domasa
21.08.15,21:29
Dobry den prosim o radu. Ako ukotvit balkonove zabradlie o dlazbu bez toho aby som do nej vrtal? Rekonstruovali sme preto lebo nam zatekalo cez balkon jaklovina bola v betone a popri nej to pretekalo na spodnu stranu. Mam na mysli nejaku chemiu co spoji kov a dlazbu. Dakujem
Andy Kralik
22.08.15,01:26
Chces prilepit zabradlie?
Hmmm.Odvazny... Co ide prilepit ide aj odlepiť. A potom....
domasa
22.08.15,03:31
uz som videl obkladacky nalepene na ocelovu konstrukciu do vysky 8m a zatial to drzi(uz 10 rokov) Boky zabradlia su zamurovane v stenach domu a vaha obkladu bude tlacit dole takze odlepit by sa to nemalo skor mi ide o to ci nieco take vobec existuje a ak ano co a ako na to
lapejko
22.08.15,04:57
prerobiť zábradlie tak aby bolo kotvené o čelo balkóna, prípadne až o spodok balkónovej dosky, materiál zábradlia zvoliť min. pozink,lepšie nerez.
lujza.j
22.08.15,06:18
uz som videl obkladacky nalepene na ocelovu konstrukciu do vysky 8m a zatial to drzi(uz 10 rokov) Boky zabradlia su zamurovane v stenach domu a vaha obkladu bude tlacit dole takze odlepit by sa to nemalo skor mi ide o to ci nieco take vobec existuje a ak ano co a ako na to
tak ked si to videl?!....tak sa ich chod opýtať.....ako a čím....
Peggynka
22.08.15,06:30
http://stavba.tzb-info.cz/regenerace-domu/6599-navrhy-a-pozadavky-na-kotveni-ruznych-druhu-zabradli
Závisí od toho,akú dĺžku zábradlie má,ale možno by stačilo dobré bočné uchytenie do steny a stĺpiky osadiť do takýchto pätiek a len položiť na dlažbu : http://www.lacne-oplotenie.sk/kotevna-patka-pozinkovana-na-stvorcovy-stlpik-60-60-mm-do-betonu.html
sosak
22.08.15,06:45
Navrtanie otvorov do betónovej dosky a upevnenie s pomocou chemickej kotvy nemá šancu prepúšťať vodu a zábradlie je bezpečne upevnené.
https://www.google.sk/search?q=chemick%C3%A9+kotvy+odoln%C3%A9+vode&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ayXYVYT3EYHnyQOM2IGYAg
lapejko
22.08.15,07:36
Navrtanie otvorov do betónovej dosky a upevnenie s pomocou chemickej kotvy nemá šancu prepúšťať vodu a zábradlie je bezpečne upevnené.
https://www.google.sk/search?q=chemick%C3%A9+kotvy+odoln%C3%A9+vode&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ayXYVYT3EYHnyQOM2IGYAg
Upevnenie síce funguje, ale tepelná rozťažnosť kovu je iná ako u keramiky, preto v týchto miestach dlažba odchádza prvá.
sosak
22.08.15,08:13
Navrtanie otvorov do betónovej dosky a upevnenie s pomocou chemickej kotvy nemá šancu prepúšťať vodu a zábradlie je bezpečne upevnené.
https://www.google.sk/search?q=chemick%C3%A9+kotvy+odoln%C3%A9+vode&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ayXYVYT3EYHnyQOM2IGYAg
Upevnenie síce funguje, ale tepelná rozťažnosť kovu je iná ako u keramiky, preto v týchto miestach dlažba odchádza prvá.
Mám takto upevnené zábradlie na balkóne 4 roky a zatiaľ nič neodišlo.
domasa
22.08.15,10:12
presne koli roznej tepelnej roztaznosti sa to dialo. jakle mali rozmer4x2 a asi15 cm v betone a to uz je kus kovu a koli tomu hladam iny sposob spojenia. U nas klesa teplota v zime aj na -30 a v tedy sa prejavia rozdieli a nasledne v jary. 4 roky je kratky cas na hodnoteie ci to funguje ... min. 20 rokov a viac
sosak
22.08.15,15:15
presne koli roznej tepelnej roztaznosti sa to dialo. jakle mali rozmer4x2 a asi15 cm v betone a to uz je kus kovu a koli tomu hladam iny sposob spojenia. U nas klesa teplota v zime aj na -30 a v tedy sa prejavia rozdieli a nasledne v jary. 4 roky je kratky cas na hodnoteie ci to funguje ... min. 20 rokov a viac
Za 16 rokov ti napíšem :)
buchač
22.08.15,15:29
Dobry den prosim o radu. Ako ukotvit balkonove zabradlie o dlazbu bez toho aby som do nej vrtal?
Vysekaj ...
buchač
24.08.15,06:29
presne koli roznej tepelnej roztaznosti sa to dialo. jakle mali rozmer4x2 a asi15 cm v betone a to uz je kus kovu a koli tomu hladam iny sposob spojenia. U nas klesa teplota v zime aj na -30 a v tedy sa prejavia rozdieli a nasledne v jary. 4 roky je kratky cas na hodnoteie ci to funguje ... min. 20 rokov a viac

Si ešte nevidel poriadny kus kovu...
Mimochodom, zlepiť sa dá všetko...ale nie na všetko sa dá použiť sekundové lepidlo.
Chceš lepiť kov a dlažbu ???
Môj Ty oný...nejaký kúštičok kovu o malej lepiacej ploche (zábradlie) lepiť na väčšiu (dlažba) sa odváži fakt len diletant.
...ozaj, máš decká ? Lebo ak hej a tieto by chceli ísť na balkón, tak jedine s horolezeckým vybavením a istením.
misoft
24.08.15,12:22
presne koli roznej tepelnej roztaznosti sa to dialo. jakle mali rozmer4x2 a asi15 cm v betone a to uz je kus kovu a koli tomu hladam iny sposob spojenia. U nas klesa teplota v zime aj na -30 a v tedy sa prejavia rozdieli a nasledne v jary. 4 roky je kratky cas na hodnoteie ci to funguje ... min. 20 rokov a viac
To si ešte nepočul o vôli? Šak riadne osaď do betónu (ale nie chemickou kotvou - normálne betón) a dlaždice nedávaj tesne ku konštrukcii - nechaj medzeru. Potom ti nejaká tepelná rozťažnosť môže byť i ukradnutá.
A propó .... o koľko sa roztiahne 4m ocele? Keď 250m koľajnica sa roztiahne o 3 cm - 4m jakel o 1-2 mm!
lapejko
24.08.15,14:09
okrem tepelnej rozťažnosti sa vie slušne roztiahnuť aj hrdza..:cool: