Michaela 23
21.08.15,11:12
Ahojte, chcela by som oslovit domácich majstrov a šikovných ludí :) Doma ako moje hobby vyrabam rozne vecicky. Ale láka ma zacat vyrezavat z dreva, hračky, vianočne ozdobky podobne. Chcela by som sa spýtat, aké nástroje by boli najlepsie, najlahsie pouzivane a samozrejme aj cenovo prijatelne, pre zaciatočnícku ako ja. Pozerala som nejake priamočiare pílky ale obávam sa, či by som to vladala udrzat v ruke a či manipulácia s tým nie je tazka. :) Nasla som aj takýto stroj :D a tento sa mi celkom pozdáva, ale...zasa nechcem zbytočne kupovat kým sa neporadím... http://www.robshop.sk/robshop/eshop/25-1-PILY/183-2-SPECIALNE-PILY/5/3475-FERM-FFZ-400R-VYREZAVACIA-PILKA
Som si vedomá toho, ze to nebude len tak sup-sup a uz bude zo mna majster vo vyrezávaní, ale rada by som to skusit :D a nezrujnovat pri tom zbytočne rodinný rozpočet a neodpílit si prsty :D Dakujem, prijímam aj rady na iné nástroje čo by som k tomu potrebovala ak by som sa do toho pustila :D

Dakujem vopred velmi pekne za vsetky rady, skusenosti a napady, linky na nástroje a materiál. :)
buchač
30.08.15,09:22
Fujtajbl...ale toto nemyslíš vážne .... či ???
buchač
30.08.15,10:28
Osobne by som šiel skôr do pásovej pílky...dôvody sú jasné, ale to je vedľajšie.

Len tu ide o to, či Ti bude táto pílka aj vyhovovať aj neskoršie, keď už postúpiš na vyšší level...;)

Rady na iné nástroje ?
Nuž je ťažko radiť, ak aj sama ešte celkom nevieš, ktorým smerom sa vyberieš a čo všetko budeš vyrábať.
No určite budeš potrebovať nejaký vercajk na dokončovacie práce...pilníky, brúsny papier rôznej zrnitosti...a podobne. Postupom času na to prídeš.
Ak budeš chcieť aj ozdobovať, tak nejakú vypaľovačku.
Na vrtanie dier budeš potrebovať aj vrtačku.

Doporučujem sledovať LIDL, tie akcie na vercajk stoja za to. Nástroje sú v dobrých cenách a na Tvoj účel (hobby) úplne postačujú. Osobne tiež tam kupujem.
Michaela 23
31.08.15,05:05
Ahoj, dakujem za odpoved :) No hej, uvedomujem si, ze je to tazko mi poradit....zacat by som chcela s niecim jednoduchym....máme nejaké drevené hračky uz doma, co sme kupili pre deti, tak najskôr mozno niečo podobné....aby som to "odkukla" :D a potom sa uvidí.... Nejaké nástroje máme aj doma, môj svokor pracuje s drevom....hm, pracuje, on je v tom dost dobrý, ale nevenuje sa takýmto drobným veciam, spravil sebe i nám krásne drevené zábradlia, doma ma porobené stoly, stoličky atd. No a ja kedze mám dvoch chlapcov malých doma, chcela by som skôr tie hračky a podobne. Takze niektoré tie nástroje doma su :) Co je výhoda. :)
No, vyssí level zatial "neriešim"....u mna je dôlezité začat. pri dvoch malých detoch je tazké niekedy aj poumývat doma okná...ale starší ide do skôlky, tak by som to rada vyuzi... :)
Tak este raz vdaka za odpoved.
Ak sa môzem spýtat, Ty pracuješ s drevom? Co vyrábas? :)
buchač
31.08.15,05:40
Michaela 23 (Dnes 07:05)
Ak sa môzem spýtat, Ty pracuješ s drevom? Co vyrábas?
============================
Aj s drevom, aj s iným prírodným materiálom, aj s kovom....vyrábam nože...teda snažím sa...;)