laborcode
22.08.15,13:51
Bola som podpísať novú pracovnú zmluvu, kde bolo uvedené, že nedodanie dochádzky popdpísanej nadriadeným v 1. den nasledujucuho mesiaca bude povazovane za zavazne porusenie pracovnej discipliny a je dovodom pre okamzite skoncenie pracovneho pomeru. Moze byt nedodanie dochadzky povazovane za zavazne porusenie pracovnej discipliny? Nie je tam vobec uvedeny sposob dorucenia, len ze som povinna vykaz odovzdat na adresu, ktora nie je totozna s mojim pracoviskom. Vopred dakujem za radu. Je taketo ustanovenie v sulade so Zakonnikom prace?
Peggynka
22.08.15,12:03
veronikasad
22.08.15,12:49
Pracovnú zmluvu si podpísala, ak ti niečo nebolo jasné, mala si sa pýtať priamo pri podpise. Toto ustanovenie je v súlade so Zákonníkom práce, konzultuj s nadriadeným spôsob akým treba dochádzku odoslať - možno bude stačiť ako príloha mailu. (len mala poznámočka, dochádzku by mal asi posielať tvoj nadriadený, ktorý ju podpisuje, ak nepracuješ na pozícii, kde to vyplýva z tvojich povinností)
Chobot
22.08.15,17:33
Je len na zamestnávateľovi, čo bude považovať za hrubé porušenie prac .disciplíny. A je seriózne, že to definuje dopredu v zmluve. Ak si s tým nesúhlasil, tak si mal voči tomu namietať pri podpise.

A áno, je to v súlade so ZP. Možno pre zamestnávateľa je to dôležité, aby dochádzka bola včas odovzdaná.
sosak
22.08.15,17:49
Nedodanie dochádzky do termínu určeného zamestnávateľom má vplyv na včasný výpočet tvojej mzdy. Buď rada, že zamestnávateľ chce mať v dochádzke poriadok. Asi by si nebola rada, keby ti meškala tvoja mzda.
laborcode
22.08.15,19:45
Ano, rozumiem, ale co ak ochoriem, alebo budem v danom case na dovolenke?
veronikasad
22.08.15,19:48
ak budeš na dovolenke, odošleš pred odchodom na dovolenku.
Keď budeš chorá, pošleš PN-ku a ostatné je starosť vedúceho, nie tvoja. Tvojou povinnosťou je počas PN-ky dodržiavať liečebný režim a samozrejme mať dochádzku v takom stave, aby ju počas tvojej neprítomnosti mohol urobiť zastupujúci pracovník.