beba05
21.08.15,12:31
ahojte, chceli by sme stavat dom ale pripojka na verejny vodovod je az na druhej ulici. Nas sused ma urobenu pripojku na tento vodovod, staci nam pre stavebne povolenie iba pripojit sa k jeho pripojke a zriadit si tam vodomer? resp ak ano, treba zriadit aj vecne bremeno vzhladom na to, ze sachta a pripojka su umiestnene na jeho pozemku? (jeho suhlas na pripojenie mame) dakujem za odpoved
arizona
21.08.15,12:26
Presnu odpoved ti daju na Vodarnach./niekde povolia,niekde nie/.

Ale ak je to mozne,daj si urobit radsej svoju vlastnu sachtu,na svojom pozemku. Situacia sa moze po par rokoch zmenit,radsej predid problemom, ktore mozu nastat v buducnosti.
sito
21.08.15,15:15
Ak sa chcete pripojiť na susedovú prípojku, tak to nie je verejný vodovod, ale susedov osobný majetok.

Noo, ak by boli v šachte dve prípojky, dva fakturačné vodomery? Ale, koho je šachta a dokedy?

Vlastná nehnuteľnosť, vlastná prípojka.
buchač
21.08.15,15:29
Ohľadom vlastnej prípojky si už dostal odpovede, doporučenia...ja sa k nim len pridávam.
-------------------------------------
ALE toto je dôležité


staci nam pre stavebne povolenie iba pripojit sa k jeho pripojke a zriadit si tam vodomer?
...
ze sachta a pripojka su umiestnene na jeho pozemku? (jeho suhlas na pripojenie mame)

Stavebné povolenie s tým nič nemá. Potrebuješ povolenie od dodávateľa vody.
-------------------------------
Hm...myslím si, že prípojky sú normované na určitý odber vody. Čiže od hlavnej vetvy ide prípojka do inkriminovanej šachty. Od tejto si chceš potiahnuť cez ulicu prívod do vlastného domu.
Mám dojem, že ak ide voda v potrubí, ktoré nie je pod tlakom, v takomto prípade príde okamžite k poklesu prietoku vody...a sused Ti bude "dakovať"...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Funny%20Smileys/hammer%20punch.gif
-------------------------------------
Vecné bremeno ...Ty sa pripojíš na susedovu prípojku a ešte si chceš dať aj nejaké vecné bremeno ?...No fasa.