Stancz
20.08.15,22:19
Do dnes som si myslela že ja ako pacient si môžem vybrať lekára.Potrebovala som vyšetrenie u reumatológa.Nakoľko v mojom meste (NZ) je len jeden takýto lekár a má vela pacientov,skúsila som sa zavolať do Nitry.Dovolala som sa,ale radšej som to nemala robiť, teraz to už viem.Neviem s kým som hovorila, pani alebo slečna sa predstavila ako reumatologická ambulancia.Spýtala sa ma odkial som a potom prišla tá nemilá a prekvapivá odpoved-oni majú dosť svojich pacientov, mám sa prihlásiť u lekára vo svojom meste kam patrím, čo si to ja myslím,že si len tak zavolám a budem objednaná,nielen pacient si vyberá, aj lekár si vyberá,oni majú plný stav, môžem sa objednať aj v Paríži.Tak som sa poďakovala a položila telefón.Zavolala som do dalšej ambulancie, tam už dvihla telefón mila pani, povedala že ma objednajú,ale termín majú až na budúci rok.Tak čo už,zatiaľ budem na samoliečbe.
avalik
20.08.15,20:34
576/2004 Z. z.
Zákon o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 12

(2) Poskytovateľ môže odmietnuť návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ak
a) by uzatvorením takejto dohody prekročil svoje únosné pracovné zaťaženie,