Alexan.horko
20.08.15,10:10
Čaute.

Narazila som na inzerát , v ktorom dotyčná predávala telefón . Mala som záujem , tak som sa niekoľko dní vypytovala a z predavajúcej som mala dobrý pocit. Nakoniec sme sa dohodli , že polovicu zaplatím vopred , ona pošle balík a keď mi dojde , tak pošlem druhú polovicu. Takto som zaplatila 100E. Písala mi , že v pondelok odoslala balík a napísala , že by mal dojsť max. do štvrtka. V utorok večer som si pýtala číslo balíka , aby som si ho vedela pozrieť na internete. V stredu som jej znova napísala , no od vtedy mi už neodpovedá. Už je štvrtok a mobil stále nemám. Ako by som mala ďalej pokračovať? Niektorí písali , že podali trestne oznámenie a tak , ale ževraj stojí 70E. Tak toľko peňazí nedám za to , že sa s tým nebude nič diať.
ivka70
20.08.15,08:15
Za podanie trestneho oznamenia sa neplati.
Pockaj este par dni, ci naozaj nic nepride (mohlo sa jej napr. nieco udiat a nema od utorka pristup k mailu)
Alexan.horko
20.08.15,10:03
Ale inzerát už vymazala...
ivka70
20.08.15,10:10
Ved asi preto, ze uz predala. Horsie by bolo, keby stale predavala, aj ked uz od teba dostala zalohu, nie?
rennka
20.08.15,10:22
nabudúce si balíček dohodni radšej na dobierku...
Alexan.horko
20.08.15,12:16
no ďakujem veľmi pekne za radu...
misoft
20.08.15,15:26
Dole už bolo radené - istota (i keď nie 100%), že to príde a bude to v obale = dobierka.
A čo sa inzerátu týka.... ak je vymazaný, treba sa pozrieť či náhodou podobný, pod iným menom, iným číslom účtu, iným telefónom nefiguruje... ak aáno a má zhodné znaky (vetná skladba, príbeh) - tak podvod jak vyšitý....
mareko
20.08.15,18:58
Dobierka nič nerieši. Podvodník zabalí zemiaky alebo hocičo. Balík pošta vydá adresátovi až po zaplatení, nie skôr.