Dinami
21.08.15,21:39
Dobrý večer,
Ak by ste si našli čas pomohli mojmu známemu. On dostal príspevok na auto, už prešlo pár rokov a auto je v zlom stave (drahá oprava). Čítal som tu na porade, že je možnosť vrátenia časti príspevku (zostavajúcej hodnoty), napr. pri predaji toho auta. Kdesi som čítal, že keď sa vráti tato časť je možné opetovné požiadať o nový príspevok. Stretol sa niekto z Vás s týmto problémom?

Za každú informáciu Vám ďakujem
avalik
22.08.15,03:24
447/2008 Z. z.
Zákon o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 34

(12) Ďalší peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla možno poskytnúť, ak od právoplatnosti rozhodnutia o priznaní predchádzajúceho peňažného príspevku na kúpu osobného motorového vozidla uplynulo najmenej sedem rokov a

a) fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím sa zaviaže, že osobné motorové vozidlo, na ktoré sa poskytol predchádzajúci peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla, predá do šiestich mesiacov od kúpy nového osobného motorového vozidla alebo

b) osobné motorové vozidlo, na ktoré sa poskytol predchádzajúci peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla, je vyradené z evidencie motorových vozidiel, alebo sa fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím zaviaže, že do šiestich mesiacov od kúpy nového osobného motorového vozidla požiada o vyradenie z evidencie motorových vozidiel.

(13) Podmienka uplynutia siedmich rokov sa považuje za splnenú, ak fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím vráti peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla alebo jeho pomernú časť.

(14) Ak fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorej bol poskytnutý ďalší peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla, nesplní záväzok uvedený v odsekoch 10 a 12, je povinná vrátiť tento peňažný príspevok.

(15) Fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím je povinná vrátiť peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla alebo jeho pomernú časť, ak predá alebo daruje osobné motorové vozidlo alebo bola povinná vrátiť osobné motorové vozidlo subjektu, ktorý jej poskytol úver na kúpu osobného motorového vozidla pred uplynutím siedmich rokov od poskytnutia tohto peňažného príspevku.
Dinami
22.08.15,06:24
Avalik ďakujem za odpoveď. Neviete nahodou ako sa počita ta pomerna časť?
avalik
22.08.15,06:41
Ked je to prispevok na 7 rokov tak sumu vydelis 7 a vynasobis poctom rokov kolko chyba do 7. Alebo je to na mesacnej, dennej baze? Presne ti povedia na UPSVaR.
veronikasad
22.08.15,07:22
kedy mu bol schválený súčasný príspevok ? (dátum)
Katy a R
22.08.15,12:23
k tomuto: "Neviete nahodou ako sa počita ta pomerna časť?" ... trojčlenkou napr. ;)
Dinami
22.08.15,16:02
Presný datum neviem, sa mi zdať, že auto ma už cca 4 roky.
Dinami
24.08.15,10:16
Nejake info ohľadom tejto situacie. Počita sa to (napr. trojčlenkov a presne na mesiace). Požiadať o príspevok môžete aj ked neprešlo 7 rokov. Ak vám to schvalia budete predvolani ohľadom vyrovnania zbyvajucich penazi. Čiže keď Vám to neschvalia ostane Vám vaše auto. Nemusite predom nič predavať.