla som sama nejake izolacie, na povodnu dlazbu co sa davaju a potom dalsia vrtva novej dlazby......hladam konkretne riesenie.......ale pri stavbe som sa poucila, ze ked si nedam pozor, kazdy rad niekolkonasobne na mne zarobi..lebo vie ze tomu nerozumiem..preto ta poznamka, o najsetrnejsom, a relativne lacnom rieseni...nechcem zazraky...chcem to poriesit
marleau
20.08.15,08:26
Veď ja viem. Ale toto sa ani z foto nedá posúdiť. To je akoby ste sa pýtali, či je jedlo na obrázku dobré. Tam musí prísť odborník na miesto činu.
zuzulien
20.08.15,08:32
Práve už tu boli dvaja odborníci..prvý čo to stavali...a ďalší čo to opravovali........a stále problém je...chcem trebárs nové riešenie...nie hľadať príčinu..buď toto celé dole,a na novo niečo..alebo na toto niečo vymyslitet....prípadne vo celé oplechovat....
fortunka
20.08.15,10:24
A videli ste to ked prsalo? NEtieklo vam po stene z tej terasy?? Nemusi to presakovat cez podlahu.. ci je to mokre aj vnutri? My sme toto teraz riesili na dome, na bakonoch... 1. tie listy na boku sa dorobili aby boli dlhsie.. toto bolo kratke, 2. na dlazbu sa natrel nater, ktory teraz neviem ako sa vola... ale zabranil aby pripadne voda presakovala cez dlazbu ("ak nahodou" len nezdalo sa nam ze to ide "spodkom") a zatial to funguje ;)
fortunka
20.08.15,10:26
a co povedali, kde bol problem?? podla nich...