Alenaa
20.08.15,11:01
Dobrý deň,
chcem sa Vás spýtať na Váš názor.
Účtujem PO - platca DPH, som zvyknutá účtovať výdavkový doklad aj za menšie nákupy v hotovosti (hlavne ak je predajca platcom DPH) spôsobom, že "dodávateľa" zaevidujem aj s IČO, DIČ - komplet.
Preberám účtovníctvo od účtovníčky, ktorá pri podobných nákupoch neeviduje predávajúcu firmu, v účtovnom programe zapíše len názov obchodu bez adresy a ost. údajov. Doklad z RP samozrejme založený.
Robím si zbytočnú robotu?

Ďakujem za odpoveď, pekný deň, Alena
fortunka
20.08.15,10:20
Ak to nepotrebujete, tak si robite zbytocnu robotu, pri bločkoch nie je potrebné to v pokladni vypisovat... ale ja to napr. robim pri pravidelnych "predavajucich", lebo sa mi stava, ze hladame doklad napr. na konkretnu vec a lahsie to najdem cez ICO ako rucne v sanonoch :)))) Ja napr. uctujem suhrnne blocky co su "nepodstatne" v jednom vydavkovom doklade.. ake ICO by som tam asi tak dala ak ich je napr. 10?
evuš
20.08.15,11:36
Ja účtujem každý blok zvlášť, aj dodávateľa nahodím do softu so všetkými nacionálami... je to prehľadné i pri kontrole, hľadaní chyby a pod...
Consultix
20.08.15,17:19
A kde v postupoch uctovania ma suhrnny doklad nejaku oporu? nerypem, len s tym suhrnnym dokladom nie som uplne zmiereny...
fortunka
21.08.15,07:03
no mna opora netrapi, niekolko desiatok danovych kontrol mi staci bohato... a teda ani nepoznam uctovnika co by to robil inak :) nebudem uctovat kazdy blok osobitne za kazde euro ;) ale tak, kludne.. mozete :) Ked nemate co robit, len minat papier a cas :D
Consultix
21.08.15,08:09
Ved vravim, ze nenamietam, ale prave ze som sa stretol s pripadom, ked kontrolor uz nemal do coho rypnut a rypol do toho, ze suhrnne doklady. Nehovorim, ze je to nespravne, len skenujem pristup a pohlad ostatnych kolegov :)