firafari
21.08.15,16:12
S priateľom ideme do prenájmu jednoizbového bytu v Banskej Bystrici a majiteľ bytu nám na zmluve vyčlenil 70 eur za energie (teplá,studená voda,elektrina a dodávka tepla) z nájomného. Mne sa to však zdá málo. Tvrdí, že je to novostavba, že v tom byte ešte nik nebýval, že je to trochu komplikovanejšie, čomu v podstate verím, ale mne sa tá suma zdá málo..Viete mi niekto poradiť, či je to ok alebo nie?
Kabaka123
21.08.15,14:15
My za jednoizbový bauring v BB platíme 270 eur mesačne /vrátane energií/ ale inkaso je na nejakých 150 eur.... takže ak je to novostavba, spotreba môže byť polovičná..., plánujeme, ale presťahovať do dvojizbového a ak sa zmestíme do 350 vrátane energií budeme radi...
firafari
21.08.15,14:35
ďakujem pekne...budem dúfať,že potom nebudeme platiť nejaký horibilný nedoplatok..tak to držím palce! ;-) my sme tiež chceli niečo do 350, no napokon je z toho 410...a iba jednoizbák...síce väčší, čisto nový..ale aj tak je to dosť..už potom záleží aj na tom, aké máte nároky na byt...či novší alebo môže byť aj starší..a samozrejme lokalita
Kabaka123
21.08.15,14:56
ďakujem pekne...budem dúfať,že potom nebudeme platiť nejaký horibilný nedoplatok..tak to držím palce! ;-) my sme tiež chceli niečo do 350, no napokon je z toho 410...a iba jednoizbák...síce väčší, čisto nový..ale aj tak je to dosť..už potom záleží aj na tom, aké máte nároky na byt...či novší alebo môže byť aj starší..a samozrejme lokalita

410??? za jednoizbák? to je dosť... keďže za 350 je dvojizbový.... no nato,že je to novostavba by som dala nižší nájom.... ale asi spláca hypotéku... tak ako naša prenajímateľka...

teraz som si hodila jednoizbové byty od 200 do 280 eur... dokonca aj vrátane energií....