tetaanka
20.08.15,19:57
ahojte,

v marci mi klient doniesol FAD na celkovú sumu 353,44 €. Teraz mi ju doniesol opäť aj s úhradou v júli ale celková suma bola zmenená na 350,70, čo na DPH urobilo rozdiel 0,46 €. Našla som rozdiel v tovare, takže dodávateľ miesto dobropisu a ďalšej FA iba opravil pôvodnú a vystavil ju ešte raz s rovnakým číslom aj dátumami a s novou sumou. Ja teraz musím pôvodnú opraviť podľa teraz doručenej na novú nižšiu sumu a podať dodatočné DP DPH a aj KV za 03/2015 a klient doplatiť ten rozdiel 0,46 €. V dodatočnom KV v časti B.2 uvediem 2 zápisy: prvý, ten pôvodný s kódom 1 a druhý, ten opravený s kódom 2.

Je tento postup správny? Mám horúčku tak pre istotu si to overujem... :confused: Ďakujem
Sarlotka
22.08.15,11:01
správne
tetaanka
22.08.15,18:49
Ďakujem Sarlotka :-)
Sarlotka
22.08.15,19:05
:D
veronikasad
22.08.15,19:22
Postup dodávatela nie je správny, mal vystaviť dobropis. Neopravovala by som DP podaním DDP, ale trvala na vystavení dobropisu ...
Sarlotka
28.08.15,12:07
z povodneho zadania som pochopila, ze doslo k chybe, čiže dodavatel chybne vystavil fakturu,tiez by som trvala aby to riesil opravnou fakturou, ale aj v tomto pripade sa oprava vykona podanim dodatocneho danoveho priznania ...
ak by doslo k oprave z dôvodov uvedenych v §25 zakona o DPH, v tom pripade súhlasim s nepodanim dodatocneho danoveho priznania...

§ 25
Oprava základu dane
(1)
Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví
a)
pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b)
pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c)
pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.