horama
22.08.15,07:52
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom toho, či mi môže môj zamestnávateľ dať opakovane pracovnú zmluvu na dobu určitú, ktorá sa mi končí 31.08.2015 a bola so skúšobnou dobou bez nejakých 20 dní takmer na celý rok(bola založená už v 2014). Niekto mi hovoril, že ak budem po 31.08 pokračovať v práci, tak by sa mala považovať za zmluvu na dobu neurčitú. Nemal ešte na to čas a hlavne mám ešte nevyčerpanú dovolenku za rok 2015
avalik
22.08.15,06:22
§ 48

(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.
(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
(5) Dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve.


§ 116
(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
horama
22.08.15,06:40
Toto všetko som už čítal, potreboval by som skôr nejaké konkrétne rady.
veronikasad
23.08.15,06:21
Ešte nie je 31.8., do tohto termínu to zamestnávatel určite stihne vyriešiť ...
Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom, ak pred týmto termínom podpíšeš dodatok k pracovnej zmluve, pracovný pomer sa predlžuje na dobu dohodnutú v tomto dodatku. Ak k žiadnemu podpisu dodatku nedôjde a so súhlasom zamestnávatela nastúpiš po 1.9.2015 do práce, pracovný pomer sa mení na dobu neurčitú.

Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Ak ti ho do 31.8.2015 neurčí a pracovný pomer týmto dňom skončí, nevyčerpanú dovolenku ti musí pri skončení prac.pomeru preplatiť.

PS : Ak by si si pozorne prečítal tie §§-y, ktoré ti priložila avalik, nájdeš tam všetko, na čo si sa v zadaní pýtal.